Topíte i přes noc?

Od: Datum: 26.01.13 12:11 odpovědí: 13 změna: 27.01.13 11:46

zdravím, napadá mě jestli topíte i přes noc nebo jestli naložíte večer a ráno znovu zatápíte? když jsme topili třeba celou noc museli jsme 3x za noc prikládat a přeci jen ne vždy se člověk vzbudí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 12:16

na chate to navalim doplna , skrtnu vzduch a to si blafe az do rana... ; asi mas o dost vykonejsi kotel

Datum: 26.01.13 12:19

ahoj, záleží jaká máte kamna... my taková obyčejná - než jdeme spát, naložíme, do rána vyhasnou, tak vyneseme popel a znovu zatopíme... ale je to v pohodě, máme klasické péřové duchny *smich*

Datum: 26.01.13 12:37

my máme krbovky žádný kotel myslím že mají výkon 8 kw . jde mi o to někdo říká že je lepší když se topí cca nonstop než aby to do rána zhaslo a pak zase ráno zatápělo že se prý dost zanáší komín. nám teda docela vyhovuje jak to píšete vy: ráno se vybere popel a zatápí se, ikdyž duchny nemáme ale peřiny dokonale postačí

Od: mathers322*
Datum: 26.01.13 12:22

Večer rozpálit a narvat do plna, snížit průchod vzduchu a do rána to stačí :D

Datum: 26.01.13 12:40

My topíme krbem s teplovzdušným rozvodem (160m2) a topíme cca 6 dnů v kuse bez zastavení (pak se vytahuje popel a čistí sklo).

Topíme jenom dubovými brikety (Topná výdrž 4hod) a na noc dáváme brikety z kúry ze stromu (topný výdrž 6 hod).

Datum: 26.01.13 13:32

V kamnech topím na chatě. Večer před spaním tam dám pár briket, ráno do žhavého popela přidám polínko a jede se dál. Kvůli přikládání nevstáváme.

Od: olaf71*
Datum: 26.01.13 13:56

když jsem večer naložil Dakona plnej uhlím (cca.3 kýble) tak ráno v šest jsem vyroštoval popel a topil dál

Od: ladaadal*
Datum: 27.01.13 09:37

Já kolem deváté naložím 3 lopaty do Viadrusu, hodím na vrch časopisy a vydrží to do druhého dne do oběda. Stačí prohrabat, přihodit lopatu a nechat rozfajrovat. Do večera pak držím teplotu, abych večer zase naložil na noc.

Datum: 27.01.13 10:25

tak jestli jsou to časopisy Playboy, tak ty pěkně fajrujou *smich*

Datum: 27.01.13 10:27

Právě naopak, používám je jako nehořlavý dekl. Shoří, až když je rozšťouchneš. Ovšem Playboye jsem ještě nezkoušel, na topení je to dost drahý.*smich*

Datum: 27.01.13 10:53

no ale ten obsah časáků je žhavější než koks *andel*

Datum: 27.01.13 11:46

No, upřimě řečeno, četl jsem ho kdysi dvakrát, možná třikrát a nepřišlo mi to nějak světoborný čtení. Ty peníze bych za něj nikdy nedal. Jediný, co na něm je hezký, je křídovej papír, ale ten už dnes maj i lepší a duchaplnější časopisy.*smich*

Datum: 27.01.13 11:41

Dobry den dnes uz topim plynem takze mam po starostech,ale kdysy jsem musel zatopit co nejpozdeji trochu priskrtit privod vzuchu a stavat brzy rano aby mi nevyhasl uplne kotel,dnes jsem v byte a nemuzu si vynachvalit plyn pro maly byt asi nejlepsi volba

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.