Deja vu (dežaví) - už se mi nestává

Od: Datum: 08.10.15 09:11 odpovědí: 3 změna: 09.10.15 01:47
avatar

Dobrý den,

hodnotu dotazu bych zde raději nerozebíral. Jen jsem si dnes vzpoměl na "dežaví", že jsem ho už dlouho neměl. Tak jsem se jen pro zajímavost začal ptát ostatních a i ostatní si pamatují, že kdysi je mívali často a nyní už vůbec. Já sám si pamatuju, že před cca 3-5 lety jsem je ještě míval velmi často a i ostatní okolo mě se o nich často zmiňovali. Začal jsem se rozmýšlet zda se něco změnilo nebo co se mohlo stát, že už mnoho lidí /nebo nikdo?/ nemá dežaví.

Otázka je jednoduchá. Kdy jste naposledy měli opravdové silné deja vu? Ne jen pocit, ale jistotu, že se jednalo o "opakovaný záběr".

Díky.

doplněno 08.10.15 09:14:

Otázka nemá žádnou hodnotu a větší význam. Jen mě prostě zajímá jak to mají ostatní. Nechci posílat lidem emaily a ptát se. Zde to beru jako dotaz, na který kdo chce tak může reagovat a kdo nechce může si svou nenávist vůči otázce nechat pro sebe a nereagovat. Nikoho nenutím psát svůj názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vejcenatvrdo
Datum: 08.10.15 09:35

Mě by spíše zajímalo, kam se poděla uživatelka dejavu®. *nevi*

doplněno 08.10.15 11:38:

Děkuji za odpověď. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 10:11
avatar
@dejavu sem čas od času nakoukne, naposledy tu byla před třemi týdny.
Má mnoho aktivit v charitě, také okolo psích útulků, ve výrobě šperků a další. Teda kromě běžných každodenních radostí a starostí...
Je škoda, že je tady na poradně poméně. Jsem si ale jistý, že pomáhá jiným a jinde.
Zkuste vnitřní poštu, pokud je to nutné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 01:47
avatar

Chacha, asi jste si mě přivolali.

Déjà vu je velmi běžný jev, udává se výskyt až u 85% populace. Vzniká podrážením hippocampu u lidí, kteří ho mají citlivější. Je to výjimečně citlivá oblast mozku, kterou podráždí nejen patologické jevy jako nedokrvení, záchvaty (častý je výskyt déjà vu u epileptiků během aury - asi 30% z nich má během předzvěsti záchvatu - aury - pocity déjà vu), infekce, ale též jevy běžné, fyziologické, jako nedostatek spánku nebo stres. Určitou roli v tom hraje i genetika. Možná, kdyby ses poptal doma, zjistíš, že tento pocit zná i někdo z vaší rodiny.
Nejčastěji se déjà vu projevuje u vystresovaných vysokoškoláků a též u dětí, které mají mozek ještě plně nevyzrálý a citlivý. S rozvojem a vývojem pak většinou ubývá. Takže je to pro tebe vlastně dobrá zpráva, zvýšená neuronální dráždivost odplývá. Ono moc není o co stát, neboť se to samozřejmě pak pojí i s otravnějšími jevy, než je většině lidí celkem příjemné déjà vu. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.