V roce 2030 budeme bydlet

Od: Datum: 09.10.15 20:15 odpovědí: 22 změna: 10.10.15 16:48
Právě jsem zjistila, že v roce 2030 už bude osídlen Mars. Tak by mne zajímalo, šli by jste do toho, nebo tam někoho poslali? Ano, další hloupá otázka ;) Mona
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hanesz
Datum: 09.10.15 20:17

Já bych si to strašně rád vyzkoušel. Opravdu by mě zajímalo jaké to tam je. Prostředí, atomosféra, povrch apod. Ale vzhledem k tomu, že cesta je jednosměrná, tak to nechám jiným Ale jako zkušenost na měsíc nebo 2 by to bylo ideální.

Nejlepší asi je si na to zajít do kina :D

Od: pepa*
Datum: 10.10.15 08:34

Atmosféra je tvořena převážně z oxidu uhličitého (95,32 %), dále obsahuje: dusík (2,7 %), argon (1,6 %), kyslík (0,13 %), oxid uhelnatý (0,07 %) a vodní páry (0,03 %;[3] vznikající sublimací z polárních čepiček). Mezi ostatní plyny vyskytující se v atmosféře se pak ještě řadí neon, krypton, xenon, ozón a metan (který je možným indikátorem života na Marsu, jelikož podléhá rychlému rozpadu a musí tedy existovat nějaký zdroj, který plyn v atmosféře doplňuje – možný život či sopečná aktivita[4]). Jelikož je možné na povrchu planety pozorovat množství sopek, předpokládá se, že část atmosféry vznikla jako důsledek uvolňování sopečných plynů do ní.

Datum: 09.10.15 20:44

Nešla ale poslala tam s radostí, spoustu lidí. Myslím, že to pravda hned tak nebude, 2030 je velmi brzy.

Datum: 09.10.15 22:37

Bude obrovským úspěchem lidstva, pokud v roce 2030 bude osídlena Země.

Datum: 10.10.15 09:24

*palec*

Datum: 10.10.15 09:33
@ra252 - osídlení je označení pro urbanisticko-sociální jednotku libovolné velikosti, která je vlastní určité geografické oblasti. Vzniká obvykle migrací jednotlivců či celých skupin do dříve neobydlených oblastí, většinou z ekonomicko-sociálních důvodů (nové přírodní zdroje, ozbrojený konflikt atd.), ale může k němu dojít i z jiných příčin (např. neschopnosti rozvíjet se na stávajícím území z nejrůznějších důvodů až po důvody nepragmatické, např. náboženské). Rozvojové stupně osídlení zahrnují osadu, vesnici, město a velkoměsto a liší se navzájem možnostmi i potřebami, které nabízí svým obyvatelům. Osídlení může zahrnovat i jiná nebeská tělesa než Zemi – například o osídlení Měsíce či teraformaci Marsu se píší nejenom autoři sci-fi, ale např. NASA, ESA a jiní o něm reálně diskutují... Takže to vidím tak, že Země jako vesmírné těleso již osídlena je. Zaplněna ještě zcela není.
Od: ria®
Datum: 10.10.15 09:51

"ještě" :) to je fakt..

Já bych na obydlování spyš typovala Venuši.. Ale neměla bych chuť, ani ambice zkoušet se dostat do vesmíru.. neláká mě to.. :)

doplněno 10.10.15 10:15:

spyš.. - spíš.. :) pardon..

Možná se podívat, vysloveně jako turista, a zase zpátky.. ale být tam někde s pocitem, že už se nevrátím, neuvidím nikoho známého... To ani nápad.. Prý se do užšího kola "případného letu" na Mars dostala i nějaká češka.. :)..

Datum: 10.10.15 10:05
@ria - mě by to docela lákalo, ale představa, že bych byla někde odříznuta a závislá pouze na dodávkách, nikoliv na zdrojích...děkuju, nechci. Ale ta panoramata...
Od: krasula
Datum: 10.10.15 13:30

Pro ra252 :Jak úspěchem? Že bude komplet osídlena Zeměkoule? Já tohle vidím jako ekologickou katastrofu.

Datum: 10.10.15 13:45

Úspěchem bude, pokud na Zemi ještě někdo přežije.

Datum: 10.10.15 16:48

Od: mot
Datum: 09.10.15 22:40
napada me plno lidi, ktere bych tam poslal… obzvlast pokud by jeste nebyl osidlen
Datum: 09.10.15 22:47

Ještě ani nebyli na Měsící a už plánují blbosti :-D Nebo snad někdo věří tomu pokusu s 386 servery hned na první pokus :-D:-D:-D

doplněno 09.10.15 22:50:

Nebo jsem ještě neviděl NASA, že by přistál raketoplán na Zemi a bez technického zásahu znovu do týdne odletěl zpět do vesmíru a vše proběhlo na 1* :-D

Datum: 09.10.15 23:36
To co bylo dříve fikcí, stává se realitou.:) Už jenom jestli jste viděli původní Total recall (snad to píšu správně), i to bylo zajímavé za tou omáčkou o mutantech. Ale podle mě, než se něco takového uskuteční, uplyne mnohem více let, než jen patnáct. Ten, kdo tam poletí, nebude obyčejný člověk. Budou to odborníci. Technici. Vědci. A pak... *nevi* Nejspíš ten, co se nebude chtít vrátit. Proč jsem toto téma vlastně nakousla? Protože jsme to probírali doma a při otázce, koho tam poslat, jedna osoba prohlásila, že ví koho. A že by si (tamti oni) měli sakra rozmyslet, jestli si rozeberou konstrukci či topení a odnesou to do sběru. V ten moment to bylo vtipné. Teď nevím... ;)
Datum: 10.10.15 07:47

Já si myslím, že to lidstvo nestihne. Lidé ničí zemi neuvěřitelnými způsoby. Například: http://www.extra.cz/100-000-k…ro-koho-jsou-pro-uprchliky-ne

doplněno 10.10.15 11:17:

Viděl někdo klimatizovaný stan? A v takovém množství?

Od: vejcenatvrdo
Datum: 10.10.15 08:20

1/ Nebude. 2/ Nešel. 3/ Söröse, jednosměrně. *cteni*

Datum: 10.10.15 09:24

Za 15 let to určitě nebude. A i kdyby, co bych tam dělal? Mám rád stromy, louky, kytičky, potoky... Prostě naší, středoevropskou přírodu. Koukat oknem někde v pustině z jakéhosi vzduchotěsného kontejneru na krajinu, kde není vůbec nic... To bych se asi brzo zbláznil. Tenhle zážitek rád přenechám jiným.

No a dovolená na Marsu? Možná. 2 až 3 dny bych to možná vydržel.

Datum: 10.10.15 09:43
@magdon - No 2 až 3 dny...plus pár desítek, spíš stovek dalších, které byste strávil na cestě :)
Datum: 10.10.15 09:46

Moc tomu nevěřím. Spíš je větší pravděpodobnost, že za tu dobu osídlíme Lunu než Mars. Na marsu není nic víc než sůl a voda. A slaná voda se nedá pít.

Datum: 10.10.15 10:27

Urcite to nebude do roku 2050.A pro mě za mě, proč ne. Zničíme si planetu Zemi, tak proč neničit platetu jinou.

A komu vlastně bude taková planeta patřit? Američanům? Nebo číňanům?

Já myslím že jako první na osídlení jiné planety budou připraveni někteří z vůdců naší planety, kdy už zde bude hrozit vyhlazení lidí. Prostě začnou novou etapu nového světa. Ale protože je člověk nepoučitelný, zničí si i ten další.

Od: slon
Datum: 10.10.15 13:16

Než uvidíte film v kině, přečtením si rozhodnutí usnadníte.;)

http://www.databazeknih.cz/knihy/martan-225946?c=all

Datum: 10.10.15 13:31
Říkají to už minimálně 20 let a za tu dobu bych řekl, že žádný pokrok v osídlovánì nezaznamenali. Možná 2100, podle toho jestli Kim ir blb zaútočí na USA a bude pořádná válka a dìky tomu přijdou na něco nového. Jestli to vůbec někdo přežije. Já bych do toho nešel, musela by to být planeta s přírodou a zvéří jako na zemi ... klidně i s minimem lidí.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.