Jaké auta nejvíce stopují policisté?

Od: Datum: 21.12.12 09:51 odpovědí: 29 změna: 21.12.12 13:31

Jaké auta nejvíce stopují na silnicích policisté? *frajer*


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.12 09:54
 
avatar
taková ta už na pohled v horším stavu
 
Datum: 21.12.12 09:54
 

Podle nějakých statistik prý červená...

Ale podle mne záleží na situaci...

v normálním režimu zastaví každé, které jim přijde podezřelé, nebo odporuje vyhlášce, tzn. kličkující, nesvítící, nepřipoutaní, atd.

v režimu "honíme plán" či "právě máme bezpečnostní akci" zastaví každé, které jen zvládnou

Ohodnoceno: 2x
 
Od: green14
Datum: 21.12.12 09:56
 

Tak myslel sem spíše v normálním provozu u silnice, když si vybírají běžnou prohlídku. Když neuděláte žádný přestupek tak Vás jen tak zastavit ( "Stopnout" ) nemůžou, si myslím.

Datum: 21.12.12 10:03
 

a proč by nemohli? běžná silniční kontrola.. jak třeba mužou vědět že držíte řidičák? to je hned první důvod proč vás zastavit...

 
Datum: 21.12.12 10:04
 
avatar

A proč by nemohli? Můžou zastavit kohokoliv, i cyklistu.

 
Od: green14
Datum: 21.12.12 10:18
 

Ze zákona nemohou v běžném provozu stopnout auto, pakliže udělá přestupek, anebo je podezřelé ( jede bez pojištění, je podezření že jej řídí osoba bez řidičáku ) tak samo sebou ano. Ale jinak by porušuli paragraf.

Datum: 21.12.12 10:21
 
avatar

No to je možné že dle zákona nemožou, ale co znamená podezřelé, to je na uvážení každého zvlášt

 
Od: ladaadal*
Datum: 21.12.12 10:25
 

A který paragraf by porušili? Můžeš dát přesný paragraf? O žádném takovém nevím. Myslím, že moc koukáš na americký filmy, tam to je, tady nikoli. Silniční kontrolu můžou provádět kdykoli, na komkoli, jen myslím nesmí v noci stavět mimo obec, ale i to mám jen z doslechu.

 
Datum: 21.12.12 10:25
 
avatar

Zajímalo by mě, ktarý paragraf poruší policista, když zastaví vozidlo *nevi*. Příslušník Policie ČR může zastavit vozidlo kdykoliv. Strážník obecní policie ve stejnokroji jen:
1. před přechodem pro chodce k zajištění bezpečného přechodu osob, jestliže to situace na přechodu či stav přecházejících osob vyžaduje,
2. jestliže řidič vozidla nebo přepravovaná osoba je podezřelá ze spáchání přestupku týkajícího se bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,

 
Od: green14
Datum: 21.12.12 10:38
 

To jste vyčetl z učebnice autoškoly? =)) Směšné, realita je však uplně zcela jiná.

Datum: 21.12.12 10:50
 
avatar

Nikoli z učebnice, to říká zákon o provozu na pozemních komunikacích, který má znát každý řidič. Jaká je tedy podle vás realita? Vy tvrdíte že policita ze zákona nesmí... Jaký zákon máte na mysli?

 
Od: ladaadal*
Datum: 21.12.12 10:07
 

No určitě tě zastavěj, když pojedeš napůl schnilou rachotinou bez výfuku a budeš kličkovat jak po 3 promile. Jinak si vybíraj dle momentální nálady, pokud nemaj přímo akci na dodávky nebo na vleky a podobně. Prostě, jak je napadne.

 
Od: krkovicka*
Datum: 21.12.12 10:23
 
Staré rachotiny.Mého ex stavěli a staví pořád.Volkswagen golf,r.v.1979,červená barva.
 
Datum: 21.12.12 10:29
 
avatar

Se značkami, které se jim "nelíbí". Přítel má protekční značku s pěti pětkami, a policii to minimálně jednou za dva měsíce zaujme s jedovatými řečmi, kdeže vzal takový mladý řidič takovou značku. Blbci:)

doplněno 21.12.12 10:56:

Tak naštěstí mě stavěli asi před 3 měsící ráno v 6 za tmy, a jen se koukali, jestli mám zapnutý pás, ani doklady nechtěli:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: green14
Datum: 21.12.12 10:40
 

Přesně tak :)) Blbci. Mě stavili jen za 70km/h na konci obci, a jinak jezdím 8000km měsíčně, mám 7 let staré auto, a nikdy se mi nestalo aby mě zastavili. Max. jednou v noci při bežné prohlídce na konci města, kde si vybírali auta. =)

Od: ladaadal*
Datum: 21.12.12 11:04
 

Tak takový jsou nejlepší. Jel jsem v obci jen 70 a ty blbci mě zastavili. A co bys chtěl, aby chytali v obci až od 120ti? A těch 8000 měsíčně, to jsi někde vyčetl? Nedovedu si totiž dost dobře představit, že řidič z povolání (nikdo jiný by tolik měsíčně nedal) klade takovouhle otázku. Typoval jsem spíš na pubescenta nebo začínajícího řidiče.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: green14
Datum: 21.12.12 11:21
 

Tak to jste typoval velmi špatně, je mi sice 20, ale ke své práci potřebuji auto, jezdím po celém kraji, a strašně moc rád jezdím, když mám čas. To asi neznáte, že? :) A navíc, jsem neřekl ti blbci, kvůli tomu že mě zastavili, jen to bylo těsně před značkou a na začátku kopce, ten kdo má diesel ví, že se vždy musí rozjet, aby auto táhlo. A jelikož mám Fiat Linea 2011 1,3 MultiJet, tak kdo zná, pochopí. =)

Od: ladaadal*
Datum: 21.12.12 11:26
 

Ale znám, o to nemusíš mít strach. A kdo zná, ten ví? Kdo má řidičák, ten ví, že obec je od značky ke značce. Navíc tě klidně mohli zastavit i jen kvůli kontrole dokladů. A kde jsi dělal řidičák? Já jen, že tvé příspěvky ohledně zákonem zakázaného zastavování mi přijdou pořád jako od pubescenta, co moc kouká na americký filmy. Ale neboj, časem, až budeš vyježděnej a moudřejší, tak pochopíš.

doplněno 21.12.12 11:30:
Jen pro upřesnění jsem vytáhl tvé otázky a odpovědi na tomto vláknu. Když je to takto pohromadě, nabývám dojmu, že jsi jeden z těch, co na silnici nemaj co dělat. Doufejme, že co nejdřív o svůj řidičák přijdeš:
Jaké auta nejvíce stopují na silnicích policisté?
Tak myslel sem spíše v normálním provozu u silnice, když si vybírají běžnou prohlídku. Když neuděláte žádný přestupek tak Vás jen tak zastavit ( "Stopnout" ) nemůžou, si myslím.
Ze zákona nemohou v běžném provozu stopnout auto, pakliže udělá přestupek, anebo je podezřelé ( jede bez pojištění, je podezření že jej řídí osoba bez řidičáku ) tak samo sebou ano. Ale jinak by porušuli paragraf.
To jste vyčetl z učebnice autoškoly? =)) Směšné, realita je však uplně zcela jiná. (koment.k výpisu ze zákona)
Blbci. Mě stavili jen za 70km/h na konci obci, a jinak jezdím 8000km měsíčně, mám 7 let staré auto, a nikdy se mi nestalo aby mě zastavili. Max. jednou v noci při bežné prohlídce na konci města, kde si vybírali auta. =)
Jaký z toho máš pocit ty? Neznat základní věci je hodně smutný.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: green14
Datum: 21.12.12 11:48
 

Děláte si ze mne legraci?

To co jste napsal je tak neuvěřitelně nevhodné a stupidní, že ani nevím co na to odepsat.

Lze snad pouze podotknout to, že závisti a nenávosti je v dnešním světě více, než-li dost,

a vy to x-násobně potvrzujete.

Takové arogatní škůdce opravdu nesnáším. Je mi Vás jen líto...

Inu, komu není rady...

Toť šmydec.

Od: ladaadal*
Datum: 21.12.12 11:59
 

Možná bys měl místo ježdění, ke kterému evidentně nemáš vlohy malinko procvičit češtinu. Takové parazity mám nejraděj. Přijdou s debilní otázkou, každému vyvracej jeho názory a ve finále nejsou schopni napsat jednu solidní větu bez hrubek. A opravdu to nemá nic společného se závistí či nenávistí, evidentně nemáš ponětí, co tyto termíny vůbec znamenají.

 
Datum: 21.12.12 12:05
 

Píšete (nesmyslně) že nesmí zastavovat řidiče, kteří nespáchali přestupek, abyste o pár minut později nadával, že Vás stopli za to, že v obci jedete 70. To není přestupek?

Na kopec, dieselový motor a jeho bsah ve Vašem autě se nevymlouvejte, to je čirý alibismus.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.12.12 12:06
 

eh... samozřejmě obsah... nějak mi vypadlo písmenko.

 
Od: green14
Datum: 21.12.12 12:10
 

Pouze jsem poukázal na to, že mne zastavili. Nic víc, samozřejmě že to přestupek je.

To jste tak slobomyslný že si neumíte dát 5 a 5 k sobě?

Nechápu aroganci a narážky některých diskutujících v této diskusi.

Asi nemáte nic lepšího na práci, než-li tady otravovat slušné lidi, že?

Od: k2
Datum: 21.12.12 12:17
 

Ale konfrontacni ton diskuze jste zde rozjel Vy Vasim (stale zakonem nepodlozenym tvrzenim), ze PCR nemuze stavet auta "jen tak". Kdo s Vami v tomto nesouhlasi, tak ho napadate.

 
Datum: 21.12.12 12:19
 

Pokud chcete vědět, kdo se tu chová arogantně a urážlivě, navrhuji použít zrcadlo.

Možná by měli admini celou tuhle nesmyslnou otázku uzavřít.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: ladaadal*
Datum: 21.12.12 13:00
 

Ne, pročti si svoje příspěvky pořádně. Nevidíš si do úst. Nepoznamenal jsi, že tě zastavili, prohlásils, že to jsou blbci, protože tě zastavili. Já si 5+5 dohromady dám, ale ty nemáš svých 5 pohromadě. Arogantní mlaďák, co ještě nemá ani zaschlé razítko na řidičáku, ale každej policajt je blbec, protože si ho dovolil zastavit. Jeho - pána všehomíra.*zed*. A určitě na to nemají právo - si myslí*zed*.

Ježiši, doufám, že na tomhle materiálu nestojí naše budoucnost, protože bychom na stará kolena nejspíš žádnou neměli.

 
Od: autoto
Datum: 21.12.12 11:07
 

Jednou jsem do Pece pod Sněžkou.Kdo to tam znáte,tak s oblibou chytají v Temňáku (Temný důl).Když jsem jel do Pece už tam chytali v opačném směru.Jel jsem se zbožím.Auto jsem měl firemní nové Peugeot,ale zapoměli jsme na první technickou,takže byla prošlá a to asi očtyři měsíce.Jak jsem je viděl,řekl jsem si:"tak to je v p...". Nahoře se ptám v hospodě jestli se to nedá nějak vzít jinudy,ale nedá...:( tak co teď?Já musel hned zase zpátky.Říkám a jak tam dlouho budou chytat? No prej dlouho,protože vědí,že jim tady nikdo neuteče. Ale prej chytaj spíš ty starší auta...No hezký,řekl jsem si.No nic,tak jsem pomalu vyjel zase zpátky dolů,najednou vidím v zrcátku osobák.Pustím ho před sebe,moc staře sice nevypadá,ale já budu druhý,takže mám šanci...nechal jsem ho ředjet a jel s odstupem za ním a najednou vidím v zrcátku favorita kombíka.Tak to mám jasné.Navíc byl nějaký vydrážděný stále se na mne tlačil,nechal jsem ho teda předjet a jel za ním.Za chvilku jsme dohnali i to novější auto a jeli jako tři králové do spárů pekelníků. :D No co se stalo? To první auto nechali projet.Favorita zastavili a já projel také...:)

 
Od: buss
Datum: 21.12.12 12:39
 

K zastavení..
Logika říká NE, ale zákon bohužel něco jiného, tudíž omezují ze zákona. To by mohli kontrolovat na každém kroku OP, jak se kdysik dělo, dnes už takto nelze. Řidič zná, za to má ŘP, takže, podle čeho nemohou greene14? Neplést si se zákonem o PČR kde se hovoří o prohlídce vozidla. O z. 361/2000 nemluvě, vč. těch, co se řidiče, vozidla týkají a to ve vlastním zájmu.
No a co tak zkusit při zastavení říct, nic jsem viditelně nespáchal, proč mě zastavujete?

Spíše bych se zamyslel nad tím, že dopravní policie je uniformovaná, není to operativa a používá neoznačená vozidla, zvl. s radary. Že by to nebyla služební vozidla? Co si myslet o neoznačeném vozidle s nápisem STOP? Co když řidič bude mít pochybnosti, že je to policie? Zákon to sice neřeší přímo, ale je to nefééér. Tady něco nesedí s dohledem, prevencí, předcházení, to by mělo být preferované.

 
Datum: 21.12.12 13:31
 
avatar

No, tak to já se zase musím přiznat, že jsem měl v úterá docela štěstí. Jel jsem do krajského města cca 40 km a asi 10 km před cílem mi začal cukat volant. Myslel jsem, že se utrhlo závažíčko z kola. Poté se to stupňovalu stále více a více a začalo mi být jasné, že to není závažíčkem, ale že mě opouští homokineťák. Tak jsem jel docela pomalu abych dojel aspoň do cíle a co se nestalo, za zatáčkou v kopci stál policejní Passat. Naštěstí tam měl nějaké auto, ale zrovna ho už pouštěli a vydali se za mnou. Já jsem jem pomalu do kopce s kopajícím volantem a už jsem myslel, že mě zastaví. Naštěstí se jim ale asi něco nezdálo na autě v protisměru a tak se na křižovatce otočili a jeli za ním. Fakt jsem byl rád, protože auto nejelo, jak mělo a navíc mi vypršela technická 17. listopadu, takže jsem byl rád, že mě nezastavili. Naštěstí jsem autem dojel skoro do cíle, ale asi 1 km jsem musel dojít pěšky, homokineťák se mi v zátáčce uplně rozsypal a hřídel se v něm protáčel. Kdybych měl uzávěrku diferenciálu, tak v pohodě dojedu, ale musel jsem zastavit a dojít pěšky. Poté do večera čekat na kamaráda s Fábií, aby mě odtáhl domů. Na technickou lánuju dojet na začátku ledna. Letos to už nestihnu, měl jsem to naplánované na dnešek, ale to pro závadu nestihnu. Snad budu mít štěstí i v příštím roce a 45 km taky dojedu a auto mi projde.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.