Motorová kola a pod

Od: Datum: 04.09.15 17:22 odpovědí: 5 změna: 05.09.15 18:34

zdravím,,,máte někdo zkušenost s elektrickým kolem či koloběžkou?Uvažuji koupit na krátké trasy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.15 17:50
Dobrý den, já od mala jezdím rád na kole, v kopcích - Brdy - kopce mám na jednu stranu rád, jen to krásná krajina na pohled, jen mě na nich štvalo, že kamkoliv jsem jel, tak to byla vždycky děsná dřina. No a poslední roky mě začaly zlobit kolena a kotník, po celodenním výletu jsem se nemohl pomalu vyplazit ani do schodů. Takže jsem šetřil a letos na jaře jsem si namontoval na kolo středový pohon Bafang : http://www.elektrokola-michal.cz/sety-stredovy-pohon ( mám 120 kg a jezdím hodně do kopců, takže ten silnější - 750 W, ale jestli vážíte méně, tak by Vám stačil ten slabší - 250-350W ), a baterii do rámu místo flašky : http://www.elektrokola-michal…48v-11-6-ah-2-a-nabijecka-v-b Je to Li-on baterie, je lehčí a lze jí nabíjet kdykoliv, naopak není dobré ji nechat vybitou, nejlépe nabíjet po každé delší jízdě. Trvanlivější jsou baterie Life-Po4 : http://www.elektrokola-michal.cz/baterie-lifepo4, ale jsou těžší a mají menší kapacitu. Najezdil jsem za léto cca 2500km a jsem naprosto nadšen, nejradši bych z kola neslezl :) Doporučuji jít cestou přestavby - třeba Vašeho normálního kola, nejlépe na středový pohon, protože ten Vám díky využití přehazovačky do kopce pomůže nejvíce. Naopak hotová prodávaná elektrokola v cenách kolem 20-30 tisic mají jen slabé nábojové motorky - aby to odpovídalo předpisům EU, které v kopcích často shoří. Servis uvedený v odkazech Vám tu elektrosadu na kolo i namontuje. Upozorňuji, že nejsem s tím servisem nijak spojen a nedělám jim reklamu, mají jen slušné ceny a byl jsem spokojen s jejich přístupem. Více se můžete dozvědět i z diskuzního fora : http://www.nakole.cz/diskuse/elektrokola/ , případně vznést dotaz na tomoto foru. Díky elektrokolu se mě vrátila radost z cyklotoulek přírodou a jezdím teď víc než zamlada, na každou jízdu se těším, jezdím si "v klídku"-po rovince šlapu sám, do kopců mi pomáhá elektromotor a je to paráda Když jedu svižněji a motor používám více, tak mě baterie stačí tak na 40km v kopcovitém terénu, když jedu pomaleji a více šlapu a motor zapínám jen do kopců, kde už mě síly nestačí, tak ujedu na jedno nabití tak 60-70km. Auto nepotřebuji - místo cesty autobusem jedu na kole cca 20 km - část po okresce, část po cyklostezce na nádraží do Radotína, kde se svezu vlakem až do centra, dělám kousek od Hlavního nádraží, vlak mě sveze na pražskou "tramvajenku" z nádraží které spadají pod obvod Prahy zdarma a nemusím se drncat po dlažbě a motat mezi smradlavými auty Takže mám elektrokolo nejen pro radost, ale i pro užitek. Pro kratší trasy v menších kopcích by Vám stačil i jednodušší nábojový motor.
Datum: 04.09.15 19:16

Již dva roky používám skládací elektrikolu Easy-Go od firmy Hans Craft a jsem velice spokojen. Jezdím hlavně po městě do práce a je to super - doporučuji.

Datum: 04.09.15 19:33

Moc lákavá koupě. Jen se děsím představy, že za 5 let dokoupím nové baterky za 10 000.

Datum: 04.09.15 22:41

Jo, bohužel každý sranda něco stojí. Nebo si myslíte, že do auta nemusíte lít palivo? Tady je spotřeba elektřiny zanedbatelná ( jedno nabití - cca 1KW - tj.cca 5,-Kč, na to ujedete 50 km ). Ale holt za 5 let dáte 10 000 za novou baterku. Spočítejte si, kolik by jste za tu dobu projel v benzínu třeba jen na babettě vzhledem k ujetým kilometrům na elektrokole.

Datum: 05.09.15 18:34

No a na elektro koloběžce? Ta mne zajímá více.A deset let jezdit na ní nebudu,,jen někdy výlet ..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.