Jak bojovat proti ISlamistům?

Od: Datum: 16.09.15 10:37 odpovědí: 41 změna: 20.09.15 20:02

Nemluví se o ničem jiném než o uprchlících, jak kdyby se už zapomělo, že se současně vede boj proti IS.

A víte co jsem si uvědomil? Média a politici neustále masírují náš mozek tím, že IS je třeba porazit vojensky. Opět se razí stejná politika jako razili Američané v Iráku a Evropa v Lybii (odstrannění Kadáfího). Mluví se jen o tom jak násilím odstranit nepohodlný režim, ale nemyslí se na to co bylo jeho příčinou a to v případě ISlamistů je totální informační vákuum - (nevzdělanost obyvatel) v místě konfliktu. Lidi, kteří často nemají práci a nemají rodiny se nechají snadno zmanipulovat lživými tvrzeními kazatelů náboženství zla. Tím, že se o problematiku vůbec nezajímají tak si nechají nakecat kdeco a pak jim to už ztěží vyvrátíte. Amerika si může myslet, že stačí postavit chytře promyšlenou propagandu na internetu, která bude preventivně informovat hloupé lidi z Afriky a Blízkého východu o pravdě o islámu, ale je tu několik překážek: 1) oni tuto propagandu nemusí příjmout, protože je podstrčena západem a vše západní je nepřátelské 2) někteří z nich mohou být tak chudí, že ani nemají TV nebo mají jiné starosti než sledovat televizi a internet.

Vlivem xenofobie vznikl obrovský paradox. My sice chráníme své hranice před uprchlíky a naši zemi před islamizací, co jsme ale neodstranili je informační vákuum, neboli zóna "hloupých" lidí, kteří o náboženských otázkách islámu nic neví. Je to jen časovaná bomba. Muslimové tu nepochybně v naší zemi jsou a aktivně působí. Ačkoliv schvalujeme umírněnou formu islámu a považujeme ji za bezpečnou, ale mezitím k nám může přicestovat radikál, jako z toho televizního záznamu níže, který bude lanařit další hloupé lidi, aby se přidali k radikálnímu islámu. Zatímco naše demokratická společnost tiše toleruje umírněný islám, neuvědomujeme si, že je tu široké pole na němž není vysetá ani pšenice, ani žito a zde je prostor pro zasetí koukolu. Západní společnost, která už dávno není křesťanská, tak sama doplácí na zavržení křesťanství, protože tím vznikl prostor pro islám, který ale nikdo nezaplní. Křesťané měli svoje misionáře a kazatele, kteří zaplňovali prostor kde vládla nevzdělanost. Slabé a poddajné lidi vedla k pozitivnímu uvažování a k dobročinnosti. Když křesťanská církev mlčí, kdo vyplní prázdný prostor? Určitě nikdo z nás, xenofobně smýšlejících občanů.

Ateisti nesnáší kazatele křesťanství a většinové společnosti jsou misionáři jenom pro smích. Ale uvědomme si konečně, že islám má taky své kazatele, kteří působí a zasévají semena zla, zatímco my spíme. Islamistů bude pomalu přibívat, je to jen otázka času.

Islámský stát nelze porazit pouze násilím, protože vždycky budou existovat lidé, kteří káží radikální formu islámu. Jediný způsob jak předejít šíření islamismu, je vytvořit takové zákony, které budou legalizovat pouze takovou umírněnou formu islamismu, která ve svém učení odmítá násilnické prvky zla, kterých se dopustil mohamed a která správně vykládá náboženské otázky a šiřitelé lží bude přísně trestat, ale tak, aby ani ve vězení nemohli šířit své lži! Stát by nejlépe udělal, kdyby se vyjádřil formou zákonů k jednotlivým náboženským otázkám islámu, řekl co je správné a co ne, co stojí mimo zákon, tedy aby nedocházelo k překrucování. Tzn. schválit určitou formu výkladu a nesprávnou formu výkladu postavit mimo zákon. Znamenalo by to zavést cenzuru, bez cenzury předejít islamizaci nejde. Zákony a cenzura samy o sobě nestačí nestačí, ale je to jedna z forem jak upozornit na problém a přimět i "hloupou" společnost, aby se začala zabývat jednotlivými problémovými pasážemi v islámské nauce a aby o nich věděla. Pak už pro islamisty nebude tak snadné překrucovat (náboženská) fakta.

A dále - a to je ten největší problém, by bylo třeba vyplnit informační vákuum ohledně náboženských otázek islámu v této zemi, což vzhledem k naší xenofobii nelze provést (protože nás nezajímá islám). Z mých závěrů dále vyplývá - a to je ten největší paradox - ať se nám to líbí nebo ne (vždyť naše společnost je z 80-90% xenofóbní) - je nutné povolit a podporovat umírněnou formu formu islámu, aby zde byla aktivní skupina lidí, kteří podporují náboženský dialog a dokáží vykládat islám korektně a objektivně bez překrucování, ale v rámci platné legislativy.

Dokud odmítáme s muslimy vést náboženský dialog, více se sblížit a bavit se s nimi o jejich náboženství a dokonce ho i hlouběji studovat, tak se jim nedokáže nikdo vzepřít ohledně lží, které šíří. Dále už to známe. Vždycky když se "hloupý" člověk dostane do společnosti více lidí, kteří si vzájemně rozumí a chovají se k sobě "bratrsky" tak je snadné takového člověka zmanipulovat lživími tvrzeními, protože dotyčný si v tu chvíli říká "no, když to tvrdí všichni (většina v jeho okolí) tak to asi bude pravda". To že se nedostane ke správným informacím má za následek podlehnutí. Časem se rozvíjí jeho náboženské předsvědčení a vazba na tyto lidi, čímž dochází k vymytí mozku - člověk není ochoten připustit logické argumenty a vše má totálně překroucené jako v tomto videu:

http://czechnewstv.cz/podivej…hovalcu-tak-opravneny-humbuk/

Závěr: Pro xenofoba je nepředstavitelné, aby se hlouběji zabýval o náboženské otázky islám, vždyť on islám nepotřebuje. Ale právě proto je třeba podporovat umírněné formy náboženství a naopak přísně trestat všechny ty kdo by chtěli šířit právě tyto radikální lživé výklady jako zazněly ve videu výše. Nalejme si čistého vína: když by v této zemi nebyli umírnění muslimové a bylo by tu jen několik islamistů, tak vlastně ani nemáme jak zjistit, že tu ti radikálové jsou, protože islamista se logicky bude stýkat právě s ostatními muslimy spíš než s nevěřícími, které chce zabíjet.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.15 10:50

Militantní Islám je dítko USA. Islámský stát též.

Pokud chcete bojovat proti nim ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 11:34

Co se týče tzv. Islámského Státu, tak tam je problém taktéž ve vákuu. To máte aktuálně min. 3 země, ba 4. Syrie, Irák, Afgánistán a Pákistán, všechny by potřebovaly vyplnit to vákuum něčím jiným než je islamistický výklad islámu. Vypadá to jako globální problém, svět si neuvědomuje, že proti militantnímu islámu nelze bojovat jen vojensky. Pak se to záplatuje posíláním humanitární pomoci (v nedostatečném množství). Ale problém vákua zůstává. Vlastně ještě Indonésie, Malajsie, (Filipíny?) a tato oblast je problémová.

Datum: 16.09.15 17:25
avatar

Militantní Islám je dítko USA. Islámský stát též.

Ovšem že ano! Předpokládám že i toho ... no Mohameda tam poslali zlí imperialisti z USA. Stejně jako špiony přes naše hranice a amerického brouka,co nám sem sypali z letadel, že?

Holt komunismus je prokletím na hodně dlouhou dobu, jak tak koukám...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 22:23

Nikoli, militantní Islám je výmysl Brzezinského a ten je na to dodnes hrdý. S výcvikem islámských fundamentalistů začnul Bush starší ještě ve funkci šéfa CIA. Osobně za tím účelem navštívil Afghánistán. Výcvik a vyzbrojení fousatých frýdomfajtrs stál miliardy dolarů ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 08:53
avatar

Islám je militantní od té doby co Mohamed k boji nabádal, takže už hooodně dlouho. A lepší to nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 08:53

Pitomina ...

doplněno 19.09.15 15:39:

Bible nařizuje vyvraždění Čechů, knihy Židovské u nás vyjít nemohou ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 14:56
avatar

Žádná pitomina, ale pravda...

2:191 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 16:07

Nevím kde je český překlad ale je tam:

"Fight in the way of Allah those who fight you but do not transgress. Indeed. Allah does not like transgressors.

And kill them wherever you overtake them and expel them from wherever they have expelled you, and fitnah is worse than killing. And do not fight them at al-Masjid al- Haram until they fight you there. But if they fight you, then kill them. Such is the recompense of the disbelievers.

And if they cease, then indeed, Allah is Forgiving and Merciful."

Zdroj

Dalo by se očekávat, že se najdou radikálové z řad uprchlíků, kteří si tyto slova budou vykládat asi takhle:

"Oni proti nám poslali policajty se štíty a obušky a tak zahájili boj proti nám, jsme tedy nyní v právu a budeme bojovat proti nim dokud je všechny nevybijeme." Problém u fanatiků je v tom, že si skutečně mohou najít záminku kdekoliv a v čemkoliv a nevíte kdy to příjde. Mohou s tím přijít potomci umírněných muslimů, kteří se usadili v Evropě.

Datum: 19.09.15 15:57

"Bible nařizuje vyvraždění Čechů"

Lžete.

1) O vyvraždění se zmiňuje židovská Tóra

2) Nejedná se o Čechy ale o národy uctívající modly jiných (neexistujících) Bohů, které tam jsou jmenovitě uvedeny.

3) Češi jsou národ nevěřících, tudíž se to na ně nevzdahuje.

4) Nevztahuje se to ani dobově. Když někdo např. v 3000 století p.k. Prohlásí "vyvražděte celou rodinu Edómců", měly bychom to chápat tak, že je třeba vyvraždit všechny muslimy z celého světa DNES? To je absurdní. Je-li to příkaz daný konkrétním lidem na konkrétním místa a v konkrétní čas, pak to platí pro ně v danou dobu a ne pro nás v daný čas. Jak je to s islámem nevím, protože pokud by vraždící příkaz byl předán jako součást dogmatiky na obecné vraždění konkrétní rasy, nikoliv jako pouhá součást příkazu omezující na konkrétní lidi, místo a čas, pak lze takový příkaz libovolně vykládat i v dnešní době jako příkaz vraždit v dnešní době. Například pokud by prorok Mohamed řekl něco jako: "Vražděte a zabíjejte nevěřící, pokud odmítnou islám" pak je to jasně spjato s náboženstvím a není to tedy omezeno na konkrétní dobu. V Tóře jsou výzvy k zabíjení formulovány nejčastěji v čase minulém nebo budoucím a ty nelze chápat jako příkaz, pouze jako předpověď budoucnosti, která však už mohla nastat, nevýhodou však zůstává, že některými fanatickými skupinami mohou být i tyto předpovědi budoucnosti zenužívány v volně vykládány či překrucovány. Mám za to, že korán žádné předpovědi budoucnosti neobsahuje, natož ty, které by se už vyplnily.

5) bible je pouze svazek knih, který Tóru přebírá, nelze tedy tvrdit, že to nařizuje bible samotná a když už tak říct "Židovská Tóra nařizuje ... ". Ústředním bodem bible je křesťanský Nový Zákon.

Datum: 19.09.15 16:03

Bible nařizuje vyhubení všech, kdož nesvětí den Páně. A Čechové na chalupách nesvětí anóbrž zlovolně pracují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 17:27

Je to jen tvoje tvrzení. Tak mi ukaž ten verš když to tvrdíš. Je to nesmysl, nic takového tam není. Tvůj pes lže nebo máš halucinace

Datum: 19.09.15 19:21

Exodus 35,2 přece ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 19.09.15 20:06

ale, ale, jak čtete Písmo Svaté? V desateru se prvních pět přikázání týká uctívání Boha a dalších pět chování k bližnímu. A Pán Ježíš shrnul destero do dvou příkázání:

Mt 22:36: "Učiteli, které přikázání je v Zákoně největší? "

Mt 22:37: On mu řekl: "‚ Miluj Pána, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘

Mt 22:38: To je největší a první přikázání.

Mt 22:39: Druhé je mu podobné: ‚ Miluj svého bližního jako sebe samého.‘

Mt 22:40: Na těchto dvou přikázáních spočívá celý Zákon a Proroci."

http://www.obohu.cz/bible/index.php?styl=CSP&kap=22&k=Mt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 20:08

Takže slovo Boží neplatí? Jako že si třepil hubu nadarmo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 19.09.15 20:16

Aby člověk trochu porozuměl Novému zákonu, je dobré si přečíst i Starý zákon a pozorně.

Ve St. zákoně byla uzavřena smlouva s Mojžíšem a v Nov. zákoně nová smlouva s Pánem Ježíšem. Takže novu smlouvou skončila stará smlouva. To jen tak zhruba. Musíte si číst, pokud chcete víc vědět a něco tvrdit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 20:20

Jen pro křesťany, židé vyznávající judaismus se řídí svými zákony a pro ně Starý Zákon stále platí. Nelze tvrdit, že Stará smlouva přestala platit (znáte Matouš 5:17 "Nemyslete si, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky. Nepřišel jsem je zrušit, ale naplnit.").

Od: otazka*
Datum: 19.09.15 20:27

Samozřejmně, že Pán Ježíš nezrušil proroctví proroků, kteří o něm prorokovali, dokonce i to, že se narodí v Betlémě. Přišel na zem a tak naplnil proroctví, která o něm byla napsána. Ale uzavřel novou smlouvu a zpečetil ji svou krví, smrtí na kříži . Jeho předobrazem byla oběť beránka, když Izraelité vyšli z područí Egypta pod vedením Mojžíše. Dobře si to přečtěte.

Ale je to již mimo téma. Pokud se chcete bavit na téma Boží zákon, měl byste založit jiné téma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 23:31

Vy tu nejste registrovaný tak byste mi neměl říkat co bych měl dělat.

Od: otazka*
Datum: 20.09.15 00:55

To nemyslím zle, jen aby se člověk držel tématu, jinak se smotá hodně věcí dohromady a na to zde není prostor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 20:22

Nojo, ale to musíte věřít tvůrcům pohádky o Jéžiškovi ...

doplněno 19.09.15 20:35:

Teda ve skutečnosti nejde o tvůrce, ale o padělatele.

Pohádka o Jéžiškovi je opsaná od zoroastristů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 19.09.15 20:41

Víra, to byste musel založit nové téma. Zatím jsme se bavili, jaký zákon dodržovali Židé ke Kristu a jaký zákon dodržovali následovníci Páne Ježíše, čili po Kristu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 23:34

Zoroasterismus je sice podobný, nikoliv identický s křesťanstvím.

Datum: 19.09.15 20:24

I když by to četla několikrát stejně tomu neporozumí, na to by musela umět perfektně hebrejsky či aramejsky a z Nové smlouvy řecky, ale nevím k čemu by ji to bylo, když není žid a nezná historický kontext. kdo chce rozumět bibli ať jde na teologickou školu a zůstane tam nejméně 6 let, ať se učí judaismu a historii kolem bible, ne že by se to dalo za tak krátkou dobu pochopit na to nestačí ani zbytek života. Kdo z nás může říct že pochopil Boží mysl a Boží záměry?

Datum: 19.09.15 20:15

Absolutně vytržené z kontextu, to je nařízení dané židům, přesně řečeno je to smlouva, která byla dána vyznavačům Judaismu (lidu knihy) a ti ji dobrovolně přijali. Nemá to nic společného ani s vámi ani s křesťanskou populací. Navíc to překrucujete. Není to příkaz zabíjet, není tam ani nic o tom, že budou vyhubeni. Kdyby to byl imperativ bylo by tam buď zabijete nebo budete zabíjet, vyvraždíte, vyzabíjíte, apod. Říct o někom, že zemře je pouze vyhrůžka v tom smyslu jako se používá při výchově malého dítěte, když mu říkáš: Dívej se na obě strany než přejdeš silnici, aby tě nesrazilo auto! Nebo abys nezemřel! Navíc Tóra je doslova plná takovýchto varování nědělejte něco "abyste nezemřeli". Hned nejznámější verž zní takto:

"Jen o plodech ze stromu, který je uprostřed zahrady, Bůh řekl: »Nejezte z něho, ani se ho nedotkněte, abyste nezemřeli.«" (Genesis 3:3) V kontextu toho nařízení pak existují verše jako "Zůstanete u vchodu do stanu setkávání dnem i nocí po sedm dní a budete držet stráž Hospodinovu, abyste nezemřeli. Tak mi bylo přikázáno." Leviticus 8:35. Přijmout tyto nařízení a smlouvu s Bohem bylo pro židy dobrovolné a nemuseli do toho jít. Rozdíl mezi normálními lidmi jako jsme my a jimi byl v tom, že oni měli být velice zbožní, měli žít "svatě" protože měli být blízko Bohu. Už od samého začátku tóry se píše, že nemáme hřešit abychom nezemřeli (u Adama, tedy my všichni). A to se opakuje celou tórou. Dle judaismu tedy platilo, že kdo žije v blízkosti Boha, který je svatý a čistý, musí sám zachovávat Boží přikázání a žít čistě a svatě a dělat ty věci, které Bohu byly svaté. Tudíž je logické, že když tam je napsáno, že zemřou, tak to bylo proto, že hřešili v Boží přítomnosti. Kdo však v Boží přítomnosti nežije a hřeší nemůže zemřít v tom smyslu jak to tady vykládáš ty, že by byl vyhuben jako trest za něco. Ano, všichni zemřeme, jednou, ale to pak můžeš takto vykládat tento verš, že to neznamená zemřít hned, ale třeba až za 20,40 let!

Datum: 17.09.15 12:58

V zásadě je ale pouze ve vztahu k nemuslimům.

Od: buss
Datum: 16.09.15 11:12

Zeptejte se politiků, jak nás hodlají chránit! Jinak jako ten, co požádal, že odejde bojovat do zahraničí. Až se bude bojovat zde, bude již pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 14:07
avatar
Název tohoto vlákna je v naprostém rozporu s jeho obsahem, ptáte li se jak bojovat proti IS, pak jediná správná odpověď je, že hubou to bohužel nepůjde. Islám tak, jak ho prezentuje IS je prachsprostá sekta a členové sekty jak známo na cizí argumenty neslyší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 15:54

Proti IS jedině válka, ale jako preventivní opatření proti opakování situace kdykoliv a kdekoliv je nutné řešit vákuum. Jinak může islám kdykoliv znovu splodit další a další islamisty toužící zabíjet kohokoliv kdo se jim nelíbí

Datum: 16.09.15 14:22
avatar

Jedine reseni je zprovodit islam ze sveta kompletne. Traskaviny, strelivo, buldozery.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 14:23

Proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 16.09.15 15:00

Nomohakon to chcete vyvraždit několik miliard lidí?

S touto demencí se člověk narodí a nebo je potřeba něco "hulit" Adolfe?*blee*

Jak by to bylo krásné, takovéhle magory z jedné i druhé starny vystřelit někam na jinou planetu a tam ať si to rozdají.

Přitom řešení je jednoduché, nepodporovat Daeš tak jak to děláme doposud a hlavně doma ve volbách nevolit politické strany. které podporují tyto fanatiky a jim podobné. Dokud budeme volit eurohujerské politiky, kteří stejně jen setaví protektorátní vládu, lepší to prostě nebude.

Jak to dopadne, čecháčkové si stejně zvolí oranžové magory s Babišem a budeme dál hudrovat po hospodách a internetu. Protektoři nám vysvětlí co si máme myslet a říkat a naše protektorátní vláda dál bude souhlasit s podporou různých fanatiků a dál budeme vyhánět čerta ďáblem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 15:58

Jakákoliv podpora myšlenek tohoto typu by se měla postavit mimo zákon, souzena jako zločin, je jedno jestli jde o islamismus nebo fašismus. Hitler byl stejně tak nebezpečný blázen jako náboženští vůdcové radikálního islámu

Od: rybana
Datum: 16.09.15 18:25

Právě jsem shlédla video jak agresivní utečenci nasílím a řevem boří srbsko-maďarské hranice, sakra proč takhle silácky

nebojují proti zločincům z IS? Nojo, ti by jím uřízli hlavy a Evropani je jen pokropí vodními děly. Smutné, moc smutné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 20:59

Já bych chtěl aby to někdo ze státní bezpečnosti natočil, oblyčej každého z nich, a aby tito radikálové a násilníci byli považováni za možný zdroj a bezpečnostní riziko pro Evropu v souvislosti s radikálním islámem, tihle lidi se hrozně snadno a dobře radikalizují ve prospěch islamismu. Tak aby jim to znemožnilo získat azyl, ani vstup jim nepovolit. To přece není normální, aby někdo kdo je uprchlík před válkou jednal takto vůči západním zemím, které se jim snaží pomoct. Na druhou stranu jsou to právě tyto situace, které nám umožní rozlišit mezi radikály a umírněnými lidmi.

Datum: 17.09.15 17:40
avatar

Jen můj názor.

Nakoupil bych zbraně,chlapy z utečenců bych vyzbrojil a vycvičil a poslal je zpět,aby bránili svou zemi.

Nedávno proběhla internetem zpráva,že bylo zadrženo vozidlo s 5000 brokovnicemi i náboji.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 18:15

Tohle chtějí dělat Rusové. Američané ovšem cvičí a vyzbrojují islamisty. Takže se jim to nelíbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 18:29

To si děláš prdel ne? Víš co by udělali? Obrátili by to proti nám.

 

Datum: 17.09.15 17:43

no přesně.. jestli se hodlají chovat jak stádo dobytka, projevovat známky agrese, tak bych jim dosti důrazně ukázal směr, čelem vzad.. nee my jim ještě podstrojujem.. nechápu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 19:38
avatar

Imunitni system po infekci zacne situaci resit. Co delame my? Nic.

Jeste si vzpomenete az se budete modlit v mesite.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 19:49

Evropská Unie má rakovinu, nejspíš je to Leukemie. Naštěstí Česká Republika se jakž takž bránit umí, i když o Sobotkovi zrovna pochybuju.

Datum: 20.09.15 20:02

A co ta republika umí? Asi tak nějak?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.