Měníte svou podobu?

Od: ® odpovědí: 21 změna:
avatar ben

Dobrý den, někteří lidé jsou konzervativní a jiní zase kreativní. Jak jste na tom Vy? Měníte svou podobu nebo ne? Případně proč a jak často? Myslím tím např. nové brýle, jiný účes nebo barvu vlasů, oholení se nebo naopak, tetování či okování, přechod do jiného stylu oblékání apod. Ale, nemyslím tím přirozenou změnu stárnutím, protože to není kreativita, ale p*ůser. Děkuji Vám za zájem o tuto "závažnou" problematiku a zdravím!

21 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jmlc

Dobrý den.

Já měním svou podobu pravidelně - 3-5 dní obrůstám a když už mi manželka nadává, oholím se. Ten rozdíl je dosti zásadní :)

Jinak všichni v rodině jsou spíše konzervativní. Jak v oblečení, tak i ve všem ostatním..

doplněno 01.09.15 09:47:

*smich* jsem zvědav, jaké další změny či nezměny se tu objeví... Já přidám jednu zásadní změnu - za celý můj život byl leden jednoho roku ten hlavní posun. Výpověď u jednoho zaměstnavatele z mé strany bez vidiny budoucnosti, svatba, stěhování do bytu, nalezení nového zaměstnavatele - to vše v jednom měsíci. A pak už to byla pohodička, kterou více než 10 let zažívám... Nemám změny rád, tak doufám, že to tak bude i dalších 10 a více let.


Dobrý den, tak, 3 až 5 dní neoholený mužský snad není zásadní změna podoby. Ovšem, manželka si všimne, že jste jiný. Ale, pes Vás snad stále poznává . Zdravím!

doplněno 01.09.15 10:08:

gotrekzagary - pes je v pohodě vždy, ale manželka by mohla vyžadovat třeba občanku a prokázání totožnosti .

U některých mužů může být 5 dnů neholení se dost zásadní rozdíl...

Není to sice můj případ, nicméně můj pes mne pozná ať už mám na hlavě 3mm nebo vlasy po ramena... a věřte, že ten rozdíl je taky dost velký... *smich*

 


0x

Dobrý den. Když jsem se dívala nedávno na své fotografie, pořízení před 10 lety, tak jsem s hrůzou zjistila, že mám na nich úplně stejný účes a stejné oblečení, jaké nosím ještě nyní...Akorát ty děti se výrazně změnily. Jedno vyrostlo a jedno přibylo.


Dobrý den, patrně patříte k lidem, kteří jsou ve své podobě dlouho stabilní a potom dostanou nějaký impuls a svou podobu náhle změní. Očekávejte ten impuls - a neupravujte si fotky v PC . Zdravím!

 


0x

stárnutí není prů.er- je to přirozené a spravedlivé všem...

jistě měním svou podobu ,přeci nebudu jako diblík když mi bylo 15náct...*smich*

není na škodu, když tě někdo potká a řekne - ty dobře vypadáš vůbec bych tě nepoznal...;)


Dobrý den, zrovna včera jsem potkal bývalého kolegu z práce, ale ten tu větu neznal asi celou.

Tedy, řekl, že by mě skoro nepoznal. No, proč také neřekl něco o tom dobrém vypadání? Přeci nějakých 10 nebo 12 let nemůže být na člověku hned vidět . Zdravím!

doplněno 01.09.15 10:26:

hahanaj - ano, tím to bude, protože spěchal. Jinak by asi dlouho chválil.

Ano je fakt, že někdo vypadá hodně let stejně , tedy myslím v tom středním věku...Možná Vám nechtěl až zase tak lichotit ,tak použil zkrácenou verzi.*nevi**smich*.Pěkný den přeji.*slunce*

 


0x
avatar gamapolis

Dobrý den.Zásadně neměním.Naposledy jsem změnil podobu v roce 1988,když jsem si nechal ostříhat vlasy,které jsem kromě malých úprav nestřhal asi od roku 1976.Od té doby jsem nudně stejný.Tedy kromě asi 25 nabraných kil,která ale nebyla změnou chtěnou.Moje oblečení obnáší čtvery džíny a hromadu triček,tak kolem padesáti.Čas od času to koupím nové a starší vyhodím,nebo použiju při práci.Brýle nosím jen na čtení.Mám troje,tam jsem si trochu nechal poradit od optika.Alle ten počet není kvůli měnění image,ale kdybych je třeba rozbil nebo ztratil.Z toho vyplývá,že jsem až děsivě nekreativní.


Dobrý den, možná jste děsivě nekreativní, ale zase jste o 25 kg starší . Zdravím!

 


0x
avatar 72mona3

Stárnutí zas až takový p*ůser není. Spousta lidí vypadá ve zralém věku mnohem lépe, než jako "ucho". Ale abych odpověděla na otázku...Ano, šatník i vizáž se mi mění, ale na nijak zásadně. Rozhodně najdu ve skříni věci, které nosím a nosila jsem je i před 8 10 lety (sportovní styl), ale jsou tam i kousky novější (to když si hraju na dámu). Vlasy bych chtěla mít dlouhé, ale ty na to mají jiný názor - všech pět. Tak ze dvou nahodím ofinu a zbytek nechám žít vlastním životem *smich* . Mona

doplněno 01.09.15 10:45:

Teď jsem je přepočítala a je jich šest! Tak to si dneska dovolím změnu a nahodím patku :-D Rákosníček je můj vzor...

doplněno 01.09.15 11:21:

@ben - není nic horšího než trvalá a pod ní holá pláň...Odvážná jsem, ale tak moc zase ne :-P Sem tam vlnka se mi dělá sama...teď v létě to vypadá na ležérní plážový účes...takže jsem in ;)


Dobrý den, nezoufejte - Rákosníček měl (tuším) jen tři vlasy a děd Vševěd na tom nebyl o mnoho lépe (tedy, až když jeho vlastní matka rozdala náhodným žadatelům jeho zlatý účes).

Ale, stejně by to chtělo vidět Vaší fotku . Zdravím!

doplněno 01.09.15 10:51:

72mona3 - šest vlasů je už na trvalou, tak se trochu odvažte.

doplněno 01.09.15 11:46:

72mona3 - šest vlasů a ještě přírodní vlnka? No, k Vám byla příroda hodně štědrá. Zkuste jí to oplatit (např. nákopem do zadnice).

 


0x
avatar babkazov

Já jsem změnila podobu hodně výrazně. Nějakou chvíli mi vlasy padají a nové nerostou a taky mě bolelo rameno, neudržela jsem ruku nahoře. Tak jsem řekla "Dost" a vykašlala se na barvení. Před čtrnácti dny mi kadeřnice ostříhala zbytek barvy. Tak jsem skoro bílá s účesem nakrátko. Někdo mi nadává, ať se nabarvím, že mi to nesluší a taky že nemusím světu sdělovat, že jsem stará. Někomu se líbím, prý jsem dostala "šmrnc". Ať jsou názory jakékoliv, cítím se dobře. Budu jako holubice bílá :-D ;) (ale s duší orla)


Dobrý den, jo, ty vlasy jsou potvora, která nás opouští a bez rozloučení. Také mám pocit, že zakládám hřeben při česání nějak dále od nosu, než tomu bylo dříve. Já ještě počkám a pak si budu kupovat jen polovinu šamponu . Zdravím!

 


0x
avatar minda

já jsem děsná "konzerva" - odjakživa dlouhé vlasy, párkrát jsem zkusila změnu, ale nebylo to ono... podobně oblečení - když si něco oblíbím, tahám to, dokud se to nerozpadne... tak si myslím, že postupně měním podobu jen díky stárnutí, ve své podstatě jsem pořád stejná - ale aspoň mě lidi bez problémů poznávají... ;)


Dobrý den, jo, na radikální změnu vzhledu musí být "koule". Ovšem, to po Vás (jako ženě) nemůže nikdo chtít, resp. je u Vás hledat . Zdravím!

doplněno 01.09.15 12:09:

minda - to odhalí zřejmě až pitva .

já o změnu ani nestojím, cítím se dobře v mé "osvědčené" podobě... ale je fakt, že sousedka, které je skoro 60 a tuhle změnila účes na ježka s fialovými proužky, je taková "metrnice", že ty koule možná i má... :-D

 

 


0x

V průběhu let jsem dospěl k absolutnímu pohodlí. Slušivé oblečení, polobotky a pracný účes vystřídaly dražší kapsáče, větrovka, treková obuv a milimetrové strniště, které je každých pět dní obnovováno, což přináší absenci česání a úsporu za holiče. Zaměstnavatel dress code nevyžaduje a v metropoli na člověka se®e pes. Nepředpokládám, že na mě v budoucnu čeká mahagonový ředitelský stůl, takže v nejbližších dvaceti letech nehodlám visage měnit. *cteni*

 


0x
avatar tiffany

Tak já vždy se změnou ročního období poznám, že je něco trochu jinak, ano, hlavně kila a pak nastává tvrdý boj... ale největší změnu zařídí vlasy, kratší, delší a barva, no a hlavně úprava. A zrovna dnes, vlastně už včera, se mi stalo něco, co mně "dostalo". Spěchala jsem z RHB - magnetoterapie a naštěstí jsem to vzala přes WC a tam jsem v zrcadle zjistila, že moje mikádo stojí okolo mé hlavy v pozoru, skoro jako svatozář ! Nevím, zda to bylo vlivem magnetů nebo horka nebo čeho... no naštěstí jsem v té chodbě moc lidí nepotkala, změna to byla dost velkolepá, ale ne k mé radosti. Takže pozor na magnety... ale jinak, změna je život, líbí se mi, když se někdo dokáže měnit s ohledem na svoje změněné možnosti, ale vždy si zachová příjemný a svěží vzhled. Myslím, že tak dává najevo svůj dobrý vztah k okolí.

Tiffany, je to úsměvná historka. Ta poslední věta je úžasně pravdivá. Takhle jsem to nikdy nevnímala, ale máte pravdu. Je to tak. *palec*

 


0x
nejcasteji podobu menim pote, co vykradu banku.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]