Televizní Nákupné maniačky

Od: Datum: 14.08.15 17:49 odpovědí: 4 změna: 14.08.15 20:27
avatar

Dneska jsem si v tom horku, zalezlá doma, náhodou pustila slovenskou televizi JOJ a zkoukla jsem šou "Nákupné maniačky". Nevím jak moc je tady známá, slyšela jsem, že snad by česká obdoba měla běžet i v některé naší televizi. Jen jsem zírala. Myslíte si, že (cituji ze stránek ČSFD): "Nastylovať sa za 4 hodiny a 500 eur dokážu len skutočné nákupné maniačky. Ale len jedna z nich môže byť tá pravá! S komentárom skúseného stylistu sledujeme päť žien počas jedného týždňa a uvidíme, ktorá z nich splní svoje úlohy najlepšie. Denný seriál Nákupné maniačky je súťažná televízna šou, spájajúca ženy rôzneho veku, vzdelania a výzoru, ktoré majú spoločnú vášeň - nakupovanie. Ich úloha znie priam rozprávkovo - v časovom limite 4 hodín musia minúť 500 eur a nakúpiť za ne oblečenie a doplnky, pomocou ktorých vytvoria outfit na zvolenú tému. Hodnotiť sa budú nielen navzájom, ale svoje pozorné a neúprosné oko na ne upriami aj profesionálny stylista. Najvyšší počet bodov potom určí víťazku týždňa, ktorá získa nielen celý svoj nákup, ale aj 500 eur v hotovosti." takové pořady jsou potřeba, že to dnešní mladou generaci v něčem posune? O penězích, vydaných za důležitou, líbivou image, nemluvím. Bože, nemyslím si, že by měli lidé chodit jako hastroši, oblékaní z tržnice, ale ... Šaty dělají člověka, to je pravda odvěká, jak pravil klasik. Souhlasím. Máme doma puberťačku a tak vidím, jak je pro ni vzhled důležitý. Ale osobně si myslím, že takové pořady formují myšlení ne zrovna důležitým směrem... Co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.15 18:11
avatar

Dobrý den. No víte, ale tento pořad slovenské televize přeci diváky vychovává... k obrazu svému, jaké lidi chce vrchnost mít, totiž konzumně zaměřené. Samozřejmě, že v každé době se žena chce líbit a chce se hezky oblékat. Toto je nesporné. Jenže já bych úkol těm soutěžícím poněkud ztížila. Nedala bych jim do ruky 500 eur, ale jehlu a nit,případně šicí stroj, a látku a ať si zkusí ušít něco samy. A byla bych velice zvědavá, jak by se s tímto popraly. *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 19:26
avatar

No to je přesně ono, co mám na mysli! Děkuji za názor. Měla jsem obavu, že mně tady diskutující roznesou na kopytech, ale vidím že nejsem sama, kdo takhle přemýšlí. Nejsem sice stále přilepená k obrazovce, ale sledovala jsem (a ráda) reality "Dovolená v protektorátu". Nebudu pořad hodnotit (mně se velice líbil), ale utkvěla mi v paměti jedna myšlenka, kterou vyjádřila účastnice tohoto projektu, 49letá paní Ivana, současná, moderní žena. Řekla něco v tom smyslu, že si myslela, že mít oholené nohy je důležité, ale tady si uvědomila že to není pravda, že jsou jiné, důležitější věci v životě... Ten seriál bych dala jako povinnou "četbu" (tady vlastně shlédnutí) dnešním mladým. A to já se mezi staré nepočítám a ty těžké doby jsem zaplať pánbůh nezažila.

Datum: 14.08.15 20:27
avatar

Asi tak vám to povím. Já nesleduji žádné soutěže ani reality šou...mě to nebaví. Já moc na ten konzumní způsob života nejsem, protože v životě jsou opravdu důležitější věci než jen být oblečen v super moderním outfitu (fuj, už jen to slovo je strašné) apod. Dnešní doba vychovává generaci k povrchnosti a nám rodičům to dává hodně práce, aby naše děti takové nebyly. Jít proti proudu je někdy dost složité. Na kopytech vás tu možná ještě někdo roznese, ale z toho si nic nedělejte;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 19:21
avatar

Nesleduji a zavrhuji takové podřadné pořady. Viděla jsem jeden z dílů "jak uhnat milionáře", farmář hledá ženu, proměna a td.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.