Zdravotní pojištění a pracák pár dotazů

Od: Datum: 12.08.15 21:08 odpovědí: 2 změna: 12.08.15 22:08

Dobrý den, chtěl bych se vás na něco zeptat.. Byl jsem veden na úřadu práce, našel jsem si práci ve které jsem byl 2 týdny a ve zkušební době jsem odešel, protože mi nakonec dopadla jiná práce. Jenže než jsem nastoupil do druhé práce, tak jsem 6 dní nebyl veden v žádném zaměstnání, takže nejspíše za mě nikdo neplatil pojištění.. Z evidence na úřadu mě nejspíš nevyřadili, protože příští týden mám schůzku na pracáku a mám doložit pracovní smlouvu a následně mě vyřadí z evidence.. Nevíte jak to tedy je? Může po mě pojišťovna nějak zpětně vymáhat nějakou částku za těch 6 dní? Popř. dá mi nějak vědět, jestli mám u ní nějaký dluh? Chápu, že nejlepší řešení je stavit se na pojistovne, ale bohužel dělám ted od rána do vecera.. Popř. mám já nějakou povinnost oznamovat pojišťovně změnu zaměstnání nebo ukončení pracovního poměru?

Mám v tom celkem guláš...:/

Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.15 21:22

Za 6 dní po Vás nikdo žádné pojistné chtít nebude. Ve vlastním zájmu (i když je to povinnost zaměstnavatele, ale dnes se zaměstnavatelé svými povinnostmi vůči úřadům příliš nezabývají) nahlaste své zdravotní pojišťovně, dokdy jste byl registrován na ÚP a odkdy dokdy a kde jste pracoval (přesný název zaměstnavatele, začátek a konec pracovního vztahu a jedho druh - pracovní poměr, dohoda o činnosti, dohoda o provedení práce). Stačí obyčejným dopisem.

Možná bude problém s tím pracákem, protože jste v evidenci a zároveň pracujete, ale to vyřešíte příští týden. Sami Vás nevyřadí, nevědí přece, že jste si sehnal práci. To musíte pracáku nahlásit.

Datum: 12.08.15 22:08

Změny jste povinen úřadům (např. ÚP) hlásit do 8 kalendářních dnů.

Nečekejte na naplánovanou schůzku a zajděte na ÚP co nejdříve.

Vezměte s sebou i smlouvu ze zaměstnání, v němž jste po dvou týdnech skončil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.