Kde a jak sehnat uklízečku?

Od: Datum: 28.07.15 15:00 odpovědí: 32 změna: 24.05.17 11:39

Dobrý den všichni diskuzechtiví čtenáři,

už dva roky hledám uklízečku pro náš byt, 140m2, velmi jednoduše a totálně designově vybaven, nenabízím cenu-čekám že se daná paní ohodnotí sama a pokud je opravdu dobrá úměrně své ceně, nediskutuji. Očekávám ovšem že bude inteligentní(alespon na úrovni 12letého dítěte), rychlá(úměrně platu), a bude mít opravdu smysl pro pořádek, nejen pro čistotu. Chci aby mi skládala ponožky v šuplíku podle barev, ne aby drhla schody rejžákem. Všechno ji naučím, ukážu, poskytnu všechny prostředky, budu jí půl roku stoprocentně k dispozici, ale chci aby na ni byl spoleh a docházela pravidelně dvakrát v týdnu. V Praze. Kde jsou všechny ty ubrečené ženské s hláškama jak se v Česku nedá sehnat práce?!

Za poslední měsíc mě 2 nechaly čekat na domluvené schůzce bez jediné sms že nedorazí, od té doby vždy ráno píšu potvrzovací sms(bez odpovědi) a 15min před schůzkou volám zda tedy platí-a na to dostanu odpověd že nepřijdou-celkem 8krát. Za měsíc. Dvě mi ani nezvedly telefon.

Kde mám hledat? Jak? Opravdu je tato cílová skupina pouze koncentrace lůzrů beze špetky nejmenšího vychování? Já bych nikdy, za žádných okolností na sebe nenechala někoho čekat bez jediného slova o tom že nepřijdu, je divné když to očekávám od ostatních?

Hurá na mě, ať se poučím

Prosím, vyhněte se diskuzi na téma at se naučím uklízet sama, dělám to dva roky, úklid mi trvá v průměru 3,5hod,(od uklízečky ho chci mít alespon za 5h hotový, nečekám že bude tak rychlá jako já) kdybych ale tuto dobu pracovala, vydělám víc než co zaplatím za uklízečku plus můj přítel chce doma ženskou z jiných důvodů než je úklid, to by mělo na vysvětlenou stačit ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jenn*
Datum: 28.07.15 15:09

Mám dům zhruba jednou takový jako máte vy byt a manželka stíhá vše s přehledem. Snad není problém sehnat někoho přes agenturu ne? Zřejmě budete schopná pouze v jedné věci a praktičnost to není.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalamanzelk
Datum: 28.07.15 15:17

Ne, bohužel ani agentury nejsou schopné zajistit uklízečku která by uklidila podle mých představ.Už jsem vyzkoušela téměř všechny které se v Praze nabízí.

Od: jenn*
Datum: 28.07.15 15:42

téměř všechny? teď tu o červené karkulce prosím*smich* Pa zoufalko

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalamanzelk
Datum: 28.07.15 15:52

Ano, skoro všechny které prověřují své zaměstnankyně a jsou schopné zajistit pravidelný úklid člověkem který s ním má zkušenosti. Myslím že bude lepší když se do této diskuze nebudete zapojovat, máte manželku aby vám vařila a uklízela, takže těžko můžete porozumět tomu koho vlastně hledám. Já si s přítelem ráda užívám společné večeře a řeším jiné věci než vyzvedávání dětí a převlíkání postelí ;)

Od: vklus
Datum: 28.07.15 15:14

Bohužel Prahu neznám tak neporadím. Vím jen, že v Brně je dost paní a slečen co nabízejí úklid a je tu velká nabídka. Pravda nevím jak kvalitní. Můžu to vzít jen tak, že třeba moje mamka (starší paní) si přivydělává občas žehlením a zase naopak setkala se s tím, že na inzerát se domlouvali a kdesi cosi a nakonec skutek utek.

Zkusil bych hodit inzeráty na bazoš, sbazar a případně poptávku do agentur. Možná bych nahodil alespoň nějaké hrubé mzdové hodnocení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalamanzelk
Datum: 28.07.15 15:20

Všude okolo Prahy to není problém, já vím. Inzeráty jsem umístila na všech dostupných serverech, vytiskla a rozlepila po okolí, poptávám po známých zda nějakou šikovnou nezaměstnávají, co se týče agentur, je to bohužel ještě horší, nenabízí nikoho kdo by uklidil alespon jako já,často pouze natropí spoustu škody. Uvádím i teoretické částky, ale nic...

Datum: 28.07.15 15:25
avatar

Dobrý den ,

zkusil bych Facebook a nějakou skupinu v praze ( Brigády Praha ) nebo podobné. Dále také rozhodně nahoďte ohodnocení. (když nic neudáte tak to často smrdí) V okolí Hradce Králové úklid podle Vašeho přání a přesně podle Vaší domluvy vyjde kolem 150-200 Kč/h.

S pozdravem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalamanzelk
Datum: 28.07.15 15:42

I to jsem zkoušela, brigádám se ale vyhýbám protože hledám někoho opravdu dlohodobého, předtím u nás pracovala paní osm let,hledám náhradu, zaučení mě stojí opravdu spoustu času, práce a peněz protože toho vždycky dost poničí než se to naučí...

Datum: 28.07.15 16:19

Nechci se vás dotknout,ale mám pocit,že máte dost povýšené chování,jestli toto nebude ten zádrhel. Nevěřím,že by se nenašla nějaká šikovná žena,která by si ráda za 5hodin práce denně a vlídné zacházení nevydělala 20 000 měsíčně.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalamanzelk
Datum: 28.07.15 16:26

Upřímně řečeno nechci dávat uklízečce za 40h práce 20000Kč měsíčně a pokud máte pocit že je to povýšené,omlouvám se ale jsou to většinou ženské které všechno musím učit sama, včetně toho jak vyžehlit košili, 20 000Kč za 40hpráce?! Neblázněte. Možná se nechovám podle vašich představ ale už jsem toho za ty dva roky viděla opravdu hodně a začala být lehce cynická protože věřte nebo ne, těmhle lidem chybí to nejzákladnější lidské vychování.

Můžu se jen zeptat z čistě osobního hlediska co se Vám zdá být povýšené?

Datum: 28.07.15 16:48

Chcete,aby se ohodnotily samy a přitom se vám nechce platit kolik si řeknou. Zkuste rovnou udat výši výdělku,ať dotyčné nemají pocit,že se budou cítit jak na koňském handlu.Já osobně bych se schválně nadhodnotila,abych vám nedala pocit,že jste něco víc než já. I uklizeček je třeba si vážit...*bum*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 28.07.15 16:30

Tak jestli tímto způsobem podáváte inzeráty,telefonicky hovoříte s uchazečkou,tak se nedivím,že hledáte marně.Cítím z vašeho dotazu šílenou aroganci.Brrr,nechtěla bych pracovat pod vaší vládou.A věřím,že i to 12 leté dítě je inteligentnější,než vy.Nechci vás nějak urážet,ale podle vašeho dotazu,mne to nutí říci svůj názor na vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalamanzelk
Datum: 28.07.15 16:48

Myslím že jsem definitivně pochopila v čem je problém. Abyste měli představu jak to vypadá i mimo tuhle zoo,když hledám uklízečku v USA,dostanu 100%odpovědí na všechny mé poptávky. Paní mi slíbí hory doly,všechny mé požadavky odsouhlasí, řeknou si cenu vyšší než bych čekala, ale hrnou se do prvního úklidu zadarmo aby mi předvedly jak jsou dokonalé. Dokonalé nejsou,ale rozhodnuté své peníze vydělat se přetrhnou. V Česku mi přijde odpověd na každou třetí poptávku,když si vyjmenuji požadavky tak jsem arogantní,přeci bych si nechtěla ještě diktovat co bude dotyčná dělat,po domluvě přes emaily přijde na schůzku každá třetí osoba,ty dvě se neomluví a nedorazí vůbec, a ta třetí co přišla si začne opravdu diktovat podmínky za jakých bude pracovat a v jakou hodinu, přece kvůli mě nebude vstávat. Ukáže se že životopis je zčásti nebo úplně smyšlený, co mi bude vykládat, nejsem přece policie a to že se mi má hrabat doma?No a co. Peněz chce dost,v bytě občas něco rozbije ale to je přece moje vina když si neumím uklidit a odchází s hláškou že jsem drzá když chci staršímu člověku říkat jak má uklízet, protože co můžu ve svých 24letech o úklidu vědět. A jde si dál světem sama za svým manželem který to vyžaduje zadarmo s pocitem že mi to natřela.

Dámy,ano, ve svém bytě jsem opravdu schopná si perfektně uklidit a čekám že se to naučí i dotyčná. Jsem hrdá na to že mám přítele který si mě doma nedrží jen kvůli těmto činnostem a ne, nebudu vlídná k lidem, kteří si to nezaslouží.

Inteligentní člověk odpovídá v diskuzi na otázku (pokud má zájem) a nenechává se strhnout emocemi které u něj otázka vyvolává, chápu že se vám nelíbí že si někdo může nechat doma uklidit, to není fér, že ano, ale já jsem už u otázky psala že prosím pouze o odpovědi k tématu.

Co se týče "práce pod nadvládou", při vší úctě, když nemáte vzdělání a to jediné co umíte je nechat se zaměstnat, nejste schopná se o sebe postarat sama, budete se muset smířit s tím že budete "pracovat pod nadvládou", jedno jestli ve fabrice nebo někde jinde ;)

Chápu že tímto je duskuze u konce a ještě jednou děkuji pánům kteří se na začátku opravdu snažili pomoci!

Od: gita65
Datum: 28.07.15 17:39

Tak proč jste si nedovezla posluhovačku z USA? Mám vzdělání na úrovni a práce mne vždy těšila. Vždy jsem se dokázala o 3 děti a domácnost postarat sama a necítila jsem se jako nějaká domácí onuce.Vše jsem dělala ráda pro svou rodinu.Postarat se sama o sebe také dokážu.Co jste dokázala Vy ve svých 24 letech? Vůbec vám nezávidím,že si můžete platit posluhovačku.Již není ta doba,kdy posluhovačky si všechno musely nechat líbit.Raději si budou hledat jinou práci,než pracovat pod někým,kdo se nadřazuje,neumí být vlídný a trochu lidský.Jste ještě mladinká,tak doufám,že život Vás ještě naučí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ales*
Datum: 28.07.15 18:19
Gito jste totalne nechapava a machrujete tady akorat o svych dovednostech. Tazatelku vase dovednosti vůbec nezajímají a již při zadávání otazky na to upozornila. Za uvedenou dobu dokáže vydělat více peněz než dá uklízečce. Navíc nabízí pracovní místo a vy místo abyste byla ráda že dá někomu vydělat, tak ji tady kritizujete.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 28.07.15 19:16

ales. Vůbec nemachruji.Nebo si myslíte,že dokázat se postarat o rodinu je machrování?Toto dokáže každá žena,která má zájem o rodinu,nebo aspon každá druhá.To,že nabízí výdělek je chválihodné,ale v jednání?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 29.07.15 01:32

Je fakt, že mě trochu nezajímá jak to vypadá v tomto směru v USA. USA uznávám jako světovou mocnost, která je ještě schopná něco dělat smysluplného, zatím. Věřím, že je tam taky nedostatek pracovních míst, a vaším popisem jste mi Připoměla film Americká krása. Snaha je. V Čechách to funguje jinak. My jsme bývalé Rakousko Uhersko klonované Sovětským komunismem - vražedná kombinace!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jjjjjjjjjj*
Datum: 28.07.15 17:58

Dobrý den,

trošku k dotazu moje kamarádka již delší dobu takto vypomáhá s úklidem v rodinách právníků a u osamělého staršího pána. Pokud má pamět dosahuje tak dojíždí dvakrát týdně do rodiny v Praze, vícekrát by nezvládala má ještě činnost v domáci restauraci. Ohodnocena bývá cca 1000,-Kč.

Zkuste zde navrnout Vaši představu o ceně, je spousta žen, které chodí sem na poradnu a byť třeba SŠ z nějakých důvodů nejsou zapojeni v pracovním procesu a nabídku by uvítaly. Např. je čekají malé dítě, odborné zkoušky v září, pozor nemyslím tím opravné tyto jsou v řádném termínu mimo místo bydliště na Moravě nikde jinde se bohužel tento kurz nenachází, kde si dotyčná zvyšuje své zdravotnické vzdělání, které si samozřejmě musí hradit. A uveďte lokalitu v Praze z důvodů dopravní dostupnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 18:14
avatar

Také dobrý den, já se Vás zeptám na jednu úklidovou agenturu.

Jistě jste oslovila firmu Clinea v Opletalově ulici 4, na Praze 1.

Z jejich stránek lze vyčíst, že nabírají hospodyně i chůvy k dětem. A mají požadavek na kvalitně odváděnou práci, kdy péče o domácnost je pro tu paní koníčkem, musí mít zkušenosti s profi úklidem, ŘP, u chůviček požadují absolvování třeba i jejich kurzu.

Samozřejmě nabízejí i adekvátní ohodnocení, za 8 hodin přes 20 000 Kč u rodinného domu.

Vy jste zřejmě velmi pečlivá. A jak píšete, že u Vás paní pracovala 8 let, tak zřejmě se dají nastavené podmínky splnit.

Někdy to je o osobnosti toho kterého člověka.

Většina agentur nabízí i výměnu paní uklízečky, když si s paní domu nerozumí, nebo není ze strany zadavatele spokojenost s úklidem.

Já bych měla zase otázku na Vás. Jakou máte zkušenost s výše uvedenou agenturou, pokud jste využila jejich služby? Nebo proč jste jejich nabídku nevyužila.

Děkuji za odpověď.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kklaban
Datum: 28.07.15 18:39

Já bych to jako vedlejšák, řekněme tak za 20 tisíc měsíčně bral. Klidně bych dojížděl do Prahy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 19:19
avatar

Chcete aby vám skládala v šuplíku ponožky podle barev*bzum*, už dnes se o ženské co by to snad měla dělat vyjadřujete povýšeně, tož jediné slušné co mě napadá, milostivá madam, že vy jste šlápla na hrábě? Přečetla jsem to celé, děvenko vás by patřilo nakopat do...a dovolím si podotknout, že nejsem debilní neb mám cosi vystudované.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 19:37
avatar

Já to vidím trochu jinak. Paní je puntičkářka a chce mít všechno pěkně podle sebe. Minulý týden jsem se dívala na seriál Panství Dowton. Musím říci, že se mě to hrozně líbilo.

Myslím, že ,,zoufalámanželka,, by byla spokojená, kdyby to fungovalo u ní doma, tak jako v tomto seriálu.

Fascinoval mě vztah mezi služebnictvem a panstvem, jestli je tak mohu nazvat. Ti služebníci měli svoje sebevědomí, byli na svoji práci hrdí, byli loajální. A byli nešťastní, když se něco nepovedlo.

Zoufalámanželka si představuje, že bude mít uklizenou domácnost podle sebe, paní to všechno naučí a očekává, že najde člověka spolehlivého, který opravdu co slíbí, to dodrží. Já ji celkem chápu. Otázka je, jestli v této době takovou osobnost najde.

Tudíž se jí některé odpovědi tady nelíbí a já se jí nedivím. Osobní věci by měli jít stranou.

Mzdu by měla nabídnout ona sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 28.07.15 20:05

Osobně se mně zdá slečna /paní/ ve svých 24 letech docela divná.S jejím přístupem asi těžko najde čilou důchodkyni nebo ženu bez práce, která by šla "dělat onuci" do jejich domu. Znám několik žen nad 45 - 62, které vypomáhají 2x týdně nebo příležitostně v domácnostech. Jedna nezaměstnaná 47 r. pracovala denně vč. výchovy, hlídání 2 dětí. Plat mají dle domluvy na hodinu. Jistě jsou spokojené obě strany, neboť ty tzv. uklízečky /pradlenky, žehlířky apod./ se opakovaně vracejí na místo na místo činu již nějaký rok.

Takže chyba bude asi někde jinde. Nakonec i u herců aj. funguje paní Boženka, Miluška... bez které by nemohly naše VIP dělat to co je baví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 28.07.15 21:32

Na mě to spíše dělá dojem, že se chcete trochu vytahovat svými možnostmi, ale vlastně mimoděk odhalujete svojí nechchopnost, zajistit si na patřičnou práci patřičného pracovníka. Je to jen Vaše vlastní neschopnost (někteří ostatní takové problémy nemají). To je jako když si zaměstnavatel stěžuje, že nemůže někoho schopného vybrat, že takoví pracovníci nejsou. Bohužel to ale pouze svědčí o neschopnosti toho daného zaměstnavatele, rozeznat dobrého pracovníka od flinka a flákače. Kdo to pozná, má vyhráno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.07.15 21:36

Vemte si firmu..., ale ta nebude levná, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 22:15

Tak nevím, jestli jste zoufaloumanželku definitivně nezapudili. Já to vidím asi tak: Nemůže najít to, co chce a bohužel hledá způsoby a ne důvody. Důvody je jediný. Nepřijala fakt, že je v Čechách a ne kdesi za velikou louží. Způsob, kterým hledá to, co potřebuje, předem předurčuje výsledek. Očekává, že najde pečlivou, slušnou paní s nekonečnou trpělivostí, ochotnou snést její jednání.

Zoufalámanželko, možná najdete, možná jste jen znechucená a frustrovaná ze svého neúspěchu (jak je psáno ten neúspěch je celý jen a jen Váš). Chcete-li radu a ne kritiku, přečtěte si po sobě svoje řádky: Je tam napsáno: Hledám úplně blbou ženskou, které navíc nebude vadit, že jí to budu dávat najevo. S takovou najdete jen to, co nacházíte. Nespolehlivé lidi. A teď otázka peněz. Poněvadž zde nepadlo za kolik, je potřeba si říct, že Vašich 8-10 hodin týdně i s nadprůměrným platem člověka neuživí, to Vám též zužuje výběr na matky s malými dětmi, důchodce, invalidy a jiné lidi s alespoň nějakým jiným příjmem.

A teď k Vašemu dotazu. Nějak mi to nesedí. Uklízíte partnerovi 2 roky, minulou paní na úklid jste ale měla 8 let a je Vám 24. Krom toho jste stihla ještě minimálně jedno "výběrové řízení" v USA. Gratuluju. Buď se chlubíte cizím peřím (ono je hezké, když se člověk narodí se stříbrnou lžičkou v puse a všechno, včetně vzdělání pak jde nějak snáz) a nebo nám jednoduše kecáte. Ze ZOO zdraví Ampér.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.15 23:08
avatar

Amper děkuji. Bohužel nemám inteligenci 12ti letého dítěte. Je to se mnou ještě horší. Opička, 5. klec, druhá řada vlevo. *sok*/jdu se podívat, jestli nenajdu vhodnější obrázek/.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lugel
Datum: 28.07.15 23:47

Proč se všichni rozčilujete nad věcma, které s touto otázkou souviset nemají? Navážet se do této tazatelky je stejně dětinské, jak její povýšené chování. Buď odpovězte bez příprců, nebo čekejte taky její odpálkovací odpovědi...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: zajemkyne
Datum: 28.07.15 23:49
Kde mohu Vas inzerat najit? Rada bych se dozvedela blizsi info. Dekuji
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nabidka
Datum: 29.07.15 11:21

Také se hlásím, můžete prosím poskytnout nějaký kontakt na Vás? E-mail postačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalamanzelk
Datum: 29.07.15 13:31

Inzerát lze najít na například na hyperinzerci,můžete mne kontaktovat přímo na zelvickaveterinarka@seznam.cz.

Pro ostatní zúčastněné v diskuzi děkuji za podporu těch málo lidí kteří opravdu pochopili můj problém, ke všem se chovám tak mile jak jen dokážu ale když se v těchto lidech neobjeví ani špetka slušnosti a nechají mne například opravdu bez jediné zprávy čekat na ně v kavárně, nutí mne to k úvaze kterou jsem sem umístila a také k větě o inteligenci těchto lidí. Paní, která u nás strávila osm let, byla více náš rodinný přítel než co jiného, jezdila s námi na dovolené, zaměstnávali jsme brigádně i její děti když měly prázdniny...vážila si jisté nenáročné práce v krásném prostředí a po těch letech samozřejmě znala náš standard úklidu se kterým neměla nejmenší problém. Dnes ale poslouchám jen "mám nárok" "nemůžete mi diktovat"...jenže když paní stojí ve skleněném sprchovém koutě se skleněnou miskou v ruce a druhou telefonuje, musím zasáhnout,když drátěnkou pucuje koriánovou kuchyni,opravdu jí musím jít ukázat jak má uklízet...Byt je velmi atypický a stálo spoustu peněz, času a lidské nadschopnosti vytvářet nové hodnoty a já je nechci nechat zničit jen proto že někdo dvakrát starší než já má pocit že ví líp jak se o co starat. Například zapřít skleněné dveře z druhé strany,tedy po směru otvírání,následně za ně vzít a chtít je ještě víc otevřít vedlo k jejich prasknutí a vzhledem k zabarvení skla bylo nutné vyměnit celou skleněnou stěnu,paní byla na mateřské dovolené,myslíte že po ní můžu chtít náhradu?Tzn musím těmto situacem předcházet.

Znovu připomínám že opravdu nebudeme nikomu platit 20000Kč za 40h týdně, ještě pořád mi zbylo trošku rozumu a těch pár vyvolených pochopí že tímto způsobem bych za chvíli uklízela sama ze zcela jiných důvodů, do peněz nesmrkám abych je takto vyhazovala,každá práce musí být ohodnocená adekvátně.

Na tomto místě pouze projevuji frustraci z neschopnosti najít milého člověka který bude mít stejné vidění světa a opravdu bude inteligentní, věřte mi že v poptávce nemám kritéria o inteligenci srovnatelnou s dítětem.

Co se mé osoby týče, ne, nejde o vytahování, nechlubím se cizím peřím, jen jsem před několika lety potkala toho "pravého", naší původní hospodyni jsem tedy zažila jen jejích posledních pár let,ne celých osm,následně na to jsem dva roky uklízela sama, a co se USA týče, jednoduše jsou nám místní lidé mnohem příjemnějšími partnery/kamarády/spolupracovníky a v dnešní době nejsem jediná kdo se realizuje kdekoliv za hranicemi této republiky mnohem raději, jistě to pochopíte. Za měsíc už mi bude 25, jestli vás to uspokojí ;)

Doufám že jsem tímto ukojila potřebu místních zvědavců a doufám že se mezi nimi třeba najde někdo kdo se nenechal odradit mým arogantním nemístným neinteligentním povýšeneckým a jiným chováním a třeba bude jenom rád že se mnou bude moct pracovat

Od: ivan
Datum: 24.05.17 11:39

Dobrý den, přiznávám se, že jsem celou diskusi nepřečetla až do konce. Ale moc by mě zajímalo, jestli jste někoho našla. Velmi podobný problém řeším nyní i já a nedaří se mi někoho najít. Vždy první dva úklidy uklidí celklem slušně (nikdy podle mých představ a už nad tím přivírám oči), no a ostatní úklidy, když mají pocit, že mají vyhráno a práci jistou musím plno věcí po nich předělávat. A nemluvě o tom, že je většina opravdu nespolehlivá. Takže pokud se Vám podařilo nějakou dámu na úklid najít a dáte mi na ni kontakt, ušetří mi to spoustu času.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.