Řidič autobusu - co zaznamenává?

Od: Datum: 16.12.12 16:38 odpovědí: 5 změna: 16.12.12 21:49
avatar

Pěknou adventní neděli všem rádcům, prosím, kdo mi vysvětlí (asi) odcela banální věc? *hi*

Od října dojíždím denně do školy autobusem, koupila jsem si několikazónové tříměsíční jízdné-předplatné. Takže když teď nastoupím do autobusu, nemusím platit, jenom ukážu průkazku s platností a jdu. Řidič si ale vždycky něco ukne do svého ovládacího panelu. Zajímalo by mě co (jízdenku mi netiskne) a proč? Na kterou zastávku jedu, aby věděl, kde stavět? Kolik přepravuje studentů a nakolik se využívá předplatné? Aby zaznačil, jak je linka vytížená?

Díky za vysvětlení, vrtá mi to hlavou už delší dobu. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.12 16:41
avatar

Řekl bych, že vede nějakou statistiku o počtu cestujících, kteří nastoupili. Já jsem se s tímto ale ještě nesetkal (u místní společnosti), nebo si toho aspoň nevšiml. Vždycky jsem jen vytáhl předplacenou jízdenku, ani ji nijak nekontroloval, nic neukal a šel jsem si sednout :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.12.12 18:37
avatar

Je to více možností, pokud nastupuješ jako poslední může si na odbavovacím zařízení posunovat další obsluhovanou zastávku,ale jak říkám je možností více

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.12.12 21:33
avatar

Myslím že tak dopravce nenápadně kontroluje, jestli souhlasí počet vydaných a používaných jízdenek předplatného. Jsme lidé vynalézaví a někdo by možná dovedl vyrobit falzifikát. Aby to stálo za to, pár by jich ještě prodal. V případě nesouhlasu by zřejmě byly jízdenky kontrolovány pečlivěji. Možná jde ale jen o počet cestujících.

Když ČD zrušily staré jízdenky z tvrdého papíru a zavedly tištěné, které zprvu neměly moc ochranných prvků, tiskli si je studenti na (tehdy) normální (jehličkové) PC tiskárně. Dřív nebo později se na to ale přišlo. Bylo to někdy v polovině devadesátých let, tuším někde v Pardubicích nebo Kolíně

doplněno 16.12.12 21:39:

. . . zavedly tištěné - tištěné až na pokladnách

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.12.12 21:45
avatar

Do školy jezdíš do Prahy (resp. s dopravcem v rámci PID)? :)

doplněno 16.12.12 21:49:

Pokud ano, tak bych skoro řekla, že to ukání čehosi na strojku s tvým nástupem do autobusu zřejmě vůbec nesouvisí :) Nevím o tom, že by některý dopravce v PID nějak zaznamenával počet lidí s průkazkou. Může se opravdu jednat o posun zastávky či další spoustu věcí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 21:49
avatar

Děkuju, lidi jsou podšívky, to by mě vůbec nenapadlo. Ty dveře nebo posunutí zastávky to asi nebude, většinou nastupuji mezi prvními. :)

A dojíždím s ODISem, do Ostravy. Ta kartička je taková jasně žlutá. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.