Čím utěsnit závitový spoj 3

Od: Datum: 25.08.15 19:16 odpovědí: 5 změna: 27.08.15 17:33

Zdravím Vás. Mám problém se zatěsněním 3" závitového spoje. Zkoušeli jsme to asi 6x a pořád ukapává.

Jedná se o přírubu , která je našroubovaná na bronzovém , nebo mosazném přechodu na měd o průměru 89 mm.

Těsněno bylo 3x konopím a 3x vláknem loctite. Už byla měněna i příruba a pořád stejný efekt. Asi je špatný závit na přechodu (při vaření se mohl zdeformovat , nebo od výroby).

Ted v pátek bude další pokus a nejhorší je , že musím odstavit 6-ti patrovou budovu v objektu nemocnice plnou pacientů.

Kdo by měl nějakou rozumnou radu , byl bych rád , kdyby se o ni podělil.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.15 19:51
Tak to neřešte přes XG přírubu, ale na to měděné potrubí dejte také přírubu..buď točivou, nebo pájenou.
Podle mne to bude lepší než tento typ spoje co tam máte.
I kdyby se Vám to nepodařilo zcela usadit proti sobě, můžete to pak utěsnit pomocí klínového těsnění.
doplněno 25.08.15 19:57: P.S. nebo zkuste závitovou přírubu s krkem, závit je rozhodně delší než na Vámi použité XG přírubě a bude se Vám to lépe těsnit.I když ta protipříruba mi prijde stále lepší řešení.
Datum: 25.08.15 20:42

Rozumná rada je použít nejaké osvědčené řešení a ne vyvrtat závit do ploché příruby.

Minimálně bych na tu plochou přírubu navařil návarek s vnitřním závitem 3" a teprve do návarku dotahoval to šroubení.

Na utěsnění závitů existuje od firmy Loctite i tekuté lepidlo na utěsňování závitů. I to můžeš zkusit, ale jestli to bude držet, to nevím.

Od: jofa®
Datum: 25.08.15 21:08

Návrhy tady padly, ale mně se zdá, že tím konopím to nemáte dobře udělaný. Nepodceňuji Vás, ale to musí vypadat. Konopí namotat ve směru aby se při šroubování utahovalo a promočit fermeží. To nemůže kapat, pokud ovšem není něco deformované a poškozené.

Od: mh23®
Datum: 27.08.15 17:33
na fotce je to aktuální stav - natesneno loctitem . s konopim to zkoušeli už 3 lidí a teče to dvakrát více než právě na loctitu .
Datum: 25.08.15 21:21

natáhněte na šroubení elektrikářskou igelitovou pásku mě se osvědčila ta žluto zelená

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.