Jak dlouho čekáte u lékaře?

Od: Datum: 09.02.13 11:16 odpovědí: 12 změna: 09.02.13 16:00

Před rokem jsem musel začít pravidelně užívat léky, které mi vydrží vždy na 2 měsíce. Poté musím k lékaři, aby mi napsal nový recept. Musím se vždy objednat na určitou hodinu, ale vždy musím v přeplněné čekárně strávit 2 a více hodin, abych byl za 3 minuty odbaven s předpisem a pochopitelně zaplatím 3O,Kč. Tento týden jsem opět toto martyrium absolvoval, čekárna přeplněná pacienty s chřikou a já už mám dnes horečku také. Zajímá mě, jak to děláte vy? Můj známý v krajském městě pouze zavolá do ordinace, sestra mu recept napíše a on si jej bez čekání a bez placení druhý den vyzvedne. Možná namítnete, ať jdu jinam, ale ordinuje zde pouze jeden lékař a ještě jen 2 dny v týdnu a lékaři v okolí už nové pacienty nepřibírají.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 11:29
avatar

Chci-li pouze recept, zatelefonuju a pak příjdu, počkám až výjde sestra a ta mi ho dá (30kč neplatím, doktor mě neviděl), pokud jdu k odbornému lékaři kam musím každé 3-4 měsíce, čekám jak kdy ale nejméně je to 40 minut ale taky už to bylo půl dne, registrační poplatek-kupon vymáhá sestra u okýnka na recepci, doktor se mě za to zeptá jak se mi vede, napíše že v případě potřeby příjdu ihned jinak zase za 3-4 měsíce. cca za 15minut jsem venku a tak dlouho to trvá proto, že datluje zprávu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 09.02.13 11:34

..."Musím se vždy objednat na určitou hodinu, ale vždy musím v přeplněné čekárně strávit 2 a více hodin"... - asi bych si s panem doktorem ´promluvil´ a dohodl se na objednání na takovou dobu, kdy (pravděpodobně) nebudu muset čekat - těsně před ordinační dobou (nebo těsně po).

Moje zkušenost je jiná, než tvá - za posledních cca 15 let jsem byl u doktora 2x akutně (jednou mi ´švihlo´ v zádech a jedno poleptání), nečekal jsem ani v jednom případě déle, než 10 minut (poté na chirurgii a popáleninovém centru ano, ale tam to chápu, tam jsem objednán předem nebyl). Jinak si tak jednou za rok či dva dojdu pro prášky na alergii (chronický problém), zavolám předem, počkám na dokončení vyšetření ´aktuálního´ pacienta, mezi dveřmi dostanu recept a jdu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 11:41
avatar

Tak když jdete akutně, vezme vás vždycky. Ale když jdu třeba s chřipkou/nachlazením, tak minimálně hodinu v čekárně čekám. Nejhorší je, že si tam důchodci často chodí "na pokec" (dveře od ordinace - té části, kde je sestra a už jen vypisuje předpisy, nejsou zvukotěsné a někteří pacienti mluví dost nahlas. Pak jde slyšet, jak se vykecávají o dětech, vnoučatech atd.). Několikrát jsem si řekla, že přijedu "jako první" - ordinuje tu od 8:00, tak jsem se svezla s mamkou, která jela do práce a byla v čekárně už v 6:00. Věřte nebo ne, čekárna už byla plná a domů jsem se dostala až po 10:00... Nikde jinde to takto není, jen u obvoďáka. A jiného tu nemáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 11:37

Pokud jde jenom o recept, tak taky předem zavolám, a ten pak u sestry (nebo na recepci, podle druhu zařízení) jenom vyzvednu. Pokud jde o nemoci, tak to snad ani k doktorovi nechodík (ťuk ťuk), zatím mi vždy stačilo si jenom v práci proházet směny a v klidu se doma vyležet. U odborných doktorů jsem objednávaná na čas, takže tam čekání bývá tak do dvaceti minut (přeci jenom doktor není vlak, aby mohl dodržovat jízdní řád na minutu přesně). Čekávala jsem akorát u jednoho lékaře, který měl ordinaci jako součást nemocnice a zpravidla ordinační dobu začínal až s hodinovým zpoždění (sama jsem zdravotník, takže vím, že ne vždy je možné z oddělení utéct přesně tak, jak by člověk potřeboval)... co z nemocnice odešel, nejsou s čekací dobou problémy. V poslední době jsem vlastně čekala akorát u závodního lékaře, když jsem si vzpomněla, že mám propadlou preventivku a nacpala jsem na kontrolu mimo pořadník... takže mi bylo jasné, že budu muset čekat na vhodnou chvíli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 09.02.13 11:41
avatar

Pro napsání léků buď zatelefonuji nebo mám napsaný papírek s prosbou, které léky chci napsat. Pak už jen záleží na sestřičce, jak to brzy s doktorem vyřídí. Nic neplatím, když nejdu na vyšetření. Jinak u specialistů čekám od půl hodiny do pár hodin, jak kdy a to jsem objednán.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 09.02.13 12:26

Zkuste zavolat sestře, že chcete jenom napsat ty a ty léky a že na ní zaklepáte a recept si vyzdvihnete. Za napsání receptlu se neplatí nic. Recept se dá napsat na léky až na 3 měsíce. Jestli vám lékař např. jenom změří tlak a zeptá se jak se máte, tak už musíte platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: banbus
Datum: 09.02.13 12:39

Andreo, to jsem si při první návštěvě také myslel, že příště stačí pouze zavolat a nebudu muset čekat, ale sestra řekla, že u nich to tak nefunguje a co můžete dělat. V minulosti jsem také lékaře nevyhledával, nebyl jsem u nich více než 1O let, ale roky přibývají a nemoci taktéž. Jedná se o obvoďáka, ne specialistu, kde se čekání dá předvídat. No, vidím,že někde to jde, je to vše v lidech! Budu se muset smířit s tím, že tam pročekám "zbytek mládí" a nebo žádné léky nebrat...

Datum: 09.02.13 13:22
avatar

V tom případě bych změnila lékaře. U nás to zcela běžně funguje tak, že si zavolám a sestřička mi recept připraví, já si jen zaskočím vyzvednout si ho. A funguje to takto i u obvoďáka, i u gynekologa.

Lékaře si můžete vybrat, když Vám tento nevyhovuje, poohlédněte se po jiném.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 13:14
avatar

Na lístečku mám napsané názvy léků, které potřebuji. Když sestřička vyjde, lístek jí dám s prosbou, že potřebuji recept. Ona to dá doktorovi a ten to napíše, aniž by mě viděl. 30 koprun neplatím, platí se jen tehdy, jestliže lékař či sestra provedou na Vás nějaký úkon. Stačí třeba změřit tlak a už platíte.

Neplatí se na rentgenu, na ultrazvuku a při odběrech krve.

Sestra mi pak recept donese, čekala jsem nejdéle 15 minut a funguje to. Na napsání léků nemusíte čekat s ostatními pacienty, až na Vás přijde řada. To byste si jako bonus taky mohl přinést domů chřipku. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 15:37
avatar

Dělávám to úplně stejně jako Jaga. Podám sestře na lístečku a ona mi řekne buď ať si počkám. I na interně i u obvoďáka. ;) Nevidí mě doktor, neplatím.

doplněno 09.02.13 15:39:

banbus, nevolejte, jestliže je plná čekárna. Pro sestru je práce navíc napsat si lísteček, pamatovat na něho a nachystat.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kr*
Datum: 09.02.13 13:20

U nás je to bohužel u obvoďáka stejné, čekárna plná důchodců kteří se navzájem všichni znají a to několikahodinové čekání si užívají v družném hovoru. Já si tam připadám jako nezvaný host v klubu seniorů. Často se mi stává, že mě předběhnou, s tím, že "mladá může počkat", těžko se tomu bránit, když jsou v přesile stávají se agresivními.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 16:00
avatar

To Kr-tak bych řekl,že mladá nemůže počkat,mladá musí vydělávat na důchodce takže má přednost!naštěstí u nas fungují čísílka dle kterých se chodí dovnitř,jinak též řeším lístečkem!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.