Také se vám tomu nechce věřit?

Od: Datum: 18.01.13 10:26 odpovědí: 41 změna: 19.01.13 21:37

Tento projev v níže uvedeném odkazu mě šokoval.


Důchodci v Řecku berou po těch všech úsporných opatřeních důchody ve výši 39 tisíc měsíčně! (Sdělení M. Zemana ze včerejšího duelu obou kandidátů na presidenta.)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.13 10:32

A co má být? Stovnej to s cenou nájmu, bydlení, všeho možného. A srovnej to i s tím jak si Řecko žilo před "škrty".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 10:35

to srovnání by mě taky zajímalo... náš duchodce když všechno poplatí tak mu moc nezbyde..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 10:58

Mě ne. Ale když už to budeš chtít srovnat tak nezapomeň i na velkou řadu zemí, kde je důchod naopak zase podstatně menší. Na to se ale často zapomíná, to se podobným politikům totiž nehodí do krámu...

.

Nebo při psaní na čínské klávesnici a koukání na čínský monitor zkus zapřemýšlet jak to funguje asi v Číně, kde žádné státní důchody NEJSOU.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tj
Datum: 18.01.13 11:29

Ale jistě ty země nejsou v EU a nežádají záchranu před krachem jako Řecko. V kolika zemích EU je životní úroveň důchodců horší než v ČR?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 12:13

Jen je potřeba nezapomenout že v "západní" Evropě 40 let po válce makali, aby se měli dobře (a bohužel to dotáhli až k byrokratickému socialismu, takže to tam jde do háje teď). Všichni se tehdy snažili, protože věděli že dělají NA SVÉM.

Ve "východní" nic takového nebylo, stačilo nějak splnit plány (a bylo jedno že jsou nesmyslné), mezitím pokud možno udělat nějakou tu fušku a bylo to. A kdo nekrade, okrádá svou rodinu, samozřejmě... A držet hubu, protože jinak by třeba nebyly prémie a odbory by na Vánoce nedaly čokoládovou vánoční kolekci.

http://milos.kavicky.txt.cz/c…/87590/prumerne-duchody-v-ev/

doplněno 18.01.13 12:24:

Ten odkaz je přehled důchodů po Evropě, zas až tak špatně na tom nejsme. Ostatně i takové němci by si mohli stěžovat že mají nejvýkonnější evropskou ekonomiku a přitom nemají důchody největší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 10:40
avatar

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 10:41
avatar

neřešte to, budete mít klidnější spánek. Nechtějte vědět kolik berou důchodci v Německu, kde mají stejné ceny zásadních komodit (elektřina, potraviny, nafta) jako v Česku, něco je dokonce i levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 16:22
avatar

Jezdil jsem si léčit ledviny do M.Lázní.Bylo to placeno pojišťovnou.Kdybych to měl platit ze svého důchodu,nestačil by mi.Potkal jsem tam německou rodinu,Češi,kteří žijí dlouhodobě v Bavorsku.Pracovníci v nemocnici.Berou důchod dohromady přes 3000 E.

Jezdí za své do lázeňského domu,kde si zaplatí pobyt a procedury na měsíc za polovinu důchodu. To je poměr důchodů!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jkj
Datum: 18.01.13 10:45

No jo, je to v podstatě to samé jako když vám na dveře zazvoní nažehlenej kravaťák a chce abyste mu podepsali směnku a že částku si vyplní sám. Zkrátka stejná pitomost jako brát si na sebe cizí úvěr.

Ptejte se co má ten "mechanismus" stabilizovat. Země platící eurem jsou kvůli Řecku apod. v průšvihu protože Řecko má taky euro. Takže aby kvůli Řecku netratila Francie, Německo a další, tak po nás chtějí naše peníze.

Za ty nakoupí nevratné řecké dluhopisy a všichni budou happy. Řekové že se maji pořád fajn, Němci že jim platíme jejich průšvihy a češi budu happy že se budou moct jít oběsit do rybníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.01.13 10:57

Mě ne. Tož vijo do Řecka. Co s tím? Jiný kraj jiný mrav! Když mají vysoké mzdy, mají vysoké důchody, je to na nich, jejich parlamentu ... Zeman je nevyplácí, není oficiální zdroj! (mimichodem, o jeho ksčování se nemluví) .Tady se také mají někteří předobře. A stačí zadat http://search.seznam.cz/?q=d%C5%AFchod+v+%C5%99ecku&aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 11:05

no jo.. to je sice fakt... mě je to v podstatě šumák... ale když jsou tam tak bohatí tak nevidim důvod proč by je měly ostatní země dotovat... a na to zeman poukazuje... závist v tom asi nebude..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.13 11:07
avatar
Tak zvolime Zemana a budem se mit tak dobře jak v Řecku. A i to more budeme mít.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 11:10
avatar

More už máme a jejich tu dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 16:24
avatar

Ty myslíš,že když zvolíš Švarcenegra,že to bude lepší?Prezident tu životní úroveň neovlivní ani o chlup.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 16:28

Pak ovšem není ani důvod, proč volit Zemáka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 11:28
avatar

Jak už tu někdo napsal, není důležitá částka ale co si za ni pořídí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.01.13 11:37
avatar

Ať si Řekové i jiní dostávají, co se jim líbí a na co mají. Ale ať nechtějí po mně, abych jim na to přispíval.

A tady mě zaujaly reakce obou kandidátů. Náš závazek na dary pro podobné země by totiž (podle všeho) vstoupil v patnost až po podepsání dodatku k Lisabonské smlouvě. Tu zatím Klaus nepodepsal. A jak se k podpisu mají oba kandidáti? Miloš řekl, že by to nepodepsal. Karel řekl, že by ho podrobně prostudoval a z další řeči vyplynulo, že by pak podepsal (a to i kdyby byli proti podpisu všichni jeho poradci a odborníci).

Opět se tak potvrdilo, že Karel podepíše úplně cokoliv, co přijde z Bruselu, ať je to jakkoliv špatné. A není to jen tento úlet, jsou známé i další jeho podivné mezinárodní aktivity.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 12:18

On by se člověk měl také zamyslet nad tím, nakolik je naše země soběstačná. Jestli si můžeme dovolit být ostrůvkem a nepřijímat politický a ekonomický směr, který vládne okolo nás. Na jednu stranu naše hospodářství drží dost tihle oškliví Němci a spol. a na druhou stranu zase od nás požadují abychom jim logicky plnili pokladničku. Když se ovšem od nich obrátíme na východ... Znáte ten vtip z dob hluboké totality... Víte jak jsme poznali, že je země kulatá? ...Vysrali jsme se na západ a hovno přišlo z východu...Tak asi tak nějak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.01.13 13:12
avatar

Chcete říct, že jsme naprosto neživotaschopná země? Doufám, že ještě ne (ale stav se zhoršuje, i kvůli EU). A proč překlápíte jen východ/západ, jakoby byl svět jen takto binární? Rozhodně neusiluji o úmyslně zcela izolovaný ostrov, ale smlouvy mají být svobodnou dohodou zúčastněných stran, ne jen potvrzením, že jedna byla informována o příkazu druhé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 13:27

V dnešní době je jakákoliv evropská země samostatně neživotaschopná.

.

Tak třeba - kdo dodává nejvíce peněz do státního rozpočtu? Montovny aut a ČEZ. Oba by bez možnosti exportu byli na dně, nejen že by od nich netekly do rozpočtu peníze ale propustili by tisíce lidí - kteří by protestovali pokud by nedostali podporu od státu.

.

No a nebo jídlo? Díky naší lakotě (jinak se trendu "koupíme co cokoliv připomínající jídlo, jen ať je to co nejlevnější" říkat nedá) šlo do háje naše zemědělství i mastný průmysl. Nad vodou se drží jen pekárny. Co by lidé najednou jedli bez možnosti dovozu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.01.13 13:37
avatar

Pod pojmem "životaschopná" si představuji to, že se sama uživí. Tzn. může klidně i prodávat, čeho má moc, a kupovat, čeho má málo. Že nepotřebuje, aby se o ni někdo další staral, aby ji živil.

Vystačení si jen s vlastními zdroji bych spíš označil jako soběstačnost. A s tou bychom už problémy měli, přestože dřív to bylo mnohem lepší (ale taky ne 100%).

No ale - třeba si pletu význam těch slov, tak jsem to aspoň teď vysvětlil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 16:03

Nejsme naprosto neživotaschopná země, ale považte CO můžeme nabídnout? Prakticky vše, čím jsme se mohli pyšnit již nemáme. A dokud nevzniknou pracovní místa, ale ne ty uměle vytvořená jako je zvyšování počtu úředníků, ale ty, která vznikají na základě poptávky, tak se z toho svrabu, my, ani EU nevyhrabe. Protože peníze vznikají tam, kde se vyrábí a prodává. A to je bohužel na dálném východě. Tam se vyrábí, tady se nakupuje, čili tam jsou peníze a odtud odcházejí. Víte a ta svobodná dohoda zúčastněných stran-tak ta může existovat pouze u naprosté rovnosti těch stran. Není-li tomu tak, pak ta silnější vždy bude jednat s právem silnějšího. To platí všude, v manželství, zaměstnanec-zaměstnavatel, RVHP, EU, nebo třeba i Mnichovský diktát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.01.13 17:37
avatar

Máte pravdu, že toho, co můžeme nabídnout, je stále méně. Jenže když budem jen poslouchat a vykonávat přání dvou evropských zemí a tedy jednat tak, jak je to pro ně nejvýhodnější, tak zanedlouho nebudeme moci nabídnout nic. Pro ně jsme nejlepší jen jako odbytiště, případně levný montovač jejich věcí. Vaše touha po nových užitečných pracovních místech se rozhodně nenaplní zvýšením odvodů a jejich sypáním do vytvořené a stále se prohlubující jámy.

S tou svobodou pro smlouvy v rámci EU: Uvedené dokumenty (Lisabonská smlouva, její dodatky apod.) jsou opravdu smlouvy. My do nich samozřejmě nemůžem prosadit své požadavky (v pozici silnějšího opravdu nejsme), nemůžem zabránit v sestavení těch smluv, ale můžeme odmítnout je podepsat a podřídit se jim. Zatím! Čím více podobných pochybných smluv a dodatků uzavřeme, tím méně se budeme moci chovat jako svobodná země, protože se jimi vzdáváme svých práv.

Pozn.: S přirovnáváním k Mnichovskému diktátu radši opatrně, aby se to nevyplnilo. Aby za pár let nevzniklo něco, čemu se neoficiálně mezi lidmi bude říkat "Bruselský diktát", zatímco oficiálně to bude "Bruselská evropská dohoda" (srovnejte s "ruskou okupací 1968" / "přátelskou pomocí spojeneckých vojsk 1968").

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.01.13 18:03

Nechci nijak rejpat, ale pokud vím, tak RVHP nás bralo aspoň jako průmyslovou a lékařskou špičku a podle toho se k nám chovali. EU nás bere jako póvl a samozřejmě se taky podle toho chová.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.01.13 18:49
avatar

Do mě tím rozhodně nerýpete, já si to myslím také.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 21:37

pro RVHP jsme byli hlavně výspa a chlouba socialismu, taková výstavní síň socialistického tábora.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.01.13 12:21

přesně tak.. oni si tam budou žít jak prasata a my za ně budeme platit dluhy? jak s timhle muže někdo souhlasit? proto mě zajimalo to srovnani jestli už jsou tamni duchodci na pokraji chudoby nebo jak to vlastně je, když se tam tak bouří...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 12:49
avatar

Jo jo, mají 39 tisíc měsíčně, v práci dostávají "docházkové" prémie a sociálka vyplácí kde komu. A taky je Řecko na pokraji bankrotu a my jim musíme posílat prachy, aby vůbec přežili...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.01.13 12:51

Jim nevládli 23 let takoví diletanti jako u nás. Rozkradené důchodové fondy, rozkradené státní zlato, zničený průmysl, zadlužený stát...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 13:22

V Řecku? Tam vládli už od války. Jen se vstupem do EU dostali navíc ještě přístup k "neomezenému" přísunu peněz z Německa. Což chvíli fungovalo, ale pak najednou peníze začaly chybět...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 13:30
avatar

Tak jsem dočetla.

Co si myslím, nepovím. Ale položím otázku. A co když právě v Řecku, nějaký politik, který se potřebuje zviditelnit, prohlásí v televizním pořadu, že i v Čechách, takové mrňavé zemičce, která žila po desetiletí pod jařmem komunismu, berou důchodci natolik slušný plat, který jim vystačí k tomu, aby vymetali veškeré supermarkety a tlačili koše naložené potravinami jednou týdně, neboť jsou všelijaké úžasné "akce", jezdí hromadně na autobusové zájezdy, kde zdarma dostanou najíst a plnou tašku "dárků" a ještě si k tomu mohou zakoupit, ze svého důchodu třeba soupravu šmejdového nádobí za třicet tisíc, nebo další pitomosti, nepotřebné k jejich životu, neboť to pak doma uloží do skříně a nepoužívají to.

Myslím, že si potom spousta Řeků pomyslí, jak je nám zde dobře, v porovnání s jejich problémy...A budou nadávat na svou vládu. Ale nikdo z nich si nekoupí letenku a nepojede udělat průzkum do naší země, aby tomu přišel na kloub. Zrovna tak to neudělá nikdo z nás. Takže já se dívám co se děje u nás, co se týká konkrétně mé vlasti, a jak si žijí lidé zde.

doplněno 18.01.13 13:30:

Ne "plat", ale důchod. Omlouvám se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 14:30

ano to co zde popisujete je pravda... ale tak je pravda, když si vezmete jednoho duchodce, ktery žije v pronajatém bytě, po zaplacení nájmu, inkasa, léků, poplatky u lékaře atd. tak mu nejspíš moc peněz na rozhazování nezbyde... rozdíl je když jsou manželé v důchodu... to už je jiná..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 13:44
avatar

Jestli se chcete dozvědět objektivní fakta, posílám vám odkaz (údaje z roku 2010)

http://www.finance.cz/zpravy/…neho-duchodu-a-mzdy-ve-svete/

dále si musíte uvědomit rozdíl mezi nominální a reálnou mzdou (důchodem)...nápověda- to, že mají v Řecku vyšší důchody, neznamená automaticky, že mají i vyšší životní standart

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 14:26

no právě o to jde.. porovnat ceny za služby, bydlení, potraviny atd. a pak si může člověk udělat obrázek jak to je.. to že tam maji vysoke duchody moc člověku neřekne..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 20:14
avatar

Klera, děkuji za za odkaz, pokud byl určen mně. Ale zrovna já nebudu srovnávat důchody, které pobírají lidé ve světě. To není můj problém. Jak ale správně říkáte, není to jenom o pobírané částce, je třeba přihlédnout ke všemu ostatnímu. Takže já se s nikým, v jiných částech Evropy srovnávat nebudu, neboť to nikam nepovede a můj konkrétní problém to nevyřeší. A jen se mi tak mihlo pamětí, před třiceti lety jsem projížděla Itálií a v té době tam boty stály třicet, až osmdesát tisíc lir a všichni mluvili v milonech. Přitom to byla měna slabá ...Ale pro někoho, kdo tomu moc nerozuměl, byli všichni "milionáři"...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 22:29
avatar

Ne, to nebylo na vás...reagovala jsem na povzdech autora (a některé další příspěvky v diskuzi), že důchody v Řecku jsou vyšší...A taky na to, že u nás je stav nějak výrazně pod průměrem Evropy... V podstatě s vaším názorem souhlasím, ale zase na druhou stranu, pokud zde každý druhý vzdychá nad tím, jak špatně si žijeme, je podle mě na místě se začít srovnávat s jinými zeměmi, aby si uvědomil, že jsme na tom ještě hodně dobře...snažím se pouze o objektivitu.

doplněno 18.01.13 23:04:

No, ona v podstatě ani ta tabulka o ničem nevypovídá :D Ale sama o sobě vyvrací názor, že důchody v Česku jsou někde hluboko pod průměrem v Evropě...je to jenom důkaz, že mnohé zdejší příspěvky jsou trochu mimo mísu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 20:29
avatar

Ano Klero, tak to vidím i já. Podle mne si tady zase až tak špatně nežijeme. A to mám možnost srovnávání. Pětadvacet let jsem žila na "západě". Vrátila jsem se domů v důchodovém věku, jako mnozí z nás, kteří si ve světě prostě nezvykli. Nezapustili tam ty pověstné kořeny. Už tady žiji víc jak osm let a samozřejmě, že mi mnohé chybí, třeba co se týče potravin, ale to je taková prkotina, kterou jsem se odmítla zabývat. Prostě tady nemáme moře, tak nemohu mít na talíři čerstvé mořské ryby, ani "plody". Teda někdy nadávám, ale ne natolik, abych zabalila kufry a vrátila se...Jsem šťastná, že už mohu být konečně doma...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 20:45
avatar

Děkuju za váš komentář :) Jsem ráda, že se našel ještě někdo, komu se tady líbí a nehledá jenom to špatné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 18:04
avatar

Ten projev byl asi tak na úrovni Milouše Jakeše na Červeném Hrádku - Taková Zagorová, je to milá holka, ale ona každý rok bere milion, a Jandové a jiní...

V Řecku prostě na takovou velkorysou sociální politku dojeli, jestliže státní úředníci berou prémie i za to, že chodí do práce .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 18:34
avatar

Masakr... jako všechny výplody našeho státního velení...

Část rodiny na západě kde žijí cca 10 let to shrnuli snadno...

Češi si vždy nechali sárt na hlavu a rozkrádat vše co kolem rozkrást šlo... tak zněla jejich slova...

Mě osobně by zajímalo jak moc by se začaly věci měnit kdy by se objevilo víc takových jako mladej s Chrastavy ale s ostrýma...

To video je obyčejná ukázka bezmoci která jetu už hodně dlouho... tipuji tak 5000 let a snad i více...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 19.01.13 21:00

no ono to je pro ně málo ono celkově my tady v ČR máme velice ale velice nízce nastavené platy. Co se vám zdá jako ohromná suma a nedosažitelný plat je pro ně plat velice nízký plat pro člověka na pozici uklízečky a podobně. takže není vše tak jak se může na první pohled zdát ;) Myslím že kdyby česká uklizečka pohlédla na vyplatní pásku "kolegyně" z německa asi by s ní švyhlo jaká přímo bezedná propast je mezi platy. Líbil se my názor kamaráda .. více se vyplatí jít vytírat hajzly do rakouska než jít na vysokou v ČR *smich* poněkud krutá realita. A umpřímně kdo je tak blbý že by sám sobě odtrhnul od huby? Řecko se má dobře všichni mu dávají tak proč něco měnit? Řekové se mají dobře z našich kapes vše mají velice dobře rozvrhnuté a ani trochu nepochybuji o tom že řecko má velice dobrou strategii . Až bude voda vřít oni z hrnce vyskočí a vadu nám přihřejí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.