Airsoftové zbraně

Od: Datum: 28.07.15 15:11 odpovědí: 11 změna: 29.07.15 06:58

zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je legální vlastnit airsoftovou zbran když mi není ještě 18

doplněno 28.07.15 16:05:

a když už jsem tady tak bych se vás chtěl zeptat, ja je to s noži.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 28.07.15 15:29

Zdravím, není, jedná se o zbraň kategorie D, což je volně prodejné s podm. 18-ti let věku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 15:39
avatar

Airsoftové zbraně spadají podle zákona do kategorie D - Plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J - §7 písm. e).

Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba - §15 odst. (1).

A pokud se už stane, že ti zbraň koupí rodiče, a jdeš na akci, tak automaticky za tebe nese zodpovědnost nejstarší člen družstva. Takže když půjdeš a střelíš někoho do oka nebo ho jinak zraníš na nějaké airsoft akci, tak nejstarší člověk, který se této zábavy zůčastnil má za tebe zodpovědnost.
Problém taky nastane, pokud půjdete s klukama po poli a někdo vás nahlásí na policii. Zvláště pokud plnohodnotně replikujete nějakou jednotku, ještě k tomu cizí...to dost lidem naskakuje husí kůže. Asi nejlepší je si vzít AK-áčka a ruské uniformy a je radost na střeše. Zde Vás hlídka vyzve k předložení OP a pokud zjistí, že nemáš 18 a máš zbraň kat. D, tak je problém. Ale hlavu ti nikdo neutrhne a vždy se to dá řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenny
Datum: 28.07.15 15:47

tak jak je možné že na pouti prodávají v klidu levné a nekvalitní kuličkovky klidně i malým dětem

Od: trtr
Datum: 28.07.15 15:54

Je to porušení zákona a ČOI i společnost by uvítala nahlášení prodejce. Toto by také uvítal i oční lékař, kam se může člověk snadno dostat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 28.07.15 15:52

Zdravím, jinak pokud to přece jenom tazatel poruší, tak raději i když u nás to sice asi povinné není si konec hlavně označte oranžovou páskou, ať nějaká ozbrojená složka na Vás netasí ostrou zbraň v domění, že jste někomu n+ěco vytáhl ze skříně (dnešní makety jsou velmi realistické). Na veřejnosti je nutno mít zbraň vždy skrytě a v pouzdře. Nikdy a to nikdy nikomu nevěřte že není zbraň nabitá a i Vy se vždy přesvěčte pohledem do komory (ne hlavně!) a rána jistoty do bezpečného prostru před uložením je samozřejmostí. Zásobníky vždy uchovávat mimo zbraň. Za poslední, pokud nejsem připraven ke střelbě, nikdy a to nikdy nemám prst na spoušti a zbraň mám zajištěnu. Toto jen kdyby nějakej exot si chtěl hrát na Ramba, i když dle zákona nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 06:58
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 16:49
avatar

Myslím, že nože může každý vlastnit bez omezení - i věku. Jen by je neměl nosit do škol, na veřejné akce atd. Svého času jsem nosila v kabelce stilet (než jsem pochopila, že a jablka asi vhodný nebude*frajer*) Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 17:00
avatar

S airsoftovými zbraněmi je to složité. Ani nevím, že patří mezi plynové, když plyn používá pouze cca 1% zbraní. Zbrań od vietnamců v řádech dvou stovek je spíše trapná a nefunkční napodobenina, která ani nedokáže ublížit ( krom očí). Zbrań kolem deseti tisíc, stejně jako kolem dvou tisíc ... ale to je jedno

..já se chtěl zeptat zda opravdu je aisoftová zbraň brána jako plynová a proč. Vždyt většina je na elektriku a zbytek na ruční pohon. Plyn je nejistý, nestabilní, drahý a nevypočitatelný. Co lepšího je než ležet na orlím hnízdě a ručně si natáhnout odstřelovačku s kuličkou třeba 0.35?

doplněno 28.07.15 19:27:

trtr: to máš pravdu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 28.07.15 18:38

Ač elektrická airsoftová zbraň, tak používá píst s válcem, který stlačuje vzduch, tedy opět plynovka, stejně jako klasická vzduchovka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 06:57
avatar

*palec**palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 06:57
avatar

vše již bylo řečeno a vysvětleno. Jen bych ještě vložil malou poznámku. Pokud se ozbrojujete, tak se se svou zbraní učte zacházet. Není nic hloupějšího, než si nechat vzít svou vlastní zbraň a být s ní zabit. Docela mě překvapila jedna mladá slečna, která měla za opaskem vojenský nůž. Vzal jsem ji tedy stranou, dal ji gumový nůž a ať na mě zaútočí. Skončilo to tak, že při výpadu jsem ji její vlastní ruku zkroutil a aniž bych se toho nože nějak dotknul, bych ji probodl krk. Kamarády jistě ohromíte ale případného útočníka už tolik ohromit nemusíte.

Takže tak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.