Proč se lidi diví tomu, že nechci pracovat?

Od: Datum: 10.01.13 13:36 odpovědí: 86 změna: 10.01.13 20:01

Setkávám se s tím pořád. Když někomu řeknu, že nechci v životě pracovat, tak mě má buď za blázna, nebo si myslí, že si dělám srandu. Ale vážně, vy co pracujete, řekněte mi, co z toho života máte, když ho většinu trávíte v práci? Baví vás to? Klepete se nedočkavostí, až vám ráno v 7 zazvoní budík? Máte v práci pohodu a klid? Nebo tam chodíte jen proto, abyste měli jak zaplatit bydlení a jídlo, raději byste si pospali do 11 do 12 a v práci máte stresy? Hmm?

Já mám jasno, zatím tedy ještě studuju, takže to řešit nemusím, ale mám jasno v tom, jak to chci. Budu dělat domácí služku (což nezabere víc než dvě hodiny denně, můžu si určovat svoje tempo, nemám žádnou zodpovědnost, žádné stresy, můžu si dát pauzu kdykoliv budu chtít, nemusím ráno vstávat...), budu plnit všechny chlapovy sexuální touhy a to budu dělat fakt ráda, a budu ve společnosti ozdoba. Za tohle se on o mě postará (zaplatí bydlení, jídlo, oblečení) a já se o něho postarám svým způsobem. Zatím to takhle funguje a nikdo (já a partner) si nestěžuje.

Co lidem na tom připadá tak neuvěřiteleného? Nejsem ambiciózní, nechci dělat kariéru, ikdyž studuju medicínu (baví mě to a zajímá, proto to studuju), nechci většinu života prožít v práci. Chci mít jen klid a pohodu, nemuset se stresovat, vstávat, honit za prachama..


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Stačilo...!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 10.01.13 13:40
 

jak to napsat slušně , vy neděláte služku ,ale k... Vy se za penězma nehoníte i za peníze honíte :D , Co budete dělat , až vás přítel odkopne a najde si levnější?

 
Datum: 10.01.13 13:40
 

Lidí co nechtějí pracovat je dost. Bohužel. Takže na tom divného nic není.

Jen ty v tom máš zmatek. Ty pracovat chceš, i když víceméně jako šlapka. Ale i to je práce :-P

 
Datum: 10.01.13 13:42
 
avatar

Klidně dál dělejte co považujete za správné...

K práci Vás nikdo nutit nemůže...

Mne (nás) by zase nikdo neměl nutit abychom Vám platili ze svých daní Vaše potřeby..

Pokud si najdete (máte) člověka co Vás bude živit...a nic po společnosti nebude chtít (ani teď ani v budoucnu)...je to zcela Vaše věc.

Jen až Vás ten partner kopne do...zadní části těla, nebuďte překvapena...a odkládejte si kapesné co Vám dává na horší časy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.13 13:43
 
avatar

Však jo, v pohodě. Akorát ten chlap velmi brzo zjistí, že zjednat si na všechny ty práce (domácí i sexuální) profesionální firmu stojí asi 5x méně při nesrovnatelně vyšší kvalitě.

*palec**placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.13 13:43
 
avatar

Má to jen jednu velkou vadu :( Dřív či později tě společnost tzv. sežere pořád a asi napořád bude platit, že lidi "všeobecně jiný" to měli,mají,budou mít vždy složité a v ČR to platí mnohonásobně. Ale co klidně do toho jdi jen se, ale na to připrav nebude to jak v americkém love filmu.

 
Od: nu*
Datum: 10.01.13 13:43
 

vzhledem k tomu že člověk stráví v práci třetinu života, další třetinu prospí a další třetinu má na uspokení dalších svých potřeb, od bilogických přes sociální po kulturní či další, je možnost nemuset pracovat v podstatě prodloužení života...Určitě pro člověka pro kterého je práce nutností...

Jsou i lidé, kteří mají to štěstí, že je jejich práce baví a berou to jako svého koníčka, bez ohledu na peníze...

V příštím životě budu věčně mladá hezká holčička, také si najdu chlapa který s o holčičku postará...možná se později rozkoukám a stanu se mrchou...ale budu dělat už jen to co mě baví...zatím jsem chlapem a starám se o holčičky...*smich*

 
Datum: 10.01.13 13:43
 
avatar

No však co... Ale co když přijde za deset let mladší služka, výkonnější a hezčí, co pak?

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 13:49
 

No, nikdy neříkej nikdy, že, ale už jen já jsem o 30 let mladší :D

Od: sepi®
Datum: 10.01.13 14:11
 
avatar

Chápu dobře, že Vám je kolem 20 let, a patrnerovi kolem 50 let?.))hmmmm...to si to dobře naplánujte se svatbou .) přeci jen - v tom Vašem výčtu úžasných výhod chybí materiální zabezpečení do budoucna))nějak nevěřím, že by do stejných podmínek šel další mužskej *smich*

ale nic ve zlém ))kdo chce kam ...znáte to .) přeji krásný a pohodový den *frajer*

 
Datum: 10.01.13 13:49
 
avatar

No pak je tu požád přece ještě E55 ne? Tam chodí ty vysloužílé *smich*

 
Datum: 10.01.13 13:51
 
avatar

Hlavně, ať vám to takto nalajnované vydrží co nejdéle a ať vás partner časem nevymění za mladší, užitečnější a více sexy model, to vám přeji z celého srdce. Asi tak - nikdo vám tento způsob života nebere. Ale dost dobře nechápu, jak vy - budoucí lékařka - můžete uvažovat tak s prominutím tupě? Copak nevíte, že existují lidé, kteří musí do té práce jít, aby si vydělali na svoje vlastní živobytí, na živobytí svých dětí? A také že, ne každá žena touží doma dělat mužovi služku, a to zrovna nemusí jít o nějakou extra budovatelku vlastní kariéry. Takže jestli jste přišla sem na poradnu prudit a dělat dusno, tak honem do toho a setřete mě.

 
Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 13:56
 

Nevím, proč se diví ostatní lidé (ale nedivím se jim ;)), povím vám, proč se divím já:

- z psychologického hlediska je velmi neobvyklé, aby nějaká osoba z toho, co popisujete, měla dostatečné uspokojení a naplnění života - koneckonců to, co popisujete, dělá většina žen navíc ke své práci

- vaše strategie je velmi riskantní, stačí, pokud váš partner ochotný vás živit opustí a jste namydlená - navíc nyní se možná cítíte být ozdobou společnosti, ale to je velmi vratká věc - stačí nemoc, úraz, i běžné stárnutí, a už tak dekorativní věcička ke koukání nebudete

- i od ozdoby do společnosti se často vyžaduje, aby reprezentovala nejen vzhledem, ale i když otevře ústa - po letech, kdy budete jen uklízet, souložit a čančat se na večírky a budete vytržená z běžného života bude váš obzor tak zúžený, že to bude pravděpodobně postrach

Je to samozřejmě vaše volba. Jen se smiřte s tím, že okolí si o tom bude myslet svoje. Mě je vás třeba líto. Bude to bolestivý pád.

doplněno 10.01.13 14:09:

Doplňuji, že myslím, že pro člověka je zdravé 1. udržovat co nejširší sociální kontakty - přecijen v práci přijde člověk do styku s víc lidmi, než vy při luxování a 2. mít oddělenou sféru pracovního a soukromého života - to vy nikdy mít nebudete. Nyní to možná není tak palčivé, studujete, takže chodíte pravidelně někam, odkud se domů vracíte... Navíc máte přísun nových podnětů ve formě studované látky. Ale co když bude bude domov jedinou náplní vašeho života, doopravdy máte pocit, že vám to bude stačit?

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 14:51
 

Stačit mi to bude, sociální kontakty nepotřebuju, naopak se mi z nich dělá zle, když jsem ve škole mezi všemi těmi lidmi, akorát mě rozbolí hlava a chci být doma pěkně v klidu a tichu. Co se týče sebevzdělávání nebo udržování mozku v kondici, tak to se dá přece zvládnout i doma, ne? Kvůli tomu nemusím chodit mezi lidi.

Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 15:38
 

Sociální inteligence je nedílná součást toho, jak je celkově člověk moudrý. Nejde měřit IQ testy, to je pravda, ale zase ji odhalí i nestudovaný člověk. Tu s knížkou nenatrénujete.

Jinak problémy, které tady i níže popisujete při kontaktu s větším množstvím lidím nejsou vůbec v pořádku, osobně bych to viděla na nějakou poruchu osobnosti či minimálně psych. nemoc... Možná vlastně to, co potřebujete, je psycholog.

 
Od: daniell*
Datum: 10.01.13 13:57
 

takových jako ty jsou plné ulice říká se jim bezdomovci , ano přítel je určitě neskutečně rád že maká a vy mezi tím dělaté s prominutím hovno , vy můžete být ve společnosti možná tak kačena a ne ozdoba jednu takovou jako jste vy jsem znal osobně známí ju měl za manželku manžel makal a manželka rozhazovala , koupila si auto , jezdila si na dovolenou a manžel mezi tím co si užívala na dovolené na které rozházela bezmála 30 000 Kč požádal o rozvod když se vrátila tak jí na stole ležela papír , přišla o auto nechal jí akorád hadry co si koupila , no nedávnu jsem ju viděl ... stála u krajnice s minisukní. Ano mě práce baví vybral sem si jí budík mi tedy nezvoní v 7 hodin ale už v 5:30 h ale jsem spokojený projedu se něco udělám něco po mě zůstane a jednou si řeknou "no ten pán byl dobrý elektrikář byl to milý člověk škoda že už není mezi náma" ale o vás si řeknou " ježiš marja ještě že už je někde pryč s tou bych se už znovu potkat nechtěl" vy si to představovala jak hurvínek válku ale pochybuji že váš přítel má takový plat aby vás oba utáhl protože kdyby měl dávno by se vás už zbavil protože by měl rozum , nikdo vám nic nedá zadarmo , auto máte? ne? potřebujete? ano? pochybuju že chcete nějakou starou felicii tak vytáhněte z kapse víc peněz , nemáte , tak si to vemte na půjčku . no a potom zaklepe na dveře exekutor a jestli bude váš přítel i na dále idiot tak se budete u popelnic vyhřívat oba. Zdělila jste tuto iniciativu přítely? co vám na to řekl? *smich* ten musel zařit radostí

doplněno 10.01.13 14:06:

ještě mě napadá , vážení spoluobčané tak toto kdo se ptá je náš slavný vysokoškolák to je ta v uvozovkách "elita" no a pak se někdo ptejte proč to jde tam kam to jde ta naše zemička .

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 14:02
 

Já nechci auto žádné, ani barák, ani utrácet 30 000 na dovolené. Chci jen zajištění základních potřeb, nic víc k životu nepotřebuju *jasne*

Od: daniell*
Datum: 10.01.13 14:13
 

pak máte skvělý život ,auto nechcete , dům taky ne , ani nechcete utráce pouze sem tam šlapat potom to nebudete mít moc težké. obeznamte s tím ještě přítele ten bude mít radost že bude mít doma šlapku nebo jak vy říkáte služku. Jestli vy a partner nechcete být ve společnosti ostatních lidi nežádoucí tak vám doporučuji něco se sebou něco udělat , protože netáhnete ke dnu nejen sebe ale i přítele , jen my vysvětlete proč jste šla na vysokou školu když nakonec chcete šlapat , uvědomuje te si že se kvůli vám na tu školu nedostal někdo kdo by mohl být dobrým lekařem?

 
Od: artik*
Datum: 10.01.13 14:13
 

i základní potřeby něco stojej a partner musí vydělat 2x tolik , aby bylo i na vaše potřeby. Začne ho to štvát , protože ho nebude bavit chodit do práce a vydělávat na vás . ( levnější to bude v bordelu ) . a když si i on řekne , že nebude pracovat , můžee dělat sluhy oba *smich*. Tak je vám nyní 20 a jemu 50 , tak vám dávám ještě 10 let a pak vás pošle k šípku a najde si zase 20ku . Kolega ( ten je teda za vodou ) vydrží s holkou cca 5-6 let a pak si hledá jinou . v 18 až 22 letech nejsou holky tak náročné jako starší paní .

 
Od: ladaadal*
Datum: 10.01.13 13:58
 

Nejde o to, že nechceš pracovat, zadarmo ty peníze nedostáváš. Děláš lepší prostitutku, ale bude za tebe po studiíc platit i sociální a zdravotní pojištění? Myslím, že pokud má alespoň trochu rozumu, brzy přijde na to, co už tady někdo psal - profesionální služby ho vyjdou levněji, kvalitněji a jen, když bude chtít.

 
Datum: 10.01.13 14:01
 
avatar

Bezingu, rozumím tomu dobře, že jste o 30 let mladší než partner? *ee* Hm, tak za těch 10-20 let to budou už tvrdě odpracované peníze... to radši chodím do práce...

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 14:04
 

Rozumíte správně. Naopak, pro mě by to byly těžce vydřené peníze s vrstevníkem - to by mě stálo hodně přemáhání, tvářit se, že mi není odporný, jsem na starší odjakživa (čím starší tím lépe).

Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 14:07
 

Co byste dělala, pokud by partner nedej bože brzy zemřel?

Co pokud potká ženu, třeba svého věku, která mu nabídne více?

Je v tom vztahu vůbec láska, nebo vlastně (narozdíl od nás, comají práci) pracujete 24hodin denně, protože žijete s člověk z čistě materiáních důvodů?

doplněno 10.01.13 14:13:
Jinak doplňte si trošku ekonomického myšlení: "Takže finančně náročná nejsem o moc víc, než běžná pracující ženská." Jste finančně náročnější o částku, kterou domů newpřinesete, ažena by ji přinesla. Je to stejné, jako kdyby si malíř obrazů říkal, "Proč bych si pronajímal nějaký levný ateliér na okraji města, když vlastním ateliér v centru Prahy? Ten důvod je jednoduchá - protože kdyby pronajal ateliér v centru, pronajme ho např. za 20 tisíc korun. Ten na kraji města si pronajme za pět. Měsíčně patnáct tisíc korun vydělá.
doplněno 10.01.13 14:15:

A jinak 1. vztah může krachnout i z jiného důvodu, že si partner najde jinou ženu, 2. znám nejdenoho člověka, co nakonec byl v životě nejsťastnější s osobou, kterou by dříve řadil do skupiny "ani kolo bych si neopřel".

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 14:12
 

Tak teď jste mě rozesmála, musím reagovat *smich* partner by si o ženu svého věku ani kolo neopřel, těch bab se přímo štítí, už jen o 10 let mladší žena je pro něj "stará rašple", takže asi tak.. Sice až mi bude 40, tak už budu taky stará, ale pro něj pořád mladá, jde o ten věkový rozdíl, ne o věk samotný.

Datum: 10.01.13 14:23
 
avatar

Děvče probuď se dokud je čas. Partner je asi starej dědek co má spoustu prachů a tebe má jako krásný a na chlubení mezi stejnýma chlapama přívažek. Ovšem možná už za 5 let budeš "stará rašple" a on si narazí ještě mladší koťátko. Copak to je láska a vztah? Není nic hezčího než spolu společně stárnout a i když si asi téměř každý (i ten můj) občas povyrazí z nějakou mladší kráskou vždycky se rád vrací domů kde nemusí dokazovat jaký je ve svém věku hrdina. Je mi přes padesát ovšem nejsem stará rašple, baba co by se jí měl někdo štítit a toho vašeho "uslintaného starce se spoustou pěněz" bych s chutí kopla do kulí.

Admine omlovám se ale dost jsem se hamovala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.13 15:48
 
avatar

Bezingo, jsem si jistá, že nestudujete medicínu, takovou blbku by tam určitě nevzali. Tipuji si vás na teenegerku, možná máte tak už přes dvacet, ale inteligence jste příliš nepobrala. Už jednou jsem psala, že jste sem na poradnu přišla jen prudit, a myslím si to stále.

Pokud je ovšem pravda všechno to, co popisujete, tak až vám bude 40 let a váš partner je starší o 30 let, tak jemu bude už 70. A víte, jak vypadá sedmsedátiletý muž s Alzheimerem? Ne? Tak si to nastudejte v lékařských skriptech, určitě je máte k dispozici.

 
Od: au1
Datum: 10.01.13 14:01
 

prej služku :D no co, takhle so tomu dneska asi říká...

jen mi řekni, co budeš dělat celý dny? chlap ráno odejde do práce, dejme tomu, vstaneš, poklidíš, navaříš mu... co dál? máš spoustu kamarádek, který budou dělat taky "služky"? zabavit se celej život sama denně celej život asi nebude přece tak složitý, že? :)
já bych si třeba o takovou ženskou ani kolo neopřel, co nemá žádný cíle, motivaci... to jako bude celej den čekat, až se vrátím z onoho místa, který ty asi neznáš, a vydělávaj se tam peníze, já na ni hópnu, a pak vysolím pár tisíc aby se mohla další den sama zabavit? To je teda dost pod úroveň...
Nakonec to dopadne tak,jak ti tu píšou ostatní, budeš stará seschlá bába s vysavačem v ruce... a sama

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 14:08
 

Celý dny - nic. Jak říkáš, navařím, poklidím, vyperu, dám se do pucu, pak zasednu a budu čekat na chlapa. Přesně takhle to chci. Nepotřebuju se nijak "bavit", žádné záliby nemám, nejraději jsem doma. Takže finančně náročná nejsem o moc víc, než běžná pracující ženská. K životu mi stačí jen zajištění základních potřeb.

Od: au1
Datum: 10.01.13 14:14
 

no je vidět, že ikdyž ještě studuješ, a tedy na část dne máš o zábavu postaráno, očividně se dost nudíš, a pak píšeš takový hovadiny na poradnu... to nechci vidět, kolik příspěvků denně tu od tebe bude z nudy, kterou zažiješ, až to bude tak, jak sis nalajnovala :D

 
Od: artik*
Datum: 10.01.13 14:14
 

tak to budeš moc krásná , když nebudeš nic dělat ( sport )

 
Datum: 10.01.13 14:15
 
avatar

Promiňte, a kdy jako studujete tu medicínu? Co znám mediky, tak nemají na nic jiného čas, jen leží ve skriptech učí se. Mně to přijde, že si hezky vymýšlíte. A nezapomínejte také, že ten váš chlap nebude pořád mladý a sexu chtivým, že přijde stáří, nemoci, sexuální neschopnost, senilita atd. I na toto jste připravená?

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 14:55
 

Prokrastinace Vám nic neříká? :) Ano, na to jsem připravená a dokonce se na to možná i těším, až on nebude pracovat a bude doma a já se o něj budu starat.

Datum: 10.01.13 14:15
 
avatar

To je zajímavý postoj... takže vás baví se starat o domácnost, vařit, a tak? a co děti, ty nechcete?

 
Od: daniell*
Datum: 10.01.13 14:15
 

no to sem zvědav kolik dní vás to bude takhle bavit sedět doma.

 
Datum: 10.01.13 14:14
 
avatar

Jo tak, zlatá klec tak to nevím proč většina z ní za čas uteče. Copak vy chcete být celý život na někom závislá, nemít vlastní peníze a v podstě nemít na nic ani vlastní názor a jen tupě kývat a říkat ano miláčku? Pracovat vás nikdo dnes nenutí, stačí mít dostatek vlastních peněz šikovně je investovat a žít z těch investic. Studujete medicínů proto, že vás baví ale nemáte ambice studium využít a být společnosti prospěšná-to pak nevím nač studujete za peníze daňových poplatníků a zabíráte místo tomu kdo ví, že chce lidem pomáhat. Vy v podstatě chcete život hodně drahé prostitutky.

 
Datum: 10.01.13 14:15
 
avatar

A nejhorší je, že takhle uvažujou 3z10 20letých holek :(

 
Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 14:17
 

Nejsem moc po dvacítce, takže v tomhle věku mám hodně kamarádek... neuvažuje tak žádná. Uznávám, že se stýkám hlavně s dívkami studujícími a tedy ne holkami, co se mají samy problém uživit (ale tak podle sebeprezentace tazatelky by to také měla zvládnout, kdyby chtěla), ale naopak dnes většina dívek chce být na muži naprosto nezávislá. Pro svůj dobrý pocit.

 
Od: guest*
Datum: 10.01.13 14:19
 

Nevím mě například práce baví a nechtěl bych být 24 hodin doma ikdyž jsou chvíle když si říkám, že se mi tam nechce, ale po více jak týdenní dovolené či nemoci se do práce fakt těším...

Jinak k v tvému plánu, moc ti přeji aby ti to vyšlo, ale jsem zvědavej až tě přítel odkopne pro (jak tu již někdo psal) levnější, hezčí (počkej až porodíš můžeš mít strie, nějaký kilo navíc atp) nebo třeba pracovitější ), když ho přestne bavit vyživovat paninku s "tulení nemocí" a pak tu budeš potřebovat radu jak vyhrát konkurz na prodavačku v marketu

btw. v dnešní době ani VŠ nemusí nutně znamenat dobré pracovní místo pokud budeš ve 35 letech žádat o práci bez jedinného dne praxe určitě se o tebe nepoperou ani kdyby si měla MBA

 
Datum: 10.01.13 14:27
 
avatar

Co všichni proti tazatelce máte*sok*? Mně se taky nechce pracovat*frajer*. Akorád, že musím. Nikdo za mě účty nezaplatí:(.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tomasgulas
Datum: 10.01.13 14:34
 

Omlouvám se, že jsem nečetl všechny odpovědi, takže jenom k původnímu dotazu:

To je naprosto v pohodě, takových holek jsou tuny, obecně se jim říká kurvy nebo v tomto případě ještě lépe - zlatokopky. Já s tím třeba problém nemám to pochopit, jenom by sis měla dát bacha. Až se Ti objeví první vrásky, třeba Tě ten pracháč vymění za mladší štětku. To je holt riziko této hry.

P.S. Ozdoba nebudeš, vždy Tě budou brát jako šlapku, která je s dotyčným kvůli penězům. Ale to Tě nemusí mrzet, hlavně, že nebudeš muset vstávat do háčku ;)

 
Datum: 10.01.13 14:43
 
avatar

To je mi záhadou, jak Vy jste se dostala na medicínu (pokud je to pravda)? A trochu si odporujete - nejdřív píšete, že Vás medicína baví - pak zase, že žádné zájmy nemáte. A není Vám trapné, že zabíráte na medicíně místo někomu, kdo by ji chtěl později vykonávat?

Jinak Vás ujišťuji, i když vím, že mi nebudete ve svém věku věřit, že z nicnedělání se blbne. Vím to na příkladech několika žen v domácnosti (z nichž jedna byla moje maminka), že pokud žena nedělá nic jiného, než pracuje v domácnosti a nemá žádné koníčky, kolem 40 let už nemá svému okolí co říci... A pro manžela je jen lepším spotřebičem (promiň, maminko)... P.S. Maminka je už "na obláčku", takže mi to promine...)

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 15:03
 

Myslela jsem záliby takové ty klasické, co mají moji vrstevníci, jak jsem některé vypozorovala. Medicína mě baví, ale nebaví mě škola jako taková - musím mezi lidi a to je pro mě utrpení. Medicína mě zajímá, jsem tak trošku i hypochondr a to je přesně něco pro mě :)

A co se týče blbnutí - nevidím jediný důvod, proč se nevzdělávat doma. Taky to tak dělám, jde mi spíš o to, abych nemusela mezi lidi. Kdybych sehnala nějakou práci z domu, tak ji klidně dělám, ale hlavně nechci mezi lidi *nevi* Bohatě mi stačí, když jdu na nějakou "akci" jednou do měsíce, přijdu někam, a už po půl hodině se těším domů.

Datum: 10.01.13 14:43
 
avatar

Bezingo, uvažujete i o negativech? o 30 let starší chlap, toho možná budete muset (ne za moc dlouho) tlačit na vozíku nebo přebalovat apod... počítáte s tím? za pár let třeba zatoužíte po dítěti, po změně - přece jen ještě nejste úplně dospělý a hotový člověk, třeba se změníte, kam pak půjdete, když budete úplně závislá na tom chlapovi? nebo co když se mu něco stane, co budete dělat?

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 15:09
 

Jistě, i negativa mám promyšlená a nijak mě neděsí představa, že budu muset partnera třeba i přebalovat. A pokud zatoužím po změně, tak se o ni začnu snažit.

Od: koalka*
Datum: 10.01.13 14:47
 

Po přečtení příspěvku se musím smát. *smich* Dneska je normální,že lidi pracují a vydělávají si na živobytí. A jsou zodpovědní za svůj život a ne se přiživují na někom jiném. *zed* Co z toho života budeš mít ty? To mě zajímá...

 
Datum: 10.01.13 14:52
 

Když připustím malou, nicméně pravděpodobnost, že si z nás tazatel pouze nestřílí (považoval jsem totiž studium medicíny za poměrně náročné na intelekt, což by si v tomto případě oponovalo), mohu jen říct to, že v mládí okolo 20 let má člověk naprosto nereálné představy o životě, má jinak postavené žebříčky hodnot a je v podstatě pro život nepřipravený.

Uběhnou 2-3 roky, situace se změní, prostý život děvěčky žijící ve zlaté kleci vás přestane naplňovat, partner vás kopne do zadku, jelikož si najde mladší a prostčí dívku, kterou nepochybně ke svému životu potřebuje.

Věřte tomu nebo ne, ale nejméně polovinu lidí jejich práce baví a dělají ji rádi, někteří ji považují téměř za smysl života, jiní se v ní alespoň nalézají nebo seberealizují. To že je člověk nucený vstávat na budík, občas si vyslechnout pár mouder od šéfa nebo sem tam být mírně ve stresu jen pomáhá k osobnímu rozvoji, k motivaci, k udržení sebemorálky, k udržení sociálních kontaktů a střízlivého pohledu na svět. Jsou to věci, které vy nikdy nepoznáte, pokud se ve vaší hlavě něco zásadního nezmění.

Dejme tomu, že polovinu lidí jejich práce nebaví a radši by pracovali v jiném oboru, ale předpokládejme, že většina z nich pracovat chce, ne jen že musí.

Prožívat absurdní život, který vedete vy nechce 99% lidí.

Co je špatně?

 
Datum: 10.01.13 15:03
 
avatar

Já už se nedivím téměř ničemu...Každý svého štěstí strůjcem...Sebevědomí Vám rozhodně nechybí. Jen nezapomeňte, že vše je pomíjivé. Krása, mládí, zdraví...Až Vám bude 40 let, budete pro každého chlapa, který si ženu nechce pouze vydržovat, stará...Pak se ráda zapojíte do pracovního procesu. On Vás život naučí, nebojte se. Možná je pro Vás pořád lepší být luxusní služkou a poskytovat služby všeho druhu, než být špatnou lékařkou...Je to Vaše věc, Váš život, Vaše volba...

PS: Váš dotaz je podle mne jen recese, nic víc. dnes má každý svých starostí dost, tak proč by se měl někdo pozastavovat nad tím, že nechcete chodit do práce a chcete se nechat do konce života živit někým druhým? Takových je spousta, co tohle chtějí, ale skutek je docela jiný...Přeji Vám život podle Vašich představ...

doplněno 10.01.13 15:30:

Kdybyste měla jen zlomek naděje, že se Váš celý život bude ubírat směrem, o kterém píšete, pak by Vám bylo srdečně jedno, zda se tomu někdo diví, či ne. A neměla byste potřebu to rozebírat a sdělovat takové věci na netu...Člověk se musí v první řadě umět postarat o sebe sám a postavit se na své vlastní nohy. To snad ví každý...

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 15:11
 

Váš dotaz je podle mne jen recese, nic víc.
No, tak na tohle jsem přesně čekala, právě kvůli takovým se zde ptám. Proč by to měla být recese? To nechápu.

Datum: 10.01.13 15:17
 
avatar

Protože takhle naivně a hloupě nemůže vysokoškolačka (a přiznejme si, že na medinu chodí většinou ti chytřejší) uvažovat. Fuj, dělat podložku starému dědovi, co za chvíli bude ještě starší a plesnivý...pro prachy. Ale co, š...y se někdy mají opravdu dobře.

Jen nevěřím, že budeš krásná, štíhlá a okouzlující i nadále, když se jen budeš válet doma.

Znám dost lidí, co mrhají životem, ale takto bezcílně se potloukat a hledat svoji "dojnou krávu", to už je vskutku umění. Nicméně, je to tvůj život, tvoje mrhání - jen potom nechtěj, až tě ten stařík opustí nebo umře a ty už budeš stará na to, aby tě někdo chtěl, aby tě živil stát a my.

doplněno 10.01.13 15:25:

Ne, jak vidno, je to zde názor většiny. A nepochybuji, kdybys to napsala na jiné fórum, odpovědi budou stejné. Zkrátka, každý svého štěstí strůjce, ale pak si nestěžuj.

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 15:23
 

Protože takhle naivně a hloupě nemůže vysokoškolačka (a přiznejme si, že na medinu chodí většinou ti chytřejší) uvažovat.

Ale to je pouze Váš názor.

Datum: 10.01.13 15:32
 

chudinko, lituji tě - máš něco s mozkem

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 15:38
 

Mě to jedno je, ale nechápu to, tak chci, aby mi to někdo vysvětlil, protože zatím nikdo toho schopný nebyl. Slyšela jsem pár nesmyslných argumentů a to je vše. Nikdo mi nevysvětlil, co je tak strašně neuvěřitelného na tom, že nechci pracovat a baví mě to doma?

Datum: 10.01.13 15:43
 
avatar

Neuvěřitelného na tom není nic, každý si to může zařídit tak, aby nepracoval, to je tvůj výběr.

Ale z čeho přežiješ, až tě stařík odkopne nebo budeš stará? Nebudeš mít odpracováno, nebudeš chápat mnohé nové věci, co se za dobu tvého sezení doma objeví. Budeme tě živit my.

A jak je psáno dole, také mi moc nejde dohromady, že máš být ozdoba a ten pěkný přívěsek, ale přitom se sebou nic neděláš a nemáš ráda lidi. Nějak se ti to zamotává...

doplněno 10.01.13 15:49:

A ještě by to chtělo ujasnit si, zda pracovat nechceš kvůli námaze apod., nebo kvůli tomu, že bys byla v kontaktu s lidmi. Jak píše Asmenow, je to na odborné léčení.

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 15:53
 

Kde jsem psala, že se sebou nic nedělám? :-P Postavu mám zatím zadarmo, pokud někdy přijde doba, že už to nebude ono, tak samozřejmě začnu cvičit doma. A co do ostaního "starání se", jsem hodně pečlivá v péči o pleť, vlasy, zuby.. Líčím se každý den jen pro partnera a ani doma nechodím v hnusných vytahaných teplákách.

Datum: 10.01.13 16:10
 
avatar

Pokud dědovi stačí ke štěstí to, že se umíte nalíčit, máte hezkou postavu, doma zřejmě uklízíte v podvazcích a bez problémů "mu dáte", tak jste asi kápka na toho pravého. Nebojte, podobných zlatokopek jsou mraky:) Mesarošová, Anna Nicole Smith (ta už nežije), apod.

Ale až to jednou neklapne, nebo budeš stará, co budete dělat pak? Bez praxe a se zastaralým vzděláním tě nikdo nepřijme. A nikde není psáno, že ti stařík odkáže jmění... měla bys přemýšlet nad zadními vrátky pro přípa, že to nebude takové, jaké sis to vysnila.

doplněno 10.01.13 16:13:

Ale když se vrátím k otázce, ne, nebaví mě, když 4:20 zazvoní budík, ale baví mě moje práce, aspoň zatím. Stres? No, někdo má stres z práce, někdo z toho, že má vyjít mezi lidi. Takže myslím, že jsem na tom líp, když můžu jít bez problémů na seminář nebo na nákup:)

Našetřila jsem si na pár věcí, které jsem chtěla, těším se na dovolenou, a až přijdou děti, doufám, že jim dám kvalitní standart.

Nejsem si jistá, jestli bych dělala podložku nějakému dědovi jen proto, abych nemusela pracovat. Na to musí být povaha.

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 16:22
 

Hmm, budík ve 4:20. Gratuluju, moc pěkně jste si to zařídila *smich* Jen jednu otázku - spíte kdy?

Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 16:24
 

No, za chvíli vašemu pánovi přijde stařecká nespavost, to budete mít chrápající budík vedle sebe celou noc. Pak prostata a běhání na záchod... a pak už do vás bude jen šťouchat, ať donesete bažanta. Takže někdo z nás možná bude vstávat brzy, ale tak půjde brzy spát, a užije si klidně osm hodinek nerušeného spánku, vy budete ráda za pár půlhodinek klimbání.

doplněno 10.01.13 16:26:

Jinak jelikož na polovinu relevantních otázek neodpovídáte a ignorujete je, vychází mi z toho dva možné závěry:

a) Sama neznáte odpověď, jste nemocná osoba, která takovýto vztah volí jen jako únik před svou duševní nemocí, a všechny klady, které jmenujete, jsou pouhou racionalizací. Tam, kde argumenty nemáte, děláte, že není ani otázka, aby se vám domeček z karet nesesypal.

b) Vodíte nás za nos.

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 16:29
 

O oddělených ložnicích jste někdy slyšela? Praktikujeme to už teď, já chodím spát teď ve zkouškovém hodně pozdě, tak abych ho nerušila.. Jo, a osm hodinek je tedy zoufale málo, já si dávám, podle potřeby a toho jak se mi chce nebo nechce 10-12 minimálně. Při škole jsem nucena vystačit si občas i s těmi osmi, devíti a pak kvůli tomu prospím celé víkendy.

Od: bezinga
Datum: 10.01.13 16:31
 

Ok, shrntě mi všechny ty relevantní otázky do jednoho příspěvku, nebudu odpovídat tisíckrát každému zvlášť na jednu věc.

Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 16:36
 

Ale notak, jako studentka byste tohohle měla být schopná sama. Navíc na rozkazovací způsob neslyším.

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 16:38
 

Schopná toho jsem, ale hlavně jsem na to moc líná *smich*

Datum: 10.01.13 16:27
 
avatar

Jste opravdu hloupá:) Raději budu vstávat ve čtyři s tím, že se o sebe postarám sama, než dělat kurvičku;)

doplněno 10.01.13 16:36:

Bože... nevěřím, že studuješ jakoukoli VŠ:) Nehledě na to, že není prakticky možné, abys byla většinu času doma, protože stuium mediny je časově velmi náročné.

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 16:33
 

Kurvičku? Zřejmě neznáte význam toho slova. Kurvička může být i ta, co vstává ve 4.20 *smich* Já nemám zapotřebí být kurvička, mám jednoho jediného stálého partnera a jsem tak spokojená *palec*

Od: bezinga
Datum: 10.01.13 16:41
 

To je, jenže teď je zkouškové, takže si užívám to, že jsem tento týden ještě nebyla venku *smich* Příští týden bohužel budu muset, mám zkoušku. A učím se po nocích, přes den (odpoledne, když vstanu) se věnuju sobě a domácnosti.

Datum: 10.01.13 16:43
 
avatar

A až pan domácí umře, to tě bude živit kdo?:) To už budeš stará...

 
Datum: 10.01.13 15:30
 
avatar

Nezlobte se, ale člověka s Vašimi názory se štítím. Divím se, že máte takové scestné názory, přesto, že máte určité vzdělání a tedy jistě i náležité IQ. Ale stane se někdy, že i pěkná jabloň má shnilé jablko.

Připadáte mi jako zlatokopka v mužském provedení. Partner Vás zaopatří, a Vy ho budete ho vysávat. Podle Vás - čím starší, tím lepší. On brzy natáhne brka a Vy podědíte. Že jste i o této možnosti uvažoval?

Vaši nápadníci by se měli dát očkovat proti Vaší encefalitidě. /Tedy něco jako klíšťové/. Vy se na ně přisajete jako klíště.

Mladých lidí si vážím, pokud něco umí a chtějí něčeho dosáhnout. Ale takoví, jako jste Vy, jsou docela zbyteční. Prospěcháři, nemakačenka, prostituti. Navíc si myslím, že nejste homosexuál, ale děláte to jen kvůli svému prospěchu. Proč vlastně studujete medicínu, zbytečně zabíráte někomu místo, když už předem víte, že se tím živit nebudete? Lékař by měl pomáhat nemocným, z přesvědčení a na to Vy nemáte. Je nakonec jen dobře, že se tím živit nebudete. Chudáci případní pacienti.

Naštěstí potkávám lidi úplně jiné, než jste Vy. Kdoví, kam by naše už tak zničená zemička došla s takovými zmetky, jako jste Vy. /promiňtemá slova, ale fakt jste mě naštval./ Přesto Vás urazit nechci. *zed*Jaga.

Radila bych Vám vzít rozum pořádně do hrsti a pouvažovat o tom, co od života očekáváte. Jestli nejste úplný hajzlík, jistě své názory ještě přehodnotíte. Přála bych Vám to.

 
Od: luda*
Datum: 10.01.13 15:37
 

Chcete být ozdobou ve společnosti, ale nechcete mezi lidi? TO nějak nepobírám)

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 15:45
 

Už jsem to zde psala, jednou za čas to kvůli partnerovi přežiju, ale denně být v kontaktu ještě s někým jiným, než s partnerem? Můžu se zbláznit jen po hodině na přednášce, pokud nejsem v celé aule sama jen s přednášející(m). Jen ta představa každodeního kontaktu s lidmi mě děsí.

Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 15:46
 

Měla byste spíš být v denním kontaktu s psychiatrem.Nahoře jsem váhala a směřovala vás jen na psychologa, ale je to čím dál tím jasnější.

A rozhodně ne proto, že nechcete normálně pracovat. Váš vztah k lidem zní jako regulérní fóbie.

 
Od: luda*
Datum: 10.01.13 15:50
 

Můj názor je takový, že do pěti let jste v blázinci v lepším případě, v horším na ulici v popelnici. Slyšel jsem dost věcí od různých lidí, ale tohle je snad ta největší ptákovina.

 
Datum: 10.01.13 15:53
 
avatar

Studujete-li lékařskou fakultu víte jistě sama, že fóbie se léčí, píšete, že nesnášite lidi -sociální fóbie jak vyšitá, tak to jste podle mě zralá na psychologa a čím dřív tím lépe (pro vás). Co říkají na vaše názory rodiče?, maminka je už jistě "stará rašple".

doplněno 10.01.13 15:54:

Neopisovala jsem ale než jsem to dodatlovala už byli někteří rychlejší.

doplněno 10.01.13 15:57:

bezingo mě se nezdá, že byste byla až tak bezcharakterní jedinec, už tu jednou bylo, že mě jeden dotaz zvedl se židle a pak vyšlo na jevo, že si tazatelka dělá na nás průzkum do psychologie. Možná je to i váš případ, to bych snad i pochopila.

 
Datum: 10.01.13 15:52
 
avatar

Dobry den vecne nebudete mlada a krasna ,vecne to nebude nekoho bavit vas zivit ,taky me nebavi byt porad v praci,ale taky me nebavi byt nekym vydrzovany ,ale jestli vam to cely zivot bude vychazet, tak vam drzim palce ,ale navrat do reality byva drsny

 
Datum: 10.01.13 16:11
 

myslím, že se tu někdo zase pěkně baví na náš účet - *cert**cert**cert*

 
Od: buss
Datum: 10.01.13 16:10
 

Jde to, co by ne. Takových je. Zatím tě živí rodiče, kdy jim to vrátíš? A co až budeš stará a nebude mít o tebe níkdo zájem? Ale to je nakonec tvůj problém, ale nikde pak nechoď o příspěvky! To je pak z našich daní, těch hloupých co pracují..

doplněno 10.01.13 17:56:

Ale ano, klidně nedělat, ale pak nechtít nic po společnosti. Tady je vyžírkůl a "stát" tedy MY s tím neumíme udělat pořádek a živime je. Ti by měli povinně si to odpracovat, k zametání není třeba vzdělání, takže co dostává podělit 60 Kč a pracuj, dle ZP do maxima. Nechceš, odejdi.

 
Od: bezinga
Datum: 10.01.13 16:19
 

Mě neživí rodiče *smich*

A už je to tady - opět si jen "dělám legraci". Ne, nedělám. Mě spíš občas připadá, že si dělá legraci ten, koho baví makat a vidí v tom nějaké životní naplnění.

Datum: 10.01.13 16:26
 
avatar

Poslední věta je opravdu hloupá, až o tříská dveřma.

Většina lidí prostě chodí do práce proto, že musí. Musí jíst, musí mít kde bydlet, musí z něčeho živit děti. Každý nemá to štěstí, že úspěšně podniká nebo se mu jinak zadaří. Někdo musí opravdu dřít, aby měl co do pusy. Na jednu stranu je pro tebe dobře, že to nemusíš. Na druhou stranu je to špatně, protže evidentně nemáš žádné morální ani životní hodnoty.

Každý nemá povahu být vydržovanou, ehm, společnicí.

doplněno 10.01.13 18:01:

Sebod - spíš než vytočení cítím lítost a znechucení, kam až jsou lidé schopni dojít a co ze sebe vlastně udělají v honbě za bezpracným životem...

 
Datum: 10.01.13 17:58
 

Asi tu budu za vývrhele, ale- Jestli Vám takovýto život bude stačit, nebudete v něm dělat nikoho okolo nešťastným, tak si ho žijte. Je to jen a jen Vaše rozhodnutí. Nazývat Vás ku..ičkou? Proč? Nejste jediná, která nejde do vztahu s mužem z veliké lásky. Takových žen, co koukají spíš po tom, aby je muž především zabezpečil, jsou spousty. Jen to třeba neřeknou tak jasně a nahlas jako Vy. A co my tady víme. Třeba Vám ten Váš vztah bude klapat...

Ale jinak se také domnívám, že jen zkoušíte, kam až se dají lidé vytočit otazkou

 
Datum: 10.01.13 18:05
 
avatar

A práci z doma jak jsi se po ní ptala už máš? A co otec?

Jooo, srandičky to by šlo co? Tak teď jsem zvědavej co mi na to řekneš.

 
Datum: 10.01.13 18:08
 
avatar

Jéé, hoďte odkaz, ať se pobavíme:(

 
Datum: 10.01.13 19:54
 
avatar

Mave, nechtěla jsem to prozrazovat, že tazatelka zakládá vlákna, která si odporují. *smich*..A navíc jednou píše, jako ženská, pak zase jako chlap...Ale sloh je naprosto stejný...Tazatelka se zabývá jen tím, co se jí hodí a pořád si trvá na svém...Názory druhých jí nezajímají..Asi musí mít opravdu velký problém s lidmi...

avatar
Upozornění od sys maverick 10. 01. 2013 21:07:18
Nu kolegyně, jak víš tak běžně tyhle data neprozrazujeme, ale tady si to zasloužilo...
 
Datum: 10.01.13 20:01
 
avatar

jj, taky s ní/m bylo náležitě zatočeno dle zásluh! *smich*

Na druhou stranu si to úplně neodporuje, určitá logika v tom je, ale to je spíš pro psychologa a než tyto výlevy. To nepomůže.

 

 

Datum: 10.01.13 18:11
 
avatar

Připadá mi tento způsob života marný. Snad je to nějaký čas příjemné, pohodlné, ale celkově velice plytké.

Snad takto kdysi žily ženy z bohatých měš´tanských rodin. Vídáme to ve filmech, čteme v literatuře. Ale tyhle ženy, pokud nevychovávaly děti, alespoň psaly básně, pěstovaly růže. I v tom blahobytném nicnedělání si našly něco tvůrčího. Jinak to musí být na zbláznění.

 
Datum: 10.01.13 18:13
 

V podstatě je to úplně normální životní styl, podobný tomu za 1.republiky. Žena byla doma, starala se o děti a domácnost, měla k tomu přisluhovačku a opečovávala svého muže. To jenom ta dnešní doba nutí ženy jít do práce a EU je nutí, proti jejich vůli, být zase ve vedení podniků...jak smutné :D

 
Datum: 10.01.13 19:12
 

V tom případě nechápu, proč studujete, studium je totiž příprava na povolání. Zabíráte místo tomu kdo chce po ukončení školy pracovat v oboru. Na to, aby jste se v klídku a pohodě válela doma, občas roztáhla nohy do véčka Vám stačí ZŠ.

 
Od: andrea1*
Datum: 10.01.13 19:47
 

Píšete, že studujete medicinu, která vás baví a zajímá. A to je přece také práce a pořádná.Studium medicíny není lehká věc. Také je vidět, jestli to studium je pravda, že nejste hloupá. Myslím, že po skončení studia vás to být jenom doma, nebude dlouho uspokojovat. Budete se nudit. JInak, kdyby jste to chtěla dělat jak píšete, je vám práce se studiem k ničemu. (Za bývalého režimu se tomuto říkalo příživnictví a dávaly se za to u soudu tresty.) Divím se, že se vám nehnusí, dělat nějakému páprdovi o mnoho let staršímu rohožku. Nebo si tady děláte pro tu medicinu nějaký psychotest?

 
Od: ladaadal*
Datum: 10.01.13 19:49
 

Přestávám věřit realitě tohoto dotazu, ale na druhou stranu, buďme rádi, že existují takovéto rohožky, o to víc si vzájemně vážíme svých protějšků doma. *placni*

 
Od: jumba
Datum: 10.01.13 19:50
 

Každý, kdo studuje medicínu se těší, že se tomuto povolání bude moci věnovat. Není lehké se na medicínu dostat. A kdo se dostane, tak si toho považuje a neuvažuje jak Ty. Když máš takovouto představu o svém životě, tak nemusíš studovat. Jedině, že se jednou budeš věnovat geriatrii. Tu budeš potřebovat. Připadáš mi narcistická. Vychvaluješ se, jakou máš postavu, jak budeš ozdobou partnera ve společnosti. Nedivím se, že nesnášíš lidi. Pravděpodobně Ti nepochlebují, někdo Tě i odsoudí, nesouhlasí s Tvým názorem, a to není nic pro Tebe. I kdyby se Ti všechno splnilo, tak budeš chudší, než bezdomovec. Budeš otrok svého snu o štěstí. Neustále se budeš bát, aby Tvého přítele neulovila jiná, rozumnější, možná i hezčí,milejší žena. Budeš se strachovat každé vrásky, každého špeku navíc. A nevyhneš se stresu stejně. Budeš stále čumět do zrcadla a ptát se partnera, zda Tě miluje, zda se mu líbíš atd. To raději ten budík a nastaven na 5 hodin.

Můžeš mi napsat kde studuješ?

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.