Řešení uprchlické otázky

Od: Datum: 07.10.15 13:07 odpovědí: 51 změna: 18.09.16 16:39

Dneska vyšel na idnes zajímavý článek, který nás informuje o počtu vražd a pokusů o ně páchaných uprchlíky:

http://zpravy.idnes.cz/nasili…A151006_152909_zahranicni_mlb

Cituji dnešní zprávu:

"Na 300 běženců se v noci na dnešek zapojilo do hromadné bitky v ubytovacím zařízení v dolnosaském Braunschweigu. Podle policie konflikt vypukl mezi uprchlíky z Alžírska a ze Sýrie kvůli ukradenému mobilnímu telefonu. Hromadných potyček v uprchlických střediscích v posledních dnech v Německu přibývá, v úterý večer se například mezi sebou střetli běženci v Hamburku."

Jak to tak čtu tak mě napadá, stačilo by jim jen rozdat golfové hole a baseballky (čtěte "bejzbolky") a oni si ten problém vyřeší mezi sebou sami. Proč by tam měli nasazovat krk policajti? Z těch co přežijou bych jim rozdal krátké střelné zbraně s omezeným počtem nábojů a hned by se v táborech udělalo místo :-D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ptŽ
Datum: 07.10.15 13:16

Ono každá mince má dvě strany.

zkušenost:

Dlouho jsem váhala, jestli sem mám tenhle příspěvek dát. Za nálady, která momentálně ve společnosti panuje to může být vnímáno tak trochu jako provokace. Respektuji, že v Česku je názor na přistěhovalce u většiny lidí jasný, nechci nikomu nic vnucovat a přesvědčovat přesvědčené. Nečekám, že po přečtení tohoto článku. nečekám, že po přečtení tohoto článku někdo o sto osmdesát stupňů obrátí svůj názor na migranty. Pokud se ale alespoň pár lidí zamyslí a připustí, že všechno nemusí být tak úplně černobílé, pak má smysl toto psát. Doufám tedy, že tenhle příspěvek nevyzní jako "další sluníčkářská masáž", berte to prosím jako jen jako popis osobních zážitků z hraničního přechodu Bapska-Šid.

http://marketavselichova.blog…zima-dest-uprchlici-a-my.html

Datum: 07.10.15 14:25

Možná budu nelidský, ale mě opravdu nezajímá jak se žije uprchlíkům a že se jim někdo rozhodl pomoct. Odcestovat do Evropy se rozhodli na svoje riziko. Co se týče dobrovolníků, je to jejich akce, když to dělají rádi a ze svých peněz, nemám nic proti. Vadí mi spíš to že vláda bere z daní, které jim dáváme a pomáhá uprchlíkům místo, aby pomáhali naším chudým. Kolik je na ulici bezdomovců a lidi bez práce co nemaj kde bydlet, anebo maj kde bydlet, ale pomalu ani nemaj co do huby? Mnozí ti uprchlíci se budou mít lépe než české rodiny, žijící na hranici chudoby. Nájmy mají zaplacené dopředu a jdou v teple. Někteří naši podnikatelé/živnostníci nemaj ani na zaplacení tepla nebo elektřiny tak topí svíčkama. Mám to z první ruky. A se vláda nejprve postará o to, aby naši měli práci, lépe placenou, a stát vytvoří pracovní místa -> zaměstná dlouhodobě nezaměstnané a pak terpve pak z toho co zbude a podniká dobrodružsví typu vítáme uprchlíky v Česku.

Datum: 07.10.15 14:57

Víte, já zpočátku vše vnímala, jako Vy. Jen se mi nyní zdá, že už je to trochu histerie. Mluvím o pomoci potřebným, rodinám, dětem, ženám. Ty děti za nic nemohou, jsou to jen oběti války. Nemluvím o ekonomických uprchlících, ti tady stejně nechtějí zůstat, půjdou za lepším.

Datum: 07.10.15 21:19

Moje děti to nejsou.

Datum: 08.10.15 13:32

Já vím, že to nejsou Vaše děti, ale jsou to prostě děti, které za nic nomohou a těm se má pomoct.

Datum: 08.10.15 16:20

Chcete je adoptovat? Na světě je hodně dětí bez rodičů, tyhle ale rodiče mají.

Datum: 08.10.15 16:54

Nemohu si adoptovat děti, které mají rodiče. Ale být mladá a mít podmínky, tak klidně. Víte já vyrůstala v děcáku, bez lásky, bez domova, takže bych těm potřebným dětem tu lásku a domov dala.

Od: bmbxŽ
Datum: 08.10.15 17:21

Ano, tyhle děti rodiče mají a jejich rodiče se rozhodli pro riskantní cestu za lepší budoucností ( těch, kteří utíkají před válkou je jen 18% )

Datum: 09.10.15 10:58

Ježkovy oči bmbx a o kom já píšu o lidech, co utíkají před válkou. Vynechte mně a nereagujte na mně, Vy vždy všechno překroutíte. Jestli se chcete dohadovat, tak ne se mnou, prosím.

Datum: 07.10.15 15:38

Stát nemá co vytvářet pracovní místa. Stát má vytvářet podmínky, aby se firmám vyplatilo ta místa vytvářet. Což samozřejmě nedělá. Dělá přesný opak a snaží se ty, co něco dělají, odrbat o poslední korunu a tu pak rozházet na nesmyslech a úplatcích voličům. A to nemluvím o různých byrokratických překážkách a zbytečnostech, které se tu nejen v rámci EU zavádí.

Datum: 07.10.15 21:20

Ve vašem pojetí. Ale jestliže to vidíte takhle, tak příště budu volit komunisty.

Datum: 07.10.15 15:24

Takových osobnních zkušeností je napsané po nethu nespočet.Já četl zase trochu odlišné. Ano souhlasím s tím,že mince má dvě strany.Právě proto mám pocit,že ti různí "spasitelé" trochu odmítají vidět určitou realitu v celém problému.Například absenci pokory u těch uprchlíků,řešení konfliktů násilím,náboženské a sociální rozdily atd... Za ty děti jsou předně zodpovědní jejich rodiče či pěstouni. Myslím,že ty uprchlíky čeká tvrdé probuzení do reality,že tu nic není zadarmo. Nevím co jim kdo kde nakecal,ale myslím,že mnohým bude velice krušno.No a naposled se ptám,kdo posílá zbraně těm kriplům co řežou hlavy a boří staré památky palicemi se sklolaminátovými topůrky vyrobenými v jimi nenáviděné západní kultuře?Kdo má zájem na válečných konfliktech po celém světě,proč lidé potřebují a stále musí poslouchat nějakého blbce jako je třeba Putin a jiní?

doplněno 07.10.15 15:27:

Jinak já v tomto tedy nejsem žádný odborník.A si namáhají hlavy ti nahoře v Bruselu.Berou za to dost velké prachy.

Od:
Datum: 09.10.15 10:38
Datum: 09.10.15 12:56

To je dobrý článek, díky za něj.

Od: bussŽ
Datum: 07.10.15 23:54

Tu otázku položte naším zákonodárcům. Zákony zde platí pro každého! Ale jinak, nabádáte, schvalujete vraždy.

Datum: 08.10.15 10:16

Neřekl jsem co by s těma zbraněma měli dělat.

Od: kacka21
Datum: 09.10.15 11:53

Rozhodně neschvaluej násilí mezi černochy. Naopak zadavatel dotazu je velice tolerantní a chápe že černoši a jiné muslimské národy mezilidské problémy řeší tradičně dle kmenových zvyklostí.. no a tradiční kmenová zvyklost islámských národů že se kvůli ukradenému mobilu mezi sebou navzájem pořežou nožem nebo někomu useknou hlavu nebo ruku,.

To je prostě jen projev multikulturní společnosti.. čech by se okrást nechal, a policie by mu při zavolání a nahlášení přestupku krádeže ještě dala pokutu že si mobilní telefon dostatečně nehlídal a že se nechal okrást a zbít pěticí afgánců..

Když černochovi řeknete že je černá tlama, tak vám rozbijou držku a když se budete bránit tak vás i zabijou... To je kulturní odlišnost.

Když vám cigán nadává do kurev buzerantů a že vás zabije.. tak čech mlčí a modlí se aby ho fakt nezabili, místo toho aby celou tu cigánskou rodinku co mu takhle vyhrožuje postřílel jak potkany. zkuste jít před cigánskej barák a nadávat jim do černých sviní.. skončíte špatně. Když cigáni nadávají vám do bílých sviní a vyhrožujou vám.. tak se prej vůbec nic neděje.

modlím se aby se uprchlická otázka nezačla řešit že vystřílíme všechky černý co nevypadají jako moravané a čechové, chudáci cigáni by se asi taky nepovažovali za občany ČR, když jich prokazatelně žije jako příživníci jenom třicet procent.. cca 100 tisíc cigánů je sociálně vyloučených a pořád nemají svůj cigánskej stát kde by si na přídavky a sociální dávky mohli kolektivně vydělat poctivou prací.

Datum: 09.10.15 11:41

Nejhorší je mentalita islamistů. Před deseti lety jsem pracovala v domově seniorů. Byly tam také zaměstnané dvě ženy z Čečenska. Ony tvrdě pracovaly a jejich manželé se věnovali jen zábavě. Obě živily tři děti a manžela. Jeden byl vystudovaný psychiatr, ale jen se flákal. Třeba řekl, že přivede děti ze školy, ale pak jejich matce volali, že pro děti nepřišel.Také byl u jedné ženy Češky a strávil u ní celý rok. Druhému Čečenci nabídla ředitelka domova práci. Jen se ušklíbl, že nebude posluhovat jinověrcům. Čas trávil v hospodách. Proč tito lidé vyznávají islám, když jeho zásady hrubě porušují? Pití alkoholu a nechat se živit, to jsou hrubá porušení zásad islámu. Ty ženy se ani nemohly rozvést. Pak by děti podle islámu patřily otci. Otcové se ale nestarají, odvezli by je do Čečenska svým matkám.

Datum: 09.10.15 11:53

Právě, že nejhorší je fanatik, a jedno jestli náboženský nebo politický. Takový vždy propaguje jen svouji dogmatickou pravdu a nekouká vpravo, vlevo. S fanatismem se nedá nic dělat, jen ovládat masy.

Datum: 09.10.15 22:40

Hmm, takže ono to nebylo ani tak tím Islámem, ale spíš Čečencem, že? Nebo to bylo černými vlasy?

Datum: 09.06.16 11:27

Další takový příklad jejich mentality http://zpravy.idnes.cz/dussel…A160608_182551_zahranicni_aba vyšlo najevo že pořár ubytovny založili nespokojení migranti (bylo jich 8) - vadilo jim, že na konci ramadánu v podledne dostávají méně jídla. Nejdříve vyhrožovali a pak ubytovnu zapálili. To jsou ale hosti, co? Pohostinství považují za samozřejmost a ještě jim příjde že je to málo. Vemte si migranty domů ale riskujete, že vám podpálí barák když nebudou spokojeni s jídlem!

Od: naruseny
Datum: 09.10.15 11:58

uprchlíci pokud tvrdí že jenom utíkají před válkou tak mají zůstat v Itálii a v Řecku, kde se neválčí a rozhodně je tam nikdo zabíjet nebude.

Pokud ale uprchlíci lžou a utíkají jenom do Německa za lepším životem, tak to měli zůstat ve své vlasti a bojovat proti těm kdo je utlačuje. Afrična je zbabělá krysa, co jenom hledá kde by zadarmo co urvala. Africká mentalita není naučená se starat o vlastní budoucnost, jenom čekají kde jim kdo co dá. Ale v Evropě bez práce nepřežijete první zimu, pokud si neumíte vybudovat domov, vypěstovat potravu atd.. Usilovná práce celých generací umožnila v Evropě žít. V africe ty černý opičáci neumí ani udržovat studnu kterou jim tam Unicef vyhloubí. Někdo ukradne generátor který čerpá pitnou vodu a čekají až jim ho humanitární pracovníci koupí novej. Opravdu Afričan má žít a umřít v Africe, tady jich stačí dvě hejna do cirkusu a dvě hejna do zoologické kde se na ně budeme chodit dívat jak ona atrakci.

Datum: 09.10.15 13:00

Pokud uprchlíci lžou že jsou uprchlíci tak to jsou migranti.

Datum: 09.10.15 20:45

Všichni, kteří lžou a prokáže se to, nebo mají u sebe spoustu falešných dokladů, tak vrátit zpátky. Jsem pro pomoc utečencům před válkou, hlavně ženám s dětmi a starým.

Datum: 10.10.15 09:48

Spíš žádné doklady nemaj. Dokázat, jak to chcete dokázat? Myslíte že je pošlou na detektor lži?

Datum: 09.10.15 12:54

nic nic , tohle smažte

Datum: 10.10.15 09:53

"Evropa spáchala sebevraždu" Uprchlíků se už nezbavíme - senátor Jarkoslav Kubera (druhá polovina pořadu Interview na ČT24 http://www.ceskatelevize.cz/i…terview-ct24/215411058041009/). Bohuže má v mnohých věcech pravdu. První polovina je novém protikuřáckém zákonu. Docela dost jsem se nasmál. Má jazyk jak břitvu.

Datum: 10.10.15 10:12

Achjo...ten ví jak zahrát na tu správnou strunu.

Datum: 10.10.15 10:58

Správný návrh - odmítnout žadatele o azyl, kteří páchají přestupky a trestné činy - ma tom se všichni shodneme - ale je to prý protiústavní! Čtěte!

"Návrh, aby Česko zamítlo azyl cizincům, kteří spáchají přestupek, je protiústavní. Stojí to ve stanovisku návrhu vlády k novele, kterou předložilo hnutí Úsvit a podílel se na ní Blok proti Islámu. Podle Úsvitu by měl automaticky ztratit možnost žádat o azyl každý cizinec, který se dopustí trestného činu nebo přestupku. Podle stanoviska vlády je změna v rozporu s mezinárodním právem a s požadavky, které vyplývají z členství v EU. "

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kolik-…A150930_142420_zahranicni_mlb

A jinak:

"

"Jedou, protože v Německu dostanou sociální dávky. Vědí, že je odmítnou, ale cesta je přijde na tisíc eur. V Německu dostanou jídlo, oblečení, ubytování. Zůstanou tři měsíce, než je zamítnou, a potom jim německá vláda dá šest tisíc eur. Když jich jede třeba šest, tak to máte pro rodinu třicet tisíc. To je důvod, proč je to tu tak přeplněné," řekl běženec Jamen.

"

Datum: 10.10.15 11:12

To mi přijde celkem rozumný, aby přestupek v tomhle nehrál roli...

Datum: 10.10.15 11:48

Jak to? Vždyď právě na těch přestupcích (nebo dokonce zločinech) vidíš jestli ten dotyčný není problémový a nepřizpůsobivý. Jestli pohrdá zákony naší země a nehodlá dodržovat naše pravidla, tak by tu neměl být vítaný! Co když někteří z nich začnou krást nebo znásilňovat nebo dokonce vraždit?

Datum: 10.10.15 22:05

Znásilnění nebo vražda není přestupek...to může být mimo jiné jízda vlakem na černo, přechod přechodu na červenou, rychlá jízda autem...za to byste je deportoval? To snad ne...

Datum: 10.10.15 11:54

Přesně to je ten důvod proč by kvůli přestupkům měli ztratit nárok na azyl. Ještě někoho vážně zraní a aby pak dostali azyl.

Datum: 10.10.15 12:10

A o tom plánu na mostovém propojení Evropy s Afrikou jste slyšeli?

http://twitter.com/Henrik_Pal…us/650493044635123712/photo/1

Datum: 10.10.15 15:21

Dostal jsem tento týden Email. Nevím, jestli tenhle "bonmot" nebo jak to nazvat, řekl ten, komu je připisován. Nicméně s ním souhlasím a tak ho sem dávám:

Jestliže je možné v naší zemi, někoho potrestat za chytání ryb, ale není trestné protiprávní vniknutí na naše území, máme plné právo se domnívat, že zemi vedou idioti.

Datum: 10.10.15 17:15

Protiprávní jednání... nejen vniknutí na území ČR. Známý (řidič kamionu) mi dnes vykládal že mu uprchlci vykradli kabinu kamionu (karty na benzín, mobil) a má je natočené. Tak teď víte odkuď berou peníze, mobily... Určitě jsou organizovaní. Tohle jsme si sem dotáhli. Stalo se to ale v Německu, ne v ČR.

Datum: 10.06.16 16:55

strejc-

ubohé děti -

Od: radkapod*
Datum: 10.10.15 11:41

A novinka : jedná se o zavedení určité formy evropské solidární daně, ze které by se financovala část výdajů souvisejících s uprchlickou krizí. Mluvčí to sice popřel ale...dalo se to čekat. Už asi němcům docházejí peníze *smich*

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemeck…A151010_070308_zahranicni_pku

Datum: 10.10.15 11:50

To je hnus. Jen další tunel. Peníze se ztratí a my nebudeme moci říct na co mají jít. Kéž by naši politici měli sílu odejít z EU, ale to se nestane, protože jsou to podlízači. A pak že máme demokracii.

Datum: 25.10.15 15:55

Jeden z možných způsobů jak rychle získat volné místo pro ubytování uprchlíků:

čtěte zde

:D

Datum: 28.10.15 16:24

Kéž by tohle byla jen sranda.

Bohužel to tak nějak asi funguje.

Datum: 28.10.15 20:34

Úmyslně zformované lži abyste si z toho vyvodila nesprávné závěry. Zbraně přece dostali příslušníci vojenských nebo policejních jednotech, ale tady to bylo podáno tak že o tom uvažujete jako že to rozdali běžným lidem na ulici. Zbytečné poslouchat takové výblitky.

Datum: 28.10.15 21:55

Nerozdali je lidem na ulici. Vojáky a policisty propustili (vyhodili je na ulici) a zbraně jim nechali. Jaksi je neodzbrojili.

Datum: 29.10.15 01:09

Nevím ale kdo konkrétně je propustil, nevím ani kdo tomu šéfoval a jak to tam chodilo. Nemám informace.

Datum: 29.10.15 06:02

Já se na to pamatuji, probíralo se to i u nás ...

Od: jamal
Datum: 28.10.15 20:41

Pro změnu by zase mě zajímalo, jaké operátory mají uprchlíci z válkou zmýtané Sýrie. Všichni mají mobily a komu tedy platí za služby? Nebo snad všichni vzali útokem nějakého perátora a zakoupili si předplacenou kartu? To je nějak podivné.

Datum: 29.10.15 01:11

Určitě nemaj paušál. Stačí jim obyčený kredit. Jelikož mají mobily a sim karty jim rozdávaj v uprchlických zařízeních! Navíc ti co nejsou v záchytných zařízeních kradou. To že mého známého, který dělá řidiče vykradli uprchlíci v Německu jsem už psal. Zapoměli ukrást kameru. Ale získali mobil i s kartou a jiné věci které mohou prodat.

Datum: 09.06.16 22:02

Tak ještě jeden odkaz. Bohužel nevím, jestli se tomuhle odkazu dá věřit. Zkoušel jsem vyhledávač na TVP info, kde to mělo zaznít, ale neumím dost polsky na to, abych to našel. Takže to berte s rezervou.

http://cz.sputniknews.com/sve…h-vyzbroj-bezenci-navrat.html

Datum: 10.06.16 19:52

- pokud jde o děti - měli bychom mít zodpovědnost v prvé řadě za naše ! děti - jaká je čeká budoucnost? Ale zdá se, že to nikoho moc nezajímá.

Datum: 18.09.16 16:39

Zajímavý pohled na věc:

Nezvádneme to píše německá autorka (muslimka)

od osoby která se snaží pomáhat uprchlíkům a popisuje nedostatky německých snah o integraci muslimů v německé společnosti

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.