Odvodnění základu

Od: Datum: 19.09.15 05:56 odpovědí: 10 změna: 19.09.15 22:44

Dobrý den

Budeme kopat základy na RD, a tchán nám poradil, že máme do spod základu k venkovní straně dát odvodňovací žlutou rouru, aby voda co se dostane k základu odtekla pryč od základu...

Jaký máte na to názor?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.15 06:47

Dobrý den, souhlasím s tchánem, jen bych tu trubku umístil pod úroveň základů, do makadamového lože a obsypat kamenem až po úroveň terénu.

Voda jak bude stékat k základům, proteče kamením(bude si hledat nejvhodnější cestu)steče až dolů pod základ a tam bude svedena vyspádovanou trubkou pryč od základů a domek bude v suchu.

Vím to z vlastní zkušenosti, jen jsem dům nestavěl, ale koupil starší a sklepy byly mokré a když jsem to obkopal, položil trubku a zasypal kamením-je klid a sucho.

Takto to máte př ivýstavbě jednoduhší a těch pár korun co dáte za trubku a kámen se Vám vyplatí.

Od: paw®
Datum: 19.09.15 08:28
Tonco pisete vy je nejlepsi zousib jak k zakladum privest oovrchovou vodu.
Pro tazatele: dela se to a je to dobre. K vnejsi strane dat trubku a zasypat sterkem, aby ji neobalil beton. Mit to trochu vyspadovane do trativodu.
Datum: 19.09.15 15:43

A co jste napsal Vy, vždyť je to to samé co jsem psal já.Možná jste to špatně pochopil,Já to mám vyzkoušeno a pomáhá to.

Od: paw®
Datum: 19.09.15 19:48
Ja v tom vidim rozdil. Rikam dat trubku do paty zakladove ryhy, zasypat ji sterkem a udelat zaklady. Vy rikate dat nad trubku vrstvu sterku az po povrch - to je jak pise @jenyk, zpusib jak oustit vodu k zakladove spare.
Od: host
Datum: 19.09.15 08:47

Prý se i při kopání základů dají do země položit zemnicí pásky pro hromosvod, aby se po postavení domu nemusely znovu kopat díry pro vložení zemnicích desek, tyčí nebo pásků hromosvodu. Je tak, nebo je to kec?

Datum: 19.09.15 15:43

JJ dělá se to.

Datum: 19.09.15 08:50

Trubku bych dolů klidně dal, ale rozhodně bych ji nezasypával štěrkem. Pak všechna povrchová vody bude stékat dolů k základu a proč si dobrovolně zalévat základy při každým dešti. Vodu dostat už na povrchu co nejdřív pryč od baráku a nepouštět ji do základů.

Datum: 19.09.15 15:46

Pokud ji neobsypete štěrkem,ale hlínou, ucpou se vám časem ty otvory,kterými má do trubky vtékat voda.Proto až pod základ, do makadamu, vyspádovat a obsypat drtí.

Datum: 19.09.15 15:58
Co se stane s vodou, která neteče do děravý trubky? Bude se těm dírám na dně trubky vyhýbat a nebo jimi zase vyteče ven?
Tou trubkou voda poteče, až bude štěrk pod trubkou plnej vody.
Datum: 19.09.15 22:44

Proto pod úroveň základů. tzn základ např v hloubce 1m. trubka v hloubce 1,2m.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.