1xPilotní program Krmení zvířat!

Od: Datum: 03.12.12 10:00 odpovědí: 32 změna: 05.01.13 03:52

Vítejte
Myslím, že bychom měli krmit všechna zvířata na světě. Co si myslíte? navrhuji aychom krmili všechna zvířata, takže nebudou muset soutěžit o zdroje a území, a vraždit se navzájem. Je to o čase kdy se přestanou navzájem jíst, zabíjet pro jídlo, krást a loupit sebe navzájem, a chovat se tak zločinným způsobem. Domnívám se, že mám pilotní program pro krmení. Nejdříve bychom mohli začít se zvířaty ve městech . Pak krmení rozšířit na odlehlé oblasti, dokud by celá česká republika nebyla tímto programempokryta.Poté pokračocvat programy umístěnými v jiných zemích a kontinentech. Jedná se o celosvětovou věc a já bych si přál, aby byla prováděna. Psal jsem toto pár kamarádům. Jeden se mě zajímavě zeptal, čím bych krmil. Dobrá otázka. Navrhuji suché krmivo pro psy. Toho by bylo víc než dost pro všechny. A tak by již nikdy žádná zvířata na světě neměla hlad a měly by šanci na vyšší kvalitu života. Vše by mělo být oraganizované. My budeme krmit a oni nebudou se jíst navzájem.
Napište co si myslíte

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 10:07
avatar

Je to blbost. Zvířata se zabíjela a žrala vždy, stejně jako se mezi nimi objevuje vražedné teritoriální chování, a budou to dělat i nadále.

Jistě ušlechtilá myšlenka, ale myšlení zvířat člověk nezmění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sardelka*
Datum: 03.12.12 10:16

Nesouhlasím. Opravdu si myslíš, že je to fér pro zvířata zabíjet se navzájem takhle? Myslíš, že se mají navzájem jíst!? A boj o území a všechno to okolo. To musí být více organizované. Měli bychom krmit, že nebudou to dělat.

doplněno 03.12.12 10:18:

Lidé se taky vždy zabíjeli a někdy i žrali (kanibalové - nová guinea, amazonka) a také to není důvod proč to nezměnit.

Datum: 03.12.12 10:25
avatar

Ano, je to příroda. Už od dob dinosaurů to takhle funguje, že veškeré organismy soupeří o přežití a potravu. A slabší končí jako potrava silnějších. Nesouhlasit můžeš, ale koloběh života a přírody nezměníš, nelze organizovat miliony divokých zvířat v přírodě, jakkoli by si člověk přál do všeho strkat nos a všechno řídit.

Kanibalové mohou mít jiný zdroj obživy, ale lev, medvěd apod. ti asi těžko budou chroupat granule pro psy nebo ovoce...;)

doplněno 03.12.12 10:34:

Jinak ti napíšu něco, co se ti asi líbit nebude. Sice to není přímo o zvířatech, ale je to hodně podobné.

Kamarádky byly coby humanitární pracovnice kdesi v Africe. Každý týden tam chodí nějaká humanitární pomoc, lidé si to rozeberou a co s tím udělají? Nezasadí plodiny, neschovají si nic na potom, nehospodaří, nepěstují, ale všechno ihned sní a spotřebují. A pak si zase sednou a čekají, co jim kdo pošle. Však je fajn, že se o ně někdo stará, ne? A pak v televizi běží srdceryvné reklamy, jak denně umírají děti v Africe hlady.

Pokud máš ideu jít krmit všechna zvířata (zkus nakrmit tygra granulemi:D), běž a zkus to. Založ nějakou organizaci, začni s tím. Ale prvně dodporučuji si přečíst něco o základech přírody, teritoriálním chování, o potravním řetězci apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 10:42

V tom případě bude nejlepší, když nakoupíš pár pytlů granulí a zkusíš nejdřív nakrmit kanibaly z Nové Guinei. Najedí se stoprocentně, jen se obávám, že pytlů s granulema se ani nedotknou.*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 10:12
avatar

Přišel jsi pozdě. My už tady dávno začali. Krmíme krysy pravidelně a vydatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.12.12 10:21

Zase jeden z blbých nápadů spasitelů, a budou závislá na lidech.. My už takové co živíme tady máme a nic to společnosti nepřináší. Ale tobě nikdo nebrání, klidně je krm, když máš za co. Jdi na €U, možná dají dotace, řeší jiné ptákoviny. Jdi se z toho vyspat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sardelka*
Datum: 03.12.12 10:27

Jste sobec , hlavně že sám máte plné břicho k prasknutí , ostatní ať hladoví a ať se tžeba sní navzájem.

Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 10:40

Myslím, že Buss není sobec, pouze uvažuje zdravým rozumem, na rozdíl od tebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 10:24

Tak to začni šetřit, ať na ty granule máš. A opravdu si myslíš, že zvířata budou šťastnější po pozření granulí? Možná tě to ještě nenapadlo, ale ony mají chutě stejně jako člověk. A až se přemnožej, můžou začít požírat nás. To že se požírají je normální přírodní zákon. Jediný zvíře, které se mu vymklo je člověk, takže místo krmení zvěře by ses měl vzdát všech funkčních civilizačních požitků. V první řadě internet a požítač, telefon, elektrika, obydlí z cihel nakupovaných potravin... mám pokračovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sardelka*
Datum: 03.12.12 10:34

Nesouhlasím.

Od: ifkali*
Datum: 03.12.12 10:16
Zdravím,
ale i přežraná kočka si uloví myš a hraje si s ní až ji zabije.Je to hra, kde trénuje svůj postřeh, kdyby lovila pro jídlo.
Jak kteréý druh, zbytek zvířat jenom vykrmíme pro lov predátorů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 10:45

Taky můžeme místo granulí koupit pádla a všichni se domluvit a obrátit tok všech řek na světě, to by bylo taky fajn. To by se nám to pak žilo. Prosímtě už to nehul, blbne ti z toho mozek. O víkendu jsi kapánek přebrala, viď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.12.12 10:46

Vážená, jste prdlá, vy chcete měnit evoluci, běh světa, ba přímo zvířatům škodit. Ještě zbývá akce na zalévání min. 1 x týdně kytičky, rostliny a jiné nesmysly. Nechtre to na přírodě!

doplněno 03.12.12 11:04:

Dělej si co chceš, krm třeba myši, potkany, blechy.. ale dej pokoj jiným s blbinou. Co tak krmit děcka v Africe a j? Ale ani s tím nesouhlasím.

doplněno 03.12.12 12:22:

Takové "zelené" magory je třeba zavřít a nekrmit. Ještě na tvé krmení bude daňa, ne? Díky jim děkujeme za drahou elektriku.
Bůh nás chraň před takovými "ochránci"!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sardelka*
Datum: 03.12.12 10:47

Nemámm naivní představy. Vidím všechno šílenství, co se děje tam v divoké přírodě - různé vraždy, loupeže a zločiny. Myslím si, že všechny živé věci si zaslouží mít kvalitní život. . Zkrátit jeden život protože jiné zvíře zabilo ho na jídlo, nebo zabit, protože druhý chtěl být vůdcem smečky je špatné. Měli bychom začít International krmení zvířat pilotní program co nejdříve. Když mluvím o této problematice vše mám v hlavě srovnané.
Již jsem psal několik dopisů s návrhem krmení vládám Kanady a Ruska na uvedení programu do praxe, ale ještě mi neodpověděli. Tyto dvě země jsou obrovské a mají nedotčenou přírodu a mnoho zvířat žije tam v divoké přírodě.
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 10:50

*haha**smich**haha* To se v Kanadě a Rusku museli válet smíchy po zemi, jestli jsi opravdu poslal něco takového. Kde jsi sehnal adesu? Napsal jsi jako předškolák Jéžíškovi? Vlada této země, Kanada, Americký kontinet. To dorazilo na stůl určitě samotnému prezidentovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 10:52
avatar

"Zkrátit jeden život protože jiné zvíře zabilo ho na jídlo, nebo zabit, protože druhý chtěl být vůdcem smečky je špatné."

Hmmm, tak doporučuji se vráti na základní školu, protože tohle je prostě příroda, její potravní řetězec a funguje to tak odjakživa. Že se ti to nelíbí a nesouhlasíš a tím, to můžeš, ale je to všechno, co s tím uděláš.

doplněno 03.12.12 10:54:

Možná si připadáš jako spasitel, ale tvoje chování přírodě spíš uškodí, než aby pomohlo. Zvířata nejsou zvědavá na nějaké lidské výmysly. Ale pokud se chceš vydat do Kanady a učit grizllyho jíst granule, nikdo ti nebrání.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sardelka*
Datum: 03.12.12 11:46

Hmmm, tak doporučuji se vráti na základní školu, protože tohle je prostě příroda, její potravní řetězec a funguje to tak odjakživa.

A proto je to třeba změnit.

Možná si připadáš jako spasitel, ale tvoje chování přírodě spíš uškodí, než aby pomohlo. Zvířata nejsou zvědavá na nějaké lidské výmysly. Ale pokud se chceš vydat do Kanady a učit grizllyho jíst granule, nikdo ti nebrání

Nesouhlasím

Datum: 03.12.12 16:53
avatar

Změnit co? Přirozený běh přírody? Tak na to si počkám, protože to se ještě nikomu nepodařilo a doufám, že ani nepodaří. Příroda si poradí i bez amozvaných ochránců.

doplněno 03.12.12 16:54:

"samozvaných"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 03.12.12 11:31
avatar

V přírodě bývají většinou zabíjeni a žráni slabší a nemocní jedinci, je to přirozená selekce. Nebo to chcete změnit, aby se zvířata přemnožila a začala degenerovat podobně jako civilizované lidstvo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 11:51

Taky si laskavě uvědomta, že jsme se do přírody už sr...li dost dlouho a už teď se nám to začíná vracet. Ještě tohle a můžeme to zabalit úplně. Sardelka - zkus nejdřív rok žrát granule sám a uvidíme, co sem dáš za dotaz za ten rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sardelka*
Datum: 03.12.12 11:55

Je to vážný problém. .Je tu spousta různých variant, které můžeme udělat. Za prvé, světové vlády můžou usilovat o dohodu se společnostmi vyrábějící psí granule a získat tak dobrou cenu na výrobu obrovského množství granulí. To by mělo snížit náklady dolů nejméně o 25%. Také medvědi zimují. Během zimního spánku, by se náklady snížili hodně. Je to velmi logisticky možné. Některé země mají méně zvířat než jiné. Například v ČR medvědi již byly vyhubeni, ale je zde mnoho ptactva, lesních tvorů, ryb, hlodavců atd. Takže cena za krmení může být nižší. Naše vlády již utrácejí miliardy dolarů na nepotřebné věci již. Co je další, řekněme $ 5 miliard, nasytit všechny v přírodě volně žijící zvířata a nastolit tak mezi nimi mír?

Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 11:58

Jak říkám, navštívit psychiatrickou ambulanci, daj ti na to prášky.

doplněno 03.12.12 11:58:

Hitler chtěl taky údajně sjednotit Evropu. Možná měl v mládí stejně blbý nápady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 04.12.12 08:30

To tadu už bylo. Zvířata si neubližovala, ale pak nějaká Eva nakrmila Adama jablky a začalo peklo. Ale prý se to zase vrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.12.12 09:30

Pitomý jabka, ty můžou za všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 03.12.12 11:54
Zvíře s plným žaludkem neznamená, že je všechno vyřešené a budeme happy.
Jestli chceš pomoct, tak se třeba angažuj v reálných projektech pro ochranu zvířat, třeba www.zvirevnouzi.cz/rozvodne-site/
to třeba ohrožuje nažrané zvíře.
Myslím si že problém zvířat netkví především v hladu, ale v chování člověka k přírodě jako samotné!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: abrol
Datum: 03.12.12 12:34

Tak to je něco, to tu mělo být až na Silvestra. *haha* Přemýšlím, jak by se to dělalo v praxi. Každý dravec vyfasuje svého krmiče, který bude běhat po lese a krmit ho psíma granulema? Nebo se k němu přiváže, aby mu neutíkal a nezabíjel? Nebo 3x denně přijede traktor k lesu, vysype fůru granulí a řidič zařve do lesa: už tu máte žrádlo, pojďte? Živě si představuju třeba káni, jak přiletí a cpe se granulema. *haha**haha**haha* Tu návštěvu psychiatra neodkládejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 03.12.12 17:06

za mlada jsem krmil občas kachny,když jsem se zblil,ale nestačilo jim to,chtěly potravu přirozenou

to byl můj první pokus, od alší se nehodlám pokoušet.

Otázka je tedy pro mne absurdní!

tudiž nepochopitelná a nesmyslná,jen teda byl bych pro granule pro pavouky,pro ptáky,pro ryby a už dost!*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 22:04
avatar

To je velice pozoruhodná myšlenka, krmit všechna zvířata. Pokud tento dotaz nebyl napsán pod vlivem nějakých psychotropních látek, tak bych prosil o upřesnění :

- od jakého levelu hodláte živočichy krmit? Třeba i dravé prvoky? Aby nežraly jiné, chudáčky?

- jak si představujete zločinné chování u zvířat? Tak že uloví jiné zvíře? BTW doporučuji návštěvu Austrálie, kde byli uměle vysazeni králíci a pro absenci predátorů se jejich počty ,,poněkud´´ vymkly kontrole. Zkuste na téma krmení chudáčků králíčků podebatovat přímo s Australany, ale před vznesením dotazu se přesvědčte, zda máte platné a nadstandardní zdravotní připojištění. Oni jsou Australani leckdy prudši povahy a na rozdíl od Vás mají asi jiný náhled na rovnováhu v přírodě...

- na závěr - dobře, pomiňme všechny možné trable - ale prozraďte mi, když už chcete všechny tvory krmit granulemi - z čeho si myslíte, že se ta kvanta granulí budou vyrábět? Možná Vám ušlo, že jsou mj. i z masa. A maso získáme jak?

BTW - možná se brzy dočkáme toho, že budeme mít problém uživit i sami sebe, protože už dáááávno nejsme potravinářsky soběstační, na polích je řepka a solární elektrárny, naše produkce brambor je na desetině množství produkovaného na konci socíku. Asi by se hodilo spíše poohlédnout po něčem, co budeme jíst sami...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.01.13 14:43
avatar

*palec*(místo bodů. Zajímaví že tento přčíspěvek je první, který zmínil původ granulí.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.13 19:16
avatar

Dlouho jsem se tak nezasmála ale vzhledem k tomu, že jde o pilotní program mohlo by na to slyšet EU *smich* a pustit nějaké dotace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 05.01.13 00:56

Protože jsem si zrovna dala skleničku vína, nevysměju se ti do očí a budu dělat, že tě beru vážně. Mám tedy pro tebe pár otázek k zamyšlení:

Jak bys reguloval počet zvířat? zabíjení jistě nepřipadá v úvahu, jak tedy? Pokud by byla všechna do sytosti krmena a zároveň by zafungoval tvůj zázračný nápad a přestala by se zabíjet, neměly by přirozeného nepřítele - narůstal by počet všech zvířat. Co by si s tím dělal?

Jak bys to řešil u hmyzu, nedej bože u mikroorganismů? Také jsou to žijící tvorečkové.

Skutečně myslíš, že nasycené zvíře nemá důvod zabíjet?

Ano?

A proč jsou vlastně teda kole tygrů v zoo mříže? Myslíš, že by si na tobě nesmlsl?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 03:52
avatar

A čím chceš nakrmit takovýho lva? Salátem? (jinak dobrej vtip :D)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.