Jak zvýšit uplatnění na trhu práce? - Vejška

Od: Datum: 11.08.15 11:50 odpovědí: 3 změna: 11.08.15 12:24

Zdravím,

V září nastupuju na VŠ, ale bojím se jestli jsem si nezvlolil moc jednoduchou školu, nicméně když jsem si VŠ vybíral zaslepil moji prozíravost spíš obor, který bych na té škole chtěl studovat jež mi sedí jak prdel na hrnec... Ale uvidíme, našel jsem 3 anonymní recenze co tu školu haní oproti cca 25 kladným ohlasům..

Tak jako tak, rád bych těch 5 využil na maximum a získal co největší vzdělání.. To že se budu snažit na nějáké stáže, výměnné pobyty a hlavně dobře procházet beru jako samozřejmost.. Ale spíše jsem přemýšlel co bych pro sebe mohl dělat MIMO školu.. Nějáké kurzy, certifikáty apd... Zatím jsem si udělal certifikát z AJ, kterou ovládám na VŠ úrovni s přehledem a certifikát ohledně způsobilosti práce s MS Office..

Můj obor, na který jdu na VŠ se tedy zabývá informatikou a ekonomikou.

Poradil by mi někdo, nějáký kurz certifikát či cokoliv co bych si mohl udělat?, Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 11.08.15 12:12

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 11.08.15 12:13

Nejlepší, co můžeš pro uplatnění na trhu práce udělat, je pracovat už při studiu. Praxi nenahradí žádný certifikát, ani kurz. Takže po nějaké době, kdy budeš vědět, že si kromě školy schopnýzvládat i nějakou práci, začít pracovat.

V nejlepším případě budeš mít po ukončení VŠ pár let praxe a mimo jiné budeš vědět, co tě baví a nebaví.

Nicméně, nevím,zdali je na místě říkat, že škole je příliš lehká, aniž bys byl na jedné zkoušce. Střední škola a vysoká se nedá moc srovnávat (aspoň u kvalitních VŠ)

doplněno 11.08.15 12:15:

PS: Mohl bych se zeptat, o jaký certifikát AJ se jedná? Jaká úroveň?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 11.08.15 12:24

Tak alespoň podle mých zkušeností v 80 tých letech, byl rozdíl mezi střední a vysokou školou takový, že co jsme na střední probírali tak půl roku, tak na vysoké se to probralo za 1,5 hodiny. Nevím jak to teda funguje dnes, ale alespoň podle svých dětí vidím, že rozdíly mezi různými VŠ jsou propastné. Co do výuky i co do financí. A jak píší někteří přede mnou - tak hlavně je dobré se zapojit už během školy do nějaké praktické činnosti (což teda při studiu nějakých nekonkrétních oborů se Vám nestane nakonec za celý život).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.