Vánoční výzdoba - od kdy?

Od: Datum: 27.11.12 22:53 odpovědí: 63 změna: 17.12.12 16:25
Zdravím.Jen se zeptám-kdy začínáte s Vánoční výzdobou u vás doma nebo na zahradě,žárovky v oknech a střeše(cokoliv).Začíná se s prvním adventem nebo až na Mikuláše?Ještě jedna otázka-kdy je vhodná doba na strojeni stromečku? 24?23.12,nebo dřív?
Děkuji.
doplněno 27.11.12 22:55: V této rubrice mi chybí ženská tvořivost či vyšivani.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.12 22:58
avatar

Začínáme 23.12. večer, společným zdobením stromku a ozdobami v předsíni :)

doplněno 27.11.12 22:58:

jiná "blikátka" a ozdoby se u nás jaksi nevedou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 27.11.12 23:04
Ani věnec nebo jmelí?Nic?*modla*
doplněno 27.11.12 23:11: Letos poruším tradici a stromek bude stát 23.12.
Ještě se zeptám-používáte někdo ještě prskavky?
Chtěla bych je tam dat ale nechci dopadnout jak matčina přítelkyně-vyhořel jim obývák a svátky na traumatologii s popáleninami.
Je to bezpečné!
Datum: 28.11.12 11:29
avatar
věnec ano, ale na advent, nikoliv na vánoce :) a v predsini máme větvičku s ozdobami, ale to vše až těsně před vánocemi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.12 23:12
avatar

Soused už na zahradě svítí, já to nahodím tak dva-tři dny před štědrákem.

Stromeček s dětmi zdobíme 24. dopoledne.

doplněno 27.11.12 23:14:

Jo - a používáme klasické prskavky a dokonce i klasické voskové svíčky na stromečku - bylo to dobré sto let pro naše předky, je to dobré i pro nás (teda hlavně to vyžaduje manželka, prý kvůli té správné atmosféře. Požáru se nebojíme.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 28.11.12 00:23

No, první vánoční výzdoba je vůně cukrov, která se line bytem od začátku prosince, resp. od prvního prosincového víkendu.

Od první adventní neděle máme na stole adventní věnec se svíčkami, poctivě v neděli zapalujeme, často u adventních koncertů, je to celkem milá příležitost si sednout a dát si u nich společně kafe.

Zahradu nezdobíme, do oken dáváme tak v půlce prosice papírovou výzdobu, tématicky spíš zimní, než vánoční.

Stromeček zdobíme, když začneme mít před Vánocemi volno, většinou to souhlasí s vánočními prázdninami, takže dejme tomu 21., 22. - máme stromeček rádi, je nám líto zdobit ho až den předem. Už ale nevzpomínám, jak to bylo, když jsem byla malá, jestli jsme ho strojili společně, nebo rodiče tajně až 24.

Ve stejnou dobu i dekorujeme byt - jmelí, betlémek...

doplněno 28.11.12 00:25:

Jinak mi máme rádi tradiční věci, takže ani u nás nic nebliká. Na stole jsou svíčky, na stromečku svíčky... Jen když jsem byla malá, mívala jsem v okně v pokoji takové ty mnohobarevné blikající žárovky. Mělo to celé sídliště a vlastně mi ten pohled chybí, dnes už je to vzácnost. Byl to kýč, o tom žádná, ale měla jsem ho ráda. A bavilo mě koukat, kdo z toho co vytvořil - někdo měl jen cik cak pruhy oknem, někdo hvězdu, mi mívali tvar stromku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 00:24
avatar

Vyzdoba venku na 1.advent stromek doma 20.12.stromek,at si to uzijem je to 1x za rok detem se to libi na par dni,bych se s tim ani nesra...*andel*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 00:43

syfrid...Další blázen jako my doma *smich*. Před lety jsme byli nuceni ozdobit stromeček cca dva týdny před vánocemi . No a nějak se nám to zalíbilo. Takže stromeček se strojí kolem toho 10.12. A pak se pod něj dávají každý den nějaké dárky. Samozřejmě nesmí být vidět, co to je. Nikdy se nestalo, že by vnučka šla a dívala se, co tam je. No a na Štědrý den u nás večer zazvoní Ježíšek a přinese zbytek dárků (asi ty, co už nikde jinde neudal ;)). Vnučce tohle netradiční zdobení stromečku takhle dopředu nevzalo iluze o tom, že opravdu chodí Ježíšek. Na jaře jí bude osm a stále ještě věří *andel*. Ta se má...No, nebo to na nás šikovně hraje ;).

Fakt je, že pro mě Štědrým dnem vánoce končí...první svátek vánoční bych klidně už mohla být bez stromečku.

Jejky, jejky...nedávno se tu řešilo, kam na letní prázdniny a najednou vánoce *ee*.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 28.11.12 06:55
Vy jste žena vánočního času!No vidíte to mě nenapadlo!Bydlím v 1+1kk bez dveří leda tak do koupelny a doteď furt přemýšlím kam tu prďolku po večeři pošlu abych tam mohla podstrojit.Postupné přidávání dárků je super rada...jinak ještě věříme.Sice už se ve škole něco zaslechlo ale už se nemůže dočkat mikuláše až mu předá dopis pro Ježíška:-D Děkuju s velkým D! *slunce*
doplněno 28.11.12 06:57: Jj taky v březnu 8.let
Datum: 28.11.12 12:47

Krkovičko. Kolikátého? Naše 31.3. *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 28.11.12 12:52
To byl můj termín porodu:-D narodila se dřív 2.3.
Datum: 28.11.12 12:41
avatar

Sebod, u nás je to zase opačně. Lituji ty krásné stromky, které se mrtvé a vyhozené vrší po městech už 6. 1. Proto si stromeček užíváme zhruba 2 měsíce. Máme stojan na vodu, takže vydrží bez problémů. Až když koncem února děda začíná brblat, že už by byl čas...:D, odstrojím ho. Stromeček, ne dědu, aby bylo jasno.

Vůbec by mi nevadilo mít ho po celýr rok, pokud by vydržel stále tak pěkný, jako na Štědrý den. Jaga.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 28.11.12 07:24

Dobrý den.

S vánoční výzdobou začínám na adventní neděli. Ale jen skromně - věnec na stůl a věnec na venkovní vchodové dveře. Postupně výzdobu doplňuji - přidám svíčky, ošatku s ořechy, jmelí, vánoční prostírání. Na Barboru - 4.prosince dáváme do velké vázy třešňově větvičky - "barborku", která správně má na Štědrý den vykvést. Na zahradě nic nezdobím, žádné blikající řetězy. Jen tradičně nazdobíme smrček pro ptáky (navěsíme řetězy z jeřabin), sušené ovoce, lojové" baňky". Doma nazdobíme stromeček předvečer Štědrého dne. Mám ráda klasiku - smrček, slaměné ozdoby, perníčky - doplním červeno zlatou výzdobou. Vánoční cukroví peču až po Mikuláši. První adventní víkend peču a zdobím perníčky. Už se moc těším a všem přeji klidný advent a krásné vánoce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dery*
Datum: 28.11.12 07:37

Vánoční výzdobu začínám s adventem - když to stihnu. Každopádně chci, aby byl už na stole svícen a hořela první svíčka...

Stromeček zdobíme 23.12.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 08:10
avatar

Na blikátka si nepotrpíme, s manželem tomu oba říkáme "pouťová střelnice". Mám pořád před očima své dětství, kdy se neblikalo *smich*, přesto byly Vánoce tak nějak komornější, než dnes. Snad právě kvůli té spoustě světel, které to dost narušují, místo aby vytvořily tu správnou atmosféru.

Perfektně jsem uklidila obývák a dala střízlivou vánoční výzdobu. Hodlám ji udělat i do chodby /váza a lustr/. O víkendu totiž přijedou vnoučata, tak aby trochu ty Vánoce už citila. Co ctím, to jsou barborky. Každý rok máme o Vánocích rozkvetlé 3 větévky třešní. Je mi jich líto, že jen tak zbytečně odejdou bez plodů, ale je to tradice, proto opravdu jen 3 větévky.

Stromek strojím sama a to 24. dopoledne. Je to u nás někdy různě otočené. Manžel pracuje v ostraze, kde je nepřetržitý provoz a tak jsme už díky němu měli Štědrý den 23. 12. nebo až 25. 12. Letos bude na Štědrý večer konečně doma! :) Přesto nám ty výkyvy moc nevadí. Zůstali jsme na stáří sami, obě děti mají své rodiny jinde a tak se babča s dědou pokaždé nějak dohodnou. Nemám pravdu?

Ať strojíte i zdobíte kdykoli, přeji hezké Vánoce vám všem. Jaga.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 08:37

Výzdobu venku udělám tento víkend - už se na to chystám a doma moc nezdobíme - jmelí a pár větviček a svícen . Blikátka nedáváme .

Stromeček strojíme na štědrý den dopoledne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 09:52
avatar

Dokud jsem mohla byl vždy byt vyzdobený od první adventní neděle a stromek nazdobený 23.12, dnes bláznivě neuklízím, nemeju v mrazu okna, dám na stůl vánoční ubrus a Vánoce jsou jako každý rok. Letos máme starosti s chalupou a tak není čas už vůbec na nic, rozhodla jsem, že ani velký stromek nebudu zdobit, vytáhnu nazdobený s igelitové tašky co má cca 40cm a Vánoce klidně mohou začít třeba už zítra. Těším se na 25.12 kdy se celá rodina sejdeme.

doplněno 07.12.12 20:07:

Právě jsem se vrátila z brněnského výstaviště a pro milovníky nazdobeného domu tam měli toto http://www.rmglass.cz/ nádhera, neodolala jsem a dva různé svícny si koupila. Admin mi promine ale vážně to není reklama jen odkaz pro ty co si domovy zdobí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 10:24
avatar

Liduš, taky okna letos nemyju. Předloni, když jsem je umyla, přejel kolem baráku odhrňovač sněhu a celá okna mi "zašťáchal" (jak se řekne po našem - po valašsku ). Prostě jsem na čersvě umytých oknech měla hned nánosy bláta a soli...

My máme Vánoce nadvakrát, letos budeme mít už čtvrtý rok stejný stromeček v květináči. Vánoce letos budou asi 22. nebo 23.12. doma, pak jedeme k mým rodičům na Moravu, a tam bude už pravý štědrý den 24.12...

Vždycky vzpomínám na to, jak nám stromeček zdobil Ježíšek v noci z 23. na 24.12... Teď už je zdobení vždy na mě, 24. dopoledne. Zdobení mi nevadí, ale to odstrojování je pak pakárna :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 10:48
avatar

Jasně Míšo ono to není o úklidu, velikosti darů a o oknech plných světýlek. Je to o pohodě, jak říkám, nejvíc z Vánoc se těším až se nás 16 sejde u mamky 25.12, sice se vídáme ale nikdy se nesejdeme úplně všichni. Tak si ty letošní svátky v klidu a pohodě užijte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 28.11.12 13:05
avatar

Tak já dám vánoční věneček na vrátka, jinak mám na nich vždy nějaký věneček. Do oken pověsím vánoční ozdoby, jako koule, srdíčka, zvonečky a andílky. Pak vytáhnu ze špajzu igelitku, kde mám stále nazdobený asi půlmetrový stromeček. Pak mám v pokoji dřevěný tác, kde si dám minisáňky, sněhuláčka, ministromeček a figurky. Na dvorku mám sklenice od zavařenin, olepené umělou krajkou /proti vlhku/ a v nich svíčky, to pak na dvorku večer pěkně plápolájí světýlka. No a v pokoji, kde sedíme, nebo koukáme na televizi mám svíčku, nebo svíček víc, povětšinou čajové voňavé /z Ikea/ jen pro atmosféru. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 07.12.12 17:35
avatar

Začala jsem v pokoji. Na příborníku mám dřevěný tác s výzdobou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 07.12.12 18:12

U nás se žádný světýlka či blikátka nepreferují,ted v neděli žena pověsila na venkovní dveře domku věnec jako z pohádky,peče cukroví a já jí pomáhám s koštováním,ale jen občas.každou neděli se zapálí svíčka na druhém věnečku,který je doma,až do poslední adventní neděle.poslední adventní neděli jdeme s vnučkou a rodinou na vánoční trhy,zvířátka,muzika,svařák a pohoda

stromek strojíme klasicky 24.12.dopoledne,na něm není ani kus čokolády z novodobejch kolekcí,ale pouze přírodní ozdoby,ořechy.sušené ovoce,perníčky.

Stromek pokud jsou malé děti,nejlépe aby jej viděli až když zacinká ježíšek

S

doplněno 07.12.12 18:20:

slaměné ozdoby ,dají se použít i koule z polystyrénu a obalit je krásnou kostkovanou červenou nebo vánoční látkou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jro*
Datum: 08.12.12 19:52

výzdoba 1.12. stromeček 23.12

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.12.12 19:02
avatar

Tak mám další kousek výzdoby v dalším pokoji:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 19:20
avatar

Vy by ste pt byla spokojená na brněnském výstavišti, i já která tu výzdobu moc nemusím jsem žasla a stálo to dost peněz. Výše jsem dávala odkaz na překrásné svícny, svíčky.

doplněno 14.12.12 20:37:

Ten háčkovaný betlém je krásný, když jsem byla malá měli jsme doma docela velký dřevěný se spoustou vyřezávaných figurek. Říkalo se, že ho stařeček (asi můj praděda kterého jsem nepoznala) dostal za práci od nějakého řezbáře samouka, bohužel ho můj otec propil v hospodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.12.12 20:19
avatar

"lidus", to by bylo pokoukání, to by se mi líbilo. Ty háčkované andělíčky a rybičky, mám od druhé panimámy. Ona ještě s jinými důchodkyněmi háčkují, naháčkovala i Betlémek na výstavu v Plzni. Před tím zase háčkovaly na panenky, nebo háčkovaly vycpaná zvířátka. Nechci to zahltit obrázky, ale jsou to roztomilé věci a ruční práce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.12.12 00:10
Prosímtě Pavli.Máš ještě někde to foto betlému v akvarku?Před rokem jsme se tady smáli že nám ho Hop osobně doručí na zádech.Teď to nemůžu najít.Asi to bylo v jiný otázce než konkrétní.Děkuji m.
doplněno 15.12.12 00:11: Moc pěkný betlém.
Od: pt®
Datum: 15.12.12 09:56
avatar

Já měla doma toto malé akvárko:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.12.12 09:59
avatar

A tohle je inspirace z netu:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gino
Datum: 17.12.12 11:38

no to je hnus něco takového mít jako symbol vánoc,nevkusné až odstrašující

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 01:05
avatar

Také jsem se pustila do vánoční výzdoby... :D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stribrnak*
Datum: 15.12.12 06:19

2supermani?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 13:59
avatar

Superman vs. Spiderman. Na větvičce jsou Power Rangers :D

doplněno 16.12.12 14:27:

Spider-Man

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 15.12.12 14:37

mě jebne,jen kroutím hlavou *hej*pomoc,myslím,že takováto výzdoba k nám čechům nepatří,

naše zvyky a výzdoba jako za Josefa Lady byla ta nejlepší a nejkrásnější,ale každý jsme jiný*modla*

v jednoduchosti a obyčejnosti je síla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 06:12
avatar

No, u nás se tohle nikdy moc nedodržovalo, a abych pravdu řekla... mám ráda české pečivo, některé české zvyky (jablko atd.), ale neuznávám Ježíška ani české koledy, které jsou většinou o Ježíškovi. Já nejsem křesťanka a Vánoce neberu jako oslavu Ježíšova narození (narodil se na jaře), ale jako obnovu, začátek. Dny se prodlužují atd. Tohle se tu dodržovalo dávno před křesťanstvím. Proto odmítám zpívat "narodil se Kristus Pán", dávat si kometu na stromek atd. A Ladovy obrázky jsem nikdy moc nemusela (ten styl se mi prostě moc nelíbí).

Zároveň jsem tak trochu nerd a proč si nevyzdobit pokoj tak trochu netradičně?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 16.12.12 06:50

já taky křestan nejsem,jsem ateista,ale že by se Ježíš narodil na jaře o tom teda nevím nic,na jaře byl ukřižován a poté vstal z mrtvých,dle bilble a Dionýsova výpočtu,

Tradiční datum oslavy Ježíšova narození, tedy 25. prosinec, bylo ustanoveno ve 3. století n. l. v souvislosti s velikonočním cyklem, který v sobě zahrnuje Kristovo vtělení neboli početí.

u tebe Kolikokoli se teda zpívá na jaře narodil se kristus pán?*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 14:23
avatar

Ježíš se podle nějakých novějších výpočtů narodil někdy v dubnu nebo květnu 7-3 př. n. l. Ale na jaře už bylo hodně svátků, tak to přesunuli o pár měsíců dozadu a spojili se staršími svátky oslavy "obnovy". Někde jsem četla, že se narodil i v létě nebo na podzim. Každopádně v zimě se nenarodil tak na 90 %.

U nás se koledy nezpívají. Jen ty, kde se neobjevuje Ježíš. Alespoň v poslední době to tak děláme. Nechápu, proč bych o něm měla zpívat, když ani nechodím do kostela. Pro mě je to významná historická osobnost, jako Gándhí nebo Konfucius, ale o nich taky nezpívám...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 07:59
avatar

Nechci se nikoho dotknout, každý z nás má jiný vkus a asi to tak má být. Jinak by byla ta výzdoba všude stejná. Ale na ty supermany a letící soby musím jen říci: Pane bože, cože?*modla*

Sobi v severských zemích údajně k Vánocům patří /asi neměli oslíčka a volečka/, ale ti supermani, to už je tedy síla!

Ale jak říkám, je to každého věc, zda si doma vytvoří poezii Josefa Lady nebo pouťovou střelnici. Proti gustu žádný dišputát.

Proto přeji hezké Vánoce všem, bez ohledu na to, zda mají doma prostou výzdobu z větví, jablíček a ořechů, voskovou svíčku či blikající řetězy nebo soby a Santa Klause. Jaga.

doplněno 16.12.12 08:07:

Pokud se mi to podaří vložit, tohle je má vánoční váza v předsíni.

doplněno 16.12.12 08:12:

Neberte to jako špičkování, ale co je to ten Power Rangers? Já jsem Čech. Supermana si díky vnoučatům pamatuji. Neptám se ve zlém, ale opravdu to nevím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stribrnak*
Datum: 16.12.12 08:36

no přesně tak,Kolikokoli žije asi v jiném světě supermanů,skoro mi hlava upadla jak jsem s ní kroutil do všech stran,pak jsem se chytit za pusu a řekl si to snad néééé!oči veku skoro n liště!Babuš krásná a obyčejná váza je to pravé ořechové,tam by se teprve ty suprmani vyjímali*bezim**modla**zed*smích!

výzdoba vánoc je tradice a ne moderna americkejch nesmyslů!

mimojiné si mi nelíbí ani ty novodobý akvária od PT

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 14:41
avatar

Souhlas se vším mimo těch akvárek. I když výzdobu nemusím tak jsem se inspirovala a šla do sklepa pro malé lepené akvárko, hlavně večer když zapálím svíčky uvnitř je to krásné. Hlavně nechtějte fotku, já ještě nepřišla na to jak je dostat z fo´táku do PC a ty co mám mi nejdou vkládat-admin říkal, že jsou asi velké.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stribrnak*
Datum: 16.12.12 17:54

Liduš ty souhlasíš se vším mimo těch akvárek a hned si pro něj jdeš do sklepa,to jsem ještě nežral s odpuštěním,

posílám malou´část naší vánoční výzdoby

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 16.12.12 17:55

2

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 16.12.12 17:56

3

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.12.12 19:11
avatar

"lidus", jsem ráda, že se akvárka líbila Vám i "krkovičce", a byla pro Vás inspirací. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 16.12.12 19:43

Pt vždyt je to děs a bída!kde jste proboha ve vašich letech našla takovou inspiraci na takovou výzdobu!vás rodiče k něčemu nevedly?znáte staré vánoční zvyky,asi ne jak vidím,Krkovičce se to líbilo?

zajít si do lesa pro nějaké šišky,větvičky a udělat přirozenou výzdobu,kde to žijete?

jsem asi jinej,ale na toto reagovat musím,trhá mi to srdce!*nevi*vy neumíte sama něco vyrobit a raděj strčíte něco do akvárka a pak to obdivujete?je to umělé a nehezké!

Stříbrnák

http://www.novinky.cz/vanoce/…americke-vanocni-symboly.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 19:47
avatar

Jo jo, na co papír a tužka, lepší je přece hliněná destička a dláto!

Ne každý slaví Vánoce stejně, ale všimla jsem si, že nadávají jen ti, kteří dodržují ty staré zvyky. Což je hodně divné, protože právě ti nejvíc rozhlašují to, jak jsou Vánoce o lásce atd. a ne o dárcích a materiálních věcech. To je tedy opravdu zvláštní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 16.12.12 19:53
Stribrnaku.Nehněvejte se.Mít dům nebo větší byt tak ho nazdobim do haleluja.Jenže s mou malou garsonkou to moc nejde.Ano akvarko se mi líbí.Bohužel všechna výzdoba padla na mou dceru.Takže na parapetu mám čerty z rulicek toaletniho papíru,vánoční řetěz,ozdobený pernicek,andelicka z pleteneho zvonku a z keramiky betlém.Stůl je věcně obsazeny tak ani ten věnec nemáme.Ale jedno foto přidám.
Od: krkovicka*
Datum: 16.12.12 19:58
Na dveřích od holky.
Od: stribrnak*
Datum: 16.12.12 20:10

Krkovičko já se nehněvám,sněhulák je dobrej,všechna čest,ale s akvárkem opravdu souhlasit nemohu,*vezen*

hezké svaátky vánoční a pohodu klid

S

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.12.12 21:28
avatar

"stříbrňák", žádám Vás o jednu laskavost, už si mně nikdy neberte do huby. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 17.12.12 04:54

hubu máte možný vy,já mám pusu nebo ůsta PT -to

je moje laskavost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.12.12 15:38
avatar

Vidím, že Vy tu hubu nezavřete, při každém slově Vám čouhá z huby sláma. Klidně se odstěhujte do lesa a olepte se šiškama, slámu si dejte na stromeček, pod stromeček, kam je libo, Vaše volba. Já si udělám výzdobu podle sebe a Vy si dělejte doma také, co chcete, jen nikdy nevnucujte své názory druhým, učte se být tolerantní a nikdy nikoho nekritizujte. Nikdy nevíte, koho máte před sebou. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 16:09
avatar

Páni, koukám, že vy si (bohužel) najdete chybu na každém. Každému se prostě líbí něco jiného. Ty akvárka od pt taky třeba nejsou můj šálek kávy, ale chápu, že se to někomu líbí a respektuju to a taky uznávám, že to dalo spoustu práce.

Takže, prosím, už dosti svárů a krveprolití! A nejen z důvodu, že jsou Vánoce. *stop*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.12.12 21:07

No to je dobry,dnes mi muj prinesl dve akvarka,vyhozene u kontasu,ze by vyzva?

doplněno 16.12.12 21:11:

Jinak v casopise Slunicko,maji pekne vystrihovanky pro nejmensi.Delaly jsme s dcerou,mini betlemek,pak ozdobicky na stromecek a kad se zlatou rybou,mela z toho radost a vystavila si u postylky a ozdobicky zavesila zatim na stojanovou lampu,kde se teplem,pekne hybou.Na to,ze to je z casopisu,docela pekne a da se to sestavit,jakoby do sebe zaklesnout,nekolik dilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.12.12 21:18
avatar

"juglans", možná je to výzva. Pokud se Vám to líbí nechte se inspirovat. ještě mám jeden obrázek z netu:

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gino
Datum: 17.12.12 11:41

sklenice myslíte,že je lepší než akvárko?ještě že tam nejsou na dně rychlokvašky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 12:31

pt,diky.Tohle je jeste peknejsi.,ikdyz to akvarko bych asi tvorila jinak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.12 16:11
avatar

Akvárka se mi moc nelíbila (nemám ráda prostě ten tvar), ale tohle je krásný. *hej*

doplněno 17.12.12 16:12:

A můžu se zeptat, čím to na to sklo lepíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.12.12 16:25
avatar

"kolikoli", já to na akvárko lepila lepidlem na papír /kostelík a hvězdu/, abych to pak zase lehce sundala a skla umyla. Ale pokud to chcete napořád, tak si to můžete namalovat štětcem a vodou ředitelnou barvou. Já většinou používám "Eternal". - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.12.12 20:35
avatar

Já vám to neberu, ale tak, jako generace před námi měla na Vánoce Mrazíka a Popelku, jsme my měli Nekonečný příběh, Fantaghíro a Supermana. Pro ty, kteří na scifi a fantasy nevyrostli, je to "děs běs", ale pro nás, milovníky scifi, milovníky fantasy a vůbec fantastiky obecně, jsou to "naše symboly". Opravdu mi věřte, že to není jen "povrchní vztah". Je to velmi hluboké. Tak jako miluje Ladovy obrázky, milujeme my, fanoušci fantastiky, všechny ty Supermany, Spider-many, Pikaču, elfy a trpaslíky a upíry a zlobry a vlkodlaky nebo rytíře a kouzelníky a vesmírné lodě a mimozemšťany. Je to jiné, ale to neznamená, že je to špatné. Věřte mi, že když dávám na stromeček postavičky z Power Rangers, tak mám stejné pocity, jako když tam někdo jiný dává slaměné hvězdičky nebo sušené ovoce. Protože oboje je vzpomínka na dětství. Naše dětství byla jiná, ale byla krásná a každý si chce o Vánocích vybavit ty časy, kdy byl dítě a neměl žádné starosti a všechno bylo krásné. Pro někoho jsou to pastelky, pro jiného Nintendo, a pro někoho jiného třeba kazeta s oblíbenými písničkami.

Prostředek je jiný, ale pocity jsou stejné. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 17.12.12 06:41
Nezlobte se.Tohleto najít u někoho doma jako vyjádření k Vánocům tak mu řeknu ať si buď změní prášky nebo doktora.Pan Lada je fenomenální.Jeho pojetí Vánoc tu bude ještě dalších 100let.
Datum: 17.12.12 12:02
avatar

krkovičko*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 14:04
avatar

To ale platí jen pro někoho. Já jeho obrázky viděla až někdy na základce a nic pro mě prostě neznamená. Tohle je prostě váš názor, vaše dětství, vaše vzpomínky, tak prosím neberte mi ty moje. To, co pro vás znamená Lada, pro mě znamenají vánoční epizody Doctora Who. Každý má prostě něco a není můj problém (chyba), že tomu nerozumíte, protože to neznáte a nevyrostli jste na tom.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.12 21:05

Kdyz jsme byly jako deti,rodice strojili stromek 23.vecer a my jsme ho poprve mohli videt az vecer o stedrem dnu.Drive se ani advent moc neslavil,alespon u nas.JInak nyni ve sve rodine,strojime stromek spolecne i s detmi,neucim je verit na Jeziska a vse delame den predem,maximalne dopoledne na stedry den.Zacatek adventu,nikdy nestiham a ani si s tim nelamu hlavu.Pred 14 dni jsem si vsude vygruntovala a nazdobila jak me napadlo,coz jeste prubezne vylepsuji,jak se mi libi.Mit vsechno v dany den a zapalit prvni svicku,me deprimuje,potrebuji svobodu a vytvarim pekny domov kdy me napadne.Dodrzujem tedy jen stedry den a vyzdoba,kdyz je pohoda a klid a jak se nam chce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.