Je škola důležitá?

Od: Datum: 10.02.13 16:37 odpovědí: 10 změna: 11.02.13 18:19

Jak to tak pročítám, tak většina rodičů je proti. Jsem si jistá, ža oni když byli v našem věku, tak se jim do školy taky moc nechtělo. Teď si říkají, jak je škola důležitá, ale děti na to mají opačný názor. V tomto ohledu se nikdy neshodneme. Jen by nás rodiče mohli více poslouchat. Když je ve škola nějaká akce, na kterou děti nechtějí, tak si rodiče většinou myslí, že je to pro ně důležitě, i když to je stupidní akce pro malé děti jako například teď u nás. Zavítala jsem na tuhle stránku s nadějí, že bysem tady mohla najít nějakou radu, aby sem tam nemusela, ale místo rady jsem si všimla, že je tady hádka - jestli je škola důležitá. Toť můj názor. Popřípadě omluvte mé chyby, je mi jen 15, tak o sobě nemůžu říct, že jsem všeználek českého jazyka. ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.13 16:44

Jen nějak nevidím otázku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 16:48
avatar

ZŠ a SŠ jsou důležité i podle mne (je mi 17), VŠ už tolik ne. Jde jen o to, aby člověk pak měl dostatečné vzdělání na to, aby získal práci - a na to SŠ většinou stačí.
"Popřípadě omluvte mé chyby, je mi jen 15, tak o sobě nemůžu říct, že jsem všeználek českého jazyka." - Div se nebo ne, ale tvůj příspěvek je velmi vysoko nad úrovní velké části ostatních. I když tam nějaké chyby máš, alespoň se to dá číst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 17:04
avatar

Ahoj, děti mají školu, dospěláci zaměstnání. Jako se dětem nechce do školy, drtivé většině dospěláků se nechce do práce. A jako vy máte ve škole stupidní akce, tak ve firmách bývají zase stupidní večírky, na které se nikomu nechce, ale všichni tam musí jít, protože co by řekl šéf, že...;) Takže nemudruj, každý máme něco...*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 17:13

jak ja bych se vratil do skoly

mami tati dej, kup, zaplat, starej se...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 18:04

Chápu, že tě škola nebaví, ale je důležítá. Otázka však je, jak moc.

Nesouhlasím s názorem, že VŠ není důležitá. Bohužel to není pravda. VŠ ti zejména v některých profesích otevírá velké možnosti.

Myslím, že na SŠ se ti bude líbit víc (předpokládám, že tam ještě nejsi). Je to hodně jiné.

Jinak s rodiči je někdy těžké se shodnout, ale to se nezmění. Však to znáš. Děti májí potíže s rodiči a rodiče s dětmi. Je to fér.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 10.02.13 18:07

Je to opravdu nefér. Skoro všechny děti nemaj rádi školu. Jen co ji ale opustí a začnou jim dospělácké problémy, moc rádi by se vrátili do let, kdy si bezstarostně užívali ve škole.*smich*. Mělo by se to otočit. Od 6ti do 20 makat jak mourovatej a od 20 do důchodu chodit do školy, ať se děti staraj, to by byla nádhera.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 18:11

Příjde mi divné, jak všichni říkají, že by se vrátili do školy. Je to jako s tím, že spoustu lidí tvrdí, že za komunistů bylo lépe. Lidé hodně zapomínají, takže teď si myslí, že by jim bylo ve škole fajn, ale možná by je to brzo přešlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 10.02.13 18:14

Srovnávat školu s historickou dobou je opravdu už někde jinde. Háček je v tom, že člověk si víc pamatuje ty lepší zážitky, ty horší potlačuje, ale na rovinu, kolik těch horších tenkrt bylo? Pár zádrhelů, které by dnes už člověk přešel, jinak nic velkýho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 17:14

Je to možné. Ostatně každý to prožil jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.02.13 18:19

Jak to tak pročítám, tak většina rodičů je proti. Jsem si jistá, ža oni když byli v našem věku, tak se jim do školy taky moc nechtělo.

Nesrovnávej to, nemá to smysl, je jiná doba. Za komuny bylo dost lidí jen ze ZŠ a práci dostali, dnes? I tehdy se měl lépe ten, co měl i jen maturitu. Ono to těm děckám dojde až v dospělosti a pak si vzdělání doplňují. Půjdeš k doktorovi se léčit nebo za vykuřovačem? Kdo bude učit ve škole ..? Kde by jsme byli nebýt vzdělaných lidí, ani u klávesnice by jsi neseděla!
To jsou názory. Kde tě se ZŠ vezmou do práce? No ale není nakonec povinnost pracovat, jen si lze chodit pro dááfky, natahovat ruku DEJTE! Před chvílí cikán v TV.. ani byty nám nedají!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.