Jak na seminárku

Od: Datum: 19.05.13 13:15 odpovědí: 1 změna: 19.05.13 14:28

Prosím může mi někdo poradit jak vysvětlit v textu, co vlastně znamená německá otázka?

Věta:Nalézt řešení "německé otázky" nepomohlo Evropě ani zničení Třetí říše. Její stín visel nad Německem ještě v padesátých letech, kdy se mnozí nacionální socialisté dostali zpět na svá dřívější místa.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 19.05.13 14:28

Mám silný dojem, že tuto otázku sestavil nějaký bývalý marxista, vyškolený každodenním čtením Rudého práva. Západní Německo se po válce pustilo do úsilovného budování a v roce 1970 už vyrábělo 4 X více, než před válkou. Na nějakou 3. světovou válku tam nikdo nemyslel. Němci si pozvedávali své sebevědomí ekonomickým vzrůstem, byli v čele Evropy. V roce 1970 ministr Franz Josef Strauss prohlašuje: "Němci už mají dost toho, aby byli věčně posazováni na lavici obžalovaných. Národ, který má takové hospodářské výsledky, mé právo, aby mu nikdo nepřipomínal minulost". V tisku okolních zemí se rozpoutala vřava: i když je možno německý hospodářský zázrak obdivovat, neznamená to, že bude Němcům něco zapomenuto...Problém německé otázky vyráběla akorát komunistická propaganda v čele s Moskvou. Kéž bychom se my vyrovnali s komunistickou minulostí aspoň tak, jako se Němci vyrovnali s nacismem...Doufám, že už jste trochu nasměrovaná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.