Povel náboj skryj-jak se prováděl u Sa 58?

Od: Datum: 19.09.15 17:07 odpovědí: 5 změna: 19.09.15 22:13

.


doplněno 19.09.15 19:21:

Dá se zásobník na Sa58 opakovaně nabíjet bez použití jakýchkoliv nástrojů? Myslím klasický zásobník, ne bubnový.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.15 17:11
avatar

Vyndat a uklidit zásobník, natáhnout, odjistit, rána jistoty, zajistit a zbraň na rameno.

doplněno 19.09.15 17:31:

Rozhodně ne. Na střelby se páskoval pouze ten počet nábojů, který se vystřílel. Bavíme se ovšem o výcviku, nikoli o ostré akci.

Stávalo se ovšem, že někdo zbraň z jakéhokoli důvodu natáhl, aniž byl důvod střílet. Pak klasika, vyndat zásobník, natáhnutím hyhodit náboj do dlaně, rána jistoty, zajistit, náboj do zásobníku a zásobník do samopalu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 19.09.15 17:17

Pokud se pamatuji tak střelec zopakoval povel skryj sundal bodák vyjmul a odložil zásobník do sumky a nakonec stáhl závěr do zadní polohy a čekal na kontrolu od zkoušejícího.Ten po kontrole nábojové komory hlásil vidím na to střílející pustil závěr dal ránu jistoty a zbraň hodil na rameno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sa58
Datum: 19.09.15 17:19

a nezasůstal tam náhodou po střelbě jeden náboj? A pokud ano, šlo ho nějak vrátit do zásobníku nebo co se s ním dělalo?

Datum: 19.09.15 21:11
avatar

Pokud si vzpomínám, povel zněl ,, Palbu stav, náboj skryj´´ Pak následovalo ,,Ke kontrole zbraň´´ To znamenalo zajistit pojistku, závěr byl v zadní poloze, vyhodit zásobník, vstát a v jedné ruce držet zdviženou Sa58, v druhé prázdný zásobník.

Zásobník se páskoval (tedy plnil náboji) bez jakýchkoliv pomůcek, je dvouřadý, náboje se do něj cpaly normálně po jednom palcem, pak se jen zásobník sklepnul směrem ke dnu nábojů, aby se nešprajcly při střelbě.

Při střelbách se vystřílely všechny náboje. Pokud však bylo potřeba ukončit střelbu s nábojem v komoře - no problem. Prostě vyndat zásobník, natáhnout závěr - tím se vyhodil nevystřelený náboj z komory, ten se pak dal normálně nacvaknout zpět do zásobníku.

BTW - kde jste viděl Sa58 s bubnem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 22:13
avatar

Sa Vz.58 -P i V NIKDY neměl bubnový zásobník,vždy jen "řadový".Jak si myslíte,že se zásobníky plnilli,že chodili se zbrojovky s náboji?

Co jsem měl na rotě sapíky se zásobníky-tyto nikdy za 10 roků co jsem tam byl nebyly měněny a nabíjeny a vybíjeny byli přibližně 2x do měsíce pokud jsem stavělk stráž!Jediný nástroj na vybíjení moji "superKrtci" (tak si říkali) byl bodák-špičkou bodáku se zatlačilo na hrot střely a pak vypochodovalo všech 30 "včeliček" bez problému do čepic.Samozřejmě to chtělo cvik!Nabíjení probíhalo ručně-střela po střele-byli v platíčkách střelou dolů .Originál ze zbrojovky byli v páscích po desíti a ty šli pak z pásku přesunout rovnou do zásobníku.

Při povelu "Náboj skryj!" se vyjmul zásobník,závěr šel do zadní polohy,zásobník se přiložil ke zbraní aby bylo vidět jak do zásobníku tak do nábojové komory.

Promone-zapomněl jsi povel Vztyk,ale to je detail!Máš *palec*,pamatuješ docela dobře!

doplněno 19.09.15 22:24:

Sice píšu nikdy,ale přesto existoval i bubnový-jenže to nebyla běžná výzbroj!spíše možná individuální úpravy či výrobky zbrojovek co licenčně či nelegálně vyráběli Sa vz58 nebo AK47 (tyto dvě zbraně,byť jsou trochu příbuzné, a skoro stejné,vznikli nezávisle na sobě z jedné předlohy!)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.