Jak má vypadat pravá dáma

Od: Datum: 20.08.15 23:59 odpovědí: 7 změna: 21.08.15 10:18

Ahoj,

jak byste si představovali pravou dámu? Vzhled, chování, vlastnosti, zájmy,.. to je jedno. :) Zdá se mi, že v dnešní době skutečné dámy (a také gentlemani) skoro vymizely. Díky za váš názor. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.15 00:27

- jako dámu si představuji něco jako Olgu Havlovou - jiný příklad si zrovna teď nevybavuji - možná herečka Jana Štěpánková ... Neměla by být strojená a afektovaná - typ jako je např. Kateřina Brožová je sice atraktivní, ale mému pojetí dámy moc neodpovídá.

doplněno 21.08.15 10:27:

mužský ekvivalent "dámy" je pro mne např. pan J. Adamíra ...

doplněno 21.08.15 13:31:

... H.Maciúchovou vidím stále jako krásnou a inteligentní sexy kočičku, třeba v Ženě za pultem, nebo v Chalupářích (inu Slovenka) - tento "pel" jí stále zůstává. S Adamírou byli pěkný pár. K typu afektované Balzerové bych ji nepřirovnávala.

Od: dam®
Datum: 21.08.15 01:44

Dáma - My lorde, zachováme dekorum a mysmrkala se do prostěradla...

doplněno 21.08.15 02:02:

Culdo, za Paní Olgu , smeká.

Datum: 21.08.15 01:39

Hana Maciuchová, Jana Štěpánkvá, Eliška Balzerová

doplněno 21.08.15 03:32:

Macuichová afektovaná?

Od: nb
Datum: 21.08.15 01:49

Maciuchová je spíše efektovaná a k dámě má hodně daleko. U ní jde o parodii na dámu

Datum: 21.08.15 09:41

Nevím přesně, čím to je, ale je to jakási noblesa v ženě. Něco, co nejde slovy vysvětlit. Je zajímavé, že takové ženy i utrousí ostré slůvko a projde jim to. Dovedou být ostré jako žiletka, ale dokáží to říci tak, že ten, koho se to týká, ještě poděkuje. Taková noblesa, to je dar od boha. Může být získaný i výchovou, která je od miminka, ale stále to nebude ono, když to člověk nebude mít v sobě. *hej* Takhle to mají i muži. Třeba R.Lukavský, L.Chudík, R.Hrušínský nejstarší, Hoger (neumím udělat přehlasované o) a konec konců i J.Vala tohle měl v sobě, ikdyž všichni věděli, že je to těžký alkoholik.

Od: kalandra
Datum: 21.08.15 10:02

Moje babička byla dáma. Narodila se v roce 1911 do rodiny sedláka a ten grunt pak dostala věnem. Musela hodně pracovat, ale pamatuji si, jak dbala na svůj vzhled a oblečení. Jak krásně voněla. A když každou neděli vkročila na mši do kostela, všichni zvedli oči k ní, ona se usmívala a kráčela k svému místu v první lavici vpravo. Ženy ze vsi za ní chodívaly pro radu nebo spíš pro povzbuzení. Pro každého měla vlídné slovo a s grácií dokázala poslat do ři.. toho, kdo si to zasloužil, aniž by ho urazila. A co znamenala pro mne, pro svou jedinou vnučku, to ani nejde popsat. Když v roce 2001 zemřela, odešla moje kamarádka, moje ochranitelka, můj velký vzor...a už končím, protože mi tečou slzy...

Datum: 21.08.15 10:18

Inteligentní, empatická a co umí jednat a chovat se za každé situace. Takže žádná dutá prsatka co nám předkládá bulvár :-D

doplněno 21.08.15 10:21:

A je samo sobě kritická a dokáže si udělat srandu ze sebe

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.