Dárek pro katoličku

Od: Datum: 06.12.15 21:58 odpovědí: 10 změna: 10.12.15 14:15

Pěkný večer,

řeším takový problém ohledně Vánoc. Chtěl bych koupit tetě na Vánoce nějaký dárek ( je sama, ve středním věku, katolička, v prázdném domě ) a vůbec nevím, co bych měl tak koupit - k tetě moc nejezdíme takže nevím, co se jí líbí apod. Jen vím, že je objetavá, začíná modlitby v kostele apod. pořád se stará, pokaždé vyfasuju kopu jídla apod.Když se jí člověk zeptá, jestli jí něco nechybí nebo něco takového tak všechno má, nic nepotřebuje apod.

Na druhou stranu si teď vzpomněla na moje narozeniny kdy mi koupila né nejlevnější dárek - a to musíte brát v potaz že jako učitel náboženství toho moc nevydělá.

Rozpočet 1-2 tisíce

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 06.12.15 22:05

napadají mne jen samy erotické věci, ale třeba není puritánka - takže nějakého náhradníka s pohonem...ale aby jsi pak nějakou tetu ještě měl...*dril*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladimir*
Datum: 06.12.15 22:09

Co nějaký krásný výtisk kvalitního překladu Bible? Třeba Jeruzalémskou bibli.

http://www.arara.cz/product/313771

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bramborak
Datum: 06.12.15 22:14

JU fakt vtipné :D

jinak vladimír děkuji za typ - jen se musím zeptat lidí kolem tety jestli už nemá něco takového ( u ní v pokoji jsem ještě nikdy nebyl tak nevím, jestli už nemá plnou poličku )

Datum: 06.12.15 22:14
avatar

kromě toho, že je katolička - není ještě taky normální ženská? - co nějaký notebook, mikrovlnku, elektrický pekáč, indukční vařič, foťák, album, televizi, DVD přehravač, mobil, vysavač ... ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.12.15 22:34

A to to s tou vírou bere tak vážně? Je bigotní katoličkou? Četla bibli? Znám kupu lidí chodích do kostela, co ji nečetli, neznají. Je to žena, podívej se jak žije, v čem chodí, jak má vybavenou domácnost. Hlavně přijet a zajímat se. A co se tak zeptat, než kupovat ptákovinu, co nepotřebuje?
Učitel náboženství si nemůže přivydělat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nessie
Datum: 07.12.15 14:30
Co treba zaramovanou fotku cele rodiny, kdyz je sama?
Taky treba krizek s rytinou venovani. :) Jako evangelicka asi neporadim, pac jsem pubertak, ale tohle je jen napad. At uz vyberes cokoliv, at se ji to libi! ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 15:09
avatar

nekupuj nic církevního.

Já jsem svojí babičce kdysi koupil a do zdi zacementoval takovýto minitrezor.

http://www.trezory-vama.cz/rw…_Hotel_-HTW-2/?produktId=1522

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 17:24

Taky si myslím, že víru do dárků netahat. Rozhodně neurazíš koupelnovým či kosmetickým setem, nebo něco do kuchyně, papiňák nebo třeba titanová pánev. Nebo poukaz ke kadeřníkovi, na masáž atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pu®
Datum: 07.12.15 18:22

Poukázku. Jestli ráda vaří, tak na nákup nějakého spotřebiče, příp. do běžného obchoďáku, ať to utratí, za co chce. Uvidí pak sice, kolik Vás to stálo, ale vybere si sama... Anebo ji jeďte navštívit, vyvezte ji právě do nějakého toho obchodního domu (fuj, vím, ale jak jinak) a se slovy "Dokud si nevybereš, nejedeš domů." *smich* ji provést všemi obchůdky, ať si vybere sama.
Pokud se Vám toto líbit nebude, pak bych se přikláněla k již vyřčeným názorům: víru do rádků netahat, uvědomit si, že teta je žena, určitě má také ráda svůj klid (co třeba milá kniha, svíčka k tomu, dobrý čaj... Takový "set pro klidné odpoledne"). Z těch knih mě teď napadá http://www.databazeknih.cz/kn…ihy/david-kral-izraele-48371, to se četlo docela příjemně, ale je fakt, že v diskusi doporučovaný Heller JE lepší...
Každopádně *palec* za to, že na Tetu myslíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 14:15

Jako učitel náboženství by snad mohla umět řecky nebo latinsky tak ji zkus sehnat překlad bible ve třech jazycích: česky, bhebrejsky/aramejsky/řecky (kopie Starého Zákona byly napsány buď hebrejsky nebo aramejsky a Nový Zákon byl v Řečtině), latinsky (vulgáta - Starý Zákon). Tloušťu svazku vol podle velikosti písma aby na to viděla. Bylo by ideální kdyby si věděl jestli umí řecky a hebrejsky. Pokud si jseš jistý že neumí, kup ji raději učebnici biblické řečtiny (koupíš v křesťanském knihkupectví). Další možnost co mě napadá je audio bible, tedy nahrávky bible v češtině, na což ale potřebuje přehrávač a potřeboval bys vědět jestli to má na čem přehrát... Další možnost je koupit nějaké náboženské audio nahrávky (hudba) toho taky najdeš spoustu. Nejlépe zkus v češtině nebo latině (jako katolík asi bude mít k latině blízko), případně slovenštině, pokud neseženeš, zkus hebrejské/židovské nebo jiné kulturní nábožensky motivované zpěvy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.