Hledám práci na doma pořaďte

Od: Datum: 11.02.13 12:25 odpovědí: 4 změna: 17.03.14 10:23

Dobrý den všem. Nemohl by jste mi prosím někdo poradit nějakou práci domů?Už nevím kde hledat a opravdu bych jí potřebovala.Panu Velclovi jsem také málem naletěla tak už bych to nechtěla opakovat. Za každou radu budu moc vděčná. Dějuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 11.02.13 13:01

Záleží na tom, od kud jste a jaké jsou tam pracovní příležitosti. Neporadím práci doma, ale poradím, po čem je poptávka a co je nedostatková služba. Hlídání dětí. Státních školek je málo, ne každé dítě se tam dostane. Soukromé školky jsou velmi drahé, aby rodič mohl pracovat celý týden, dá často měsíčně i víc než 10 000Kč za školku. Když budete nabízet celotýdenní hlídání jednoho dítěte za dejme tomu 5000Kč měsíčně, lidé Vám urvou ruce. Budete-li hlídat 2-3 děti, docela slušně si vyděláte a rodiče ušetří také.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 14:25
avatar

"Práci domů" nejspíše neseženete, protože (až na výjimky) bývá určena handicapovaným.

To, co se v inzerátech tváří jako "nabídka práce", není zpravidla nabídkou práce, nýbrž nabídkou podnikání vlastním jménem na vlastní náklady a jako takové bývá zpoplatněno.

Doporučila bych místo hledání "práce domů" se poohlédnout po svém okolí, po tom, co ve Vašem nejbližším okolí chybí, a to pak lidem nabídnout.

Další možností je naučit se dobře češtinu a nějaký cizí jazyk a pak nabízet překlady z cizího jazyka nebo korektury v mateřském jazyce.

___ PS: Uvádění e-mailu, kde člověka napadne, je zaručeným způsobem, jak získat schránku plnou spamu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 14:41
avatar

Kdo má k dětem blízko a rozumí si s nimi, vyblbne se. Má to ale i své proti.

Učila jsem ve školce, přilítli jsme z vycházky a paní kuchařka nesla na stůl. Když bych měla nějakým dětem k hlídání ještě uvařit, zase je pořádně neohlídám a nemůžu se jim věnovat. A o hladu je nechat nemohu.

Když je budu mít doma u sebe, kam je dát třeba spát? Jistě by se málokomu líbilo, když bych dala děti do našich postelí a v noci tam zase spali my. A pořád převlékat nemůžu a postýlky doma nemám.

Když bych hlídala u něhoho cizího, bojím se zase, aby se něco nešuplo. Pán domu si třeba tajně vezme tisícovku, aby měl na posezení s kamarády, paní to hledá - a ona tady byla ta ženská hlídat!:( A malér by byl natošup. Nebo: dítě v jídelně polije kakaem nový koberec. Kdo za to může? Ta, co ho měla hlídat.

A když mu ta paní odmítne koupit o vycházce zmrzlinu, že kašle, děcko se klidně naštve a řekne pak mamce, že mu ta ošklivá paní naplácala. Znala jsem takové filištíny.

Navíc také je problém, aby nedošlo k úrazu. Ať děláte, co děláte. Stalo se mi to jen jednou a nikomu bych to nepřála. Šla jsem s dětmi sama na vycházku, měla jsem jich správně stanovený počet /1 uč. nejvíc 20/. Přecházeli jsme širokou lávku, ale bez zábradlí. Postavila jsem se doprostřed, děti udělaly "hada" a prostředkem přecházely jedno za druhým. Dva kluci se ale před tím poškorpili a když byli na lávce, jeden do druhého vší silou vrazil a druhý spadl do potoka na veliké kameny. Zlámal si nohu. Bylo to hrozné. V lese s 19 dětmi a jedním zraněným. Na školském úřadě mě pak vyslýchali, jako bych ulomila snad klacek a nohu mu přerazila sama. Bylo to těžké období. Naštěstí úraz neměl následky, kluk už je dneska ženatý.

A ti sladcí miláčkové jsou opravdu generaci od generace horší, to mi nikdo nevymluví. Pozoruji to i u vlastních vnoučat. Bohužel.

Domácí práce prostě v dnešní době opravdu není, jako tomu bývalo v minulosti /kompletace, lepení, korálky.../ Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.03.14 10:23

Nehledejte, postarejte se o sebe sama. Co umííte, můžete nabídnout, nad tím se zamyslete, dívejte se kolem sebe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.