Názor na gaye a lesby

Od: Datum: 11.02.13 21:17 odpovědí: 38 změna: 13.02.13 00:15

Ahoj, tak jsem dneska při pouštění oblíbenejch písniček na youtube narazila na zajímavý video


, který mně osobně přišlo docela hezký. A napadlo mě zjistit takový veřejný mínění tady na poradně Jak jste na tom vy? Vadí vám homosexuálové? Podle mě je sexuální orientace každýho věc, ale i když jsme ve 21. století tak většinou slyším na tohle téma spíš negativní reakce. Mě přijde jenom škoda těch dvou pěknejch chlapů v tom videoklipu Teda pokud to nejsou herci. Jsem zvědavá na vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bubble*
Datum: 11.02.13 21:26

Myslím to tak, jestli nehrajou tu svoji orientaci. To video je samozřejmě hraný.

Datum: 11.02.13 21:28

Myslím si, že je to každého jeho osobní věc. I když mi homosexualita příjde tak trochu proti přírodě, dokáži ji respektovat. Ale třeba s adopcí dětí do takovýchto rodin rozhodně nesouhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 21:58

Někdo je na holky, někdo na kluky a někdo na řízky. Je to každého věc a druhým do toho nic není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.02.13 23:45

No být jich více a rozmnožování na nich, tak tu jednou nebudeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 21:57
avatar

Škoda? Proč? Že nezůstali pro ženský? Homosexuálové, pokud si svoji orientaci připustí a přijmou ji se vším všudy, žijí plnohodnotný život jako každý heterosexuál. Pravdou je, že jsme nebyli na partnerské chování homosexuálů na veřejnosti zvyklí a proto to zatím část společnosti dost nelibě snáší. Nové generace s tím už mít problém nebudou. A že by to bylo proti přírodě? Že by to matička příroda zařídila sama proti sobě? Pár gayů jsem v životě poznal a všichni to byli skvělí chlapi, oblíbení v chlapském kolektivu, ale také velmi často u žen, pravděpodobně pro jejich trošku jiný přístup oproti "normálním" chlapům.

A jedna klasika - ale to podle mě není homosexuál, ale magor:


Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 11.02.13 21:58

Na video jsem se nepodívala, ani nepodívám. Masáž médií a podobných ... dokáže někdy zamávat s názorem člověka. Proti homosexuálům a lesbičkám nemám naprosto nic a proč taky? Vadí mi závistivý, zlostní, zákeřní lidé a ti se najdou v jakékoliv orientaci lidí. Může být boháč, nebo chuďas, může být na holky či na kluky. Koukám na to, jaký ten člověk je. To je pro mě důležité. A dokonce neodsoudím ani člověka se špatnou minulostí. Četla jsem větičku.. dokud neoblékneš boty, v kterých jsem chodil já, nesuď, jak jsem v nich kráčel. Ohromná pravda.

A třeba gay pro mě jako pro ženu? TOP kamarád. Mám jistotu, že vše, co pro mě udělá, co mi poradí, co řekne, nemá vedlejší úmysly, jak mě dostat do postele..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.02.13 22:10
avatar

Na klip jsem nekoukal, většinou jsou situace v klipech podobně jako ve filmech nahrané.

A vzhledem k tomu, že s touto menšinou mám cosi společného, tak proti homosexuálům samozřejmě nic nemám! *smich*

Ještě Vás ocituji - "Podle mě je sexuální orientace každýho věc" - s touto formulací nemohu souhlasit. Je každého věc, jaký má účes, jak chodí oblečen, jak se chová. Ale sexuální orientace NENÍ záležitostí svobodné volby...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bubble*
Datum: 11.02.13 22:31

Jasně, myslela jsem, že je škoda, že takový chlapi nezůstanou pro ženský Pár gayů znám a jsou to moc fajn kluci. Těžko říct, jestli třeba za sto let se na to budou lidi dívat jinak. Určitě se to zlepší, protože si zvyknou, ale přijde mi to podobný jako s rasismem. A jak už dlouho už se lidi posuzujou podle barvy kůže atd. a bylo to tak před stovkami let a je to tak i teď, i když samozřejmě už v jiné míře. Na tom druhým videu mi ten chlapec taky přijde trochu mešuge :-D Ale jsem ráda, že názory lidí tady jsou zatím tolerantní.

Od: heterosexual
Datum: 11.02.13 23:47

Mě homosexuálové vůbec nevadí. Není to proti přírodě ale v souladu. Co mě zaráží je prudce stoupající počet v zemích jako Thajsko a v těhle oblastech to už mi přijde trochu na hlavu a bojim se že to není vždy jejich zaměřením ale možná nějakou deformací nebo módou? nevím. Tady v Evropě to naštestí zas tak nevidím a asi jsou to ti praví homosexuálové. I když modní to je třeba u náctiletých (skutečně jsem se setkal s tím že "být gay je dneska in" ) ale to je jejich věkem a pak se uklidní po dvacítce příroda je nakonec nasměruje správně a uvědomí si že jsou mimo. Myslím ti co si na to hrajou. Jo a poznámka: ve společnosti, na diskotéce v barech a tak by se měl každý chovat eticky a nepobuřovat a říkám to proto že teď je doba kdy se to stává (naštěstí) normální věcí a oni jakoby se snažili teď každýmu dokázat že jsou ta menšina a každýmu to ukážu jak jsem na to hrdý a za každou cenu se líbat a osahávat před ostatníma to ať si strčí za klobouk jak homosexuálové tak heterosexuálové. To si musí všichni nechat na doma nehledě na jejich orientaci! Takže Jsou zdraví a je to v souladu s přírodou ale nesmí s tím nikoho otravovat, stejně jako heterák taky asi nebude oblíbenej když bude za každou cenu svoji sexualitu všem nechutně ukazovat na to není nikdo zvědavý. Snad to čtenář co jsem napsal správně každý pochopí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 12.02.13 01:33

Pokuď mi nebude sahat chlap na zadek, tak je mi to fuk. Absolutně nic proti nim nemám. U holek budou teplouši vždycky oblíbení - prostě další kámoška *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 09:23
avatar

Vybavila se mi taková (údajně skutečná) příhoda, kdy se na jednoim festivalu setkal sovětský a americký dirigent, a mimo jiné přišla řeč i na antisemitismus. A ten Rus povídá, u nás jsme se s antisemitismem vyrovnali, já mám v orchestru pět židů a nikomu to nevadí. A co u vás?
A Američan jen rozpačitě pokrčí rameny, a povídá, já vůbec nevím, jestli v orchestru nějaké židy mám.

Statisticky bych měl mít ve svém okolí 4% homosexuálů. Ale já nevím, kdo to je, a je to ta poslední věc, která by mě zajímala. Ne že mi nevadí, to je slabé slovo, Sexuální orientace kohokoliv mě nezajímá, stejně jako mě nezajímá, jestli má prořezané všechny osmičky nebo zlomený nehet na malíčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wogoos*
Datum: 12.02.13 09:37

Mě je taky fuck kdo jaký je, ale připouštím, že některá orientace může být přijatá výchovou, nebo zkušenostmi. Třeba tím že kluk šlape, nebo kriminálem. Bohužel se mi taky zdá, že mezi lesbama je větší výskyt překrásných ženských.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 12.02.13 09:42

Mě osobně geyové ani lesbičky nevadí to je opravdu každého věc a není žádný důvod je za to odsuzovat krom toho co si kdo dělá v soukromý ... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 09:57
avatar

Stejně jako Jethra mě sexuální orientace lidí nezajímá, ale narozdíl od něj o dvou mladých chlapcích vím. S jedním se občas potkám, druhý je prodavač. Oblečením, chůzí i mluvou dávají jasně najevo, kdo jsou.

Přes tuhle lhostejnost k homosexuálům mám jednu nepříjemnou vzpomínku. Byla jsem v Holandsku na takovém poloúředním pobytu, ubytovala mě jedna z místních rodin. Večer přišla návštěva. Paní v mém věku. Než jsem pochopila, že je lesba a že se jí zamlouvám, to chvíli trvalo. Na zájem cizích mužů umím nějak automaticky reagovat hned, toto bylo nečekané, překvapivé. Byla jsem host, jazyková bariéra k tomu. Nejspíš jsem zbledla, možná zrudla, řekla jsem, že jsem velmi unavená a utekla do své ložnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wogoos*
Datum: 12.02.13 09:59

Třeba jste o hodně přišla...:-P

doplněno 12.02.13 10:00:

Jen vtip, nic ve zlém. Já myslím že na západ od nás si s tím tak hlavu nelámou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 12.02.13 11:36

Jak to bylo v tom seriálu Přítelkyně z domu smutku? "Která jednou zkusí, už nechce jinak" *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 11:33
avatar

Já se divím, že to ještě někdo řeší... Proti přírodě to není, homosexualita je i u jiných tvorů mimo lidí. Je to genetická odchylka, která ovšem nikoho neomezuje, proto je nesmysl ji nějak odsuzovat. Je to stejný jako když je někdo na starší nebo na mladší. Ovšem tady je ještě věc morálky dané generace - to co se považovalo za normální před 500 lety, nám teď normální nepřijde, a to, co se za normální považuje teď, se za 500 let bude považovat za nenormální (nebo naopak). Homosexuálové mají výhodu, že jsou to dvě svobodné osoby, které se mohly sami rozhodnout (narozdíl od dětí/zvířátek) a tudíž tu není žádná vada nebo hrozba pro společnost.

Jo a v nějakém kmenu užnevímkde je četná gay komunita, díky které kmen prospívá (děti sourozenců gayů žijí déle - gayové nemají vlastní děti, proto se starají o děti svých sourozenců, což prospívá komunitě).

doplněno 12.02.13 11:40:

Ještě podotknu: je rozdíl mezi homosexuálním chováním (kluk, který šlape, styk mezi námořníky nebo vojáky - hlavně v minulosti, styk mezi muži v antice atd.) a homosexuální identitou.

K tomu, že dnes je "in" být gay - není to in, akorát se homosexualita víc toleruje, proto se to už homosexuálové nebojí tajit. Dřív bylo stejně gayů i lesbiček, akorát to tajili. Herci se přiznávají teď, protože se nemají ničeho bát, ale kdyby začínající herec v 60./70. i 80. letech řekl, že je gay/lesbička, tak by jeho herecká kariéra skončila velmi brzy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 12.02.13 11:54
avatar

Já se divím, že to ještě někdo řeší...

Podle mne to nejvic resi prave homosexualove sami - i pomoci ruznych pruvodu, duhovych ztuzek a ja nevim cim vsim. Ostatnim bych rekl, ze je to tak nejak u pr...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 12:17
avatar

Samozřejmě. Homosexualita ještě není úplně tolerována a akceptována a tyhle průvody jsou nutné. On se totiž každý tváří způsobem "Ať si dělají, co chtějí, jen ať to nedělají přede mnou/ať si to nechají na doma." A to je špatně. Dokud se lidi na cicmající kluky nebudou dívat stejně, jako na cicmající pár kluk/holka, tak tyhle pochody budou potřeba dál.

A taky už se, pravda, tolik nedělají jako "podívejte na mě, jsem gay", ale jsou to festivaly/průvody jako každé jiné akce, kde se schází lidé, co mají něco společného. Lidé tam jezdí za přáteli, je u toho program atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 16:06

jenže oni maji snahu se pořád ukazovat jací jsou borci že jsou homo a nestydí se za to... měli jsme ve třídě gaye a to bylo to same.. vubec se tím netajil, spíš naopak.. každá slohová práce byla v duchu homo až ho jednoho dne učitelka před celou třídou zdupala že je sice fajn že se tim netají ale že ona není zvědavá to číst v každé slohové práci... naštěstí měl vadu řeči, tak těžko říct jestli bych chtěl používat i ten jejich hlásek... a že to je proti přírodě? no u lesbiček to tak jednoznačné není... ale těhotného gaye jsem ještě neviděl takže jedině, že by příroda chtěla vyhubit jejich rod... to by pak bylo naporsto v pořádku... ale jinak v zásadě proti nim nic nemám... pokud mě neotravují tak jsou mi ukradení :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 18:43
avatar

Jasně, že se nestydí. Vždyť po 2000 let se museli stydět a schovávat. Je to jako s černochama, kteří si občas hrají na "hustý negry z ghetta". Protože prostě konečně můžou. A proti přírodě to není - kdyby to bylo proti přírodě, tak by žádní gayové ani lesbičky nebyli. A důležité není rozmnožování jedince, ale rozmnožování druhu. Lidé, kteří mají mezi příbuznými gaye, mají zdravější děti, které se častěji dožívají vyššího věku (v různých domorodých kmenech mají dětí víc a častěji se dožívají dospělosti). Takže i z tohoto pohledu (biologického) jsou gayové a lesbičky společnosti prospěšní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 16:02
avatar

Vůbec mi to nevadí ale vadí mi a dsuzuji to, když chlap nebo ženská příjde s tím, že je na stejné pohlaví až má manželku a 3 desetiletá děcka. No a pokud by to bylo moje dítě patrně bych velkou radost neměla ale snažila bych se naučit se s tímto faktem žít. Máte pravdu homosexuálové jsou většinou moc pěkní kluci co pak na tom pomyslném trhu nám děvčatům chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 12.02.13 19:01

Můj názor je...že homosexualita normální není...pro mě je normální vztah žena a muž. TO je normální. Už se to s tou tolerancí přehání...co ještě bude normální? Třeba incest? Nikoho nesoudím, na to nemám právo, ale aby si buzny osvojovali děti, to je pro mě silný kafe...co s těch dětí vyroste? Stejný buzny jako oni...divím se, že tohle nevadí těm různým spolkům na ochranů děti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 19:19
avatar

Tady jde bohužel vidět, jak neznalost ruku v ruce s mediální masáží... Už od dávných dob se vyskytují mezi lidmi i zvířaty homosexuální vztahy, takže to není žádná móda. Homosexuální vztah také, na rozdíl od incestu, nemá nic společného se vztahem mezi přímými příbuznými. A do třetice - v zahraničí bylo sledováno mnoho dětí, které si adoptoval homosexuální mužský či ženský pár. Děti byly ovšem v drtivé většině hetero, protože je to věcí genů, ne výchovy, jak si mnozí naprosto scestně myslí. :)

Samozřejmě Vám názor nijak neberu, ale s těmi dětmi je to opravdu velká hloupost.

doplněno 12.02.13 19:34:

Sice mi tato představa také nevyvolává libé pocity, nicméně nechávám je žít, takže dobytek asi nebudu. Zajímavé ale, že uvádíte pouze muže. Žena lesba už tak odporná není, že... protože u ženy je normální, že se jí všechno strká všude:)

Je to Váš názor. Sice neskutečná blbost, ale Vaše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 12.02.13 19:27

To, že je mi odporná představa pyje v můžské řiti nebo puse není moje neznalost, ale odpor a komu to připadá normální, je u mě dobytek a ohledně těch dětí - za svým názorem si stojím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 19:43

přesně.. některým lidem se to hnusí a nemůžou za to...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.02.13 21:28
avatar

Jardino, přesně zde ukazujete svoji netoleranci.

Je daleko více heterosexuálů, kteří vyčítají homosexuálům jejich orientaci, než naopak. Ještě jsem neslyšel větu "Kamaráde, vadí mi, že jsi na ženský!"

Samozřejmě můžete mít k různým nestandardním sexuálním aktivitám odpor, ale snad Vám proti Vaší vůli nikdo no zadele nic necpe. Mimochodem, představa pyje v ženské řití je pro Vás přijatelná? Mně je daleko odpornější piss, kaviar, o znásilnění ani nemluvím, i když je na internetu třeba jen nahrané...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 12.02.13 22:44

Přesně tak...k téhle zvrácenosti nebudu nikdy tolerantní...protože si to toleranci nezaslouží, stejně jako incest, pedofilie a cizoložství. Nejsem věřící, ale tohle je prostě hnus a je mi jedno, co kdo na můj příspěvek napíše. Tady je důkaz toho, kdo je tolerantní (k jinému názoru) Kdo prostě nejde se stádem stejného názoru, je černá ovce. Tím končím a nebudu už reagovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.02.13 22:54
avatar

Naprosto s Vámi souhlasím: "Tady je důkaz toho, kdo je tolerantní" ...

I já debatu s Vámi považuji za ukončenou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 12.02.13 23:16

Běžně debaty na tato temata jen letmo ´proběhnu´, nepřispívám - nechci se ´hádat´ ani číst něčí hádavé výlevy, ale na Vaši zvrhlost, Jardino555, reagovat musím - Vaše do nebe volající zhovadilost je příliš nehorázná.

Házet do ´jednoho pytle´ homosexualitu a pedofilii opravdu svědčí o tom, že nejste věřící, jste xenofobní howado! *) A to tvrdím přesto, že nejsem homosexuál a mně osobně rozhodně není příjemná představa žádného homosexuálního chování kteréhokoli chlapa vůči mně...

*) Omlouvám se všem za porušení pravidla Z2

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.02.13 23:23
avatar

Mowla, díky za rozumný názor, jen si dovolím podotknout, že pedofilie je původně láska k dětem, která se sexuální přitažlivostí nemá nic společného. Ovšem dnešní trestní zákoník pro tento pojem má jinak definovaný význam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 12.02.13 23:32

Zmiňuju pedofilii v ´dnešním´ smyslu slova...

Znám několik homosexuálů, kluků i holek - a pokud mi na nich něco vadí (jako občas každému na někom něco ´nesedne´), rozhodně to není jejich sexuální orientace - a je mi vcelku jedno, jestli se za ruce vedou kluk s holkou, dva kluci a nebo dvě holky, to, že je člověk mizera, gauner nebo hňup se projevuje jinak.

doplněno 12.02.13 23:35:

Kruci - na toho smajlíka se mi tam proměnila závorka... Ale nevadí - ten ´oný´ mne tak nazdvihnul, že je tón té reakce zbytečně strohý...

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.02.13 23:35
avatar

Ano, pochopil jsem, jen jsem to upřesnil. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 19:28
avatar

S gayem bych nemohl kamarádit, s lesbou ano. To bych věděl, že jde skutečně jen o kamarádství. Stejnou otázku jsem kdysi probíral s kolegyní a ona odpověděla stejně, ale v opačném gardu: s lesbou ne, s gayem ano.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bubble*
Datum: 12.02.13 23:23

Tak koukám, že už se tady objevily negativní názory. No každej má na to právo. Ale přirovnávat homosexualitu k pedofilii nebo k incestu mi přijde dost scestný. Homosexualita není nemoc a homosexuálové přece nikoho nezneužívaj narozdíl třeba od pedofilů.. Kamarádství chlapa s gayem nebo ženský s lesbou mi přijde normální. To je jak když spolu kamarádí hetero chlap a ženská, tak taky nemyslej pořád na to, jestli je ten druhej náhodou nechce dostat do postele. Adopci bych povolila, kdyby tady nebylo tolik lidí, který to odsuzujou. Dokážu si představit, jak by na ty adoptovaný děti reagovalo okolí. Ale věřím, že homosexuální páry by dokázaly bejt stejně skvělí rodiče jako páry hetero. Možná i lepší, když to kolikrát vidim kolem sebe.

Od: hop®
Datum: 12.02.13 23:27
avatar

Jen k té adopci.

Nejsem nějakým skalním zastáncem této možnosti.

Ale pokud si chlap se ženskou "pořídí" děcko a pak se rozvedou, dítě je většinou svěřeno do výchovy jednomu z nich. A nikdo už potom moc nezkoumá, jestli maminka pak žije se "strejdou" nebo s "tetou", nikdo moc neřeší, jestli tatínek miluje "tetu" nebo "strejdu". Naopak, homosexuální "rodina" by v případě adopce byla pod mnohem větším dohledem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 12.02.13 23:37

..."homosexuální páry by dokázaly bejt stejně skvělí rodiče"... - naprosto souhlasím, blbca - stejně jako dobrého člověka, najdeš v každé ´společnosti´.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 00:15
avatar

Ahoj, můj názor na gaye a lesby je naprosto neutrální...nechápu proč to všichni řeší...jsou to normální lidi, i když jsou se svojí sexuální orientací v menšině...Asi tři mé známé jsou lesby, jedna z nich byla dřív moje dobrá kamarádka, tak asi proto je beru tak liberálně :) S adopcí jednoznačně souhlasím. Existují průzkumy, které dokazují, že výchova dětí homosexuálním párem nemá žádné negativní účinky. Jediný rozdíl mezi nimi a dětmi vychovávanými v "normální" rodině je v tom, že mají mnohem liberálnější přístup k lidem, kteří se nějakým způsobem odlišují od té většiny- sex. orientace, ale i postižení atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.