Odškodnění po Autonehodě?

Od: Datum: 27.08.15 15:22 odpovědí: 4 změna: 28.08.15 04:00

Dobrý den, chtěl bych Vás touto cestou poprosit o radu, dne 7.8.2015 cca v 11.10 jsem cestou v polední pauze na oběd odjel ze zaměstnání na motocyklu, který patří mému zaměstnavateli a jezdil jsem na něm prakticky denně na oběd domů, z firmy to mám cca 3 km, na oběd jsem však už nedojel, nedostal jsem přednost v jízdě od menšího nákladního automobilu a došlo k dopravní nehodě kdy jsem narazil v rychlosti cca 40 km/h do boku náklaďáku, nehoda byla velmi ošklivá, dokonce jsem při nárazu přišel o helmu, kterou jsem měl řádně přidělanou, nechávám, ale na řemínku trošku vůli. Po nehodě jsem byl převezen záchrankou do nemocnice, podstoupil jsem řadu vyšetření vč. CT a většího množství rentgenů, kromě odřenin od asfaltu na obou rukách loktech a zádech, mám 5x zlomenou pravou ruku,pohmožděnou celou pravou polovinu trupu, kterou mám ještě teď modro-zeleno-fialovou, mám stále po 4 týdnech bolesti zad a "zlobí" mě pravé ucho,... ještě nemám v ruce papír se závěrem vyšetřování, ale viník je jasný. Jsem tedy na kontrolce doma a šéf mi to nedal jako pracovní úraz? Pracuji jako automechanik, chtěl bych podotknout že moje nemocnost byla vždy nulová jsem workoholik auta mám moc rád a po práci jsem také neustále melouchařil, je pro mne velmi důležité jak se to shojí, běžně jsem sám zvedal převodovky a další těžká břemena do auta na heveru, na to teď asi budu muset zapomenout, hybnost a funkčnost mojí pravé ruky je pro mne velmi důležitá, nedokáži si představit co bych dělal, kdyby se to špatně zhojilo. Měl jsem před nehodou velkou sílu v zápěstí a v rameni o které budu už asi jen snít, nevím jak mám dále postupovat, mrzí mě taky že nemůžu k vodě na festival a různé automobilové srazy,... nemůžu ani řídit a že jsem omezován nějakými vycházkami, byl jsem zvyklí na maximální nasazení a časové vytížení, teď sedím doma a trápím se, cizí vinou, jak mám pokračovat dál s odškodněním, nemám s tím žádné zkušenosti mám to řešit sám, nebo je lepší věc předat společnosti zabývající se odškodněním? Budu nyní i ve velmi vážné finanční tísni a kvůli vysokému nájmu si budu muset vzít půjčku, abych něco zaplatil z nemocenských dávek je to nemyslitelné. Jak se "zahojit" na viníkově zelené kartě, vím že podobné společnosti chtějí nějaké procenta z odškodné částky i přes to bych to raději nechal na nich - poraďte třeba i společnost se kterou jste byli spokojeni. Zkrátka nevím jak teď postupovat moc moc děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendys
Datum: 27.08.15 15:29
Sam z povinneho moc nevyzdimes. Zkus votum centrum odskidneni
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.15 15:30
avatar

Určitě budete mít nároka jak na náhradu ušlé mzdy, tak na bolestné, případně na náhradu za snížené společenské uplatnění. K tomu samozřejmě náhradu škody za zničené oblečení, další materiální škody...atd.

Pokud viník má slušnou pojišťovnu, mohl byste to vyřídt jen tam...Pokud se ovšem budou šprajcovat, potom se budete muset asi i Vy nějak "pojistit".

Osobní zkušenost mám (na kole mne srazilo auto), a žádný problém s pojišťovnou druhé strany jsem neměl. Ale už je to pár let a může to být dnes jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendys
Datum: 27.08.15 15:52
Pojistovna chce vzdy vyplatit co nejmene penez! Nikdy vam nerekne na o vsechno mate narok! Ppkud vam to malo bude stacit, pak problemy nedela
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 04:00
avatar

Ne každý úraz,

k němuž došlo na pracovišti, a/nebo v pracovní době,

je pracovním úrazem.

Zaměstnavatel může jako pracovní úraz uznat pouze úraz, k němuž došlo

při plnění pracovních povinností nebo v přímé souvislosti s pracovními povinnostmi.

Kdyby Vás nadřízený poslal, abyste mu přivezl oběd, šlo by o pracovní úraz.

Pokud jste ale jel Vy sám na oběd v přestávce na jídlo a oddech, o pracovní úraz nejde.

Odškodnění budete muset vymáhat od viníka nehody

(zaměstnavatel s tím nemá nic společného).

Se společnostmi vymáhajícími odškodné zkušenosti nemám, ale podle toho,

co jsem o nich slyšela, bych radila spíše opatrnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.