Je to starožitnost?

Od: Datum: 28.11.12 20:35 odpovědí: 10 změna: 29.11.12 09:10

Je tenhle medailonek starožitný?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: taktojo
Datum: 28.11.12 20:44

Pokud má více než 100 let, tak určitě.

Od: irrrenka*
Datum: 28.11.12 20:52

Já to našla na půdě a vůbec nevím, jestli to může mít hodnotu nebo ne.Medailonek je otvírací a uvnitř je vydělávací sklíčko v kovovém rámečku, pod které se dává fotka.

Od: r123
Datum: 28.11.12 21:44

Vypada to na stribro - cca konec 19 nebo zacatek 20 stol. (ale muze byt i o neco starsi). Fotka je mizerna.. nic neni videt!

Ceny pod. stribrnejch medailonku z dany doby se pohybujou v rozmezi v radu stokorun az max. cca 2000Kc - zalezi na stari a celkovym zpracovani.

Datum: 28.11.12 22:02

Pokud chceš něco posoudit, tak nesmíš fotit stůl, ale posuzovaný předmět. Pěkně detailně, ze všech stran. Taky se pokusit najít punc, tyhle předměty ho obvykle mají.

Datum: 28.11.12 22:26

Tady je lepší fotka.

Datum: 28.11.12 22:41

Je to velmi pěkný medailonek.

Pokud je to rodinná památka, neprodávala bych.

V současné době bych neprodávala, ani kdyby to rodinná památka nebyla. Pokud je vaše finanční situace velmi tíživá, obejdětě více prodejen se starožitnostmi.

Datum: 28.11.12 22:23

Dá se říct, že je to starožitnost. Ale ne každá starožitnost je prodejná. Tedy dobře prodejná.

Dobrá odpověď je od r123.

Datum: 28.11.12 22:28

Otevřeno...

Datum: 29.11.12 06:03

Toto je moc krásná a půvabná věcička. Vůbec bych se nezajímala jakou má hodnotu. Jestli v domě bydleli vaši rodiče, poptala bych se jich, kdo takový medailonek nosil a prohlédla bych staré fotky. Snad bych se zastavila ve starožitnictví, aby se podívali a řekli, jak starý může být a jak se čistí. Nosila bych ho a pak bych založila trdici. Dala bych ho dceři nebo nevěstě syna. Každým rokem bude hodnota v penězích stoupat.;)

Datum: 29.11.12 09:10

Našla jsem to na půdě po bývalých majitelích. Byla to německá rodina, po válce odsunutá. Dala jsem inzerát ,že ho prodám a strhla se o něj doslova bitva.Tak jsem z toho zaskočená a překvapená. U nás doma si s tím asi půl roku hrál náš tříletý syn .

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.