Za jak dlouho jste si zvykli v práci?

Od: Datum: 29.11.12 11:08 odpovědí: 15 změna: 30.11.12 12:56

Ahoj,

rozhodla jsem se letos přerušit školu a nastoupit do práce. Jak dlouho vám trvalo, než jste si na ten režim zvykli a začala vám práce utíkat. Mám 3x týdně dvanáctku 2x týdně 6,5 hodiny a dva dny volna rozházené do různých dnů, nepravidelně. Ty dvanáctky jsou pro mě strašlivě dlouhé...neutíkají...začnou někdy utíkat? Čvrtek, pátek, sobota mám tři po sobě a teda celkem moje noční můra...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.12 11:15
avatar

Já jsem si zvykl za měsíc asi. Mám 5x 8h někdy přesčasy a dva dny volna a jsem spokojený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 29.11.12 11:15

to máš docela drsnej pracovní režim, na ten jsi přistoupila dobrovolně? já to měl tak, že 12ky jsem si dal 2 po sobě, a pak volno, střídání s kolegou, pak zas den nebo dva... a tak dokola. jít 3x v týdnu po sobě 12ky a pak ještě 2x 6,5 hodiny, to je dobrej záhul :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johhny16*
Datum: 29.11.12 12:51

Zdravím mno zahul to ani tak není jde jen o zvyk,ja dělam ve stavebnictví(tzn težší práci)a dělam po-so 14-15 hodin sem tam i neděle.zvladnout se da všechno ale chce to zvyk.za měsíc říjen jsem měl 394 hodin tak jsi to spočitejte,a takhle jsem to tahnul od března pod 300 hodin jsem nešel,ale ted je to volnejší,ale zase ty vyplaty byly krasné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 11:16
avatar

Ona je práce a práce. Pokud budeš skutečně pracovat, tak to uteče ani nebudeš vědět jak. Pokud ale není do čeho píchnout, tak je i hodina strašně dlouhá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.11.12 11:19
avatar

Záleží na tom, zda jste si sehnala takovou práci, která Vás baví. Ne, protože musím, ale protože se mi to líbí, práce se mi daří, pochválí mě. Tam pak chodí člověk rád. Také, kde se práce trochu mění, neděláte pořád to stejné, setkáváte se s různými lidmi.

Pokud je to dvanáctka někde u pásu, kde 12 hodin děláte do zblbnutí pořád jeden a ten stejný pohyb, je to neštěstí, to čas vůbec neutíká.

Je to Vaše rozhodnutí, že jste nechala školy, do toho Vám nemohu mluvit, ale neudělala bych to. Chválím Vám aspoň to, , že jste si našla práci. Ale být Vámi, opravdu bych raději tu školu nejdřív dodělala. Vzdělání Vám nikdo nevezme a jednou byste s jeho pomocí jistě sehnala nějaké lepší místo, než máte dnes. Jaga.

Třeba v mateřské škole, kde byl každý den jiný, kreslilo se, modelovalo, zpívalo, hrálo divadlo, cvičilo...mi čas utíkal velice rychle. Ani jsem se nenadála a měla jsem po službě. Zato pak u toho pásu, což jsem si také ochutnala, tam to bylo neštěstí: zašroubovat 8 šroubů, zašroubovat 8 šroubů, zašroubovat 8...Čas vůbec neutíkal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 11:22

Dejte tomu deset let a buď si zvyknete, nebo z toho zblbnete... ;)

Ne, teď vážně... školáci nevědí co říkají, když tvrdí, že je škola nebaví a raději budou chodit do práce. Když se zeptáte pracujících, tak vám většina odpoví, že by raději chodila do školy a měla mnohem méně starostí, než přináší dospělý život a zaměstnání.

Co se týká těch dvanáctek... na to si buď prostě zvyknete, nebo změníte místo. Utíkání času je subjektivní pojem, ale každá hodina z těch dvanácti je a bude pořád stejně dlouhá. Musíte si najít svůj rytmus a po čase se to buď poddá, nebo to zabalíte.

Je sice fakt, že osobně mám klasickou 8.5 hodinovou pracovní dobu. Ale před pár lety jsem k tomu měl ještě víkendovou brigádu. Takže to vypadalo následovně: PO-PÁ 8.5 hodiny za den, v SO 16 hodin (ranní+odpolední) a v NE 8 hodin na odpolední. Dalo se na to zvyknout, jen se člověk musel smířit s tím, že má minimum volného času a prakticky nemá volný den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kicka
Datum: 29.11.12 11:24

No já dodělala Bc. ale odložila si o rok bakaláře, jelikož jsem v létě pracovala v oboru a najednou jsem viděla jaká je to špína, ten můj obor, takže jsem nevěděla jestli studovat totéž, tak jsem si dala rok pauzu, našla práci úplně mimo svůj obor, kde se naučím jazyky a teď hloubám co dál ;)

Datum: 29.11.12 11:34
avatar

Zdravím. Kicko, to je opravdu různé. Někdo si zvykne téměř hned, jinému to trvá nějaký čas a někdo si na práci nezvykne vůbec nikdy. Nikde ho to nebaví, nikde mu nevyhovuje kolektiv, či režim atd. Důležité je, aby práce člověka bavila a byla finančně oceněná. To si pak člověk zvykne snáz a celkem brzy. Jen ta doba do důchodu se hodně vleče. Ta hranice se pořád posouvá a kdo ví, kde se zastaví...:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.11.12 12:03

Že ti neutíkají 12ky bych přisuzoval tomu, že děláš něco, co tě nebaví, nebo je málo práce, to pak vůbec neutíká a zvyká se těžko. Na ten zápřeh - zvyknout se dá, ale záleží na každým. Když jsme mívali na vedlejšák hospodu, tak jsem měl pracovní týden takovýto: vstávat 4:00, do práce na 8 hodin. Z práce pro zboží - naložit vyložit (to bylo tak obden) domů na 1h do postele. Pak letět do hospody zatopit a připravit vše potřebné. Zavíračka 22:00, takže kolem 23:00 v posteli. Občas se to zvrtlo (1-2x týdně) a spát jsem šel třeba ve 2 ráno. Soboty neděle dopoledne volno,odpoledne hospoda. Ve středu jsme po půl roce udělali zavíračku, abysme si aspoň jeden den odpoledne odfrkli. Vydrželi jsme to s manželkou 2,5 roku a první měsíc po skončení mi připadalo, že se šíleně poflakuju, když dělám kolem baráku jen do 7mi do večera *smich*. Už je to nějaký měsíc zpět, ale už zase pokukujeme po něčem podobném. Zvyk je zvyk a doma už je všechno hotový.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 12:11

zvyknete si o to driv,kdyz si uvedomite ze u delnickych profesi to takhle chodi a ze je to realita zivota,zrobotizujete se prestanete pocitat hodiny,proste si to odbydete a zacnete myslet na zabavnejsi veci.za jak dlouho si clovek zvykne,je to individ.Za mlada jsem delal velice tezkou praci na lince a tam jedna serie trvala 2,5minuty,neumite si predstavit,jak ke konci i tech 2,5 minuty bylo dlouhe,jakou vahu aparatu jste musela nekolikrat zvednout a ke konci toho clovek mel opravdu dost,po kilech jsme se nazvedali i tuny za sichtu.Pokud nedrete jako kun zaroven,tak si na ten cas zvyknete brzy.Proste o tom nepremyslejte.

doplněno 29.11.12 16:02:

preklep-delala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 12:37
avatar

3 měsíce, nedávno konečně aklimatizováno na vstávaní v 5 ráno:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 18:27
avatar

Já si nezvykl ani po 40 letech a to jsem dělal v několika režimech;). Nejvíc mi vyhovovaly dvanáctky v pětitýdenním režimu (poměrně složitá záležitost).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kicka
Datum: 30.11.12 11:06

Tak to mě upřímně moc neuklidnilo :D

Od: tomasgulas
Datum: 30.11.12 12:01

No ono se říká, že nejhorších je prvních 30 let, pak už to jde samo ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 12:56
avatar

Zas tak strašné to není. Člověk si zvykne. Samozřejmě je nejlepší, když děláte práci, na kterou se těšíte. To se ale povede málokomu. Stačí, když Vám práce nevadí a berete jí jako nezbytný prostředek obživy. Pokud ovšem chodíte do práce s odporem a ještě než tam dojdete se těšíte až půjdete domů (můj případ v posledních 8 letech), je na čase uvažovat o změně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.