Jak napsat závorky

Od: Datum: 11.02.13 11:50 odpovědí: 6 změna: 11.02.13 12:52

Dobrý den, při psaní běžně používám šikmé závorky, které jsou vpravo u číslic.

Teď jsem se však dostala do situce, kdy musím použít ty kulaté závorky - na klávesnici v nejhořejší řadě. Jsou součástí mailu, na který budu psát a bez nich se k napsání správné adresy nedopracuji.

Nemohu je napsat. Zkouším nejrůznější kombinace kláves, ale marně, závorky pořád nemám.*ee* Vím, že je to jednoduché, jen vědět, jak na to.

Předem děkuji všem rádcům, hlavně tomu prvnímu. :D Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.13 11:56

Zmáčknete levým malíčkem shift a zároveň závorku vlevo( klávesa pod backpace). Když shift nezmáčknete, máte druhou (uzavírací) závorku... nebo zkuste klávesové kombinace: https://www.poradte.cz/navody…pecialni-znaky-na-klavesnici/

Datum: 11.02.13 11:57

Zmáčkněte "Shift" a k tomu "ú" ;)

doplněno 11.02.13 11:59:

Co t kecám, Vy vlastně nechcete ty Vaše oblíbené Takže "Shift" a pak vedle Entru je klávesa se závorkami, tak ji zmáčkněte a máte závorku. Až budete chtít závorku uzavřít, tak ji zmáčkněte bez Shiftu ;)

Datum: 11.02.13 11:59

Zdravím. Myslíte toto? ) (

Závorky mám nad Entrem. Zmáčknu takto ( a když chci opačnou zmáčknu klávesu Shift a tu závorku. Tím se napíše opačně tedy takto (...Nevím, zda to vysvětluji srozumitelně, ale pokud ne, pak šikovnější jistě poradí lépe. Pěkný den.

doplněno 11.02.13 12:10:

Shif + závorka a výsledek je - ( ...bez shifu jen závorka a výsledek je - )..Bábinko, věřím, že se tím prokoušete správně..:D

doplněno 11.02.13 12:11:

*palec*...*placni*...

Datum: 11.02.13 12:10

Děkuji vám všem za rychlé rady. Jde mi to. ( ). Jenomže se musím přiznat, že jsem hloupá jako necky. *hi*Těch závorek u entru jsem si vůbec nevšimla a pořád jsem se pokoušela o závorky v nejhořejší řadě, jak jsou písmena: í + é. No a nešlo mi to. Tyhle bych byla snad i otevřela. Jo, jo, když člověk vidí jako Kelišová...Dík - Jaga.

Datum: 11.02.13 12:52

Ty závorky u čísel jsou na anglickou klávesnici, která se přepne levým shiftem+alt. Ale zase nepíšou písmenka s diakritikou. Zkrátka co je na klávese vlevo, je anglické a co vpravo, tak české a co nahoře, tak shift

Datum: 11.02.13 12:19

jago nic si z toho nedělejte, já jsem onehdy si "něco" zmáčkla, a přehodila jsem si to na anglickou klávesnici, a už jsem to neuměla dát nazpátek, takže jsem musela čekat, až přijde syn domů...

Rovněž minulý týden mi nešel zvuk u angličtiny, kterou se učím, a nemohla jsem pochopit, který drát mi vypadl z počítače a do ktéré dírky ho zase zasunout...

Takže v "tom" nelítáte sama... Zdravím L.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.