Správné vyřešení Romské otázky

Od: Datum: 25.08.15 21:27 odpovědí: 21 změna: 26.08.15 23:07

Vláda ČR schválila pro romské děti.

- Přednostní umístění ve školkách - ve školách specielní asistenti - nárok na hrazení jízdného, stravného, školních výletů, pomůcek - zdarma vybrané kroužky - dětem již nebude hrozit zvláštní škola, pokud není mentál.

I když se zase ušetřilo překopáním tabulek invalidům, nevidomým, epileptikům, vozičkářům, tak se možná ještě ušetří.

Bude tak rozumně vláda řešit imigranty k velké spokojenosti obyčeným a neobyčejným lidem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.15 21:41
avatar

Vláda si naše peníze prostě dělá co chce. Jsem pro zásadu rovnosti, tedy nejen práva ale i povinnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.08.15 22:46

Vláda a j. dělají jen to, co jim lid hubu držící dovolí! Patří repubika politikům, vládě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 21:42
avatar

Nemohu nic dodat jelikož bych tím porušila všechna pravidla. Nu což, začnu vnučky opalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 25.08.15 21:43

Po roce 89 se komunistům vyčítalo všechno možné i to, že za ty léta se jim ani nepodařilo integrovat cikány. Tenkrát buď cikán makal, nebo jako příživník seděl.Nezbývalo jim moc času.

Dalo by se předpokládat, že ti nastoupivší dají vše do pořádku. A výsledek. Teď mají spoustu času protože nemají práci a tak chodí z baráků trhají měděné okapy, dokážou rozřezat most i nepoužívanou železniční trať.

Chodí si pro sociální dávky a na jejich mastných příspěvcích na bydlení bohatnou rádoby podnikatelé. Takový cikán je pro takového podnikatele doslova dojná kráva.

No i pro podnikatele ve sběrných surovinách. Po vzájemné dohodě se vždy nechají přimhouřit obě oči a nepátrá se po původu dovezeného materiálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: magicballon
Datum: 25.08.15 22:08

@otazka, super odpověď...a jsem přesvědčená, že bychom o ní přišli, kdyby tu nebyla ta možnost to napsat anonymně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.15 07:18
avatar

Otázko, zapomněl jste na majitele domů, kteří pronajímají cikánům byty za nehorázné částky. A ti pak požádají o příspěvek na bydlení a stát jim na tenhle šíleně předražený byt pošle peníze. V takovém bytě není třeba šetřit plynem, vodou a elektřinou. Na tohle všechno je kolonka v příspěvku na bydlení. A soukromí majitelé si jen mnou ruce. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 26.08.15 08:54

Nezapomněl. Snad jsem napsal v čích kapsách končí příspěvky na bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.15 09:01
avatar
Jen ten socialismus nepřechvalte. To za nich se zavedl výměnný obchod půl rozpočtu na Slovensko a za to půl cikánů do Čech. Někde jsem četl že po Hitlerovi zbylo v celých čechách třináct cikánských rodin. Všechno ostatní je slovenský export. Byla chyba že se na to nepamatovalo při dělení státu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 26.08.15 09:09

Když nepochopím smysl diskuze je lépe se zdržet. Nejde o chválu socialismu. Jde o nabubřelost slov těch, co se po komunistech ujali moci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.15 09:58
avatar
Smysl otázky byl pochopen. Podotknul jsem pouze že problém by mohl být poloviční kdyby tu po rozdělení státu zůstali jen ti, kteří alespoň umí česky. Jejich děti by nikdo možná nemusel přednostně přijímat do školky aby je naučil základy jazyka.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 26.08.15 12:19

Všechno pěkné, ale nemožné. Ty radikální řešení kdy by nezbylo ani těch 13 to je za námi. A bude hůř. Co diktuje EU dopadne, že se vrátíme k plotům atd. Je to něco obdobného, ale v Maďarsku na ně zatím vytáhli jen slzný plyn.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.08.15 22:44

Konstatování nějakého stavu, co s tím chcete dělat VY? Už jste se někde ozval? Zde je to jen výkřik do tmy. Co tak zorganizovat petici, psát poslancům? Sbírat na ně víčka?
Pokud není nějak opožděné, nevím proč by cigáně nemohlo do normální školy? Faktem je to, že nemají většinou seběvodomí. Na příspěvky dospělí ano, jakási práa znají a co dávají společnosti, která odvádí daně, ze kterých žijí, ovšem ne jen cikáni? Národ drží hubu. Za komunistů nepracující ve prospěch celku až na vyjímky seděli. Ruml je chtěl vystěhovat na SK, neprošlo to.
Už to tu bylo n x a bez řešení. Jaké nabízíte VY?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunny*
Datum: 26.08.15 08:00

Cikáně by samozřejmě do školy mělo chodit. A pokud se bude chovat a snažit jako ostatní děti, pak samozřejmě do normální školy. Jistě nebude mít problémy ani s učiteli, ani se spolužáky. Tak jako je to v 99% u malých Vietnamců. Jsou slušní a velmi snaživí. Rodiče je podporují a protože by jim často nemohli poradit s učením, najdou někoho, kdo to udělá za ně. Tak jako moje sousedka - seniorka - se stará odpoledne o celkem 5 děcek ze dvou rodin. Udělaji si úkoly a ona jim v případě potřeby pomůže a pak si hrají až je večer vyzvednou rodiče.

Malí cikáni jsou až na výjimky jiní. O učení mají pramalý zájem a podpora ze strany rodiny je nulová. O chování se asi není potřeba zmiňovat...a pokud si škola stěžuje, se zlou se potáže.

Řešení? Důsledné dodržování stejných pravidel pro všechny. Žádná diskriminace podle národnosti. Máme volné místo..chceš ho? Tak se snaž! Kašleš na práci? Pak táhni!

Stejně tak postupovat u přiznávání invalidních důchodů. Ať mi někdo vysvětlí, jak je možné, že každý druhý cikán u nás v Nymburku m buďto plný a nebo částečný invalidní důchod. S tí souvisí i řada volných míst nabízená osobám s invaliditou. Nejsou obsazená a ikdyž se o takové ucházím já (zdravý člověk) mám smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 26.08.15 10:16

Jen jsem se doslechl jak to chodí při přiznání důchodů v Olomouci u komise, jen mi ten důchod hajzlové nedejte vím kde bydlíte a podrežu vám vaše rodiny...předseda komise - přece si nenechám vyvraždit rodinu, z mého to nejde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocabkunaramno
Datum: 26.08.15 08:18

Kocáb včera byl na na naši veřejnoprávní tv, konfrontován se Samkovou ohledně migrantů a ta mu mimo téma dobře vmetla do očí, že ani s problémeme romů nic neudělal, ani prý nezačal a už radí ohledně běženců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strait
Datum: 26.08.15 12:19

Takhle přijde rom na úřad práce a říká:

"Dobrý den, chtěl bych pracovat."

"Hmmm... máme tu místo generálního ředitele, plat 80 000, služební auto a mobil."

"To si děláte prdel ne?"

"No to ano, ale vy jste začal."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.15 17:11

Možná to bude lepší, je v zákoně ještě část, Rom má přednost na úřadě práce, tudíž to chápu obyčejný ovčan který má na př. odpracovano 40let čeká na úřadě, přijde Rom který má jenom 39 odpracovaných let, neb třeba 49 let, tak má přednost, tímto postupem zajisté budou Romové za krátkou dobu všichni pracovat.

 

Datum: 26.08.15 23:07
Ohodnoceno: 0x
 
Od: foox
Datum: 26.08.15 17:21

Jsme s prominutím národ hlupáků. Je zde cikánů až až, migranty vítáme s otevřenou náručí, všechno tu máme drahý a platy malý. Pokud by jsme jednali ve velkém (ne sraz dvaceti lidí) a šlo nás několik tisíc proti vládě, možná by se něco změnilo. Ale stěžovaní si přes klávesnici bohužel nikoho nezajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agaxy
Datum: 26.08.15 19:46

Když vláda schválila - tak snad taky schválila sankce proti těm, co se nebudou účastnit, protože strčit děcko do školky, to ještě ano, ale převzít nějakou zodpovědnost aby z něj něco bylo až vyroste - to už né, to trvá moc dlouho a stojí moc námahy. On je ten problém v tom, že naši Romové byli z Indie před devítisty lety právě proto vyhostěni. V Indii je už 2500 let ten známý kastovní systém, a Romové patřili k těm Nedotknutelným, tedy nejspodnější spodině. To jsou dodnes v Indii spalovači mrtvol a "obchodníci" s odpadem, dále podvodníci se zázračnými věcmi na léčení...prostě odpad společnosti. To mají v sobě zakořeněné, s tím se nic neudělá, to je osud. Oni mají jen momentálně štěstí, které nemusí dlouho a nebo věčně trvat...mají se asi nejlépe, jak se kdy měli, dřív s nima pochopitelně zatáčeli, a je na nich jak přežít do budoucna, už jednou byli cpáni do plynových komor a středověk se s nimi určitě taky nemazlil, prostě dokud to jde, dokud si to ten druhý nechá líbit, tak nemají důvod něco měnit *tanec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.15 20:10
avatar

Já s tím problém nemám...

Kolem imigrantů vzniká nadbytečná histerie, z části to jsou lidi, kteří se chtějí do své země zpět vrátit. Další část jsou ovce, které si sdíli na sociální síti statusy o tom, že kdo se dostane do evropy, automaticky zbohatne a dostane barák. Stejné ovce jako my, které si sdílíme zase jiné nesmysly.

Tábory pro uprchlíky stavět musíme, protože když už jsou tady, nemůžeme zde kvůli bezpečnosti nechat pobíhat kvanta uprchlíků jen tak jak se jim zamane

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.