Jméno pro kluka?

Od: Datum: 26.12.12 17:14 odpovědí: 25 změna: 19.02.14 18:52

Dobrý den vybíram jméno pro syna . Mě se líbí Kevin , Kryštof , Hugo , Tomáš , ale nejvíce Kevin - a nemůžu nikde najít jestli je v kalendáři? A jaký ue váš názor na tato jména?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.12 17:24

Kevin má svátek 3. června. Najdeš to v lunárním kalendáři Krásné paní

mně se víc líbí česká jména,ale to je jen můj názor

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 18:05

Kazdemu se libi neco jineho.Znam v blizkem okoli rodinu,ze dali jmeno jednomu Kilian a druhemu Kajetan.proc ne,kazdeho vec a myslim ze nijak neresili,zda je v kalendari,hlavne ze si jim to libi.Ja kdyz jsem davala pred 11 lety Sebastiana,tak taky v kalendari nebyl a dnes jen v nekterem.Jmeno vybiral otec,me se zase libi jine,spis ceske.ikdyz mam dceru Jolanu a tam puvod jmena neni presne znam,ale je to spis madarske.libilo se mi a bylo to.Jinak nazor na vas vyber,jak jsem zminila,kazdymu zni dobre neco jineho,a bych dala prednost jinym.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.12.12 19:04

Prvně zvažte vybrané jméno s příjmením. Nevhodným jménem se spojením s příjmením si synkovi pomstíte. Také zvažte jaké odvozeniny od jména jsou, tak aby děti mu lehce nenadávaly.

Znám kluka jménem Petr Ritter a přitom ráčkuje.Vlastně se ani neumí srozumitelně představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 19:11
avatar

Dobrý den, z těch čtyř, co jste uvedla se mi, nevím proč, nejvíce líbí Hugo. Ale kdyby to bylo na mně, tak bych svému budoucímu synovi dala jméno Martin. Ale rozhodnutí je na vás, bude to váš syn, nikoho jiného. Anzionka.

doplněno 27.12.12 14:55:

A pokud se váš manžel jmenuje Pech, hlavně nedávejte synovi jméno Tomáš, prosím... :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 20:21
avatar

Opravdu velmi záleží na spojení křestního jména s příjmením. Docela je legrační, když někdo použije cizí křestní jméno jako např. Kevin a k tomu typicky české příjmení jako Novák, Křepelka, Vonásek atd...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 13:16
avatar

Jmenovat se příjmením Křepelka, tak pojmenuju syna jedině Sam :D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 09:53
avatar

Přesně, jak píše Limoška. V Čechách máme velice specifická příjmení, která s cizokrajným jménem působí přinejmenším komicky až trapně. Když je někdo Polívka, Vocásek, Šourek, Vošoust, Smradík apod., hodí se jen české jméno. Mně se nejvíc líbí JAN, PETR, PAVEL, z dívčích ANNA nebo ANEŽKA.

I když možná od někoho dostanu do nosu, že tady uvádím jeho jméno jako odstrašující příklad, potkala jsem za život hodně lidí a tady jsou ta nejděsnější spojení. Jsou skutečná, žádné výmysly.

NICOLETTA STRAŠILOVÁ, KEVIN HNILIČKA, MKUSTAFA RAMŠÁK, PATRIK PAĎOUR, CHRISTIAN PAĎOUR, FLEUR PAĎOUROVÁ, HORTENZIE HRABINCOVÁ, HAROLD TVAROH. A další.

Radila bych se vykašlat na exotiku. Jestli v našich podmínkách není lepší poctivý český FRANTA NOVÁK. Řekněte sami. Nebo Vašek, Karel, Jiří, to byli naši panovníci. Kdo byl v Čechách Kevin? To neví nikdo, ale je to tzv. "moderní".

Nakonec záleží na každém z nás, jaké jméno potomkovi dá a nemohu do toho mluvit. Jak ale sami vidíte, je snad opravdu lepší se držet při zemi. Jaga.

doplněno 27.12.12 14:53:

Omlouvám se: MUSTAFA RAMŠÁK

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 27.12.12 10:05
Pamatuji jak bylo těžké vybrat jméno pro dítě.Zvlášť pro holku.Kdyby se mi narodil kluk tak v mužské linii rodiny by měl jméno po tátovi,dědovi,prapra...Tam bych neuspěla s jiným jménem.Osobně se mi líbi jména se Š.Jako je Tomáš,Štěpán,Mikuláš,Aleš...a v poslední době mojí známí dávají jméno Matyáš.Matyáš se dá krásně zdrobnit.Ostatně Kevine mu můžete říkat taky.U nás máme Pepka-Pepu a jmenuje se Radek.Čím delší prijmeni tím kratší jméno(Ota Skočdopole).Pamatujte na to že až vyroste mohl by mít se svým jménem problém tak jako jedna dívka u nás když jsem chodila na Zš(Blanka Panenská).Doufám,že už se vdala...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 27.12.12 11:01

Dobrý den.

Cizí jména se líbí hlavně rodičům. Pro dítě to bývá postupem času většinou problém. Jak říkají ostatní, je třeba vybírat i podle příjmení. Známé se narodila holčička, dali jí jméno Sandra. Bylo to opravdu roztomilé. Postupem času ale holčička rostla, po mamince má silnou nadváhu a navíc ráčkuje. Už to tak roztomilé není. To ráčkování při jménu Sandra je hodně znatelné. To ale odbočuji. Jsme v Čechách, líbí se mi proto česká jména: Jan, Martin, Petr, Jirka... Samozřejmě platí, že každé jméno může být pěkné, vyslovujeme-li ho s láskou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 11:19
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolphin*
Datum: 27.12.12 15:44

Osobně mi příjde Kevin asi nejzajimavější :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristynaw
Datum: 27.12.12 20:56

Nemůžu pochopit, jak si mnozí lidé myslí, že jména uvedená v kalendáři jsou jen česká jména.Četli jste někdy původ jmen?Pokud ano, tak byste věděli, že např.Patrik je jméno Irského původu a dokonce ani Jan není typicky české jméno. Jméno KEVIN je celosvětové jméno a ve všech zemích se píše stejně KEVIN.Myslím si, že toto jméno je velice krásné, a že nositel tohoto jména problém mít nebude, ba naopak. A také nemohu pochopit , proč by se k jménu Kevin nehodilo české příjmení.Důležité je nedávat jméno které končí např.N a příjmení začína na totéž písmeno, jelikož to splyne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 19.02.14 14:45
avatar

no já s Kevinem moc nesouhlasím (tedy já bych to jméno synovi nedala...).

Představte si, jak stojíte s miminkem, mazlíte se a říkáte mu:... jak? Kevinku? Keviníčku?

jo, jako velkej je to jméno dobrý, ale zdrobněle?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.12 21:29
avatar

Hlavně vybírejte jméno pro dítě s ohledem i na své příjmení. Ono takové Kevin Pometlo nezní zrovna moc hezky. Ale jinak je to bude vaše dítě a jak se bude jmenovat, by mělo být ostatním úplně ukradené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 27.12.12 21:56

Rady ohledně opatrnosti při kombinaci jména a příjmení padly, opakovat je nebudu, stejně tak jako radu ohledně odlišného posledního písmene jména křestního a prvního příjmení... Nelze, než souhlasit.

Ke jménům jako takovým - moje osobní pocity a asociace: Jako výhodu Kevina vnímám to, že je srozumitelný v celém světe. Jako nevýhodu to, že bude znít divně s většinou česky znějících příjmení. A mě osobně toto jméno zní tak nějak jemně, dovedu si ho představit u mladého štíhlého kluka, ale ne už u tlustého, natož u starého pána. Navíc nedává moc prostoru pro zdrrobněliny a krátce lze také říkat snad jen Kev.

Kryštof se mi líbí velmi, je neobvyklé, ale zároveň bude myslím se spoustou příjmení ladit více, než Kevin. Většina jazyků pro něj má nějakou variantu takže všude bude znít tak nějak povědomě.

To samé bych mohla říct i o Tomáši, jen s tím rozdílem, že je to jméno celkem běžné. Zase se ale hezky zkracuje a zjemňuje.

Hugo mě nejprve překvapil, ale čím víc o něm přemýšlím, tím více se mi líbí. Jak byste mu říkali? (Tohle není rýpavá otázka, jsem skutečně zvědavá.) To na mě působí jako opak Kevina - Hugo se mi perfektně hodí k dospelému muži, ale ne už tolik k dítěti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claudiie
Datum: 28.12.12 10:42

Každý má názor jiný a to je v naprostém pořádku.Myslím si, že každé jméno je krásné, když se vyslovuje, tak jak má a nedělá se z jména něco jiného, jako např.z Marie Majka, Máňa atd.V cizích zemích toto běžné není, jsou tam zvyklí jméno vyslovovat, tak jak se píše a neznají ani zdrobněliny, jako u nás.U nás na jména, které nejsou v kalendáři nejsou lidé zvyklí, tudíž jim jméno Kevin připadá, že je to cizí.Ostatně jméno Kevin se v poslední době hodně rozšířilo a zdrobnělina na toto jméno je Kevinek,Kevinku.V České republice toto jméno nosí už víc než tisíc mužů.A k tomu, že se nehodí k staršímu muži, tak to si nemyslím.Je to každého rozhodnutí, ovšem nemělo by se zapomínat, proč se jméno vlastně dává.Hodně lidí vybírá jméno podle toho co právě frčí a pak se ve třídě sejdou děti se stejnýmy jmény. Hugo není špatné jméno, zní tvrdě.Zdrobnělina by mohla být \\Hugoušku,Hugíčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 21:11
avatar

Kromě jmen jako je Stanislav, Miroslav, Milan a podobně, nejsou skoro žádná jména česká. Ani ta Marie nebo Klára. To, že cizí jméno u nás bude znít blbě, je nesmysl - za 50 let jich tu bude plno s takovými jmény. Jinak jméno Kevin se mi líbí.

To, že v zahraničí neznají zdrobněliny nebo jiné varianty jména, taky není pravda - William = Will, Bill, Billy, James = Jim, Jimmy, Henry = Harry, Christina = Chrissie, Chris..., Theodor = Ted, Teddy, Ed (to může být i Edward nebo Eduard...) atd. Osobně nemám ráda, když se tímto przní jména jako Kateřina = Kačka, Veronika = Verča atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavlinad
Datum: 28.12.12 13:57

Dobrý den, mám 9 letého syna a ten se jmenuje Kevin.Jméno jsme mu vybrali takové, protože se nám líbí.Říkám mu různě Kevinku, Kevine, Kevoušku, Kevi. Děti ve škole mu říkají Kevine a musím napsat, že s tímto jménem nebyly žádné problémy, nemuseli jsme ani žádat, zda takové jméno můžeme dát.Svátek slaví 3.6. a dokonce už i v některých našich kalendářích toto jméno naleznete. Mému synovi se toto jméno líbí a i děti mu říkali, že má pěkné jméno.Nelitujeme, že jsme mu vybrali takové jméno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jpepan
Datum: 18.02.14 19:56

máš pravdu babojago nesnáším ty moderny kevin,kryštof,atd.já mám 13 dětí nekecám první josef dědilo se generace generací potom františek,antonín,stanislav,helena,anežka,jiří,marie,jan,václav,ludmila,karel,eduard. jak se jmenují vaše děcka?babo no jolanko myslím že jestli máte aspoň trochu dobrej vkus tak si musíte vybrat.zdravím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 07:57
avatar

Pepánku, vybírala jsem pečlivě, věř mi. Máme měkké příjmení, žádné R, Ř, nebo S tam není, proto jsme chtěli naopak zvučnější, výraznější jména. Proto se dcera jmenuje Petra, syn Libor. Líbilo se mi to, měla jsem oblíbeného tanečníka Libora kdysi v tanečních. Navíc je to české jméno, už Božena Němcová jej použila ve své pohádce Zlatý vrch. A nebo A. Jiráse - mlynář Libor v divadelní hře Lucerna. A je zajímavé, že ve svém okolí znám další 2 rodiny, které mají děti se stejnými jmény, jako my.

Vím, že nemohou být všichni kluci jen Pepíci a Honzíci a všechny děvčata jen Janičky a Mařenky, jmen je hodně, ale mělo by pokaždé ladit s příjmením. Znala jsem třeba dívku s normálním jménem: MIROSLAVA VYMĚTALÍKOVÁ a než si podepsala ve škole papír na písemku, my ostatní jsme měli půl písemky hotové. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 08:37
avatar

Jméno Kevin má v ČR 1192 lidí, věkový průměr nositelů tohoto jména je 10 let, obliba tohoto jména začala prudce stoupat v roce 1993. Svátek má 4.3. původ: keltský, význam: mužný, milovaný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.02.14 14:17
avatar

Např. Kevin Hadraba by docela ušlo, nebo Kevin Dvořák, Kevin Bednář, Kevin Horák, Kevin Adamec atp.

Nejlépe ovšem ladí Kevin Costner. Tak hodně úspěchů a hlavně hodně zdraví synkovi. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jipowd
Datum: 19.02.14 14:39

Prosím pěkně, neničte život dítěti nesmyslným jménem jako Hugo nebo Kryštof! Vyberte běžné české nebo evropské jméno-když už potřebujete být světová, které se píše stejně v češtině jako v běžných evropských jazycích. Vyberte jméno krátké, neobsahující háčky ani čárky a takové, aby nemělo mnoho zdrobnělin nebo rýmovaček, které by mohly být předmětem šikanování syna. Doporučuji třeba Martin. Kevin se mi osobně nelíbí, byť splňuje uvedené požadavky. Je třeba se ohlížet i na příjmení, aby bylo kompatibilní se jménem a cešlé jméno šlo jednoduše vyslovit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 19.02.14 15:15
avatar

Prosím pěkně, neničte život dítěti nesmyslným jménem
Pokud neni pani tehotna minimalne stejne dlouho jako samice slona, pak uz ma davno vybrano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.14 18:52
avatar

Jsem "stará" babča, já bych si vybrala Tomáš ale vy si svoje dítě pojmenujte jak chcete, až doroste tak se vás stejně zeptá, mami, proč jsi mi vybrala tak blbé jméno? První vnučku mám Kateřinu, nejásala jsem ale zvykla si, druhá má být Izabela, to už si snad ani nezvyknu. Hlavně ať jsou všechny děti zdravé, každé jméno co se vyslovuje s láskou je hezké.

doplněno 19.02.14 18:55:

"axus"*palec* až teď mi to došlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.