Jaké bylo počasí 21.srpna 1968?

Od: Datum: 23.08.15 22:24 odpovědí: 7 změna: 24.08.15 10:34

Hezký večer,

tohle by mě zajímalo a nevím, kde to najdu. Zkoušela jsem - a nic. Tak třeba nějaký pamětník tady?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 23.08.15 22:30

U nás pěkně. A není pravda, že to nelze najít, hned druhý odkaz na dotaz.

doplněno 23.08.15 23:42:

Přesně to co hledáte počasí 21. srpna 1968. Nyní dokonce první odkaz. Dlabte na gugla, stačí seznam ...

Od: zvedava
Datum: 23.08.15 22:34

Děkuji a prosím, můžete mi ten odkaz sem dát anebo klíčová slova, která jste zadal? Mně to na Google neukázalo nic... jen archiv meteostanic, těžko říct, zda jim lze věřit a nebylo tam navíc počasí, jen teploty...

Datum: 23.08.15 22:44

Bylo pěkně, ale počasí nás moc nezajímalo. Bydlím u polských hranic a když jsem šla ráno do práce,tak se proti mně valily tanky. Já jako máma jsem měla hlavně starost o malou dcerku, která byla už v jeslích. Takže všechny mámy jsme letěly do jeslí pro děti, nic jiného nás tehdy nezajímalo, to přišlo až potom.

Datum: 23.08.15 23:41

Děkuji Vám moc. To chápu, že to muselo být hrozné, ani si to neumím představit, tu nejistotu, strach o děti, co bude a hjak to bude. Já si pamatuju jenom, jak mi babička vyprávěla, že dělali v účtárně v noci z 20. na 21. srpna uzávěrku druhé dekády a tak se zpozdila a šla domů v noci a jak tak musela jít pěšky, protože jí už nejel žádný autobus, tak jí nad hlavou létala letadla a ona vůbec nevěděla, co se děje. Ale už se jí bohužel nemám možnost zeptat na další věci... už tady není. Tak i takovéhle střípky musím shánět třeba i tady.

Datum: 24.08.15 06:54

http://www.poradte.cz/volna-d…kuze/17235-21-srpen-1968.html

Hodně vzpomínám, jaké počasí bylo, ale ani mě, ani nikoho to nezajímalo a ikdyby padali psi a ježci, nikdo by si toho nevšimnul. Také jsem bydlela, u rodičů ve městě na polské hranici a tanky jsem slyšela pozdě v noci, když jsem kojila tříměsíční dcerku. Myslela jsem, že naši kluci jedou na cvičení. Ráno se táta vrátil, že se nemá jak dostat do práce, protože se po silnici z Polska valí tanky, jeden za druhým, že nemůže přejít cestu. Když jsem se byla na to podívat a pak na nákup, deštníky jsme neměli a ani nějaké obleční, kdyby bylo chladno. Myslím si, že to byl pěkný letní den.

Datum: 24.08.15 07:20

Na Náchodsku bylo slunečno, býval by to byl hezký letní den. Kdyby neměl vstoupit do historie ...

Datum: 24.08.15 10:34

Chtěla bych moc poděkovat všem, kdo odpověděli a popřát hezký den!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.