Kvalitní dalekohled

Od: Datum: 17.09.15 20:48 odpovědí: 5 změna: 18.09.15 10:39

dobrý den, prosím, kdo poradí-jaký si mám pořídit dalekohled-velikost-jaké má mít přiblížení? děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 17.09.15 20:51

Zdravím, to je těžké. Na co bude určen, na výlety, na lov (myslivec) či takový ten military model? Jaká je cenová hladina? Je mám třeba po dědovi Carl-Zeis Deltrintem 8x30 (triedr) a nevyměnil bych ho ani za nic. Obraz pěkný, poctivý kus materiálu.

Myslím, že když obejdete pár obchodů s optikou či prodejny zbraní a pár modelů vezmete do ruky, tak určitě vyberete. Asi bych se držel zvětšení 8x a světelnost můžete klidně dle nároků zvolit i 40 (ten bude ale větší rozměrově).

Datum: 17.09.15 21:01

Jakýmsi standartem je 10x40. Je nutno mít na paměti, že čím větší přiblížení, tím více pozorovaný objekt poskakuje (bez pevné opory) - nikdo nemá absolutně pevnou ruku.

Datum: 18.09.15 08:40

Tak dělají se i dalekohledy s optickou stabilizací. Ovšem jejich cena se pohybuje hodně vysoko, a bude asi nad limit tazatele.

Datum: 18.09.15 07:04

Jaký dalekohled koupit je individuální podle využití. Na turistuku a dlouhé pochody, bude lepší něco menšího, na čekání v "houští" na větší dálku zase větší přiblížení a třeba se závitem na stativ. Slušný výběr, a možnost i poradit se s prodejcem je třeba tady.

Datum: 18.09.15 10:39

Hlavně bych nedoporučoval dalekohledy s proměnlivým zoomem(zoomovací), sám mám zoomovací Bresser Zoomar asi za 4500Kč, obraz za moc nestojí. Takže třeba 10*50 apodobně. Rozhodující je výše investice a účel použití dalekohledu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.