Český národ propásl historický okamžik

Od: Datum: 14.01.13 21:05 odpovědí: 8 změna: 15.01.13 07:42

Dobrý večer,

témat ohledně prezidentské volby u zde několik bylo a příspěvků nepočítaně.Ale rád bych zde vyjádřil svůj názor,jestli dovolíte.

Jak jsem ji psal výe,propásli jsme historický okamik.V době,kdy téměř vichni nenávidí vládu,kdy jsou znechuceni neustálými aférami,úplatky,podvody atd.,zbytečné se rozepisovat o vem,co vichni vidíme,v době,kdy preference samolibých vůdců národa se pohybují u bodu mrazu a oni přesto chrochtají u koryta,tak přesně v tento moment jsme mohli udělat následující:

NEVOLIT ádnou zprofanovanou osobu nýbr zvolit kandidáty p.Fischerovou a Franze.

Dokáu si představit zmrzlý úsměv hlavního svazáka po vyhláení takových výsledků,vidím hlavního chemika,jak zapíjí al,tuím,e by dolo ke snaze zruit celé volby,nebo by nikdo z mocných neměl kamarádíčka na Hradě.

Asi by nám bylo sugerováno,e budeme světu pro legraci s takovými kandidáty. Já si myslím,e svět z nás má prdel i bez toho.

Jsme pro Západ stále banánovou republikou a to nezmění ani becherovka ani myslivec.

A rozhodně si nemyslím,e by paní Fischerová nebo p.Franz byl horí,ne kandidáti protřelí politikou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.13 21:15

ale voliči přeci rozhodli, to e s nimi nesouhlasíte je sice moné, ale musíte respektovat větinu.

"Jsme pro Západ stále banánovou republikou a to nezmění ani becherovka ani myslivec" ale to jste zcela mimo, co psali zahraniční noviny, jak a koho volil svět a Evropa?

Datum: 14.01.13 21:18

Já větinu respektuji,pouze jsem vyjádřil takový svůj sen,jak by to vypadalo.

O té banánové republice bych Vám mohl vyprávět,necucám si to z prstu.

Datum: 14.01.13 21:37
Já tam Fierovou hodil i kdy mh bylo jasné e neprojde. Říkal jsem si e nemá smysl to dávat někomu jen proto e ti slabí nemají anci. Bohuel se to u nás tak vilo e nemá smysl volit malé strany kdy o výsledcích voleb rozhodují dvě- tři největí. Bohuel taky díky tomu jsme tam kde jsme.
Od: bmbx®
Datum: 14.01.13 21:34

Historický okamik jsme propásli před 23lety, od té doby u jsme na hodně dlouho v pasti a nic se nezmění *ee*

Datum: 15.01.13 00:11

Co naděláme budeme mít prezidenta jakého si zaslouíme.

Od: buss®
Datum: 15.01.13 01:23

Politika by se tu neměla objevovat. Kdy chcete něco řeit, jděte kandidovat. Jinak jsou to jen kecy. A vhodné je nemluvit za národ. To co se líbí jednomu, je druhému ukradené.

Od: ricmon
Datum: 15.01.13 07:04

Já si také dovolím vyjádřit svůj názor. Prezident nemá žádné politické pravomoci, nemůže předkládat či pozměňovat předložené zákony, jeho právo veta může přehlasovat každá vláda (s důvěrou jen 101 hlasů - v jiných zemích to musí být např. 2/3 poslanců apod.). De facto nemůže nic, což vyplynulo i z debat kde na každý dotaz "A co uděláte s ..." byla odpověď "Nemohu udělat nic, ale hlas názor prezidenta je slyšet, tak bych s tímto zákonem nesouhlasil a snažil bych se bla bla bla". Tak jako dnes vláda kašle na Klause, tak budou další vlády kašlat na Zemana či Schwarzenberga a kašlali by i na Franze či Fischerovou. Dle mého názoru měli s přímou volbou přijít i daleko větší pravomoci prezidenta hlavně v otázkách zákonů apod.

Šanci budeme mít již v roce 2014 (snad dříve) u parlamentních voleb do poslanecké snemovny, i když si nedělám iluze, že se něco výrazně změní, český občan je politicky, chce se mi říci, až negramotný. To mi potvrdilo to, že tolik lidí skočilo na strašení Řeckem a slibem Johna (Víta Bárty), že bude jeho VV bojovat s korupcí...

Datum: 15.01.13 07:42

Do dnes se stydim, ze kudy sem chodil, tak doporucoval voli VV. Rikal sem si nova strana by to mohla trochu ozivit, vsichni rikali nevolte porad stejne strany... a jak to dopadlo :( Do dneska se biju do hlavy, co jsem to udelal. *zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.