Cítíte se doma bezpečně nebo se jistíte?

Od: Datum: 07.10.15 20:32 odpovědí: 28 změna: 11.10.15 23:29
avatar

tak mě napadlo, jak to asi mají ostatní, proto se tu ptám: zamykáte si auto na zahradě a svůj dům, když jste uvnitř? jak bezpečni se cítíte u sebe doma? naše babička svůj domek na vesnici v životě nezamykala, snad ani zámek neměla, ale doby se mění... jak to máte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.15 20:34

jasně, že vše zamykám

doplněno 07.10.15 21:01:

a to i ve dne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.10.15 20:36
avatar

Přivezl jsem kamaráda, aby mi pomohl vymalovat novostavbu. Auto jsem nechal před domkem a řekl, klidně si nech věci v autě, tady se nekrade. To byl první den v mém životě, kdy mne vykradli.

15 hod, krásné počasí, před RD další 2 rodiny s dětmi.. přijela modrá oktávie s ostravskou RZ, vyskočili 3 romové - jeden k autu, druhý za dům, třetí přímo do domu. My byli v podkrovce a vůbec nepostřehli, že nám dole kradou peněženky. Než přiběhl soused, bylo auto pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 07.10.15 20:36
avatar

:D někdy i podruhé vstanu a jdu obejít všechny zámky... :)

doplněno 07.10.15 21:06:

Bohužel přesně tak.. roky nic, tak se spohodlní.. před pár dny jsem náhodou koukla naproti u sousedů zrovna opravovali plot, a" cizinec" jim to tam začal prohledávat, něco popadl a utíkal.. Tak jsem jen na něj zavoalala, že ho mám vyfocéného, on - asi pilu, upustil a utekl.. :/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 20:42
avatar

panejo... díky za názory - asi budu muset svůj postoj přehodnotit... přestěhovali jsme se na vesnici a mám pocit jako měl "jmlc", že tady se přece nekrade - navíc máme psa, co po zahradě pobíhá... tak nezamykáme, dveře zůstávají pootevřené pro kočky a psa celý den i noc, ale nemám z toho úplně nejlepší pocit...

Od: uska®
Datum: 07.10.15 20:46

Nejsme zvyklí zamykat cokoliv. Jen málokdy uzamknu dveře na noc, když jsem v domě sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 20:57
avatar

Byt zamykám na dva západy, dám řetízek. Na chalupě zamykám vrata na klíč a závlačku, vrata od průjezdu na klíč, vstupní dveře na klíč + řetízek a možná nejsem normální jelikož zamykám i spíž a železné dveře od kotelny. Když jsem tu sama v noci tak se tu bojím a pozavírám i ventilačky od koupelny a wc.

Máte pravdu, kdysi se na vesnici nezavíralo od dvora nebo zahrady a každý si zkracoval cestu. Dnes už to není pravda. Nedávno zde ukrradli několik popelnic, na zahradě vám pokradou kde co, ne že si utrhnou ale přijedou s vozem a naloží co zrovna zraje.

Kočky mají kočičí dvířka a ač to zní neuvěřitelně, včera jimi procházel do kotelny ježek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 22:05
avatar

s kočkama je u nás právě problém - kočičí dvířka jim udělat nemůžeme, máme jediné kovové venkovní dveře a zdi silné půl metru...

Od: ria®
Datum: 10.10.15 22:44
avatar

Kočičí dvířka jsou taky srandovní :).. nedávno jsme měli návštěvu asi 5-ti kocourů, kteří se šli dvořit naší nejrkásnější kočce v okolí :D.. všechno "postříkaný" označkovaný, smradlavý, pak vyhánění z domu.. opravdu radost.. Dvířka se uzavřela :)..a přitom je vykastrovaná, jen mám pocit, že špatně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 21:00
avatar
Tady se nekrade, tady chodí všichni do kostela... *smich*
Zamykam všechno. V domě alarm, který hlídá spodní patro, když se spí nahoře.
U nás se krade hrozně. Pár let byl klid a teď přišla další vlna.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 21:33

Nikde nezamykám, ale všude máme z venku kouli a samozamykací zámek...

doplněno 07.10.15 21:44:

no chvíli trvalo než se rodiče naučili nosit sebou klíč i na zahradu, ale nyní úplně vpohodě.

doplněno 07.10.15 21:45:

navíc zámek je monžé nastavit i na "furt otevřeno" režim

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 21:43
avatar

to je fikané, ale asi nechodíte zahrada-domů-zahrada-domů s takovou frekvencí jako já... ;)...?

doplněno 07.10.15 22:07:

tak to jo... ale u nás by bylo furt "furt otevřeno" *smich*

Datum: 07.10.15 23:25
avatar
Zamykam vse a dvakrat. Jsem v prizemi tak pres noc max ventilacka , ktomu po ruce teleskop. Nikdy clovek nevi ...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 23:35

Ahoj. Tak já už blbnu. Byl jsem v neděli za dcerkou v Teplicích a nechal jsem několik hodin před jejich barákem své auto odemčené u řidiče. Naštěstí tam nešel nějaký ten flazuš, co šacuje konťasy. A na dnešek se mi to povedlo zase. Naštěstí mi to stálo kousek dál od hlavní ulice. Plastové dveře jen zabuchuji. Asi 15 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 00:29
avatar
Jsem v RD a zamykam vše a pořád, protože jsem straspytel.Manžel se mi za to smeje, ale sám je chlap jako hora co se umí prat a už vidím sebe jak se peru se 100kg.zlodejem, protože to se tady v naší ulici před pár lety stalo v jiném domě vedle nás, kdy zloděj ve dne vykradal dům starších sousedů, kdy manžel spal a paní byla zaskočena návštěvou zloděje.Vyprávěla jak se spolu rvali a paní má do dnes na noze jizvy.Toho smrada už chytli a já vím, že do budoucna investujeme do zabezpecovaciho systému domu a do te doby zloděj snad počká Můj chlap má tátu 65 letého, který žije sám v RD. Jednou se stalo, že ve dne seděl v kuchyni, něco si psal a najednou mu v kuchyni stal neznamej chlap.Můj tchán vstal, vzal co měl po ruce jako zbraň a řval na něj ať okamžitě vypadne.Naštěstí byl ten dotyčnej úplně vlacnej, snad zdrogovanej a jen tak zase odešel.Policajti ho dostali.Tchán od te doby zamyka poctivě...Ano, jsem straspytel, ale není se co divit..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 08:45
avatar

nejste strašpytel...jen myslíte preventivně. U nás je normální, že za bílého dne máte nezvanou návštěvu v garáži v baráku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 01:11
avatar
Zdravím, nezamykam auto na zahradě, ani bránu, garáž, nic. Vchodové dveře jenom když si vzpomenu. Před pár lety jsem s klidem zaparkovala u nás před obchodem, otevřené okýnko v autě, nezamceno, a nikdy se mi nic nestalo. Teď už zamykam, i když jdu jen pro chleba, nastěhovalo se k nám do města par nepřizpůsobivých.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 22:38

Bohužel, musíme zamykat, je to smutné a je to tak. Časy se mění, taky morálka sousedů, stejně i náplavou tmavších lidí, co je k nám nezval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 06:30
avatar

Já jsem kdysi nalepila na bytové dveře samolepku z kníráčského klubu. Ostříhala jsem nápis okolo a tak mi stále visí kulatá fotka knírače, který se tváři velmi, velmi zle. A Dorka, která má zuby jen na žrádlo, hlásí každý pohyb na chodbě. Když jde domácí, "kucká" se zavřenou hubou a když jde cizí, štěkne, když je něco nezvyklého, vříská, ať jsem doma nebo ne. Kdysi mi sousedka, zakázala odnaučit ji štěkat, protože se prý špatně krade, když vedle řve pes. Na noc zymykám přídavným zámkem. Zevnitř jsem klíče ještě nikdy neměla. *jasne* Ale 2 případy z posledního týdne. Přišel člověk, že jde na odpočet vody. Posvítil zapsal a pustil vodu v koupelně. Že má paní špatnou koncovku, jestli ji může vyměnit. Vyměnil, řiká se tomu perlátor? a že zkontroluje kuchyň. To babka měla rozum a nedovolila. Chlap sladké, ale rozumné řeči. Chtěl za ten perlátor 360 kčs a že podepsat smlouvu. Babka měla rozum a vyhodila ho a to už dojížděla policie, někdo ji zavolal. *hej*K mé známé, která má hodně roků, přišli dva dileři na elektřinu, že děkují, že je jejich klientem a za věrnost jí přinesli žárovky. Chtěli podepsat převzetí. Podepsala. Nebylo to potvrzení, ale nová smlouva od dodavatele, kterého vůbec neměla a neznala. *plac*Šmejdi! Zamčený byt a přesto okradli. Jen se modlím, ať mám dlouho zdravý a pohotový rozum a ať vždycky řeknu: "To jste hodní, že jste přišli, pošlete mi nabídku písemně." A taky, ať mají cigoši strach z každého psa, ikdyž sami chovají pita.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 08:10
avatar

Auto mám na žižkovské ulici, takže nezamykat nelze, to bych ho dlouho neměl. V bytě se nebojím, přesto na noc zamykám přídavný zámek, a samozřejmě důkladně zaykám, pokud byt opouštím (třeba jen na pár minut). Dceru před pár lety vykradli, když doma spala (s manželem a kolií). Dveře jen zaklapnuté, zvenku "koule". Prohrabali i noční stolky u postele (dceři závidím tvrdý spánek). Dodnes si myslím, že to musel udělat někdo, kdo se s tím psem dobře znal. Policajti samozřejmě na nic nepřišli (ostatně stejně, jako v případě dalších několika bytů (zamčených), vykradených za posledních 5 let).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.15 08:44
avatar

prevence je důležitá a kdo se směje lidem kteří se chovou preventivně, je blázen. Zloděj, násilník, vrah má vždy navrh. Ví totiž který barák chce udělat a to vy netušíte. V noci než se vzpamatujete může být pozdě.

Kdysi, pár let tomu stavěl náš kamarád barák. No vlítli mu tam v noci zloději. Přišla mu sms-ka že v baráku je pohyb no a tak jsme jeli. Byla krásně hustá mlha a k domu to bylo kousek. Kluky jsme spacifikovali a předali policii. Výsledek byl ten že jeden z těch kluků nadobro skončil s krádežemi a vloupačkami. Tak snad mu to vydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.10.15 07:35
avatar

Ten jeden kluk zemřel?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 16:22
avatar

Né, to né. Jen prostě neunesl ten řev a to leknutí a prostě se z toho pod*lal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vejcenatvrdo
Datum: 08.10.15 08:46

Byt uzamčený na jeden západ a 9 mm pistole. Za největší ohrožení své osobní bezpečnosti považuji zákony této země. *vezen*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 10:40
avatar

při čtení vašich příběhů ze života jsem si také na jeden vzpomněla - když jsem ještě bydlela v Praze, přestěhovala jsem se po rozvodu jinam a jednou v neděli po obědě někdo zvoní, otevřu a natlačili se na mě dva chlapi, strčili mi pistoli do obličeje a hnali se dovnitř, že prý si jdou pro prachy, co dlužíme... v pokoji se malá dcera koukala na pohádku, mateřský pud mi dodal síly a začala jsem se s nima hádat, pistole-nepistole, ať vypadnou, že jim nic nedlužím a nic nedám, ani nemám... ukázalo se, že jim prachy dluží brácha, co v bytě bydlel přede mnou... ten s pistolí měl něco vypito, prý si odnese aspoň televizi, nakonec si ho ten druhý odtáhl a nic nevzali, ale následně jsem se rozklepala a málem složila...

 

Datum: 10.10.15 11:16
avatar

K těm příhodám přidám historku. Otevřela jsem dveře v 10. patře a do bytu se mi natlačil chlap, který pořád opakoval prase prase prase. Nevím, proč jsem se nebála a s chlapem jsem se pokoušela dát řeč. Ukázalo se, že to je hluchoněmý, který měl upito, ale měl roztomilou špičku. Popletl si patro, když hledal podnikatele, který ho později zaměstnal. To prase nebyl čuník, ale práce. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.15 11:51
avatar

Auto vždy,ale když se zapomenen,tak se téměř nic nestane-mám nekradnoucí se auto minule bylo 14 dnů před panelákem neuzamknuté-navíc to že mám AR není vidět - je pod krytem.

V bytě přes noc ano,přes den ne.Jinak- letos v létě u příbuzné v Praze (poblíž nám.W.Churchila) tato přes noc byla vykradena-zapomněla zamknout bytové dveře a ztratila se ji peněženka z kabelky a MT a to i přes to,že má doma pejska a kocoura -my byli v pokoji skrze zvídavého kocoura zamčeni,tak se nám nic neztratilo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: televizor
Datum: 11.10.15 15:25

Zamykám vždy, jak dům, tak auto. Pokud strčím hlavu do kufru, ostatní dveře jsou zamčené. V autě se zamykám, ne že bych se bál sám, ale aby mi někdo na křižovatce něco nesebral. Nenechávám věci bez dozoru, i kdyby to mělo být odskočit si na minutu v restauraci na toaletu. Ale asi přijde na to, kde a jak člověk bydlí, jaké má zkušenosti. Znám i takové, co dům nezamykají, bydlí v prvním patře, takže se jim může někdo producírovat po domu a ani o tom nebudou vědět a přesto se (zatím) nic nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.15 23:29

Trvale zamčeno, hlídány vchody, v noci alarm, u vstupu kamery. Na venkově. A bude se to hodit

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.