Kdy bude Zeměkoule přelidněná?

Od: Datum: 17.08.15 16:13 odpovědí: 19 změna: 19.08.15 13:16

Nejdřív jeden pěkný citát od @Culdabuldy: "svět ani nemůže dobře skončit, když je na něm tolik lidí ! - chudák příroda - ta už taky asi mele z posledního ..." (děkuji Ti za to)
Zdroj: https://www.poradte.cz/volna-…bec-jeste-nekdo-v-africe.html

Bude lidstvo tento problém vůbec někdy řešit? Čína to řešila, ale výsledkem bylo jen zachování stavu, ale ne snížení - i když to prý (dle odborníků) teprve příjde...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.15 18:54
avatar
Uz je dlouho klid.Prijde valka a pocty se zmensi.Meli jsme se dlouho dobře a neco zkratka prijit musi.
Tohle jsem vyfotila ve vojenskem muzeum.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 18:46
avatar

Problém není v množství lidí, ale v jejich chování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alisa
Datum: 17.08.15 20:50

A konkrétněji? Máš na mysli - kdo často létá (třímotorovým-) letadlem má špatnou bilanci CO2?

Od: buss
Datum: 17.08.15 19:49

Jsou jak kobylky, nastěhují se na severní polokouli, tu vyžerou a země se převrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kobylka*
Datum: 19.08.15 13:16

Kobylky se dají taky jíst...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.08.15 20:25

Ahoj. Je otázka, kam je mířena otázka? Vůči lidem, nebo vůči té naší zeměkouli? Protože ta naše Zeměkoule hraje úplně jinou ligu. Třeba po stránce ekologie. Nějak škodit ji můžeme, můžeme na ní zanechat nějaké stopy po našem působení. Ale když se nějaká například sopka, rozhodne začít soptit ve velkém, co ji v tom zabrání? A jaké pak po svém působení zanechá následky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 20:28
avatar

Pokud vezmete v potaz evoluci,tak pořelidnění nehorzí-příroda si pomůže stejně jako s dinosaury.

Pokud vezmete v potaz Biblický náhled na svět,tak přijde Armagedon kdy špatní lidé přestanou existuvat (budou zničení) a zybtek bude žít v ráji na zemi a i vrcholky hor dají dostatek úrody!

doplněno 17.08.15 21:51:

Mně je šumák zda-li vykám či tykám! Neznámým a VŠEM ženám automaticky-VY!Mužům +- stejně starýma mladším Tya starším oppět Vy!Jen tak na okraj!

Jinak možná jsou přelidněny některé oblasti, ale jiné jsou bez lidí navíc nejsme schopni přebytky z jedné strany dodat tam kde je nedostatek!Raději nežli přebytek pšenice atd poslat kde je nedostatek,tak ji raději stopíme v tepelných elektrárnách!

doplněno 17.08.15 21:53:

až ty pralesy a další nebude OK tak to poznáme všichni nebo...ale tomu věří jen pár lidí tak,že platí var. 1

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alisa
Datum: 17.08.15 21:02

diesel@ nemusíš mi vykat, nejsem babizna*smich*

Takže "příroda si poradí"?

Už ses podíval na ty přírustky ve třetím světě? To jsou několikanásobky během pár desetiletí. Např. Sumatra v Indonézii. Tam už jich je tolik, že nemají co papat, denně vypalují co se jen dá, aby tam mohli pěstovat, to ale zdaleka nestačí, řešení na to nemá nikdo, jen se přihlíží. V Africe taky. Tam už pralesy prakticky neexistují, homo sapiens si začíná zabírat přírodní rezerváty...všechno sežerou jako kobylky, o přežití zvěře se máme starat my v Evropě v zoologických zahradách? - a co pak?

Datum: 17.08.15 20:28
avatar

Ta už přelidněná dávno je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 21:11
avatar

alisa -

- mě docela jímá hrůza z toho, že na světě lidí tolik a takovým tempem přibývá, i přesto, že jich tolik denně umírá ve válkách a při různých katastrofách ! A v poslední době mne vyděsila i ta vedra, požáry, atd... - přišlo mi to fakt jako konec světa - a byla bych moc ráda, kdyby se to dalo chápat jen jako "stařecké blábolení" !

- příroda si asi umí pomoct, kdyby lidi vychcípali, ale - co když lidi stihnou zničit i tu planetu - prostě ji rozpráší?! I když - to mi už může být jedno.

doplněno 17.08.15 22:08:

- Liduško - ani nevíte, jak já jsem dnes ráda, že nemám děti ! - teď bych byla hrůzou bez sebe, co je asi v životě čeká.

Člověk by možná měl mít vůči svému potomstvu nějakou zodpovědnost, nevím, možná kecám, ale cítím to tak. Vždycky při pohledu na nějaké mládě cítím spíše lítost, že se muselo narodit - ale to je asi můj problém - nebo případ pro psychiatra - uznávám ! Mějte se hezky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 21:51
avatar

Tato otázka mě nechává klidnou, jistě zas příjde nějaký chytrolín co něco zakáže, třeba ty přiblblé úsporné žárovky. Nezlobte se ale každý má právo mít tolik dětí, kolik jich uživí a ne aby mi někdo nadiktoval jako v té Číně. Přiblblé studie a statistiky mě nechávají v klidu, pravda je někde jinde ale docela dost lidí zblbly. Vzhledem k tomu, že poslední studie ukazuje, že ledy netají ale rostou, jsem přesvědčená, že příroda si poradí. Nemyslím si, že naše planeta je jediná obydlená ale předpokládám, že bytosti vyspělejší než my, mají vše vyřešené a jen čekají na den D.

doplněno 18.08.15 13:14:

Marcelko nesmíte věřit všemu. Já dítě mám a mám dvě krásné vnučky, ta pětiletá ví, že zavazí li strom, pokácíce, narodíli se zdeformované kuře utratíse, narodila se nám dvě dost špatná, jedno jsem nechala a do rána si poradila sama kvočna.Ví, že starý člověk zemře, nový se narodí, že kočka uloví ptáčka, myš, že papír se dává do jiného koše než odpadky, dinosauři vymřeli a kapr je hlava na polévku a maso na řízky...prostě tak to na světě chodí a dál chodit bude. Příroda si zatím vždycky poradila a poradí si zase, už dnes je tu tolik nových druhů, že když některý vymře je za krátko nahrazený jiným. Nemít děti, když je mít mohu pokládám v souvislosti s přelidněním planety za hloupé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 14:17
avatar

Liduško, děkuju za odpověď - ale to já všechno vím, ale nelíbí se mi to, ať dělám, co dělám !

Kdybych děti měla, asi bych hovořila jinak - asi určitě bych byla velice starostlivá matka, ale prostě se mi přihodilo, že je nemám (mít jsem je fyzicky mohla) - a teď toho nelituju. To je všechno.

No, uvidíme, jak se to dál bude vyvíjet - když se dostal Hitler k moci, tak 2.SV. začala taky docela rychle (tuším za ca 6 let) - takže ani dnes to při současném překotném vývoji politické a hospodářské situace nemusí trvat tak dlouho, než se stane nějakej "průser" - takže obě máme "naději" se toho dožít ! Což bych nerada - ale bylo by to docela v souladu s Vašim konstatováním, že - pokud některý druh vymře, je zakrátko nahrazen novým - protože příroda si opravdu dokáže poradit !

Přeju hezký den a hodně radosti s vnučkami - už jste zde o jedné napsala - líbilo se mi to - je to šikovná holka !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 15:11
avatar

Marcelko já stále doufám, že ten mimozemský vědec co nás sem v dobré víře vysadil, se vzpamatoval a už dnes provádí selekci nepovedeného pokusu, vnímám to, že se rodí tak trochu jiné děti než jsme byli my. Uvidíme, teda já asi neuvidím jelikož jak jste říkala už to mám také za pár.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lugel
Datum: 18.08.15 13:24

Jsou i spekulace že do pár desítek let bude na zemi jen 300 milionů lidí Tedy někteří vědci to tvrdí, a možná budou mít i pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 15:33
avatar

lugel -

no já zase koukám na jinou předpověď : http://technet.idnes.cz/pocet…spx?c=A140918_171459_veda_mla

cituji úryvek :

Ještě celé toto století by nás mělo nejspíše přibývat. To je závěr studie zveřejněné v internetové verzi časopisu Science (dostupná zde), ve které se tým odborníků z OSN a amerických univerzit pokusil o zpřesnění dnešních populačních scénářů. V roce 2100 bude podle na planetě s velkou pravděpodobností více než 10 miliard lidí a možná i více než 13 miliard. Dnes je nás cca 7,2 miliardy.

- tak já teda nevím ... aby měli ti Vaši vědci pravdu, muselo by se toho dost "vymlátit" , že? - a do pár desítek let by to znamenalo docela velkou "fušku" !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lugel
Datum: 19.08.15 02:35

No, kdo ví Třeba ti Vaši vědci ještě nepohlédli na zdravotní stav lidstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 16:59
avatar

Panta rei

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.08.15 16:19

To je blbost. V Kanadě žije asi 10 mil. lidí a je obrovská. Sibiř je prakticky neosidlená. Tak čeho se bojíte! Místa je tu dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 19.08.15 07:39

Kanada ma asi 36mil. obyvatel. Naprosta vetsina uzemi je neobyvatelna (permafrost). Presto by se tam dalsich 70 milionu urcite veslo. Jenze to je s bidou jedna africka zeme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.