Katolická víra-jak na to

Od: Datum: 10.08.15 01:42 odpovědí: 26 změna: 10.08.15 19:52
Dobrý den,
jsem čerstvě pokřtěný křesťan a chci se stát katolíkem. Ovšem nic o katolících nevím. Proto se chci zeptat co udělat abych se stal katolíkem, jestli mají katolíci nějaká pravidla a zvyklosti, jestli mají nějaké povinosti... Koukal jsem se na wikipedii, ale nic tam o tom není.
Předem děkuji za odpověď, David

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.15 01:46

Možná byste si měl sehnat nějakou brožurku o katolících. Také by Vám mohl poradit jakýkoli katolický kněz.

Datum: 10.08.15 02:42
Dobrý večer,noc,
Nějak nechápu to rozhodnutí být katolíkem, když o nich vůbec nic nevíte... to je úplně stejné, jako bych si já teď řekla, že chci být fundamentalista. Absolutně nevím co to slovo znamená :-D
Wikipedia není moc dobrý zdroj informací.. podivala jsem se na net a našla moc moc moc stránek, kde jsou snad všechny informace, které vám pomůžou v rozhodování a postupu.
,,
Obecně platí, že lidé (z hlediska katolické církve) platně pokřtění, vstupují do katolické církve na základě vyznání víry, kterému podle potřeby předchází duchovní i nauková příprava. Přijímat dospělé žadatele do společenství církve přísluší biskupovi. Biskup obvykle pověří vykonáním obřadu kněze, který mu žádost zprostředkoval. Biskup také rozhodne o případném udělení svátosti biřmovaní a dalších okolnostech přijetí žadatele. ,, úryvek z jedné stránky, konkrétně vira.cz
http://www.vira.cz/otazky/Jsem-pokrtena-co-dal.html
Ale asi bude nejlepší začít od kořenů a zjistit si aspoň základ, a ne hned vyznávat jednu jedinou církev.. ale nejsem věřící, tak třeba plácám hlouposti
Od: jmlc®
Datum: 10.08.15 11:24

*palec*

Také doporučuji - tento web a faráře v dané oblasti - nebojte se ze ptat přímo faráře, nezažene vás...

Od: davisek
Datum: 10.08.15 03:18
Né že o katolících nic nevím.. Začal jsem číst bibli, v neděli jsem začal chodit do kostela a pomalu se učím modlitby (už umím otčenáš a zdrávas krásně plynule) i růženec se snažím naučit. Ale otázka byla myšlena tak, že znám jen takovéhle základy víry a zajímali mě pokročilejší věci.. Děkuju za odpovědi
David
Datum: 10.08.15 03:36
Aha
Možná i na té stránce budou informace, které hledáš, jinak přímo katolický kněz, jak už někdo psal, by ti měl odpovědět na to co na netu nenajdeš.
Ráda radím, ale náboženství mě nikdy nebralo, takže vlastně nemám jak poradit, jen to co jsem našla. Tak hodně štěstí; )
Od: mp
Datum: 10.08.15 02:58

Je fakt, že obecně se lidé (kteří teda do této doby nevěřili) obrací k bohu ve chvíli tušení smrti. Pak v případě svatby, pak pokřtění. Já bych se osobně té víry nebál. Stačí naslouchat, nebýt sebestředný, samolibý, vnímat problémy okolního světa (samozřejmě s vědomím, že nejvíce světu pomohu sám, když budu sám v pohodě, nebudu nic od druhých chtít, a naopak je budu respektovat, a pomáhat jen na tom území, které ovládám). Takoví ti lékaři bez hranic, kteří jezdí někam daleko pomáhat, ve mě nebudí důvěru - oni utíkají. Tady u nás je taky práce dost.

Datum: 10.08.15 06:14

Boha jste našel, ale společnost, do které patří určitá parta lidí, jště ne. Chápu to dobře? :) Do bible, základní učebnice, knihy knih, jste nakouknul? A to proto, abyste zjistil, co víře předcházelo, proč je to taková síla. Při čtení té bible, nejkratší a nejrychlejší způsob, jak zanalosti o církvi a zvyklostech získat, je to, že zajdete do kostela na mši. Nyslím si, že několikrát. Když se vám tenhle obřad, který můžete sledovat pouze jako divák, zalíbí, osloví vás, pak pokročte dále. Přidejte se ke skupině lidí, kteří budou z kostela vycházet. Popovídejte si s nimi. A pak, když se vám bude stále všechno líbit, po jedné mši si dohodněte schůzku s knězem. Připravte si otázky dostane se vám fundovaných odpovědí. *hej* Jen vás musím upozornit, že to všechno k něčemu bude, budete-li mít víru v Boha v sobě. Nejen že si to budete říkat. Ale budete vědět, mít to v srdci. *sok* Moc bych vám přála, abyste víru v sobě našel. Bylo by o jednoho podivného chlapa v hospodě, v drogovém spolku a na vyšetřovně policie, méně. A také bych se nebála, kdybyste večer šel za mnou nebo přede mnou :)

Od: odpoved*
Datum: 10.08.15 11:20

názor z jedné diskuze:

"Víra je synonymem Pravdy. Náboženství je šaškárnou bez Pravdy".

Od: katolik
Datum: 10.08.15 12:42

Jako čerstvě pokřtěný jste se stal křesťanem. Ale někdo vás musel pokřtít a ten někdo patří do nějaké církve, do které jste i vy vstoupil. Takže víte vůbec, v které církvi jste?

.

Apoštolská církev

Armáda spásy

Bratrská jednota baptistů

Církev adventistů sedmého dne

Církev bratrská

Českobratrská církev evangelická

Církev československá husitská

Slezská církev evangelická a.v.

Církev Řeckokatolická

Evangelická církev a.v.

Evangelická církev metodistická

Jednota bratrská

Křesťanské sbory

Křesťanská společenství

Luterská evangelická církev a.v.

Pravoslavná církev

Římskokatolická církev

Starokatolická církev

doplněno 10.08.15 12:50:

Zde je uveden přestup do katolické církve: http://www.vira.cz/otazky/Pre…stup-do-katolicke-cirkve.html

Datum: 10.08.15 14:22

- proč jste se nechal pokřtít a proč se chcete stát katolíkem, když o tom nic nevíte a nejste mimino, aby někdo rozhodoval za Vás?! - jestli je to kvůli holce, ať Vám to vysvětlí ona, včetně toho, co od Vás ona bude očekávat.

Jinak tomu nerozumím !

Navíc - při křtu, nebo při přijetí nějaké víry by všechna pravidla měl vysvětlit při přijímacím školení farář.

doplněno 10.08.15 14:32:

- pokud by byl dnes v módě "Pionýr" - taky byste tam vstoupil?

Od: axus®
Datum: 10.08.15 14:52

Sezen si knizku Katechismus katolicke cirkve. Tam je popsane vsechno na co se ptas.

Dnes uz to mozna bude existovat i online.
-

ps. Ses si jisty spravnosti vyberu...?

Krestane totiz prakticky veri, ze existuje vsudipritomny neviditelny zidovsky ozivly mrtvy (zombie?), ktery byl svym vlastnim otcem a ktery jim muze zaridit vecny zivot, pokud budou kanibalovat na jeho mase a krvi, cimz je on zbavi genetickeho hrichu vzniklemu z toho, ze kdysi nejaka zena, ktera vznikla ze zebra snedla jablko z kouzelneho stromu, protoze ji to rekl zly bubak prevteleny za mluviciho hada...

Datum: 10.08.15 14:56

Vaše interpretace křesťanství je aktuálním pohledem běžného českého človíčka, který si četl o této církvi pouze v bulvárech. Nemyslím si, že toto PS je podloženo...

Už jen to "jablko z kouzelného stromu" je generální blbost.

Datum: 10.08.15 15:17

jmlc-

- naopak - myslím, že interpretace katolické víry od "axus" je jediná možná, aby člověk ty nesmysly vůbec pochopil.

Jakékoliv náboženství je čiré ZLO ! už ze své podstaty, kdy jsou od lidí požadovány jen samé oběti a v případě neposlušnosti je jim vyhrožováno všelikými tresty ! Jakpak se to tedy liší od "komunismu" a "stalinismu"? - a jak se to srovnává s dnes tak módními požadavky svobody a demokracie?! Z jakéhokoliv náboženství je mi na zvracení - koukněte třeba zrovna např. na muslimy ! Škoda mluvit !

doplněno 10.08.15 15:45:

- kdysi tady byl dotaz, jestli je na místě obávat se schizofreniků - každej řekne, že ano - ale v případě věřících si nikdo neuvědomuje, že jde o podobnou poruchu osobnosti ! - věřící taky klidně zabije, přikáže-li mu to Bůh !

Copak dělá církev v případě takových zrůd, jako jsou např. mladiství, kteří umučili "bližního svého" (-případ v Pardubicích) - které světský soud v zájmu "humanity" de facto nepotrestá ! - aby mohli svobodně vraždit dál?!

Od: dylin
Datum: 10.08.15 15:44

chodit ke zpovědi a přijímat eucharistii... to jsou panečku oběti. Modlit se a před Velikonoci se 40 dní postit - hotový fašismus nebo komunismus. Čiré ZLO :D ... a vyhrožovat tím, že v případě neposlušnosti nedojdete spásy. To je panečku taky silné kafe. Ještě, že se každý ateista vidí v nebi.

Datum: 10.08.15 15:48

- a k čemu je vlastně dobré "dojít spásy?" - bude mne třeba rakovina méně bolet, nebo, bude se mi snáze umírat? Co - je to "SPÁSA"?!

doplněno 10.08.15 15:55:

- nevím nic o tom, že by světské zákony snad zabíjet povolovaly !

Datum: 10.08.15 16:00

To jest ten rozdíl... světský zákon, odstaví vrahy na x let mimo společnost. Bůh odstaví vraha na věky (pokud neučiní pokání).

Datum: 10.08.15 16:09

dylin-

-znovu se ptám - jakpak Bůh konkrétně odstaví mladíky z Pardubic? ... - a pokud učiní pokání, nebudou tedy potrestáni ani oněmi pár lety, ke kterým je odsoudil světský soud?

doplněno 10.08.15 16:23:

- špatně jsem se vyjádřila - ne církev (která se stará jen o majetek) - ale Bůh ! - ten by snad měl vědět o každém tvoru, ať už věřícím, nebo nevěřícím - anebo i u "boží spravedlnosti" záleží na tom, jakého jste vyznání? - třeba, že muslim nemůže být potrestán za to, že nechal utonout své dítě (taky dnešní zpráva na novinkách), zatímco katolík ano, pokud se tedy nebude kát?

Datum: 10.08.15 16:17

Znovu se ptám, co má církev společného s mladíky z Pardubic? A proč by jejich případ měla řešit církev?

Datum: 10.08.15 16:30

To by bylo na dlouho diskusi ... všechno to začíná u genesis a končí u evangelia. Že nemáte přehled a nevíte jaký je rozdíl mezi Bohem,Ježíšem spasitelem a duchem svatým vs. Satan a duchové zla není můj problém a je to na Vás a vašem vzdělání. Pak se určitě nebudete tak hloupě ptát a všechno Vám docvakne (když duch svatý dopřeje).

Datum: 10.08.15 15:49

Bůh nepřikazuje zabíjet... přečtete si desatero. Kdyby se dodržovalo nebylo by třeba žádných světských zákonů. Co má co církev společného s mladíky zabijáky? Nejste náhodou trochu schizofrenní Vy?

Datum: 10.08.15 15:50

Bůh přikazuje pozabíjet Čechy.

Datum: 10.08.15 16:00

Zkuste si pročíst něco o křesťanství.. nemyslím ale bulvár v MFDnes... nebo i o jiné církvi. Třeba ten Islám - http://www.e-islam.cz/content/desatero-bo%C5%BE%C3%ADch-p%C5%99ik%C3%A1z%C3%A1n%C3%AD-v-kor%C3%A1nu

Nezabiješ mají v Koránu uvedeno také - jenže je to o lidech a jejich chtivosti. Tito chamtiví pak zakládají sekty, vytáhnou si jednu větu a tou se řídí. Představení Islámské víry jsou také proti zabíjení a x krát odsoudili různé útoky těchto údajně islámských teroristů.

Podle mého názoru tito vrazi se jen ohánějí nějakou vírou, podle které však nežijí.

Datum: 10.08.15 16:03

Kdo věří na Satana musí pochopit i to, že právě tahle strategie zlých, dělá Satanovi nejlepší službu. Ohánět se při zabíjení a genocidě Bohem.

Datum: 10.08.15 15:07

Dobré rozhodnutí :) ... ateismus znamená jen přehnanou sebelásku... mrkněte na tento web: http://www.ikarmel.cz/kniha/K…keho-nabozenstvi_MZE0026.html

Datum: 10.08.15 19:52
Asi si pletete ateistu a narcistu ne?
Ateismus není prehnaná sebeláska, vyznačuje se desítkami věcí, ale to mezi ně teda nepatří.
Datum: 10.08.15 15:27

Pokud někdo v dospělosti věří na Jéžiška, měl bych se před ním na pozoru. Nesvěřil bych mu řidičák a zbroják v žádném případě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.