Jak vnímáte různá vylepšení?

Od: Datum: 29.08.15 07:43 odpovědí: 29 změna: 30.08.15 22:13
avatar

Dobrý den, obecně nejsem proti pokroku, ale poměrně často jsem překvapen vylepšením něčeho, co snad ani vylepšení nepotřebuje a přesto to vylepšeno bylo. Tedy, o vylepšení je přesvědčen ten zlepšovatel (já často ne). Takže, jak se Vám líbí, že stránky na internetu, které důvěrně znáte, náhle změní podobu, oplatky, které léta kupujete jsou náhle "lepší a ještě lepší" nebo Váš oblíbený prací prášek se stane ještě úžasnějším? Pociťujete nadšení z těchto změn? Není to přiznání výrobce, že jeho produkt byl v minulosti vlastně špatný (a až nyní po vylepšení je OK)?

Děkuji Vám, že se podělíte o své pocity ze zlepšováků a zdravím!

P.S. Prosím, nepište odpovědi typu, že pokrok nejde zastavit. Nejde o změny zásadní, ale o "vylepšení".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.15 08:09
avatar

Dobrý den. Jsem ve skutečnosti staromilec a změny nemám moc ráda. Většina vylepšení čehokoliv, která jsem vyzkoušela na vlastní kůži, nestála za nic. A měla jediný účinek, totiž že jsem o danou věc přestala mít zájem. Proti pokroku, vzato všeobecně, nic nemám. Ale někdy všeho moc škodí a ne každý pokrok je k užitku.

doplněno 29.08.15 18:38:

Tak například mobily: Nejprve to byly veliké bedny, které se nevešly nikam jinam než do batohu. Pak se postupně zmenšovaly do velikostí kapes u kalhot, aby se z nich po letech opět staly placky, které všude překážejí. A když s nimi člověk telefonuje, tak to vypadá, jakoby hovořil do dřevěné fošny ze staveniště nějakého hypermarketu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 09:12
avatar

Dobrý den, jo, staromilec - to já budu asi také. Ovšem, já jsem staromilec pokrokový .

Zdravím!

doplněno 29.08.15 19:37:

eulalie - mobily budou ještě větší až do nich bude dostupná i aplikace "přenosné WC" .

doplněno 29.08.15 19:42:

agaxy - smajlíky znám, umím je i vkládat, ale nepoužívám je, protože ty žluté potvory nemám rád.

Vím, že to vypadá divně, ale raději to napíši slovy. Pokud jde o to psaní, tak zrovna dnes mně někdo, kdo šel okolo poradny, napsal, že kecám do všeho. Tak nevím. Ale, když se podívám na to množství otázek zde, tak já to prostě nestíhám, abych do každé napsal .

Od: agaxy
Datum: 29.08.15 18:25

Bene, ale vždyť vy můžete dát toho smajlíka doopravdy a nepsat jen "smajlík"...*tanec* mimochodem gratuluji k fakt dobré otázce, tady nám chybí v tabulce smajlík "piš víc" ve smyslu "klidně se víc angažuj" - když už máme například smajlík "čtení" *cteni* *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 29.08.15 08:11

Často se změní jen obal a obsah zůstává stejný, což budí dojem vylepšením a ještě lepším. Jinak u spotřebičů náhradí kovy za plasty kde to jde, konstrukčně chatrnější atd. Samozřejmě to brzo praskne a jinak odejde, takže jdete do opravny, nebo pro nové a tak to je pořád dokola. U potravin sníží váhu a cenu samozřejmě nechají, nebo lépe zvýší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 09:17
avatar

Dobrý den, souhlasím, že kouzla s váhou výrobku nebo barvou obalu jsou dnes běžná.

Zase to zákazníka udržuje ve střehu, ale příjemné to není. Zmenšování např, elektrických nebo mechanických výrobků tak, aby se domácí kutil už ani do výrobku nedostal prsty, je také nehezké. Zdravím!

Datum: 29.08.15 08:13

Dobry den vsem. Tak vnimam to jako neustaly boj proti znevsedneni. Jestli je ten ci onen produkt nasledne lepsi, je dost diskutitabilni. Napr dost reakci vidim ohledne potravin, ze tehdy byly zdravejsi a chutnejsi. Vite, ono by se to chtelo vratit casem zpatky, vzit z te doby nekolik potravin-pochutin a porovnat jak chutove tak i rozborem, jak to opravdu bylo a je. Musime si taky priznat, ze i co se chuti tyce, tehdy moc na vyber toho nebylo a vsechno se nam zdalo vic chutnejsi a zdravejsi a ze bylo v minulosti vsechno vic pod dohledem a ze by si to v te dobe ani nikdo nedovolil tolik sidit a dalsi ruzne povery, ale zdani muze velmi klamat. A po urcitem case se nam vse uz muze jevit trochu jinak, nez doopravdy bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 09:21
avatar

Dobrý den, tak, ta Vaše formulace, že jde o boj proti znevšednění, mě pobavila, resp. já mám asi cit pro znevšednění potlačený. Mám rád věci, které fungují, aby byly stejné. Ale, určitě zase jiný ty změny ocení. Zdravím!

Datum: 29.08.15 09:12
avatar

Dobrý den.Tak pro mě,alespoň co se internetu týče,je každé "vylepšení" k vzteku,zvlášť pokud ho musím přijmout.Protože to třeba jinak nejde,Proto mám dodnes Firefox 25,přestože už je asi 34.Už ani 26 nechci,protože tam došlo k několika změnám,které mi vadí.Například správce stahování.V 25.verzi si mohu nastavit,aby se správce otevřel při začátku stahování nebo ne.Ve vyšších verzích to nejde.Nwvím tedy co je to za vylepšení,když ve staré verzi si mohu vybrat a v novější ne.Navíc je správce stahování spojen s historií,kterou si ve starší verzi kliknu,pokud ji potřebuji.Já osobně mám Windows Vista,na které nedám dopustit(i přes odpor hodně lidí)a mám hrůzu ani ne tak z verze 7(kamarád chtěl vysvětlit nějaké věci a nebyl problém)ale z verze 8,kde jsem už byl mimo(něco chtěl vysvětlit syn mé sestřenice).Desátou neznám a vůbec se do ní nepohrnu.Mě to prostě takhle vyhovuje.

Co se týče internetových stránek a změn na nich,také toho nejsem příznivcem,ale někdy to musím překousnout.Něketré se po vylepšení dlouho načítají,protože je tam složitá grafika a pro mě je to zbytečné.Pro někoho ne,ale pro mě zkrátka ano.

Zrovna nedávno v hospodě padla řeč na reklamy,tak jsem říkal,přesně co Vy,ale v souvislosti s pracím práškem,který v nové variantě vypere ještě lépe.A když vezmu v úvahu,že to už je třeba potřetí,kdy ten prášek pořád vypere lépe a lépe,tak ta první varianta musela být hotový šunt.Zajímavé ale je ,že to na tom prádle nepoznám.Ale třeba to je tím,že mám špatné prádlo,nehodíci se pro ten prášek*smich*.Teď jsem si všiml,že o tom prášku píšete.No, jsou taky jogurty,které mají čím dál tím víc ovoce,takže už by se tam pro samé ovoce,už ani neměl ten jogurt vejít a přesto se pořád vejde.Mnohdy i při zmenšení kelímku.Takže k závěru otázky-z vylepšení ve většině případů nadšený nejsem,protože pro mě to vylepšení není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 09:36
avatar

Dobrý den, jo, přesně to, s tím pracím práškem, si říkám i já. Deset let prodával výrobce asi zmetek, když až po vylepšení to konečně vypere. Deset let vyráběl oplatky, které byly vláčné a po vylepšení jsou tvrdé a po ukousnutí se zbytek v ruce rozpadne na drobky. Právě včera jsem zabloudil na Seznam a jen jsem koukal, co z toho je. A stránka Lidé (pokud vím) ztratila uživatele po svém "vylepšení". Pokud jde o software, tak také ponechávám funkční a ještě hned vypínám aktualizace.

Občas (často) je to vylepšení prostě k vzteku. Zdravím!

doplněno 29.08.15 09:48:

gamapolis - ano, vždyť to vidíte i zde v otázkách o PC, kolik lidí má problém po aktualizacích.

No, a o novém OS WIN-10 nemá už ani cenu hovořit, resp. o problémech s ním.

Datum: 29.08.15 09:45
avatar

Přesně tak,jen dodám,že aktualizace mám vypnuté u všeho,protože po nainstalování se mi v minulosri několikrát stalo,že jsem musel použít obnovu systému,protože to dělalo neplechu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 09:37
avatar

není vylepšení jako vylepšení - proti vylepšení "chátrajícího" těla by mohl protestovat jen blázen !

doplněno 29.08.15 10:31:

- danica-

- jako obyčejný člověk chátrám zcela přirozeně - ale jako "celebrita" bych možná nějaké té plastice neodolala, ovšem v některých případech lze hovořit spíše o znetvoření, nežli vylepšení - a to lze rozšířit i na případy, které má na mysli "ben" !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 09:40
avatar

Dobrý den, možná máte pravdu, ale možná jde jen o maskování nedostatků. Takže, ono vylepšit a zamaskovat (skrýt) není to stejné. Zdravím!

doplněno 29.08.15 10:05:

danica - zatím jsou náhradní klouby kovové. Až je vylepší, tak budou možná z plastu .

doplněno 29.08.15 10:56:

danica - já myslím, že jednou budou plastové, protože ty kovové nehoří a do urny se nevejdou.

Nyní musí pracovníci krematoria kovové klouby z popela odstraňovat a ty plastové vyhoří a bude s tím popelem méně práce. Možná to někdo z krematoria navrhne jako zlepšovák .

Datum: 29.08.15 09:58
avatar

Culdabulda1 - Marcelko, není lepší "chátrat" přirozeně, než ze sebe udělat plastikovou kreaturu, jak mají ve zvyku některé ženy, ale i muži povětšinou z ciziny? Mně se ty jejich obličeje po "vylepšení" zrovna moc nelíbí :-D . Nevím jak jiným. Nebo asi máte namysli náhradní klouby? tak to potom jo.

doplněno 29.08.15 10:46:

Ben - *haha* tak při mojí smůle až já budu potřebovat nové klouby, určitě mi dají ty plastové.

doplněno 29.08.15 11:17:

Ben - :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 09:50
avatar

Nemám ráda "vylepšování". Naposledy změna dizajnu stránek ČSOB. Obrnit se trpělivostí nebo si od zlosti vytrhat vlasy. Jak mě ty změny štvou. Ale protože tam chodím na ib.účet, nezbývá než se tím prokousat a zvykat si zase na nové. Nebo mě taky vytáčí, když v marketech přehazují zboží na jiná místa, kde bylo to moje zboží, tak je zase někde jinde a hledat a hledat. Potraviny, bonbony aj. dříve baleno po 100 gr. , teď po 60, 70 gr. a obal stejný nebo i větší hezčí barevný. Prý pokrok *zed* Já jako zákazník si připadám spíš jako idiot. Něco už tu bylo i popsáno. Výrobky, v kterých je plast místo kovu... Vážně zbytečné se nad tím rozčilovat. Co zmůže jedinec :(. Zdravím D.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 10:01
avatar

Dobrý den, popsala jste to velmi hezky - je to tak. Já si někdy říkám, jestli už nestárnu, když některé změny a vylepšení těžko snáším. Ale, potom si zase říkám, že jsem možná dostal rozum a více o tom přemýšlím. Nakonec si uvědomím, že jsem to takto měl nastaveno vždy, tak jsem musel být rozumný již od narození . Zdravím!

Od: cuca®
Datum: 29.08.15 13:54
avatar

Danico. Přehazování zboží v regálech je marketingový tah, abyste nenakupovala stále ty samé věci, pro které jdete automaticky a najisto. To není modernizace to je vyčuranost ;)

A k otázce. Zrovna mě třeba napadá design aut. Někdy tvar 10 let starého stejného typu je hezčí.

A pak když jdes koupit filtr do auta, a opravář vám řekne,že v 1 roce dělaly 3 druhy. Tak pro auto a vymontovat jako vzorek.bezva:) Proč?

Jinak mám ráda hezké věci, moderní, pěkné. Ale někdy je to opravdu na škodu ty vylepšováky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 13:44
avatar

Nesnáším už jen to, že se změní modrá barva na zelenou ale být to na mě, máme stále PC ve velké místnosti a chodíme tam v bílém plášti s pokrývkou hlavy.Nejvíc nesnáším zmenšování výrobků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 16:54
avatar

Různá vylepšení vnímám jak která. Něco mě potěší, něco vyděsí, něco naštve. Teď se mi dostal na pc mail s přílohou jídelního lístku. Podívejte se na ceny a pak na nabízené menu. Kdo by si v restauraci dal něco z toho?

Omlouvám se, ale nehce mi vzít PDF a převést na JPG neumím. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 19:14
avatar
Přesně jsem si jako první případ vzpoměl na oplatky.Jedna velmi známá firma změnila za posledních cca 15 let minimálně 2x recepturu u mých dříve velmi oblíbených oříškočokoládových sušenek (prý lepší receptura, jak jinak).Ovšem po těch dvou vylepšeních už se ty oplatky nedají jíst.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 19:47
avatar

Dobrý den, řekl bych, že máme oblíbené stejné oplatky - ty s názvem jednoho modernějšího tanečního stylu či stylu hudby. Tam už není tolik náplně, ale zase jsou "pěkně" tvrdé. Už je také nekupuji. Zdravím!

Datum: 29.08.15 19:26
avatar

Dobrý večer - mluvíte mi z duše. Jsem úplně zuřivá z toho, že všechno kolem nás je stále "lepší" a ve skutečnosti se to nedá jíst nebo používat. Už jenom ta blbá pošta na Seznamu, po vylepšení stojí za houby, jenže já jsem strašně líná, než abych přecházela k někomu jinému, a stejně tak to odporné sporožiro přetransformované na osobní účet za dvakrát tolik peněz. Nesnáším to. Asi proto, že mi to připomíná, že stárnu. Což mi vědomě nijak nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.08.15 19:54
avatar

Dobrý den, ano, vše je stále lepší, ale těžko tomu uvěřit - hlava to nechce přijmout. A co je "lepší", tak může být také hned zdraženo (a jen o to mnohdy jde). Fučík měl pravdu: "Lidé, bděte!" Zdravím!

doplněno 30.08.15 07:47:

culdabulda1 - tady nejde o staré pořádky, ale o vylepšení zcela novodobá, která nepotřebují srovnání s dávnou minulostí a tak si jich musí všimnout i mladý člověk. Např. stránky Seznam jsou nyní nové. A vylepšené - jak si patrně myslí jejich tvůrci. Ovšem, je možné. že mladým lidem jsou ta vylepšení více u prd . . . (možná jako většina dění okolo nich).

Datum: 29.08.15 19:59
avatar

- ale zase na druhou stranu - mladí, kteří v nových poměrech vyrůstají, s nimi žádný problém nemají a těžko by si zase zvykali na staré pořádky !

doplněno 30.08.15 17:15:

no - bene -asi tak jsem to myslela - mladí si to tak neberou ...

doplněno 30.08.15 17:19:

- vlastně výstižnější by bylo - ještě si to tak neberou !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 22:44

Ahoj. Tak první, co mě napadlo při čtení této otázky je tohle. Kdysi, dělali traktory. Byla to I unifikovaná řada. Dobrý to bylo v tom, že se NDíly daly používat pro vice druhů traktorů. Pak Zetor vymyslel II unifikovanou řadu. Potíž byla, že se od té původní lišila nejen dyzajnově, ale i v maličkostech. Některé díly nešly navzájem použít. Protože neseděly závitové díry pro namontování čehokoliv. To soudruzi v NDR takovou zásadní chybu neudělali. Tam se u jejich zemědělských strojů daly například prohazovat motory u kombajnu E 512, Traktoru ZT300 i 303, pasoval i k autu IFA. Samozřejmě, že i samochodným mačkačům, sekačkám a dalším. I díly z kombajnu z lišty se hodily na ty mačkače.

Naposled mi tohle vylepšování přišlo do cesty ve čtvrtek. Chtěl jsem koupit stejný EŤácký vysavač TIRO. Už ho nedělají. Pak asi dva roky starou Galaxii. Ta se už taky nědělá. Ale sáčky dělají naštěstí pro všechny. I ty už nevyráběné. Jde asi o 60 typů. Zatím. Aspoň že tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 30.08.15 16:58

Bene, dobré téma:) jsem konzerva, extra změny mě tu a tam rozhodí. Skvěle napsal gamapolis.Triky obchodníků s přehazováním zboží jsou k naštvání, hlavně ty hodně nahoře v regálech.To pak chodím jak otravná veš a sháním vyššího muže na pomoc*hi*Všechno nové je dle reklam úplně nej a kdo nekoupí je hlupák. Na reklamy nedám, štvou mě i na netu stejně jako nové úpravy webů. Beru to tak, že všichni musí vykazovat "činnost". Největší pitomost jsou plasty v různých technických pomůckách, obyčejně kvůli maličkosti se kupuje nové, opravy drahé. Vše je jen byznys.

Bene, a že Vám někdo napsal, že jste mluvný*smich* asi měl ten človíček nějaký problém. Chodím sem k Vám na poradnu nakukovat, podle nicků je Vás docela dost co osobně ráda čtu a taky se poučím. Jen pokračujte všichni ve své bohulibé činnosti. Je zde prima prostředí, jedno z mála, kde ještě nedorazily vulgární osůbky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ben®
Datum: 30.08.15 19:52
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za pochvalu poradny. Jo, choďte nakukovat - nebo i poradit. Vulgarity se tady mohou také objevit, ale jsou rychle odstraněny, protože tady fungují dobří sys a je to hlídáno, aby se z poradny nestala žumpa. Zdravím!

Datum: 30.08.15 17:16
avatar

Dobrý den, milý Bene, já se přiznám, že na podobná vylepšení spíše často nadávám, protože mi přijde, že kolikrát to udávají jako vylepšení, ale přitom je mi to jen na škodu, takže často spíše jen mávnu rukou a myslím si o tzv. pokroku své..-)Pokud to není na škodu, tak si i kolikrát řeknu přesně jak píšete, že vlastně uznávají, že ten jejich dokonalý výrobek není tak dokonalý, ale zase se snaží a budiž za to..-)Pokud by se nikdo nesnažil o pokok, tak bych dodnes prala ve valše, umývala nadobí po mých 3 chlapech 40,9,5r. sama namísto v myčcce a uf, protože ted mnou projel mraz při představě, že se vše vrátí..-)I tyto pokroky nějak musely začít a díky Bohu za to..-)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.08.15 20:00
avatar

Dobrý den, ale ano, to máte pravdu, že pokrok zastavit nejde. Ale, staromilec má rád své jisté, tak ho "pokrok" může rozladit. Tedy, zvláště, když je to směrem zpět nebo zbytečné (nebo to tak staromilec vnímá). A býti staromilcem není snad nic špatného. Jo, hlavně žádné revoluční změny . Zdravím!

Datum: 30.08.15 22:13
avatar

Souhlasím, že "vylepšení" není vždy k užitku. Protože se stejně většinou jedná o reklamní tah, nikoliv skutečnost. Jsem také pořádná konzerva*vezen* a pokud věc funguje dobře a k mé spokojenosti, proč to měnit. Ale jestli mne něco vytáčí víc, než výrobek nový a ještě lepší, tak jsou to výrobky tradiční. Určitě znáte te pocit, když si koupíte něco dobrého k snědku (co jste si kupovali jako malí - mladší) a ono to už není, to co to bývalo. A říkáte si: no jo, je to podle původní receptury...tak jak to, že mi to nechutná... Pak začnete pochybovat o svých chuťových buňkách, potom o své paměti (za mých mladých let bývala obloha modřejší, tráva zelenější...) a nakonec se kouknete na to bleší písmo na obalu...a vše je jinak. Minulé Vánoce jsem zaregistrovala změnu v Tradičních kaštanech od Orionky. Používala jsem je jako polevu. A najednou to bylo nějaké hustší, matlavější... Protože jsem v ruce měla obě varianty, mohla jsem porovnávat. V nové verzi (nebylo psáno, že proběhla změna) se objevil palmový tuk a sojový lecitin. Tak mi prosím vysvětlete, jak může být takový výrobek stále označován jako tradiční? Není také nový a ještě lepší? Konzerva Mona

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.