Vztah poruseny

Od: Datum: 07.10.15 19:58 odpovědí: 16 změna: 09.10.15 18:20

dobry vecer mam takovou prosbu,chtela bych poradit co mam delat jsem uz bezradna.mam pritele see kterym jsem uz skoro dva roky,ale prisel velky problem mezi nami.chce at dam sveho psa nekomu kdo se o nej bude starat.jednoduse chce abysme pry byly stastny ale on ma alergii na psy.co byste mi poradily?mam dat psa nekomu do pece a nebo vztah skoncit?nevim co mam delat.psa mam rada a pritele miluju .diky za radu a nazory slepička


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petrk*
Datum: 07.10.15 20:01

Jak k tomu přijde ten pes? Nechápe proč ho milovaná bytost dává pryč. Nikdy se nemá dopustit konfrontace. V tomto případě bych vztah raději ukončil. Je to nelidské toto provést. Zítra to bude něco jiného. Dva roky nic a najednou problém?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 20:30
avatar

Jestli jste si jistá, že důvod Vašeho přítele k takovému požadavku je pádný (tzn. fakt vedle Vašeho psa žít nemůže) a není to jen výmluva, tak je to na Vás - koho milujete víc...?

Jestli není, pryč s přítelem. A nebo vyjednávat, aby psa akceptoval. Kočka by si jinde zvykla, ale pes je vázán na páníčka.

Jestli je pádný, není nějaký způsob, jak to vyřešit? Zahrada? Vzal by si psa někdo z rodiny nebo kamarádů, abyste ho mohla navštěvovat a o kom víte, že by se postaral víc než dobře?

Předpokládám, že se chcete sestěhovat. Proto psa řešíte. Jestli je to jak píše někdo přede mnou, že dva roky nic a najednou problém, tak to asi zase tak žhavé s tou alergií nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 20:46
avatar

souhlasím s "petrk" a "naufrago"

- za nejhorší, co se mi může v životě přihodit, považuji zradu - a je jedno, jestli zradíte zvíře nebo člověka, navíc bych řekla, že se zrady dopouští i Váš přítel na Vás, pokud se dva roky choval jakoby nic a teď má najednou "alergii" !

doplněno 07.10.15 21:07:

navíc - pokud Vás napadlo, že byste mohla eventuelně vztah i ukončit, tak třeba není vše tak úplně bezproblémové? .. nechala bych si nějaký čas na rozmyšlenou a nedělala ukvapené rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 20:31

No, jestli má váš partner alergii na psy (nevím jestli fyziologickou, nebo psychickou), tak by jste měla vzít v úvahu jeho přání. Třeba tím posílíte vztah. Je třeba rozhodnout se, zda pes je důležitější, než milovaný člověk. Pes v jiné péči bude taky určitě spokojený, jen bude chvíli tesknit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 07.10.15 20:56

Alergie na cokoli se projevuje většinou okamžitě, nikoli po dvou letech, tak mě napadl jen jeho zástupný problém, proč spolu nemůžete být. Vaše celá domácnost a v podstatě i vy jste "načichlá" vaším psem a to mu nevadilo? Jistě by vám řekl o své alergii...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lady
Datum: 07.10.15 21:11
Slepicko, někteří berou svého psa jako dítě. Pes Vás nikdy nezradi, kdežto u přítele si tím nemůžete být jistá.
Pes je s Vámi v dobrém i zlem, s přítelem se nemusíte pohodnout.
Všechno má své pro a proti. Měla by jste zvážit zda Vám za to stojí dát pejska pryč, pokud jste na něj zvyklá.
Hodláte s přítelem bydlet?
Myslíte si, že si pomůžete, když dáte pejska pryč?
Myslím si, že vždy existuje nějaké řešení. Pro měl je můj pejsek jako dítě, které bych nikdy neopustila i kdybych k tomu měla pádný důvod. Pro mě je to moje zlaticko jako dítě, které bych za nic na světě nevymenila.
Záleží pouze na tom, jestli má Váš přítel opravdu alergií na psy nebo si to pouze vymýšlí.
Datum: 07.10.15 21:59

Ani já bych svého psa nedala,psí láska je nezměřitelná,nikdo na světě vás tak milovat nebude! Nežárlí spíš přítel na něj? Je to od něj sobecké,zkuste najít řešení. Prosím za vašeho psa, nedávejte ho.*andel*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 23:12

Tak nějak mi připadá, že někdo není schopný lásky lidské. Pes vyšší člověka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 10:54
avatar

- bruno -

- nezlobte se, zase Vás asi naštvu - ale někdy ten tzv. "člověk" nestojí ani za "tlapku" nějakého zvířete - nebyla tady např. nedávno na "novinkách" zprávička o zabití těhotné muslimky jejími rodiči (v Německu !) - v zájmu zachování "rodinné cti "? No - nevím, nevím, jak je to s tou "lidskou láskou"?! Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 23:39
avatar

Žádný chlap na světě nestojí za to, abych kvůli němu opustila psa. Pes je věrný, o mužích se to říci nedá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 08.10.15 19:57

Myslím, že je dobré vědět, jestli je to pes na zahradě u domu a nebo v bytě. Měli jsme postupně tři psy, měli se u nás dobře,starali jsme se o ně, chodili s námi na výlety.Vím, co je psí oddanost. Do bytu bych je ale nepustila. A asi bych nedokázala bydlet se psem v bytě. To je ale každého věc. Jen je divné, že Váš přítel na to přišel až teď. Není to nějaká záminka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 09:38

Podle vašeho popisu bych spíš řekla, že přítel na psa žárlí, nebo to je jen zástupný problém ve vašem vztahu.

Manžel měl alergii na psy (mimo jiné), lékařsky potvrzenou... no tak začal brát léky, pes nesměl do ložnice a víc se uklízelo... a byl klid. Po letech alergie sama zmizela, nyní máme psíků víc a muž je bez jakýchkoliv příznaků.;)

Jako zbavit se psa kvůli chlapovi? tak to ani náhodou! ... kor když mu to 2 roky nevadilo

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.10.15 10:49
avatar

- to jsem chtěla taky říct - na alergii existujou léky, známá má kočky, ačkoliv má na ně alergii, bere léky a za nic by je nedala ! (myslím ty kočky)

doplněno 09.10.15 14:57:

- disociace -

-pokud ale by můj partner neměl rád zvířata do té míry, že by mi je zakazoval, nebo je dokonce i nenáviděl, tak by na tom partnerovi taky nebylo vše tak úplně v pořádku - a možná bych časem i "zaplakala" ! - pokud jsem nějakého takového člověka v životě poznala, tak to byl většinou nafoukaný sobec - nevím, třeba jsou i jiní. Přítomnost zvířete v rodině je docela pohodová, pokud ho mají všichni rádi a myslím, že je to vynikající i pro děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: disociace
Datum: 09.10.15 12:05

Jestli se stěhuješ se psem k příteli, tak buď bude muset jít pes na dvorek do boudy, nebo ty si budeš muset vybrat jestli si najdeš jiného přítele. Já bych moji přítelkyni z bytu kočku psa nebo opeřence vyhodil když bych kvůli němu trpěl. Domácí zvíře si můžeš pořídit jiný.. třeba nechlupatý verze potkana morčete nebo akvárium.. Nebo pes půjde k babičce mamince na dvorek a ty ho budeš chodit venčit.

Nejjednodušší je dát psa pryč, no a jestli je pes víc jak přítel tak se rozejdete, nechtěl bych chodit s holkou pro kterou je čoklík víc než milenec.. nebo kvůli kočce to je uplně absurdní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 16:26
avatar

Zdravím, nejdřív několik vysvětlení k některým výrokům, co zde padly.

"Alergie se projeví hned" - není pravda, alergie se každou sezónu vyvíjejí a mění, takže na co nebyl člověk alergický loni, letos mu může dělat problém

"Na alergii existují léky" - to sice ano, ale píše se i o důsledcích? Rozhozená tělo, zátěž pro organismus atd.? Brala jsem dlouhodobě lék na alergii, protože ex měl doma dva psy. Výsledkem byla zničená imunita, věčná nemocnost a léky asi budu brát doživotně. Na plicním mi řekli, že dokud budou živí psi, já budu v háji.

A teď bych se zeptala, kdo přišel do vztahu dřív, pes nebo partner? Jaký mají ti dva vztah? Já psy expřítele měla moc ráda, ale bohužel jsem věděla, že mi škodí a co teď? Tak jsem stanovila aspoň pravidla, že pes nesmí do postele a k nám do pokoje, a stejně jsem se ve společných prostorách nevyhnula večernímu drbání se a problémům s dýcháním. Zvážila jste i tuhle možnost?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.15 18:20
avatar

- jak to tady tak čtu - najděte psovi hodného páníčka - to bych viděla jako zásadní - a žijte s přítelem, pokud ho milujete. Pokud jste mladá - budete v životě řešit jiné věci - a pes Vám rodinu nenahradí ! Záleží jen na Vás, co je pro Váš další život důležitější, zaleží ovšem i na tom, jestli svému partnerovi můžete důvěřovat - a to nejen kvůli psovi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.