Flíčky na holeních, co to je?

Od: Datum: 30.01.13 18:21 odpovědí: 7 změna: 30.01.13 22:00

Udělaly se mi na hojeních takové tečky . http://www.imghosting.cz/view-64holene.jpg Může to bejt z toho že sedím 18 hodin dnně u počítače? Nohy mě totiž strašně bolí, hlavně v noci. Nemám ale křeče , je to taková vnitřní bolest. Když si nohy ochladím, nebo když chodím tak mi nebolí. Co to může bejt? Doktorka mi vzala krev a na nic nepřišla. Co se projevuje skvrnitostí na holeních? Děkuji za odpověďi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.13 18:48

Pokud jen sedíte a sedíte, zřejmě máte dlouhodobě přetížený žilní systém, což se provuje právě silnými nočními bolestmi. S vyrážkou bohužel neporadím, ta klidně může souviset i s cukrovkou (bolest nohou také), ale určitě bych si zašla na ultrazvukové vyšetření cév, protože jeden nikdy neví.

Můžete mít, díky dlouhodobému sezení, náběh na trombózu... ale nejsem si jistá, zda by se neprokázala v těch krevních testech*nevi* K tomuto Vám něco lékařka říkala?

Od: luky123*
Datum: 30.01.13 18:52

Říkala že krev je v pořádku, cukrovka vyloučena. Není třeba možné jak jen sedím, že se nevrací nějak krev a že to dělá ty fleky?

Datum: 30.01.13 19:21

Však píšu, přetížený žilní systém. Holt by to chtělo kompenzovat sezení u komplu nějakým pohybem či strečinkem nohou.

Datum: 30.01.13 19:12

Teda nejsem doktor, ale řekl bych, že to je z toho dlouhýho sezení...

Datum: 30.01.13 20:01

Mám s tímto dvě zkušenosti. Nejprve se zeptám, jestli trpíte vysokým krevním tlakem a berete na něj léky. Pokud ano, tak je možné, že Vám to udělají některé prášky na vys. tlak. Byla jsem na kontrole u internisty, ukázala jsem mu je a on okamžitě věděl, že mi to dělá Agen. Brala jsem ho již asi rok a teprve po této delší době se mě ukázaly tyto příznaky. Je to napsané v nějakém hodnocení na tento lék. Samozřejmě to může udělat i jiný lék. Po vysazení flíčky skoro zmizely.

Druhý problém. Dlouhodobé sezení ničí Vaše nohy - žilní systém. Věk a možná rodinná dispozice.

Jedná se o žilní nedostatečnost. Sezení je snad horší, než dlouhodobé stání. Noha je dlouhodobě skrčená a krev, která se má vracet k srdci a plicím na okysličení má moc velkou práci se přes ohyb v koleni dostat. Zůstává v lýtkách, špatně se vyměňuje a okysličuje. Po tak dlouhé době sezení, není divu, že Vás v noci bolí nohy.

Základ je pravidelně od práce vstávat, projít se, zacvičit si nohama, dát je na chvíli nahoru. Dostatečně pít, nosit kompresní punčochy, užívat venotonika, snížit nadváhu, mazat nohy dobrým krémém na promaštění, nebo i na žíly s konopím, měsíčkem lékařským, apod. Podle Vašich pocitů, vyzkoušejte více mastí Je dobře, že nemáte cukrovku.

Článků na toto téma je na internetu hodně. Stačí zadat křečové žíly, žilní nedostatečnost, příznaky nemocí, apod.

Datum: 30.01.13 21:41

ještě jsem si vzpoměla - nenoste nic, co bude tělo škrtit a tím bránit volnému koloběhu krve. Takže pryč od zařezávájícího spodního prádla, ponožek až po těsné, upnuté kalhoty.

Datum: 30.01.13 22:00

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.