Co jsou zranění neslučitelná se životem?

Od: Datum: 17.09.15 19:46 odpovědí: 11 změna: 18.09.15 20:20
Zdravím,
jaká zranění jsou "neslučitelná" se životem?
Slyším to u dopravních nehod.
Díky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.09.15 19:50
avatar

to jsou závažná zranění - např. totální deformace hlavy, oddělení hlavy od trupu, proražení hrudi kusem vozu/nákladu velmi destrukčním způsobem... Nepřál bych vám to vidět v realitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 20:50
avatar
Jak pise výše.Jednou na reportu byl zaznam z dopravni nehody,auto obtoceno kolem stromu.Chodily kolem hasici,tak se jich reporter na miste ptal.Jeden,co mu je to celkem jedno rekl na kameru ze hledaji hlavu,ze tim narazem mu to o sloupek rizlo a ted hledaji i par metru v krovi.Na konci reportaze opět asi mluvci zachranky,nebo lekar mluvil do kamery ze zraneni byla neslučitelné se zivotem...
Me osobne pripada hloupé tohle pustit do tv.Tak jasně ze zraneni je neslucitelna se životem,kdyz hledaji oddelenou hlavu!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 17.09.15 20:53

Jsou to zranění, po kterých nastane smrt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 20:54

Obecně zranění, která vyřadí z činnosti jakékoliv životně důležité orgány, ale také způsobující vykrvácení, rozsáhlé popáleniny atd.,atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 20:59
Treba utrzena hlava, zlomeny vaz, nejake teleso, ktere proslo telem a pritom znicilo zivotne dulezite organy, silne krvaceni, pri velkem narazu se mohou organy poskodit vnitrim narazem apod.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 21:43
avatar

Dřív se říkalo jednoduše "smrtelná zranění", prostě zranění po kterém nastane smrt, erzeta toto používá dlouho jsou to zranění kdy nemá smysl se snažit něco dělat. Těžko budete oživovat člověka co má hlavu kus od těla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 17.09.15 22:51
avatar

Neslučitelné se životem - to je něco, co nechtějte ani vidět.. většinou rozdrcené, rozervané, oddělené..

Má známá, co se nechávala odvézt od opilého kámoše z baru, skončila po nárazu do stromu rozmačklá pod autem.. asi tři dny nevěděli kdo to je..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.09.15 07:28
avatar

Dobrý den, téma to není veselé, ale vybavil se mně vtip, jak záchranáři v létě vyloví utopence a začnou ho oživovat. Okolo jde pán a říká jim, že to nemá význam (že má zranění neslučitelná se životem). Na otázku, jak to může hned vědět, jim odpoví: "Protože má na nohou brusle." Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 09:57
avatar

- co je na takové formulaci nejasného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.09.15 12:44

Nejde jen o DN, prostě to nelze přežííít, tedy konstatování, že osoba to nepřežila, nelze oživit, ani se neoživuje, smrt byla nutným následkem. Kdysik se to nepoužívalo. Co je nepochopitelné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 18.09.15 20:20

Jednou jsem se nachomýtl k nehodě kde bylo podobné zranění neslučitelné se životem,ještě před příjezdem záchranky a věř mi že víc bych to nikdy vidět nechtěl,člověk téměř přepůlený v hrudní oblasti nějakým plechem,všude litry krve...jsem z toho byl ještě týden v šoku a řídil jsem jen to nejnutnější,ten večer jsem šel do hospody a poprvní za život jsem se slil do němoty-ty záchranáře a hasiče obdivuju,já bych se z toho sesypal,vyprošťovat kousky někoho z těch zmačkaných plechů

Jednoduše,zranění co není možné přežít

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.