Exekutorský úřad Cheb

Od: Datum: 31.01.13 10:16 odpovědí: 6 změna: 09.06.14 00:08

Jen tak něco na pobavení nebo spíše k pláči

V roce 2008 vyvolané kryze,jsme byli natlačeny do finančních trablů a nebyli jsme včas schopni splácet naše závazky v dúsledku toho byla opomenta platka cca 10tis na Zaměstnaneckou pojišťovnu Škoda.Nikdo se nehlási ani neurgoval a pod tlakem dalších závazku se na zapomnělo a řešilo se spoustu jinejch věcí aby jsme se z té situace nějak dostali.

Nicméně 5.11.2012 jsme mněli zablokované účty na celkovou částku 29 104,-po dalším zjištění se dopatralo že se jedná o Exekutorský úřad Cheb,který uplatňuje nedoplatek pojistného za pojistné: v celkové výši 10 359,-+ penále 1 111,-náklady exekutora opravněného 9 475,-odměna soudního exekutora 1 720,-hotové výdaje 3 500,-DPH z nákladů opravněného a soudního exekutora 2 939,-celkem teda 29 104,-Kč zablokováno všude kde se dalo.Jak jsme vychladli a malinko se uklidnili vovali jsme jak na pojišťovnu tak na exekuční úřad Cheb-proč nás nevyzvali k úhradě nedoplatku-písemně,telefonicky,datovou schránkou atd.A proč nás paralizovali na všech účtech a ne jen na jednom,kde byla potřebná suma.Jen se nám vysmáli.Jelikož byli na účtě finanční zdroje,byla to pro ně jednoduchá práce a zdroj rychlích příjmů.Smířili jsme se s osudem a dále pokračovali v práci.

Ale chyba lávky,jak exekutor zjistil,že jsme zaplatili-tak proč je nepumpnout ještě jednou,když na to má pravomoce a špatné zákony mu to umožňujou nebo jsou pro to nachystané.Nějaké dobré mravy a etika a ochrana produktivní společnosti přece jde stranou.

Tak nám hned 22.01.2013 poslal datovkou Příkaz k úhradě nákladů exekuce

Za prvé-Povinný je povinen zaplatit opravněnému náklady,které opravněný účelově vynaložil k vymáhání svého nároku,ve výši 11 464,75 Kč

Za druhé-Povinný je povinen zaplatit soudnímu exekutorovi náklady exekuce ve výši 8 409,50 Kč a to k rukám nebo bankovní účet exekutora.

Jak jsem to včera večer hned za tepla jak to dorazilo do datové schránky.Přetlumočil kamaradovi do německa,který se tímto živí ve státní sféře-tak se rozesmál,že nebyl schopen komunikace.A po té mi řekl-česko je skutečně zemně neomezených možností a opravdu si zasloužíme co máme.Tohle přece není normální?Je to jak v Pišné princezně-uhlíři zaplat,ale na krále stejně nic nezůstane.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 11:27

Moc dlouhé - obraťte se na Exekutorskou komoru nebo Ministerstvo spravedlnosti - odbor dohledu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 17:47

Takže dobrý den, okamžitě napište námitku na nepřiměřenou výši nákladů, která není v souladu s dobrými mravy a podejte jak na příslušný soud, tak i zašlete s doručenkou exekutorovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 31.01.13 18:19

Ještě k tomu Německu, tak V Německu dlužník inkasní poplatky nehradí,a to doslova cituji,že z rozsudků německých městských soudů je zřejmé, že nemají zájem podporovat praxi, při níž se na dlužnících živí exekutorské kanceláře .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.13 18:43

Nebyla povinnost dlužníka upozorňovat na dluh, to byl jeho problém.
Co může exekutor nárokovat jako náklady najdeme v zákonu. Ano, budou někdy vyšší než dluh.
Poukazovat jak je to v Německu je zcela a naprosto zbytečné, žijeme tady, podejte návrh na řešení našim dobře placeným poslancům, služebníkům. Ano, tato vláda je protilidová.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janncaannca
Datum: 09.06.14 00:07

zruste vsechny ucty nebo penize presmerujte na pribuzne, zname je to jedina cesta...

mrknete na FB je tam "Hromadna zaloba na stat proti exekucim" pokud chcete pridete se... a pridejte svuj pribeh...okradenych je statisice a denne jich stovky pribyva...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancaanncca
Datum: 09.06.14 00:08

p.s.: nepodporuju neplatice ale toto uz hranici nejen se zakonem...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.