Dobré vysvědčení...?

Od: Datum: 28.01.13 20:24 odpovědí: 27 změna: 11.06.15 14:34

Dobrý den,

mohu se Vás zeptat, mám dobré vysvědčení? Je to sice výpis, ale chtěl bych znát názor jiných lidí, rodiče mi říkají, že je to výborné vysvědčení, co myslíte?

Český jazyk 3

Matematika 3

Fyzika 2

Anglický jazyk 2

Informační technologie 1

Občanská výchova 1

Výtvarná výchova 1

Dějepis 2

Přírodopis 2

Zeměpis 2

Seminář z dějepisu 2

Pracovní činnosti 1

Hudební výchova 1

To je asi všechno...

Tak co myslíte...?!

děkuji za odpověď...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: metroman*
Datum: 28.01.13 20:25

chodím na základní školu

Datum: 28.01.13 20:28
avatar

Upřímně? Zeměpis, dějepis, příroďák... to se všechno dá naučit, dvojek je škoda. Matiku a fyziku holt musíš pochopit, sama s tím bojuji dodnes... ale trojka z češtiny - to je děs. Samozřejmě také záleží, ve které jsi třídě.

Nicméně výborné vysvědčení to není ani náhodou, je to takové lepší průměrné.:)

doplněno 28.01.13 20:55:

Jak píši, lepší průměr. Hodně to kazí ta čeština, a opravdu škoda dvojek z těch "...PIS" Kdybys vytáhol češtinu a třeba zeměpis, potom by to bylo fajn vysvědčení:) Nepoužívám moc "dobré", protože "dobře" je za 3:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: metroman*
Datum: 28.01.13 20:31

Do sedmé třídy chodím...

Od: askmenow*
Datum: 28.01.13 20:35

Upřímně, za výborné vysvědčení to vzhledek k sedmé třídě základky nepovažuji. Je pravda, že já v ní byla přibližně před deseti lety, ale v té době tohle u nás bylo spíše vysvědčení průměrných žáků. Ti dobří měli třeba jednu a dvě dvojky, převahu jedniček, trojky žádné.

Když se na to podíváš, máš jedničky vlastně jen z předmětů, které neobnáší skoro žádné učení: Občanka, výtvarka, pracovky, hudebka, počítače.

Na tvém místě bych zkusila víc zabrat... Není to tragédie, ale ani nic úžasného. Jistě se ti lepší známky a zna,osti budou hodit i u přijímaček na střední.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: metroman*
Datum: 28.01.13 20:51

Takže, kdybych si vylepšil ten Zeměpis, přírodopis a dějepis na 1 a tu matematiku alespoň na dvojku, tak by to bylo dobré vysvědčení?

Od: luke237
Datum: 28.01.13 20:59
Takove vysvedceni uz by vypadalo docela hezky. Sice by ti ho kazila jedna trojku (z cestiny), ale nekdy se proste vsechno nepovede ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 28.01.13 21:10

Takhle: Já bych se nejvíc na tvém místě zkusila soustředit na vytažení co nejvíce trojek na dvojky. Samozřejmě chápu, že někdy to nejde (sama jsem dutá třeba na matiku, a tak jsem na střední mívala na vysvědčení třeba samé jedničky, jednu dvojku, ale trojku z matiky... a mohla jsem se snažit jakkoli). Ale aspoň u nějaké by to myslím jít mohlo. No a samozřejmě že každá dvojka proměněná v jedničku taky udělá velký rozdíl. Určitě by pak vysvědčení působilo o moc lépe.

Cením si toho, jak jsi cílevědomý, prqacuješ na sobě a přemýšlíš o tom!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 28.01.13 20:55
Uprimne receno, moc hezke vysvedceni to neni. Kazi ti to ty trojky. Chtelo by to trosku vice zabrat. Jses si jista, ze jsi udelala vsechno pro to, aby jsi mela lepsi znamky, nebo tyto znamky "tak nejak vyplynuly" z prubehu prvniho pololeti? Urcite ty znamky nemuzes zlepsit? Jake jsi mela vysvedceni v seste tride?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: metroman*
Datum: 28.01.13 20:58

1) Nejsem ona, ale on!

Jsem klukm od šesté třídy jsem si to zlepšil o dost...

měl jsem v 6. třídě 4 trojky a teď jenom 2 trojky, ale jsem antitalent na Český jazyk

Od: luke237
Datum: 28.01.13 21:03
Za tu holku se omlouvam. Nejak se mi to pomotalo. *zed*

Trojky na vysvedceni jsou velke kanky, takze je chvalihodne, ze se porad zlepsujes. Kdyz v tom budes pokracovat, tak na konci budes mit jen jednu trojku a kdyz vytahnes i nejakou tu dvojku na jednicku, tak uz to bude docela slusne vysvedceni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: metroman*
Datum: 28.01.13 21:05

Budu se snažit a budu se učit, abych měl ty známky lepší a lepší, já chci totiž něčeho v životě dosáhnout...

Děkuji za všechny odpovědi...

Od: luke237
Datum: 28.01.13 21:16
Takove zivotni cile si jiste zaslouzi pochvalu. Snad jen dodam, ze misto "biflovani" se snaz tu latku pochopit. Tak se to uci mnohem rychleji a mnohem lepe a dele si to pamatujes. Navic latka spolu casto souvisi, takze kdyz vis jednu vec, tak se jednoduseji pochopi a pamatuje jina vec.
Hodne stesti!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 21:49
avatar

Dle mého názoru to není špatné. Ale vždycky to muže býti lepší. Já vim tydle řeči jsou nepříjemné. Upřimně řečeno něl jsem to vízo v 7 horší , překonat se a jít se učit je dosti těžké... znám to ale doufam že vyhraješ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 28.01.13 21:59

Příjde na věc. Pro někoho to může být vysvědčení výborné, pro někoho ne. Jestli má někdo s učením větší problémy, tak toto vysvědčení je u něj úspěch. Někdo, jak se říká, na to má, ale neučí se tolik jak by měl, tak u toho je to průměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 22:22

Co ty trojky? U češtiny je podle mě zbytečná a matematika se sice musí pochopit, ale v sedmé třídě se v ní nebere nic extra složitého, co by nemohl zvládnout každý. Tohle zlepšit aspoň na dvojku, a pak ještě některou z těch dvojek a bude to super.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 23:07
avatar

Chceš-li něčeho dosáhnout, zaber především v češtině a matematice.

Známky ze 7. třídy sice ještě o ničem nerozhodují, ale známky z pololetního i závěrečného vysvědčení z 8. třídy a z pololetního vysvědčení z 9. třídy se uvádějí do přihlášky na střední školu. Kromě toho budeš z češtiny i z matematiky skládat přijímací zkoušky.

Přírodopis, zeměpis i dějepis se ještě doučíš, ty nejsou těžké. Proto ti radím zaměřit se už teď na obtížnější předměty (čeština, matematika).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 29.01.13 10:31

tady částečně nesouhlasím . Dcera se učí dobře , má v 9 třídě čtyři dvojky ,ale dějepis je peklo měla 2-3 , dotáhla to na dva . Možná to bude učitelkou , protože známky tam má samé jedničky , jen jednu čtyřku z malého testu . Ale stejně se ukáže až na střední

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.01.13 10:35

Artíku, jestli je v devítce, tak už je pozdě, ale náš kluk měl šílený problémy s chemií na začátku osmičky. Náhoda nám přihrála do cesty manželčinu bývalou učitelku ze základky. Stačily dvě hodiny doučování jiným stylem a po celý zbytek školní docházky se držel o dva stupně níž než předtím. Někdy prostě děti nepochopěj, co jim učitel říká a stačí, když jim to někdo řekne trochu jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kralokat
Datum: 11.06.15 14:34

Tak toto je první odpověď od tebe, kterou vidím na poraďte, která nikoho neshazuje nebo neuráží.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.01.13 07:13
avatar

No, není to až taková tragédie, ale spíš průměr. Když se zbavíš těch dvou trojek a pár dvojek přeměníš na jedničky, bude to vysvědčení radost pohledět. Já na základce nikdy trojku neměla, to jsem považovala opravdu už za velkou hanbu. A nezapomeň, že Tvá vysvědčení budou také rozhodovat u přijímaček na studijní či učební obor. :)

A víš, co mě tak nějak překvapilo oproti mému mládí?

Vy už dneska nemáte CHEMII? A TĚLOCVIK? Asi proto je dneska plno mladistvých tak "prorostlých". :( Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 29.01.13 12:48

Chemie je obvykle až od 8. třídy.

doplněno 29.01.13 13:20:

Děti známých ji měly už v 7., ale tady na nejbližší ZŠ je od 8.

Moje poslední informace je asi pět let stará, tak snad se to nezměnilo,ale pokud ne, i na šestiletých gymnáziích, kam se jde po skončení sedmé třídy, počítají s tím, že děti s chemií po příchodu teprve začínají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.01.13 07:27

Ale babčo, samozřejmě, že mají chamii i tělocvik. Teda aspoň naše kluci to měli a maj. Jinak to hle je dle mého názoru dost slabé vysvědčení. Holt si budeš muset zvyknout, že nejsi žádný myslitel a za dva roky uvažovat o manuálních pracech, ovšem, vzhledem k tomu, že takových lidí ubývá se ti může stát, že v budoucím životě budeš dost úspěšný a vyhledávaný řemeslník.

doplněno 29.01.13 12:56:

Aha, to máš asi pravdu. Nebyl jsem si jist, jestli od 6. nebo od 8.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: susenka*
Datum: 29.01.13 20:43

Já měla chemii od 8. třídy..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 07:39
avatar

S tou matematikou si to hlavne nesmis zhorsit. Na stredni to bude horsi. Ale cestinu, tam musis zabrat na 100%. Je to tvuj matersky jazyk a ten musis ovladat. Co se tyce literatury, tak ma veslkouá souvislost s dejepisem, jednou na to sam prijdes. Takze to se da taky dobre pochopit a naucit.

Anglictina je dneska dulezita vsude. Mel sem spoluzaka,a tan na stredni ve vsem skoro propadal. Krom anglictiny, kterou se naucil lepe, nez jeho ucitel. Dneska se anglictinou slusne zivi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 29.01.13 10:32

myslím , že by rodiče měli trošku přitlačit a ty by jsi se měl učit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 11:54
avatar

Máš velmi rozumné rodiče co znají tvé možnosti a nemyslí si, že mít jedničky od hora až dolů je to jediné co ti v životě zaručí štěstí. Neznám tě, za 3 z rodného jazyka můžeš mít třeba proto, že máš nějaké DYS.. Pamatuj si, že trojka a dokonce i čtyřka je jenom známka a pokud dělám co můžu a líp to nesvedu je to známka velmi dobrá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekp
Datum: 29.01.13 17:27

ahoj, na tvoji otázku nelze jednoznačně odpovědět, jelikož každý rodič a potažmo člověk má jiná měřítka. Pro někoho je výborné vysvědčení takové, jaké máš ty, pro jiného je výborné, jen to se samými jedničkami, tzn. je to velmi individuální. Záleží také na tom, jaké máš rodiče. Je jasné, že pokud sami měli v daném ročníku podobné známky, jsou za ty tvoje nyní rádi, ale pokud měli samé jedničky, tak se jim to asi líbit nebude. Ty máš štěstí, že patříš do té první skupiny.

další věc je, jaké máte vlastně na ty předměty učitele. pokud máte učitele benevolentní, tak je škoda takových známek, jaké máš. Ale pokud máte pedanty, kteří za sebemenší chybu mají stupeň dolů, tak je to o něčem jiném. To znamená například, že pokud máš tu trojku z češtiny za to, že se nedokážeš něco naučit a lajdáš to a učitelé jsou mírní, je to škoda; pokud máš ale učitele, který ti například dá z diktátu za dvě chyby 3, tak s tím asi nic nenaděláš. V tom druhém případě je klidně možné, že pokud půjdeš na nějaký učňovský obor, můžeš tam mít z češtiny a za 2 chyby v diktátu jedničku.

další věc je přístup vašeho učitele. pamatuji se, že jsme měli učitele, který měl hromadu známek, takže nebyl problém si špatnou známku opravit, ale byli také učitelé, kde byly třeba 2-3 známky za pololetí a dost dobře to tedy opravit nešlo

dále je třeba přihlédnout k tomu, že jsi kluk a kluci většinou nemají tak dobré známky, i když jsou také samozřejmě premiati třídy, ale většinou jsou pečlivější holky; proto si také všimni, že rádcové ženského pohlaví jsou k tobě dosti kritičtí

můj osobní názor: neříkám, že je to úplně ideální vysvědčení, samozřejmě češtinu bys umět měl, ale znám hodně kluků, kteří měli trojku z češtiny jako jedinou právě díky tomu, že měli učitele pedanta, který známkoval velmi přísně a dával docela těžké prověrky,

s matikou asi nic moc nenaděláš, to musíš pochopit.

dobré je, že jsi zřejmě dobře manuálně zručný a také rozumíš informatice, z té matiky je důležité, aby sis uměl spočítat to základní například výplatu, jinak se v ní učí většinou blbosti, které beztak nikde jinde než ve škole nevyužiješ(např. lomené výrazy, mocniny apod.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.