Proc je tolik zenskych doma a zivi muzi

Od: Datum: 11.09.15 14:30 odpovědí: 16 změna: 12.09.15 15:28
vidim kolem sebe nejak moc zenskych ktere si odlozi dite do skolky nebo skoly v 8 rano a uz v 11,45 jsou zase u skoly/skolky. to vsechny nemakaji protoze nemusi nebo ze nechcou a nejak jeste vyjdou z jednoho platu nebo ze je zase nejaka vyssi nezamestnanost? jsem na materske a vodim prvnacka do skoly. i driv jsem zpozorovala kolik zenskych je dopoledne venku se psy na nakupech nebo cumi z balkonu. pochybuju ze jdou vsechny na odpoledni smenu kdyz je potkam i odpoledne. To tem chlapum nevadi ze pracuji jen oni? ja si tohle dovolit po matersky tak letim:)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.09.15 14:57

Zkuste nějakou paní zastavit a zeptat se jí přímo. Tady můžeme pouze teoretizovat...

doplněno 11.09.15 18:27:

Nu a já doplním zkušenost z mé ulice. Když jdu doprovodit syna do školky, občas potkávám 3-5 ženských. Co vím jistě, tak 2 jsou na mateřské s dalším dítětem, 1 doma nezaměstnaná a 1 jezdí někam po večerech (zřejmě ŽL na finanční poradce...?) tj. nechá dítě s tátou a jede za prací.

Ale jelikož jsem z vesnice, která má "svozovou školku", znám další 4 matky, které jsou nezaměstnané. Manželé se otáčí, co můžou. Nemají možnost dojíždět do práce takovým způsobem, aby dokázali dítě do školky dát a pak jej vyzvednout.

Osobně to s manželkou máme nastaveno tak, že já děti do školy dám, ona je vyzvedne. Já ji vidím ráno v 6, pak po návratu z práce ve 23 hod. Nevím, jestli mi to někdo závidí...

Datum: 11.09.15 15:12
To je opravdu těžko říct, ale taky si myslím, že nic není jak vypadá a druhej to vidí nějak a skutečnost je jina..
doplněno 11.09.15 15:34: Souhlasím s názory níže a sama to znám že svého okolí a ničemu to neva.Chlap vydělává, v práci je pořád a i doma pořád na práci myslí a žena je třeba více zaprahla o to víc s detma, domácností a vším okolo.Můj chlap vydělá relativně dost na to, že v poho utahne mě i naše děti a dokonce mi sám nabízel ať že všeho nezesilim ať to tak i uděláme, ale nechci, takže práce, děti,škola, školka, domácnost a mám toho nad hlavu.Je každého věc jak si to zařídí.
Datum: 11.09.15 15:23

Jeden z partnerů vydělává peníze, druhý se stará o děti a domácnost. Já v tom nevidím v zásadě nic proti ničemu, pokud to oběma takhle vyhovuje.

Od: uska®
Datum: 11.09.15 15:27

Je spousta možností, proč je vidíte doma. Může manžel být OSVČ a žena je nápomocná v podnikání, bere zakázky, dělá učetnictví - při dětech v noci. Může také sama podnikat z domova, tudíž jí pracovat nevidíte. Může se starat o rodiče, denně docházet k nim.

Nemůže pracovat neboť měla práci na směny a nemá kdo vyzvednout dítě ze školky, školy. Nemůže nechat děti samotné doma.

Měla v původní práci tak malý plat, že by sotva uhradila školku, školu + stravné a to se nevyplatí za tu denní hoňku.

Manžel rád vydělává na celou rodinu sám za pořádný servis pro něj a pro děti. Atd.

Datum: 11.09.15 16:12

Nebo může být hlášená na pracovním úřadě, nebo mít nějaký druh invalidního důchodu.

Datum: 11.09.15 16:31

Kromě možností, které píšete, to taky může být tak, že...

- mají naprosto volnou pracovní dobu, protože pracují na sebe

- mají práci, ve které si mohou pracovní dobu přizpůsobit nebo si mohou odskočit dítě vyzvednout a odvézt babičce

- mají práci, kde mohou mít dítě u sebe

- pracují odpoledne/v noci

Taky jsem si nedávno všimla takového divného pohledu sousedky, co jako dělám dopoledne doma :-D aspoň mám ten pocit :-D ale prostě pracuju z 50% z domova. Vemte si, kolik kancelářských prací se dá udělat z domova, plno lidí to tak má. Když se na to tak podívám, z nějaké části pracuje z domova celá naše rodina (mamka účetnictví, sestra a já kancelář, já přípravy na hodiny - učím...)

Datum: 11.09.15 17:41

no, evidentně se taky moc nepředřete, když máte spoustu času na zbírání drbů, co kdy kde kdo proč dělá a nedělá jinak, než vy, že?

jinak já taky dávala dítě do školky a vyzvedávala po obědě. dopoledne jsem se věnovala obvykle mladšímu dítěti... a nebo jsem i to dala na hlídání a věnovala se práci z domova, kterou jsem jinak dělala po nocích. když mi do školky dorostlo už i nejmladší dítě, šla jsem na zkrácený úvazek do práce, dělala dvanáctky denní - noční - zpočátku to vycházelo na nějakých sedm služeb do měsíce, část byla o víkendech, část po nocích, takže jsem měla poměrně dost volných všedních dní.

co si o tom myslí nějaká udrbaná sousedka, to mi vždycky bylo upřímně jedno.

Datum: 11.09.15 18:18

Jak již psáno výše, důvodů může být celá řada. Ten smutný by byl, kdyby ony ženy nemohly sehnat práci. Ale třeba mají jiný zdroj peněz, než sedět 8 až 12 hodin v kanceláři, či za kasou. Nebo je třeba manžel spolehlivě uživí a není důvod někam chodit vydělávat. Nebo se jim třeba jen nechce a užívají si života na dluh. Vy jim snad závidíte! Doba, kdy každý musel chodit do práce jsou zaplať Pánbůh minulostí.

Datum: 11.09.15 19:39
Kam byste letěla?
Někdo si muže dovolit zit z jednoho platu, copak vy víte kolik ti chlapi vydělávají? Čas straveny doma s dětmi se v budoucnu dohnat nedá, a když muž dokáže rodinu zabezpečit tak proc by nemohla byt mamka doma a starat se o domácnost?
Stejne tak s tou školkou, to ze jsem na mateřské 4 roky, neznamená, že nemůžu dát dítě do školky - vždyť je to pro děcko jen dobře.
Deti se do školky neodkládají.
Asi máte málo prace, když máte čas sledovat kdy kdo cumi z balkonu nebo venčí psa.
Datum: 11.09.15 19:46

A není to tak, že vidíte matky, které do školky dávají děti poprvé? Já mám sousedku a jí právě končí mateřská a začala dávat dítě do školky, aby mohla chodit do práce. A první týdny, nevím jak dlouho to bude trvat, ale je to tak, že začala napřed se dvěma hodinama a pak pro něj došla a postupně čas prodlužují, aby si dítě zvyklo. Dnes jsem ji právě viděla jít s dítětem přesně v tu dobu, kterou popisujete.

Datum: 12.09.15 08:34
Já znám jednoho pána, co má 2 děti- jedno v předškolním a jedno ve školním věku. Odvede děti do školy a do školky a pak ve volném čase si jezdí po keškách, zatímco jeho žena vydělává peníze. Ale nejspíš to bude výjimka no
Od: lujs®
Datum: 12.09.15 09:16

Klera: po čem že to ve volným čase ten pán jezdí?!?!?!?

Od: bmbx®
Datum: 12.09.15 09:29
Datum: 12.09.15 15:28
No, tak snad už víte...jinak doporučuju ;)
Datum: 12.09.15 09:45

i kdyby tomu tak bylo - proč Vám to vadí? - pokud si to rodiny mohou dovolit, tak proč ne - ale nic není zadarmo a myslím, že pro takový životní standard se musí umět něco udělat, případně pro něj i něco obětovat.

Ale jak tady někteří říkají - možná jde i o jinak zorganizovaný volný čas, lze pracovat doma, nebo i na pár hodin denně.

Datum: 12.09.15 10:02

Já Vašima očima : Ta ženská se teda má, ráno odvede dvě vnoučata (starám se o ně) do školky, pak si jde domů a někdy ve 4 odpoledne si pro ně jde zpátky... Celý den asi prd dělá... No, zkutečnost je jiná. Odvedu do školky, přilítnu domů a makám a makám. Jsem OSVC, pracuji doma... Čas, kdy jsou kluci ve školce musím využít na 100%, protože další "volno" mám až od osmi večera do cca tří do rána, kdy zase můžu dělat... A když jdu s klukama ze školky, tk to vezmeme přes park, nebo hřiště, kde se zase vyblbkout a já přitom sbírám síly na noční pracovní maraton. Pro pozorovatele však můžu být osobou, která se však buďto doma fláká, nebo blbne s dětmi na hřišti. Takže musíte na věc koukat z více pohledů. Ono se říká, podle sebe soudím Tebe.

doplněno 12.09.15 10:04:

jejky...oprava : skutečnost...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.