Kreditní karta Citibank

Od: Datum: 07.10.15 03:30 odpovědí: 5 změna: 07.10.15 23:06

dobrý den

máte někdo z Vás kreditní kartu Citibank? Jaké jsou nevýhody co se tyče poplatku za kartu apod? ono z jiných zkušenosti vím, že né všechno je dycky psáno, proto se ptám, jestli se třeba neplatí za kartu nějaké měsiční platby, nebo jak se registruju jestli jde pak registraci třeba po roce nebo dřív zrušit bez nějakých pokut z mé strany...

protože mi volali již 2x a nabízeli mi to.

děkuji za Vaše názory, rady a pod k této kartě


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.15 08:40
avatar

Pokud alespoň 1x za měsíc provedeš nějakou platbu, je karta zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirda46*
Datum: 07.10.15 09:14

Mám kreditní kartu CitiBank Classic už asi 8 let. Je úplně zdarma a limit je dán 3násobkem tvého příjmu. v obchodech s ní normálně platíš, je to určitá forma dočasně vypůjčených peněz. Pokud "vypůjčenou" částku vrátíš do 55 dnů, neplatíš žádné poplatky. Já ji používám málo (mám ještě debetní kartu Čs.spořitelny) tak mi slouží jen jako rezerva v případě nutnosti. Pokud dodržíš pravidla, tak doporučuji (je vše zdarma). Jestli ale překročíš limity, tak se nedoplatíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 11:29
avatar

V první řadě je třeba si uvědomit, že bezúročná doba není 55 dní, ale "až 55dní" a to je velký rozdíl, který většina čechů nechápe.

Bezúročné období

Bezúročné období je doba, během které můžete svůj dluh na kreditní kartě uhradit bez jakéhokoli úroku. Pokud to tedy provedete do stanoveného dne, neplatíte žádný úrok.

Banky u délky bezúročného období uvádějí slůvko "až" z toho důvodu, že ji počítají od prvního dne měsíce.

Pokud je bezúročné období 55 dnů a vy použijete kreditní kartu první den v měsíci, máte na splacení celkového dluhu na kartě ještě 25 dnů z následujícího měsíce a celkové bezúročné období je skutečně 55 dnů.

Pokud však na kreditku nakoupíte poslední den v měsíci, máte na úhradu dluhu opět 25 dnů z následujícího měsíce, ovšem bezúročné období se vám zkrátí pouze na 25 dnů.

Pořiď si debetní kartu, kde budeš utrácet jen své peníze a budeš naprosto bez problémů a nezaplatíš bance ani korunu na úrocích či poplatcích.

doplněno 07.10.15 11:31:

http://www.novinky.cz/finance…k-funguje-kreditni-karta.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.15 19:17

a zetám se...když bych se registroval, za jak dlouho ji mohu zrušit uplně? bez udani duvodu bez poplatku, sankci apod...?

ptám se z duvodu Získej 3 000 Kč na nákup na Aukru že kdybych se registroval, to jako mohu si nakoupit zdarma na aukru v ceně 3000kč co chci? neni v tom nějaky haček?

děkuji

Od: takve
Datum: 07.10.15 23:06

Již mnoho let mám kreditku CitiBank, takovou tu úplně základní (pokud vím, nabízejí různé druhy), neplatím vůbec nic. Nepoužívám ji skoro vůbec, mám ji jen jako rezervu, pro případ, že třeba nebudu mít dočasně peníze na své normální, debetní kartě, kterou mám u jiné banky. Pokud si tam člověk ohlídá bezúročné období, nezaplatí ani žádný úrok při jejím používání na běžné placení.

Je ale třeba upozornit, že CitiBank z člověka, který má takovouto jejich kartu nic nemá, a proto ho bude (jako mě) vytrvale uhánět a nabízet mu nějakou "lepší" kartu či jiný produkt. Ale maily se dají smazat a chytrý telefon si poradí i s jejich občasným voláním

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.