Jak vydělat svůj první milion?

Od: Datum: 04.02.13 13:41 odpovědí: 62 změna: 22.08.14 00:59
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.13 13:43

Dobře se ožeň...

Od: 55555aa
Datum: 04.02.13 13:45

jsem ženatý!*zed*

Datum: 04.02.13 13:49

coteda psal, že se máš DOBŘE oženit.*smich*

doplněno 04.02.13 13:50:

Nebo ohnat?

Od: mowla*
Datum: 04.02.13 13:53

Předtím, než se "dobře ožene" by bylo záhodno dobře manželku pojistit...

*smich*

Datum: 04.02.13 13:52

Tak to si nech o milionech zdát...) promiň za nadsázku...vcelku mám tyto otázky rád...), ale moc rad na toto téma nefunguje.

Datum: 04.02.13 13:52

Vydělat? A prací? V životě jsme se nijak neflákali ale jelikož nás ještě doma učili nekrást a nepodvádět tak nám k tomu našetřenému milionu ještě nějaká koruna chybí. Když jste nic nevyženil tak je šance, že budete dědit.

Datum: 16.02.13 00:14

Vydělala jsem poctivou cestou to za rok, ale to bylo v začátcích podnikání, kdy mi cukrovar dal auto cukru na 14 tidenní splatnost a já ho měla za týden prodaný. Vlak se rozjel, všechno bylo těžší a vystoupit nešlo. Co jsem vdělala jsem invwstovala: budova, dodávky, vysokozdvižné vozíky atd.

No a po jedenácti letech dřiny přišel únavový syndrom, rozvod, 2 mrtvice, infarkt, operace srdce ...

Co z miliónů. Je lepší být zdravý. 12 let po rozvodu ještě soud nerozhodl, že mi z toho něco málo patří.

Od: zabu
Datum: 04.02.13 14:30

Vy nevíte? Vy nečtete noviny? každý den nějaký návod jak vydělat milión. Dovoz metanolu, dovoz topných olejů, pěstování trávy, podvody při konkurzech, vybrat zálohy na postavení baráku a nic za to nepostavit atd. atd. Tam se vydělává snadno a rychle. Ale bacha, peníze kazí charakter, a to by jste určitě nechtěl.

Datum: 04.02.13 14:32

"Vydělat" milion není problém, problém je abys na ten milion neměl náklady 999 999 a ještě z toho nakonec nezaplatil daně *plac*

Od: uska®
Datum: 04.02.13 14:44

Vydělat milion není problém. Při průměrné mzdě v ČR to máš asi za 40 měsíců práce. Je otázkou co ti po odečtu nutných nákladů zbyde. Otázka my asi byla zajímavější - Jak ušetřit milion !

Datum: 04.02.13 14:47

prací , ty vyděláš 25 čistého , manželka 20 čistého . Její plat budeš dávat bokem a za 4 roky ho máš našetřenej . Pohoda

Datum: 04.02.13 14:47

Jednoduchá rada řídit se heslem " Nebát se nekrást! " a šup do politiky a čekat ono to vyjde.

Datum: 04.02.13 18:45

Nejdůležitější je mít dobrý nápad, ten potom můžete prodat nebo ho sám realizovat a vydělat peníze...Taky si můžete rozšířit kvalifikaci a zvýšit tak svojí cenu a tím si snáze a rychleji našetřit peníze nebo si jednoduše šetřit z příjmu, který máte nyní...

Datum: 04.02.13 18:56

Otázku jste měl zaslat vrcholným politikům, parlamentu a vládě ČR. Tady jste na blbé adrese. Tam to znají, byť odpověď tají...

Od: tomasgulas
Datum: 04.02.13 19:23

Svůj první milión? Asi dřinou, přesčasy... proto je to ten nejtěžší :)

Od: luke237
Datum: 05.02.13 09:46
Prvni milion je nejtezsi z jinych duvodu:
1) protoze nevite, jak ho vydelat, tak delate spoustu zbytecnych nebo primo kontraproduktivnich cinnosti, ktere k tomu milionu bud vubec nevedou, nebo jen strasne pomalu
2) pokud vydelavate investovanim, tak pri zakladu (prvotni investici) treba 10 tisic musite zhodnotit tuto investici 100x, abyste vydelal milion, kdezto kdyz uz milion mate a chcete vydelat druhy, tak uz tu prvostni milionovou investici musite zhodnotit jen 2x, coz je oproti 100x STRASNE velky rozdil.
Datum: 04.02.13 19:26

před x lety zaregistrovat dobrou doménu a teď za ní chtít 1 mil... předběhnout Iva, tak mu teď doménu Seznam.cz prodám za 50 mil *smich*

Myslím, že pořád by tam nějaká dobrá doména mohla být, ale přijít na ni *palec*

Datum: 05.02.13 09:19

Bez úspěšného projektu na té doméně běžící by byla ta doména skoro bezcenná :-P

Datum: 05.02.13 09:35

Na domene nemusi bezet vubec zadna sluzba nebo projekt, natoz pak uspesna. Staci se jen trefit do spravneho jmena (napr. kdyby si clovek pred vznikem Faceboobu zaregistroval facebook.com) a mate vydelano. Proste kdyz vlastnite domenu, jejiz jmeno se pozdeji stane velkou znackou, tak ji muzete vyhodne prodat. Na stejnem principu funguje registrovani domen s obecnymi nazvy (nejlevnejsi-kralici-na-prodej.cz apod.)

Nedavno se CZNIC placal po zadech, ze maji milion domen nebo kolik. Zajimalo by me, kolik procent z nich je blokovano domenovymi spekulanty.

Datum: 05.02.13 12:14

Není pravda. Pouhé vlastnictví domény vám při případném soudním sporu nezaručí vůbec nic. Pokud si koupíte doménu jako spekulant, nepoužíváte ji a není na ní žádný obsah, máte dost velkou šanci, že o ni rozhodnutím soudu přijdete. Podívejte se například na doménu google.cz, která byla zaregistrována za účelem spekulace a prodeje bannerové reklamy - zde se schylovalo k soudnímu sporu, který by pravděpodobně byl rozhodnut v neprospěch tehdejšího držitele, ale došlo včas k dohodě mezi ním a Google. Stejný držitel si registroval doménu o2.cz, ovšem stalo se tak dříve, než nějaké O2 vůbec vzniklo. Navíc na ní běžel nějaký web k tématu. Firma O2, přestože na to jistě má "koule", v tomto případě soudní spor neriskovala, protože si byla vědoma, že nemá příliš mnoho šancí k rozumné argumentaci. Český web O2 pak nějakou dobu, než došlo k dohodě, běžel na nadnárodní doméně.

Tedy - případné spory mezi spekulanty a subjektem, který si doménu nárokuje, řeší v krajním případě soud. A vlastnictví domény je pouze jedním z argumentů. Na druhou stranu ne každý je ochoten řešit tento spor u soudu. V takovém případě pak spekulant skutečně může uspět.

Datum: 06.02.13 09:37
Spor sice muze resit soud, ale v obou pripadech, ktere jsi popsal, novy majitel domenoveho spekulanta vyplatil. Takze jak presne to podporuje tvuj nazor, ze nestaci jen vlastnit domenu? Kdyby to nebylo tak vyhodne, tak by neexistovaly ty tisice spekulativne registrovanych domen.
Datum: 05.02.13 12:51

Staci se jen trefit do spravneho jmena (napr. kdyby si clovek pred vznikem Faceboobu zaregistroval facebook.com) a mate vydelano.

Tak to je hodně velká konina. Hodnota domény Facebook.com je jen díky projektu který tam běží. Pokud by jí autoři neměli k dispozici tak by se to prostě jmenovalo jinak. Stejně tak pokud bys vlastnil třeba Google.com před jeho spuštěním tak by se prostě ten vyhledávač jmenoval jinak. Úspěch těch projektů není definován názvem domény, naopak pouze úspěch projektů dal hodnotu a smysl těmto doménám.

Ano, jsou domény které mají hodnotu samu o sobě. Jenomže domény typu sex.com jsou už dávno zabrané a obecně vzato jich nebylo ani zas až tak tolik. V každém jazyce maximálně pár stovek.

Datum: 06.02.13 09:35
Koukam, ze ty tomu taky rozumis. Facebook.com byl jenom jako priklad. Mohl jsem zrovna tak napsat Facebook.org nebo Facebook.net apod. Pro priklad nemusim chodit ani daleko. Apple zrovna prohral spor o znacku iPhone v Brazilii. Takze jestli meli take zaregistrovano iphone.br, tak maji vydelano. Zatim se objevily jen zpravy, ze jsou ochotni prodat svoji ochrannou znacku. Jestli to zahrnuje i domenu, nevim.
Datum: 06.02.13 12:02

No nevím jak ty, ale já už pár domén (jak nevyužitých tak i s funkčními projekty) za ceny od desítek do stovek tisíc prodal. Takže ano, dá se říct že tomu trošku rozumím ;)

Datum: 04.02.13 19:38

předpoklady pro to zatím nemáš když se tak blbě ptáš..

Od: ladaadal*
Datum: 05.02.13 09:24

Jak ho vydělat nevím, snad kdybys chtěl poradit, jak ho utratit. Ovšem měl bych prosbičku - až to zjistíš, dej vědět, zkusil bych tě napodobit.:D

Datum: 05.02.13 09:25

v první řadě bude za potřebí 5 kávových lžiček štěstíčka, špetka nápadu, hrstka lichvy, trocha práce, pak se to celé zamíchá a člověk zjistí, že mu to nechutná, dostane se do politiky začne rozkrádat stát a ejhle - tady je ten zlatý důl a meloun je na světě :)

Datum: 05.02.13 09:26

Jo, nebo taky může zkusit hledat. Buďto najde melouna, nebo šlápne do h...a.*smich*

Datum: 05.02.13 09:35

*smich*ačkoli první varianta je téměř nereálná.

A nebo: obchodovat s něčím ileg, pojist. podvody, šmelit. Za čas se ten meloun vydělá, ale člověk si ho dlouho neužije protože zkončí v chládku :D

Datum: 05.02.13 09:40

To bys mohl taky doporučit drogy, bilé maso, erotické služby (ovšem v roli pasáka či bordelmamá), pohonné hmoty a další super komodity*haha*

Datum: 05.02.13 09:40
tady je ten zlatý důl a meloun je na světě
Kdyby jen jeden meloun. Kdyz to clovek dobre zahraje, tak si muze vydelat meloun kazdych 7 ("pracovnich") dni.
Datum: 05.02.13 11:54

Včera ukazovali v TV pána, který dostal skoro 5 miliónů za to, že omylem seděl 1 rok v base za znásilnění, které nespáchal.

On to ale nechce, chce za ten rok 32 miliónů! *ee* Asi ho v té báni dozorce omylem vzal pendrekem přes hlavu. Jaga.

Já bych to popadla a honem utíkala, aby si to ještě nerozmysleli, nebo aby mi z toho Kalousek neodkrojil.

Datum: 05.02.13 11:58

Prco by nemohl chtit 32 milionu?

On se niceho nedopustil. Tak at se stat stara.

Datum: 05.02.13 11:59

to chápu , já bych požadoval klidně miliardy , protože takle se nikdy nic nezmění a stát zaplatí směšný odškodný .

doplněno 05.02.13 12:00:

každej má svou cenu . Moje cena je k nezaplacení .

Datum: 05.02.13 12:20

Tomu pánovi fandím. I když to zaplatíme zase my všichni.

Mít omylem cejch "prasáka", to je zničený celý život. Skutečně si myslíte, že když byl soudem osvobozen, že se jakoby nic nestalo? Že okolí nebude mít pochybnosti? Vždyť dnes stačí, aby někoho vyšetřovali, dozví se to okolí, rozkecá se to a dotyčný to rozhodně pocítí. Natož když byl odsouzen a dokonce si něco i odseděl. 5 milionů je málo!

Mě hlavně vadí to, že ti, co to svým lajdáckým přístupem způsobili, nebudou nijak postižení. Ale dost možná - pokud se začne kvůli vyplácenému odškodnému Kalouskovi vyprazdnovat pokladna - začne se něco dít i v této věci. Jen houšť!

Datum: 05.02.13 12:25

Sledoval jsem to taky. Na jeho místě bych chtěl taky víc. Jednak si odseděl rok, ale hlavně - další roky žil s tím, že o něm okolí vědělo, že je sexuální deviant, což je možná ještě horší než ten rok za katrem. Lidská důstojnost - jak ji vyčíslíš penězi?

Od: krkovicka*
Datum: 05.02.13 12:59
No a to si predstavte toto http://www.romea.cz/cz/zpravy…tentokrat-za-milionovy-podvod podává ústavní stížnost k nejvyššímu soudu.Jestliže opět uspěje,což on styky má tak zas budeme tohle vše platit my z daní.
Od: zabu
Datum: 05.02.13 23:21

babajaga: Rok seděl a dalších dvacet let žil s tím cejchem. Nikdo si díky tomu o něj ani kolo neopřel. 20 let to trvalo než ho soud zbavil obvinění. Já bych mu dal dvojnásobek. A zavřel bych toho kdo mu to způsobil. A nepustil, dokud by na tuhle škodu nevydělal.

Od: krkovicka*
Datum: 05.02.13 13:04
Co je doma to se počítá...znáte ten film?Tam Novákové vybrali od všech Nováků v Čsr registrační poplatek 5Kč-s a měli vydělano :-D
Datum: 06.02.13 10:07

ještě mě napadlo okopírovat nápad od někoho.. ideálně mrkni na film CZECH MADE MAN.. tam to řešil tak, že kupoval domény s překlepama (například místo poradte.cz koupí doménu poradtr.cz) a na ně umístí reklamu.. lidi se občas přepíšou a na tu stránku vstoupí.. a takhle si vydělával.. je to popsané v tom filmu.. nevím co je na tom pravdy a co je na tom polopravdy, ale za zmíňku to stojí.. nebo se nauč EXCELENTNĚ programovat v C++, najdi bezpečnostní chybu v nejpoužívanějším operačním systému, napiš BOT NET a prodávej přístupy, šiř spamy za peníze atp.. VIZ: http://www.novinky.cz/interne…orun-virus-na-objednavku.html

doplněno 06.02.13 12:16:

aha tak ty překlepy v URL adresách se tu už rozebírají o pár pater výš :D

Od: buss®
Datum: 06.02.13 12:26

Vymyslet! projekt a chtít prachy od EU. Nadaci pro žabičky..., Vzdělávání, kurzy... jak souložit za > 20 000. Naivů je u nás dosti.

Datum: 14.02.13 18:31

Dnes jsme odesílali na ministerstvo dva projekty (vzdělávání) a jestli budou schváleny, tak nějaká koruna z toho bude, milion rozhodně ne. Peníze se musí utratit jen za to, co je schváleno - odměna lektorům, zpracování skript a jejich tisk atd. Jestli si někdo myslí, že z toho balíčku něco ulijeme, tak se mýlí. Vše je přísně kontrolováno, nechceme dopadnout jako Petr Wolf.

Datum: 15.02.13 02:57
Problemem Wolfa bylo, ze ho chytili. Nakonec z toho ale stejne vybrusli v pohode. Rozkladl snad 11 milionu, ale vratit musi jen 5, takze porad na to "vydelal" 6 milionu. Jestlize byl odsouzeny na 4,5 roky, tak to je CISTY prijem (ve vezeni ma vse placeno) vice nez 1 milion za rok!
Staci si vzpomenout na kauzu Regionalniho programu Severozapad pred rokem, kdy se v Usteckem kraji "spatne utratily" (neboli "prevedlo se na kamarady a tak se rozkradlo") evropske dotace v radech stovek milionu az miliard.
V tom tvem projektu staci, aby zadatel byl jednim z lektoru a uctoval si "konzultacni poplatek" 1 milion za rok a je rozkradeno! Ne ze by se to predtim uz nestalo.
Datum: 15.02.13 08:19

Děkuji za radu, ale pro nás je nepoužitelná. Náš projekt předpokládá dotaci ve výši 1.5 milionu, takže odklonit větší částku není možné. V návrhu rozpočtu sice máme úhradu právního a ekonomického poradentství, ale jde pouze o malou částku. A za druhé - nikdy jsem nekradl a chtěl bych u toho zůstat.

Datum: 15.02.13 08:32

"nikdy jsem nekradl a chtěl bych u toho zůstat."

jen taková poznámka: Okrádám nebo jsem orkádán. Nic mezi tím neexistuje. :)

Tenhle stát je vytvořen na tu první variantu, tak proč nevyužít příležitosti? Ale chápu Vaše rozhodnutí být "čestný".

Datum: 15.02.13 09:01
Děkuji za radu, ale pro nás je nepoužitelná
To, ze vy z evropskych dotaci ziskate upoceny milion a pul a vsechno utratite vice mene spravne a s nejcistcimi umysly, jeste neznamena, ze nekdo s kamaradem v komisi si z fondu neodnese 100 milionu a velkou cast "neodkloni".
Datum: 15.02.13 09:37

V této souvislosti se pak jeví naprosto absurdní, že kontrolorky nám běhaly po kanceláři a učebně s pravítkem v ruce a měřily na námi vytvořených písemných materiálech velikost každého loga a jejich rozteč, aby zjistily, zda odpovídají předpisu.

Datum: 15.02.13 09:56

Co se týká toho Wolfa, tak je otázka, kde těch 6 milionů skončilo. Předpokládám, že je použil z části jako všimné, případně měl nějakého spolukumpána, takže z toho určitě tolik nemá. A sedět kvůli takové částce 4,5 roku ve vězení, to už je snad lepší si ty peníze vydělat a užívat si přitom svobody.

Datum: 16.02.13 07:36
"Sedet 4,5 roku" znamena ve skutecnosti "sedet 1,5 roku" (odsouzeny ma pravo si po odpykani 1/3 trestu pozadat o prominuti zbytku trestu) a divil bych se, kdyby mu byla zadost zamitnuta. Kdyby si odsedel nejaky cas jeste pred rozsudkem, tak si to odsedi jen ve vazbe (je lehci nez vezeni) a cas se mu pocita jako 1,5 (2?) nasobek. Takze ve vysledku se rozkradat vyplaci.
Datum: 16.02.13 07:42

Kde jste přišel na to, že čas strávený ve vazbě se násobí nějakým koeficientem? To je naprostý nesmysl. Trestní ákoník říká, že jestliže se vedlo proti pachateli trestní řízení ve vazbě a dojde v tomto řízení k jeho odsouzení, započítá se mu doba strávená ve vazbě do uloženého trestu, popřípadě do trestu úhrnného nebo souhrnného, pokud je vzhledem k druhu uloženého trestu započítání možné.

Datum: 16.02.13 09:39
Asi se mi to s necim pomotalo :( Koukam prave na Trestni Rad a tam se o zapocitavani vazby zminuje § 92.
Od: jirbar*
Datum: 06.02.13 15:55

Bohužel už si napamatuji. Teď "pracuji" na druhém

Od: h0riz0nt
Datum: 14.02.13 14:15

Utrať o milión méně než kolik příjmeš.

Od: rv
Datum: 15.02.13 06:17

Utaj před manželkou jednu korunu a ulož ji na knížku na 2% úrok. Za 700 let máš první milión.

Datum: 15.02.13 10:47

to mě připomíná vtip jak chytit jednoho lva ... no chyť dva a jednoho pusť. Po pravdě to je ale rada a fungovala by protože by jsi lva měl ovšem jaká je šance že ho chytíš , milion nikdy neviděláš poctivou prací , chce to dobrý nápad za který jsou lidé ochotni zaplatit pro inspiraci třeba facebook , nebo třeba google není to složitý server ze začátku sám nic neobsahoval přitom jeho dnešní hodnota je v neuvěřitelných hodnotách.

Datum: 15.02.13 10:54

Jaká je poctivá a nepoctivá práce? Špičkový architekt si milion vydělá docela snadno, vynikající operní pěvkyně také. Podle vás to jsou nepoctivě vydělané peníze?

Datum: 16.02.13 07:43
Myslim, ze Daniell myslel, ze poctivou praci si jako zamestnanec ten milion nikdy nevydelas. Vsadil bych, ze ani ten tvuj milionovy architekt a operni zpevkyne nejsou zamestnanci, ale v lepsim pripade OSVC.
Datum: 16.02.13 07:45
Tady to teda zase censor promazal :(

Od: davon
Datum: 16.02.13 08:19

Nauč se anglicky a jeď pracovat do zahraničí - Anglie, USA, Německo,... Vyřešíš si potřebné papíry a třeba v UK, tam běžně řemeslníci vydělávají v přepočtu 40 000 a více natož když jsi šikovný řemeslník, těch je v Anglii celkem málo.

Četl jsem o případu, kdy tam vycestoval manželský pár, rok pracovali, poté se vrátili a stavěli nový dům.

Datum: 16.02.13 09:03
Nevim, na co by mu byla anglictina v Nemecku :) Uz se tady nekolikrat doslo k zaveru, ze pokud clovek nepracuje v hodne specialnim oboru, tak je anglictina v Nemecku nanic.
Datum: 16.02.13 10:01

Pouze setrit,pokud nechcete krast.Jak se tu pise,zit z jednoho platu,jde to,mohla bych vypravet.

Od: sova*
Datum: 22.08.14 00:59

Hlavně nebýt v zaměstnaneckém poměru. Tak se peníze vydělat nedají.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.