Zvětšení sleziny 14,5 cm

Od: Datum: 31.08.15 11:21 odpovědí: 7 změna: 31.08.15 13:11

Náhodně na utz mi bylo zjištěno slezina 14,5 x 5,1 cm
Jde o lehké zvětšení sleziny.Měřím 172cm, jsem žena
Může někdo vysvětlit, jestli platí, výrazně zvětšená slezina-vážnější stav
Lehké zvětšení sleziny může znamenat i rakovinu-leukemii apod.?
žádné onemocnění jsem neprodělala , nevím proč je zvětšená.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.15 11:44

Pokud máte objektivní potíže, řiďte se instrukcemi lékaře. V opačném případě se přestaňte zbytečně pozorovat a žijte život.

Od: marcelav
Datum: 31.08.15 12:06

Objektivní potíže žádné nemám, cítím se naprosto zcela zdráva.
Ale hodit to za hlavu nemůžu... může to znamenat nějaký virus v těle nebo i rakovinu.
Nevím, jestli i mírné zvětšení mám řešit, protože i mírné zvětšení může třeba znamenat vážnou nemoc, nebo to nechat být.
Na pohmat není nic cítit, pouze ultrazvuk prokázal mírné zvětšení.
Ještě mě napadlo, nemůže to být i tím, že jsem byla 4 roky běžkyní? Jako z dennodenního běhu? Asi je to blbost.

Datum: 31.08.15 12:22

A co vám k tomu řekl lékař, který vyšetření ultrazvukem prováděl? Pokud jste si jej tedy neprováděla sama...

Datum: 31.08.15 12:33

Lékařka to konstatovala, a dala mi zprávu pro obvodního lékaře, takže musím k obvodnímu.
Jen nevím, jestli se mám bát

Od: uska®
Datum: 31.08.15 13:04

Marcelo, cítíte se úplně zdravá a obvodní vás pro nic za nic poslala na ultrazvuk? To nedává smysl. Ultrazvuk není preventivní vyšetření. Tak jak to je?

Datum: 31.08.15 13:08

Náhodně to zjistila.. šla jsem na utz něčeho jiného jako samoplátce. Projela mi i slezinu a játra ..

Datum: 31.08.15 13:11

Nemusí to znamenat vůbec nic, obvodní vám k tomu jistě něco řekne. Zde vám stejně nikdo nic neporadí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.